|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predskolski uzrast
25.2.2014 21:35:22   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: daris

Pozdrav svima.Da li mozda znate da li je potrebno upisati djete u predskolsko koje ce umjesto 01.09 , 05.09 napuniti pet godina.Hvala

po zakonu ne...
djeca koja koja 1. spetembra 2014 imaju navršenih 5 godina su obavezna, vi radi tih 5 dana možete sačekati godinu.


Sad ste me bacile u razmisljanje user posted image
Moj F je rodjen 2 oktobra 2008, kaci li ga taj zakon, po meni ne kaci user posted image

On mora u predskolako po zakonu obe godine a u skolu iduce ovosu zakonske odredbe za obavezno predskolsko


Nije mi jasno, kako mislis obe godine u predskolsko. On ce u oktobru napuniti 6 god. 2015 u semptembru ce imati 6 god i 11 mj i poci ce u skolu aBg.
Znaci od septembra ove godine treba u predskolsko jel tako, tada se pocinje user posted image Tako sam i kontala da ga dam Hajde pojasni mi ziva bila user posted image
nemam veze sa prosvetom i ovdasnjim zakonima user posted image



zakon za predškosko kaže dijete koje 1. septembra i 1. spetembra 2014 imaju navršenih 5 punih godina su obavezna.

a za školu ovako kaže....zakon
da dijete koje do 1. marrta napuni 5 i po mora u septembru te godine krenuti u školu.

elem...dobro sračunaj...
u školu ne mora ove godine jer neće 1. marta imati 5 i po godina...nego će on u parilu imati 5 i po jel tako...što je mjesec kasnije...i nije obavezan za školu ove godine...ali jeste za predškolsko...jer kad krene predškolsko 1. septembra ove godine on je već napunio 5 ima punih 5 ( ne šest da kasni) jel tako?

ako ti nisma zakomlikovala svaka mi častuser posted image




Ne, sve je jasno. Krece u septembru u predskolsko u semptembru 2015 u skolu jer tek u aprili puni 6,5 user posted image
Hvala na pojasnjenju, tako sam i kontala ali eto nek si potvrdila, ipak ti mi nismo svako user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Predskolski uzrast
13.5.2014 23:18:55   
mimi xy
eehhh jeli ja dobro skontah moj sad ima 4god i 7 mj.njega ne kaci ovo obavezno preskolsko ove godine ili kaciuser posted image mi nismo nista jos poduzimali jer smo mislili od septembra svakako u vrtic krenuti..

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Predskolski uzrast
13.5.2014 23:24:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mimi xy

eehhh jeli ja dobro skontah moj sad ima 4god i 7 mj.njega ne kaci ovo obavezno preskolsko ove godine ili kaciuser posted image mi nismo nista jos poduzimali jer smo mislili od septembra svakako u vrtic krenuti..

hoće li 1.septebra imati punih 5 godina...ako da obavezno je dijete u predškolsko ove godine...
ako ne nije obavezno...
ako ćete u redovni vrtić Javna ustanova predškoslko će obaviti u sklopu cjelodnevnoga brovaka, ako ćeteu privatni morate vdijeti jel imaju odobrenje ministartav za obavaljanje zakonskoga predškolskoga...ako nemaju u tom slučaju čekate konkurs JU Djeca sarajeva koji je planiran do 1-15 juna tekuće godine

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Predskolski uzrast
14.5.2014 9:48:17   
dambolina
konkurs JU Djeca sarajeva koji je planiran do 1-15 juna tekuće godine


taman ovo htjedoh pitati - znaci u ovom periodu bude konkurs za upis u predskolsko, jel' tako? Mi smo ove godine obveznici, pa da upratim.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Predskolski uzrast
19.5.2014 14:23:54   
mimi xy

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mimi xy

eehhh jeli ja dobro skontah moj sad ima 4god i 7 mj.njega ne kaci ovo obavezno preskolsko ove godine ili kaciuser posted image mi nismo nista jos poduzimali jer smo mislili od septembra svakako u vrtic krenuti..

hoće li 1.septebra imati punih 5 godina...ako da obavezno je dijete u predškolsko ove godine...
ako ne nije obavezno...
ako ćete u redovni vrtić Javna ustanova predškoslko će obaviti u sklopu cjelodnevnoga brovaka, ako ćeteu privatni morate vdijeti jel imaju odobrenje ministartav za obavaljanje zakonskoga predškolskoga...ako nemaju u tom slučaju čekate konkurs JU Djeca sarajeva koji je planiran do 1-15 juna tekuće godine

Hvala Hanady on 1 septembra nece imati 5 godina ...znaci on bi bio obavezan sljedece godine u obavezno predskolsko a 2016 u prvi razred i tad ce u septembru 2016 imati 6 god i 10 mj .jeli to ok za dijete ili je kasno....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Predskolski uzrast
19.5.2014 14:44:39   
Hanady RR
Sasvim okuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Predskolski uzrast
2.6.2014 0:16:43   
Hanady RR
I evo ga ...Javni poziv za upis u obavezno predškolsko za školsku 2014/2015 godinu
http://www.djecasarajeva.edu.ba/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 13:30:40   
škorpija
pazite sutra je zadnji dan za prijavu


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 13:37:56   
salmy

IZVORNA PORUKA: škorpija

pazite sutra je zadnji dan za prijavu

[/quote

Mi totalno zaboravili,,moramo sutra odnijeti prijavu

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 13:39:20   
salmy

IZVORNA PORUKA: mimi xy


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mimi xy

eehhh jeli ja dobro skontah moj sad ima 4god i 7 mj.njega ne kaci ovo obavezno preskolsko ove godine ili kaciuser posted image mi nismo nista jos poduzimali jer smo mislili od septembra svakako u vrtic krenuti..

hoće li 1.septebra imati punih 5 godina...ako da obavezno je dijete u predškolsko ove godine...
ako ne nije obavezno...
ako ćete u redovni vrtić Javna ustanova predškoslko će obaviti u sklopu cjelodnevnoga brovaka, ako ćeteu privatni morate vdijeti jel imaju odobrenje ministartav za obavaljanje zakonskoga predškolskoga...ako nemaju u tom slučaju čekate konkurs JU Djeca sarajeva koji je planiran do 1-15 juna tekuće godine

Hvala Hanady on 1 septembra nece imati 5 godina ...znaci on bi bio obavezan sljedece godine u obavezno predskolsko a 2016 u prvi razred i tad ce u septembru 2016 imati 6 god i 10 mj .jeli to ok za dijete ili je kasno....

Moj decko ce imati u oktobru punih 5,ali smo planirali svakako Abd da ga upisemo

(odgovor članu mimi xy)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 13:54:24   
Hannica
Jel i u Ze-Do kantonu važi to obavezno predškolsko?
Hana će u augustu napuniti 5 g, ali ja sam mislila da dođe neki poziv ili nešto sl.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 13:57:31   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Hannica

Jel i u Ze-Do kantonu važi to obavezno predškolsko?
Hana će u augustu napuniti 5 g, ali ja sam mislila da dođe neki poziv ili nešto sl.user posted image

javim ti ja, bude obavijest, Nedi sam slala, pitaj nju, meni je mozak sagorio user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 14:02:13   
Hannica

IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: Hannica

Jel i u Ze-Do kantonu važi to obavezno predškolsko?
Hana će u augustu napuniti 5 g, ali ja sam mislila da dođe neki poziv ili nešto sl.user posted image

javim ti ja, bude obavijest, Nedi sam slala, pitaj nju, meni je mozak sagorio user posted image

A njen N kreće u prvi razred, nije to isto.user posted image
Ja fakat pojma nemam.
Koliko uopšte traje to predškolsko?
Možda bih je trebala u vrtić upisati, i onako sam planirala odavno.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 14:12:14   
ananas_ze
OBAVJEŠTENJE
O REALIZACIJI PROGRAMA
OBAVEZNOG PREDŠKOLSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA
ZA DJECU U GODINI PRED POLAZAK U OSNOVNU ŠKOLU

Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona, u saradnji sa javnim i privatnim predškolskim ustanovama i osnovnim školama na području Zeničko-dobojskog kantona, uradilo je plan za implementaciju Programa obaveznog predškolskog odgoja i obrazovanja za djecu u godini pred polazak u osnovnu školu, u skladu sa članovima 22., 46., 48., 52. i 56. Zakona o predškolskom odgoju i obrazovanju (``Službene novine Zeničko-dobojskog kantona`` broj 7/10, 8/12).

• Djeca koja će biti obuhvaćena programom obaveznog predškolskog odgoja i obrazovanja u školskoj 2013/2014. godini su djeca koja će do 1. marta 2014. godine imati navršenih 5 godina i 6 mjeseci života.
• Program obaveznog predškolskog odgoja i obrazovanja za djecu u godini pred polazak u osnovnu školu finansira Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko-dobojskog kantona, u trajanju od 150 sati (10 radnih sedmica / 3 sata dnevno).
• Program realiziraju javne i privatne predškolske ustanove koje su verifikovane, tj. upisane u Registar predškolskih ustanova Zeničko-dobojskog kantona, kao i škole u sredinama gdje ne postoje predškolske ustanove u državnoj ili privatnoj svojini.
• Program se počinje realizirati od mjeseca marta tekuće školske godine, prema planu koji su sačinile predškolske ustanove i osnovne škole. Plan je urađen prema školskim područjima i isti je usklađen sa blizinom objekata škola i predškolskih ustanova.
• Roditelji/staratelji djece koja će pohađati program obaveznog predškolskog odgoja i obrazovanja, dužni su prilikom prijave djeteta za pohađanje programa donijeti i sljedeće dokumente:
- Izvod iz matične knjige rođenih (original ili kopija)
- Ljekarsko uvjerenje za boravak djeteta u predškolskoj ustanovi/školi
- Ličnu kartu roditelja/staratelja na uvid
(Dokumente nije potrebno ovjeravati, a ljekarsko uvjerenje je besplatno)

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 14:18:36   
Hannica
Biga mi moramo je upisati.user posted image user posted image
Eh.. da.mi je još unfto do kada traje upis?
Nismo valjda zakasnili.
Nemamo ni ljekarski.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 14:19:15   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Hannica

Jel i u Ze-Do kantonu važi to obavezno predškolsko?
Hana će u augustu napuniti 5 g, ali ja sam mislila da dođe neki poziv ili nešto sl.user posted image




vazi i to odavno.
sto se tice tvoje djevojcice jos joj je rano.moj S.ima pet godina i tri mjeseca i ne pada mi na pamet da ga jos upisem...bar do jeseni.doduse na mojoj opstini je zavrseno obavezno predskolstvo za skolsku 2013/2014.tako da ce ga kaciti naredna skolska godina.po meni sto dijete starije krene u skolu to je bolje jer je zrelije.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Predskolski uzrast
15.6.2014 14:27:13   
Hannica
Ah...sad skontah...user posted image
Nije ona u martu napunila 5,5 g.user posted image
Dobro je, nije mi još za školu, ni predškolsko. user posted image user posted image
Beba moja.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Predskolski uzrast
2.8.2014 16:29:55   
megi
Pitanjce za mame cija su dejca zavrsila predskolsko
sta treba djeci kupiti, olovke, bojice, blokove, sveske
sta inace najcesce rade

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Predskolski uzrast
2.8.2014 17:21:41   
ziki

IZVORNA PORUKA: megi

Pitanjce za mame cija su dejca zavrsila predskolsko
sta treba djeci kupiti, olovke, bojice, blokove, sveske
sta inace najcesce rade

ne znam kako je u Sarajevu al mi dobijemo spisak sta treba na pocetku skolske godine. Sveska, blok br 2, flomasteri, bojice, ljepilo, kolaz papir, plastelin. I naravno pape user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Predskolski uzrast
2.8.2014 18:48:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: megi

Pitanjce za mame cija su dejca zavrsila predskolsko
sta treba djeci kupiti, olovke, bojice, blokove, sveske
sta inace najcesce rade

Zavisi gdje ce ti ici....katu to u startu....papira imaju to im ministarstvo da...a ja sam kzpula bojice,flomastere i vostane i dala vaspitacici pa je djelila djeci kako im za sta na tom casu treba...crtaju,ptipremaju se za skolu uce osnove ponasanja higijene,malo o ucenju pricaju sta ih xeka i tako,,,.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Predskolski uzrast
3.8.2014 12:43:03   
škorpija
mene interesira da li dijete koje ide u vrtić (državni) može ići i u predškolsko uporedo

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Predskolski uzrast
3.8.2014 13:05:59   
dambolina
Ne znam zasto i kako bilo izvodivo. Ova djeca sto su za predskolsko dolaze jednom sedmicno na 2 sata u vrtic, a djeca u vrticu su svakako tu i svakodnevno imaju taj program. Mislim da je ovaj obavezni predskolski program ustvari namijenjen za djecu koja nisu imala doticaja sa organiziranim boravkom bilo gdje. Oni njih prvenstveno uce kako odrzati paznju, slusati i izvrsavati kratke naredbe. Djeca koja su svakako vec u vrticu to znaju i rade.
Ovo sve govorim iz svog nekog iskustva jer je mojq cura bila u vrticu do novembra kad sam je ispisala zbog porodiljslog i bas je bila u toj predskolskoj grupi. Posto nije zakonski obvaznik, ove ce godine samo u predskolsko a onda dogodine aBd u skolu.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Predskolski uzrast
3.8.2014 13:18:31   
škorpija
ma da vjerovatno si u pravu, ja sam kontala poštp će moj ići na poludnevni, da bi mu bilo dobro da ima više obaveza i da upozna još raje s kojom će ići u školu user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Predskolski uzrast
3.8.2014 13:26:04   
megi
u predskolsko cemo u obliznju skolu
sacekat cemo prvi dan da vidimo sta ce nam uciteljica reci

skorpijo vidi sa tetama u vrticu ako zelis dodatno da ide i na te casove

u koju cete skolu

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Predskolski uzrast
3.8.2014 14:45:59   
dambolina
Nista se ne sekiraj skorpijo, oni ce njega taman obraditi u to pola dana sto bude. Inace se sve aktivnosti u vrtici desavaju u periodu od 10 sati pa do rucka. Nakon toga djeca nisu sposobna za ucenjeuser posted image

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *