|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:14:14   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:16:06   
animagical
meni nije jasno..nasjedstvo se valjda ostavlja kad umres, a ovdje se prica o poklonima djeci za zivota? u nasljedstvo cu mu/im valjda ostaviti sve sto imam, a za zivota...koliko sam u mogucnosti... mislim da djeci ne treba pretjerivati u skupim poklonima, jer se uce nematerijalnim vrijednostima, ali isto tako ne vjerujem da bih pokvarila momka od dvadeset i kusur, zrelu licnost, ako bih ga stambeno obezbijedila, da ne rinta 20 godina za stan...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:17:17   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


Materijalno što posjedujemo će dobiti tek onda kad sebi bude stekla (i to naravno testamentom ozvaničiti), da zna cijeniti to, a ne da "prohuji sa vihorom" zajedno sa nekim hohštaplerom od momka/muža.





A zašto baš ovaj scenarij u tvojoj glavi: kći raspinica i zet hohštapleruser posted image



Zato možda što u svom životu sam se nagledala/naslušala/načitala ovakvih scena/života, da mi je to priprema "šta ako"?
Vjerujem i ubijeđena sam da odgajam je na pravom putu, u duhu ljepote vjere i života, ali nikada ne znamo šta nam život nosi, i koga nam donosi.
Zato "bolje spriječiti, nego liječiti".


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:18:14   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

meni nije jasno..nasjedstvo se valjda ostavlja kad umres, a ovdje se prica o poklonima djeci za zivota? u nasljedstvo cu mu/im valjda ostaviti sve sto imam, a za zivota...koliko sam u mogucnosti... mislim da djeci ne treba pretjerivati u skupim poklonima, jer se uce nematerijalnim vrijednostima, ali isto tako ne vjerujem da bih pokvarila momka od dvadeset i kusur, zrelu licnost, ako bih ga stambeno obezbijedila, da ne rinta 20 godina za stan...



Ti si upravu,ali ovdje neki kupuju djeci stan,cim se rode i onda citav zivot ta djeca znaju da oni imaju svoj stan,user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 29
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:23:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:28:17   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Kupovina materijalnih dobara tipa stanova, gradnja kuća, poslovnoh portsora, bijensih automobila itd....ako mi treba i ako uzimam to je moje i suprugovo i na to nema niko da račauna sem kao dobar temelj da odrastu u ono što je meni kao ridtelju cilj pa da odlučim dal su bili vrijedni moga napora i truda za tolikim jakim temeljima.


biće dobro...



A sad se stavi u situaciju da recimo ti i tm u posjedu imate stan i sina/kćer koji se ženi i ide u podstanare jer sebi naravno u samom početku svog radnog vijeka i bračnog života ne može priuštiti stan...ti bi to dozvolila?
Ma dajte žene...
Evo recimo moj svekar je nekad davno kupio ovaj stan u kojem živimo, bila dobra prilika, on ima dva sina...stan su poklonili nama iako su ga milion puta mogli prodati i završiti svoju kuću, oni su se morali zapeti da bi održali i jedno i drugo.
Mi smo im zahvalni do neba za to...zamišljam samo opciju da sam morala od nemila do nedraga plaćati kirije i protucati se dok ne bih stekla nešto svoje.
Da se razumijemo, oni to nisu morali uraditi, ali ako već možeš, naravno da ćeš svoje dijete pogurati.

Ovdje govorim o normalnoj djeci, ne o probisvjetima, debelguzanima koji bi sve na gotovo a koji su opet produkt odgoja njihovih roditelja.




Ja cesto cujem recenicu,sta da moram biti podstanar i potucati se,ne kontam to,sad ako je neko podstanar vrijedi manjeuser posted image

MIslim tako je u naseg naroda,koji sve gleda kroz pare,gdje ko radi,kako je obucen,itd

Ja sam podstanar i mozda cu citav zivot biti,sa ovim kamatama gdje na 100000 kredita vracas banci 180000user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:30:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: animagical

meni nije jasno..nasjedstvo se valjda ostavlja kad umres, a ovdje se prica o poklonima djeci za zivota? u nasljedstvo cu mu/im valjda ostaviti sve sto imam, a za zivota...koliko sam u mogucnosti... mislim da djeci ne treba pretjerivati u skupim poklonima, jer se uce nematerijalnim vrijednostima, ali isto tako ne vjerujem da bih pokvarila momka od dvadeset i kusur, zrelu licnost, ako bih ga stambeno obezbijedila, da ne rinta 20 godina za stan...


pa da ali sta je bitnije , svakome individualno ali razlicito
neko nekretnine novac ,
neko raspodeli to kroz zivot a ne ostavi skoro nista , vec zajednicki se stekne
raditi za decu ili raditi sa decom

ja mojoj deci sd za sada mogu kupiti ama sve sto pozeli al ne kupim
moja prijateljica kupi sve , sto mali zine
ima nas razlicitih
samo da bi razmenili misljenja
a bogami dosta i razmislja vec od sad kad umrem da ostavim to i to pa se slomi radeci


(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:31:27   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: animagical

meni nije jasno..nasjedstvo se valjda ostavlja kad umres, a ovdje se prica o poklonima djeci za zivota? u nasljedstvo cu mu/im valjda ostaviti sve sto imam, a za zivota...koliko sam u mogucnosti... mislim da djeci ne treba pretjerivati u skupim poklonima, jer se uce nematerijalnim vrijednostima, ali isto tako ne vjerujem da bih pokvarila momka od dvadeset i kusur, zrelu licnost, ako bih ga stambeno obezbijedila, da ne rinta 20 godina za stan...



Ti si upravu,ali ovdje neki kupuju djeci stan,cim se rode i onda citav zivot ta djeca znaju da oni imaju svoj stan,user posted image


ja imam stan...
svoj lično i personalno...kupljen...

moje dijete može znati za taj stan....
al ga svojim zvati neće dok ja tako ne kažem za života ...il nakon moje smrti ako ja nešto ne pormjenim

ja mogu...
a možda i hoću...
a to mi je i plan...da im svakom koje budem imala obezvjedim krova nda glavom...
aliiiiiiii....
ja ne mogu to sada reći...
što nosi dan a šta noć ja uz najbolju volju i trud kao majka/roditelj nemam pojma...

stan mogu kada bude imala/iamo 24-25 godina( uz redovno školovanje)
ako ne posrne...
ako me sipoštuje kao roditelja....
e to je dio temelja koji dajm tada...
al pod vrlo explicitnim uvjetima...

Jer ja neću da neko računa imama stan, auto, mobitel...
mogu se udat sa 18 i sve imam...
ne moram se školvat...a radit ću ako mi se radi...
ima da se obazauje, radi i stiče i inasn bude...i na stečeno ja ću te pogurat ako mogu

sad je smješno i ovo pisati...imam malu djecu...
al ono što znam...
ne smatram greškom mojih roditelja iste ovkve korake u životu...
ja bih sebi glavu macolom razbila kad bih smao jednom rekla da je kuća u kojoj moja mama živi moja ( iako po očevoj smrti 173 je upisana na mene)
il vikendica il novac oročeni
nikada al nikada nisma svojim nazivala niti razmišljala šta koga sljeduje ...majka je živa...ona stavrala...njeno je...
ne zanim me dal će za života pordati, ako proda dal će pare pokloniti , portraćiti...
njeno je ...na to ne računam...ni sada ni nikada

ja stičem...
ona mi dala temelje ...ja nisma portraćila ni mladost ni vrijeme...tjerla me ko Bog maglu da hsvatim vrijdneot života...i hvala joj...

mobitel sma imala među zadnjima u raji...
al prav od svih sam ga sama sebi kupila i riključila kad je rpiključak 1999 godine bio 1200 KM...
mama mi račun do 40 KM plaćala...sve prkeo tvoje moja je briga bila...

i šta mi fali...ništa...
niko sa sobom u grob neće ponijeti...svakog nas čeka 2 metra bez giometra...
al bogami ako mi je volja...ako mi djeca ne budu insani, ako zglajzamo ko roditelji ili oni ko djeca...
sve raspodat...pare pocjepat...
hebe me se za materijalno....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:31:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:33:21   
Anoniman
Odgojena sam u jednom izuzetno postenoj, radisnoj i toploj porodici.
Moji roditelji, otkako znam za sebe, ginu za mene i brata, daju nam ispred svojih usta da bi nama bilo bolje. Uvijek su zivjeli skromno, imali su dovoljno. Naucili su nas da se ponasamo isto i sa hrpom para i sa 100KM u dzepu. Nisu mi kupili stan, a ni auto. Nisu mogli...da jesu, bilo bi i to. Nikad im materijalno nije bio konacni cilj. Moj babo je zbog obraza i osjecaja za druge ljude, svoje kolege, propustao priliku da se brzinom svejtlosti obogati...No, on voli imati svijetal obraz, da druge moze uvijek pogledati u oci i da se ja dikom predstavim cija sam... Napravili su veliku kucu, koja je sutra bratova i moja. Imamo zemlje nesto...No ja nikad nisam razmisljala o tim nasljedjivanjima...Skolovala sam se gdje sa zeljela, sta sam i koliko sam htjela. Imala sam nagrade za uspjehe UVIJEK. Sve sto smo brat i ja dobili, dobili smo zato sto smo to zasluzili odlicnim uspjehom u skoli, lijepim vladanjem i sl. Danas moji roditelji imaju djecu koja ce brdo na svojim ledjima nositi za njih, nikad im ruznu rijec nismo pomislili, a kamoli rekli, nepojmljivo nam je reci ah, a kamoli necu. To je njihov, uspjeh, kazu...a ja, ja se osjecam tako duzna prema njima...i puna ljubavi koju, bojim se, da nikad necu dovoljno moci ni znati pokazati...
Kako su oni mene i brata odgojili, zelim i ja svoju djecu.




(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:37:43   
animagical
Ja cesto cujem recenicu,sta da moram biti podstanar i potucati se,ne kontam to,sad ako je neko podstanar vrijedi manjeuser posted image


ja razumijem i te ljude,koji tako kazu... vjerovatno su se napatili, dosta placali, cesto se selili i mozda se nicu osjecali komotno, pa ne zele svojoj djeci to isto... moji roditelji su kao mladi bracni par bili podtanari pa ce nama ostaviti ogromnu kucu, iako nam i ne treba Bog zna... kaze moja mama kako nikome ne bi pozeljela da mu dijete ne smije protrcati po kuci jer smeta nekome ko je vlasnik tog stana/kuce...

sad kad razmislim, sto se tice tih vaznih stvari, stanova, kuca moj ce A biti hB bez brige a ja cu mislim mirnije stariti, ne brinuci za njega u tom smislu...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:40:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: animagical

Ja cesto cujem recenicu,sta da moram biti podstanar i potucati se,ne kontam to,sad ako je neko podstanar vrijedi manjeuser posted image


ja razumijem i te ljude,koji tako kazu... vjerovatno su se napatili, dosta placali, cesto se selili i mozda se nicu osjecali komotno, pa ne zele svojoj djeci to isto... moji roditelji su kao mladi bracni par bili podtanari pa ce nama ostaviti ogromnu kucu, iako nam i ne treba Bog zna... kaze moja mama kako nikome ne bi pozeljela da mu dijete ne smije protrcati po kuci jer smeta nekome ko je vlasnik tog stana/kuce...

sad kad razmislim, sto se tice tih vaznih stvari, stanova, kuca moj ce A biti hB bez brige a ja cu mislim mirnije stariti, ne brinuci za njega u tom smislu...

Mi smo bili podstanari 3 godine i 4 mjeseca. Ja s tim nisam imala problema, znala sam zasto sam podstanar, kao i to da to aBd necu zauvijek biti i da zbog toga nisam ja ili mm ili nasi roditelji krivi, vec drustvo u kojem zivimo...Ali koje lekcije iz tog perioda naucis...e to zlata vridjedi.

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:42:09   
animagical
sve to stoji,ali da je lakse imati svoj stan/kucu, o tome mislim nema price...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:42:22   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: animagical

meni nije jasno..nasjedstvo se valjda ostavlja kad umres, a ovdje se prica o poklonima djeci za zivota? u nasljedstvo cu mu/im valjda ostaviti sve sto imam, a za zivota...koliko sam u mogucnosti... mislim da djeci ne treba pretjerivati u skupim poklonima, jer se uce nematerijalnim vrijednostima, ali isto tako ne vjerujem da bih pokvarila momka od dvadeset_ i kusur, zrelu licnost, ako bih ga stambeno obezbijedila, da ne rinta 20 godina za stan...



Ti si upravu,ali ovdje neki kupuju djeci stan,cim se rode i onda citav zivot ta djeca znaju da oni imaju svoj stan,user posted image
[/quot

Emica pa neka znaju, nema tu nista lose. Roditelji im kupili stan, mogli i obezbjedili. Ne mora znaciti da ce ta djeca sutra njihovo dobrocinstvo zanemariti, zalutati i sl. Ima i takvih primjera sigurno.

Ja Boga mi sa ponosom mogu reci otac mi je kupio stan, auto i sl. To sam i zasluzila. I da nisu nam kupili opet bih bila zahvalana jer su nam usadili mnogo bitnije vrijednosti.

I ne mora znaciti da ako si podstanar manje covjek vrijedi. Vremena su teska, bitno je radit na sebi i na svojoj djeci a materijalnog ce biti, kada kazem matreijalnog mislim na jedan normalan zivot.

Ja svom djetetu mogu kupiti svaki dan cokoladu, igracku, sok...medjutim zasto bih, neka nauci da sve sto pozeli u momentu ne moze dobiti.

Zivimo i radimo za tu djecu, kakva god da su, kakva god da budu, nasa su.

Nadam se da ce nam biti na pravom putu, dostojanstvena, postena, radna i sl...a nedo Bog da budu i losa opet cemo biti uz njih do kraja zivota.




< Poruku je uredio medic slatki -- 2.8.2012 11:43:23 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 39
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:43:20   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:45:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: animagical

sve to stoji,ali da je lakse imati svoj stan/kucu, o tome mislim nema price...

Naravno. I tada tako cijenis svoje...

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:46:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Kupovina materijalnih dobara tipa stanova, gradnja kuća, poslovnoh portsora, bijensih automobila itd....ako mi treba i ako uzimam to je moje i suprugovo i na to nema niko da račauna sem kao dobar temelj da odrastu u ono što je meni kao ridtelju cilj pa da odlučim dal su bili vrijedni moga napora i truda za tolikim jakim temeljima.


biće dobro...



A sad se stavi u situaciju da recimo ti i tm u posjedu imate stan i sina/kćer koji se ženi i ide u podstanare jer sebi naravno u samom početku svog radnog vijeka i bračnog života ne može priuštiti stan...ti bi to dozvolila?
Ma dajte žene...
Evo recimo moj svekar je nekad davno kupio ovaj stan u kojem živimo, bila dobra prilika, on ima dva sina...stan su poklonili nama iako su ga milion puta mogli prodati i završiti svoju kuću, oni su se morali zapeti da bi održali i jedno i drugo.
Mi smo im zahvalni do neba za to...zamišljam samo opciju da sam morala od nemila do nedraga plaćati kirije i protucati se dok ne bih stekla nešto svoje.
Da se razumijemo, oni to nisu morali uraditi, ali ako već možeš, naravno da ćeš svoje dijete pogurati.

Ovdje govorim o normalnoj djeci, ne o probisvjetima, debelguzanima koji bi sve na gotovo a koji su opet produkt odgoja njihovih roditelja.



Draga...napisah gore....

najprije meni podstanarstvo nije potucanje...
to pod jedan....

drugo...
da ti uštedim kiriju i pustim te u stan MOJ moraš biti dijete koje je to zaslužilo....

vremena jesu teška...
to znam...
al to je za mog života MOJ stan u koji sma te pustila da uštediš da možeš sebi sutra skupiti učešće za stan...

al ako te vidim...da se raspiaš...
kupuješ bepotrebno, klinčiš se i furaš kako je to TVOJ stan....

noga ti je namah da si mi na oko ispala....

sa insanima je lako...
kad odrastu šta me čeka pojma nemam
ja imama bebe ...

a da mi dođe sa 18 i kaže udajem se...
trudna sam...itd...
daj mi stan da mi živimo...
pa mi još na šerpu dođe...

fulila sma ko roditelj...
nedam stan...
nedam pa makar crkla ja od bola svoga....

Vrlo sam stoga , autoritet svoj djeci bebama....
odgajam ih da budu najbolje što mogu...
pružam ljubavi , ispunjavam želje...na sbei štedim sada za njih...
sve sma i mama i zaposlenica, i kjćer is etra i snaha i domaćaca i vrtlarica ...gutam gorko za njih mnogo puta...
dajem im primjer u svemu...
samo tako da nastvim...samo tako da uspijem...sa merakom ću da ih natjeram da rade za sebe a oni će sa merakom da to rade...jer to tako treba....

ja sam potekla iz imućne porodice...
i šta imama od toga...
imam sebe...sestru...
imovinu nemam...al imam puna usta kad kažem to je moj otac bio...to je moja majka...
i moja majka ( i otac da je živ) vrlo ponosno pokažu na nas i kažu da smo njihova djeca....

e to je to...
o tako treba biti
i dok u meni mrve snage i života ima...tako ću da mislim...

sve po zaslugama...pa i torta za rođendan sad...
puno dajem al bogami puno i tražim do njih

ne kažem da ću ih napustiti ako zglajzaju, moje su...ta moja krv...
al za sve postoje aršini

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:48:06   
mamine oci
djeci u nasljestvo sad za sad mogu samo da pruzim bezuslovnu ljubav,sto se materijalnog tice nazalost ne mogu puno,da imam i mogu kao i svaki roditelj rado bih,ali znam da je Allah velik i da On daje nafaku svakom onoliko koliko On hoce i niko nam ne moze uzeti nafaku ako nam je On propisao,i znam da je ovaj zivot prolazan i bez obzira koliko god imamo na onaj svijet necemo nista ponijeti,od moje djece prije svega ocekujem da budu ljudi, dobre komsije, dobra braca jedni prema drugima,vjernici,a nafaku ih je Allah propisao, naravno kad god imam pruzcu i dacu i oni to znaju,a i tako mali znaju da cjene i uvide mogucnosti pa hvala dragom Allahu i nisu zahtjevni sad za sad su skromna djeca da tako i ostane InsAllah...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:51:11   
Lady26
Hanady bas me iznenadjujes....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:51:22   
animagical
al ako te vidim...da se raspiaš...
kupuješ bepotrebno, klinčiš se i furaš kako je to TVOJ stan....


meni ovo nejasno...znaci,ako odraslom djetetu poklonis stan, ili eto ako hoces-das na koristenje, trebas sad nadgledati kako rasporedjuje svoje finansije? meni je to petljanje, ako das, dala si, ostavi ljude na miru...ne pricamo o maloj djeci kojima se da dzeparac pa gleda kako ce ga potrositi? slazemo se mi, treba djecu uciti da zapnu ako im nesto treba, ali opet, sve sto je moje to je i Ajnurovo...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:53:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


Kupovina materijalnih dobara tipa stanova, gradnja kuća, poslovnoh portsora, bijensih automobila itd....ako mi treba i ako uzimam to je moje i suprugovo i na to nema niko da račauna sem kao dobar temelj da odrastu u ono što je meni kao ridtelju cilj pa da odlučim dal su bili vrijedni moga napora i truda za tolikim jakim temeljima.


biće dobro...



A sad se stavi u situaciju da recimo ti i tm u posjedu imate stan i sina/kćer koji se ženi i ide u podstanare jer sebi naravno u samom početku svog radnog vijeka i bračnog života ne može priuštiti stan...ti bi to dozvolila?
Ma dajte žene...
Evo recimo moj svekar je nekad davno kupio ovaj stan u kojem živimo, bila dobra prilika, on ima dva sina...stan su poklonili nama iako su ga milion puta mogli prodati i završiti svoju kuću, oni su se morali zapeti da bi održali i jedno i drugo.
Mi smo im zahvalni do neba za to...zamišljam samo opciju da sam morala od nemila do nedraga plaćati kirije i protucati se dok ne bih stekla nešto svoje.
Da se razumijemo, oni to nisu morali uraditi, ali ako već možeš, naravno da ćeš svoje dijete pogurati.

Ovdje govorim o normalnoj djeci, ne o probisvjetima, debelguzanima koji bi sve na gotovo a koji su opet produkt odgoja njihovih roditelja.



Draga...napisah gore....

najprije meni podstanarstvo nije potucanje...
to pod jedan....

drugo...
da ti uštedim kiriju i pustim te u stan MOJ moraš biti dijete koje je to zaslužilo....

vremena jesu teška...
to znam...
al to je za mog života MOJ stan u koji sma te pustila da uštediš da možeš sebi sutra skupiti učešće za stan...

al ako te vidim...da se raspiaš...
kupuješ bepotrebno, klinčiš se i furaš kako je to TVOJ stan....

noga ti je namah da si mi na oko ispala....

sa insanima je lako...
kad odrastu šta me čeka pojma nemam
ja imama bebe ...

a da mi dođe sa 18 i kaže udajem se...
trudna sam...itd...
daj mi stan da mi živimo...
pa mi još na šerpu dođe...

fulila sma ko roditelj...
nedam stan...
nedam pa makar crkla ja od bola svoga....

Vrlo sam stoga , autoritet svoj djeci bebama....
odgajam ih da budu najbolje što mogu...
pružam ljubavi , ispunjavam želje...na sbei štedim sada za njih...
sve sma i mama i zaposlenica, i kjćer is etra i snaha i domaćaca i vrtlarica ...gutam gorko za njih mnogo puta...
dajem im primjer u svemu...
samo tako da nastvim...samo tako da uspijem...sa merakom ću da ih natjeram da rade za sebe a oni će sa merakom da to rade...jer to tako treba....

ja sam potekla iz imućne porodice...
i šta imama od toga...
imam sebe...sestru...
imovinu nemam...al imam puna usta kad kažem to je moj otac bio...to je moja majka...
i moja majka ( i otac da je živ) vrlo ponosno pokažu na nas i kažu da smo njihova djeca....

e to je to...
o tako treba biti
i dok u meni mrve snage i života ima...tako ću da mislim...

sve po zaslugama...pa i torta za rođendan sad...
puno dajem al bogami puno i tražim do njih

ne kažem da ću ih napustiti ako zglajzaju, moje su...ta moja krv...
al za sve postoje aršini

Ja ne mogu reci: " sutra ako one ovako, ja cu im ovako i nema druge..." Znam samo da ću ih uvijek okretati na pravi put, biti im podrska, opominjati ih, usmjeravati...Dok disem, gledacu da budemo TIM.

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 2.8.2012 11:54:25 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 11:55:55   
Medić*
Animagical slazem se...sve sto je moje i njihovo ( djecije) je. Tu nemam dileme nikakve.

Uostalom ne znamo sta nosi dan a sta noc. Kakvo da mi bude dijete u skorijoj buducnosti, nostit cu se sa tim, moje je, ne bih ga nikada ostavila na cjedilu.

S obzirom u kakvoj porodici raste, nadam se da ce izrasti u dobrog covjeka. Neka nam ih dragio Allah pozivi i uputi na pravi put.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 47
   [Obrisana poruka]
2.8.2012 11:58:10   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 12:00:22   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Iman83

Ništa se ne treba zaricati...čula sam puno sličnih priča jako principijelnih roditelja tipa: 'Ne daj Bože da mi dođe s trbuhom i kaže da se udaje..odrekao bi se.' Znaš koliko ih se odriče: NIKO!
Svi smo ljudi, svi grješimo....molite Boga da neka iskušenja ne dočekate od svoje djece...



Bat tako.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: djeci u nasljedstvo ......
2.8.2012 12:00:49   
balasgirl
Ni meni nije jasno ovo, ako ne ispuni moja očekivanja, uzeću mu sve, noga mu je iz stana, ovo ono. Moje dijete i da bude sutra najgore, moje je, ja sam ga rodila, odgojila i njegove greške mogu komotno pripisati i sebi. I nikad, ali nikad ga neću razbaštiniti zbog toga što možda "ne ispuni moja očekivanja". Kad odraste neka radi šta želi, studira ako želi, neka živi gdje želi, šta ja imam da mu određujem šta će i kako će. Moje je da mu pružim ljubav, odgoj, daću mu sve što imam i materijalno, i sad i uvijek, uopće ne mislim da će ga to pokvariti ako zna da mu roditelji imaju, da mu mogu pružiti i sl. Mene nije pokvarilo.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *