|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:08:00   
tea lana
jao ja sam nedavno bila u onom Swarovski shopu i odusevila se kutijicom u kojoj dodju kao mala duda privjesak,zvecka ,cipelice sve Swarovski privjesci imaju u plavoj i rozoj boji samo im je cijena malo ziza.user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:12:03   
Amrino
Ja niti sam bila sisana kuma niti je moj Hamza ima sisanog kuma ili kumu...(tj. nema user posted image ). Za prvi rodjendan ga uopste nismo sisali i generalno nisam tangirala niti jedan taj narodni obicaj...Neki clanovi porodice su nas gledali...aman...ko da smo se gljiva najeli...ali meni je to nekako bezze (tj. i meni i MM).
Prvi put amo ga osisali ljetos i to u frizerskom salonu.
Uglavnom- nemam neki savjet sto se toga tice ali eto da napisem- da ima i ovakvih ko sto smo mi- koji ne prate te obicaje...
I da- Tobe JaRrabi ne mogu da bilivim da se jos vjeruje kako ce dijete dobiti neke osobine osobe koja mu je capnula pramicak kose user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:12:05   
akica b
Ne znam...ja sam za opciju ugodno s korisnim..

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:14:17   
tea lana
ma i ja sam ali mi je poklon tako ekstra mislim izgledom,svrha je upitna.A cijena je 300km.user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:15:05   
juni
Ni mi ne pratimo vecinu obicaja a Emila smo sisali MM i ja kad su mu bila 3-4 mjeseca. Eto Amrino niste jedini bez kuma user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:17:50   
dinciii
Ni kod nas u familiji niko nema kumu nit ja planiram da moja Rejhana ima jer ja sam za taj obicaj nisam znala user posted image user posted image user posted image tako da evo i ja ulazim u klub "bez kume" user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:20:46   
dana3
Sto se tice obicaja za sisanje i sunecenje pratim i praticu za moje dijete.Nije taj obicaj smao kod nas ,i nije bezveze.
Nekad su se djeca donosila n araskrsnicu rano ujutro da ih prvi ko naidje osisa da krenu ka napretku,jer su tad obicno ranili radnici koji su bii zdravi:
Ne shavtam da je pojedincima sad sve zaostalo i bezveze.
Ima li ista od starih obicaja da valja!?user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:26:19   
Ilhana RR
Ja sam sisana kuma mojoj braticni a moja zaova je sisana kuma mojoj maloj.
Mi smo odlucili da musko musku bude sisani kum a zensko curici da bude sisana kuma.
Mada mi nismo mogli cekati rodjendan da sisamo jer nam je tetkica bila dva mjeseca prije toga u posjeti i nije mogla biti za vrijeme rodjendana. Odrzali smo neku malu ceremoniju sa tim, kao mala festa i fino nam bilo svima =)

Ja volim nase stare obicaje i sto vise od njih pokusavam da pratim i ovde...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:26:47   
juni
Draga Dana 3, pokusaj stvar sagledati iz drugog ugla, jer evo meni recimo obicaji ne znace nista, i jednostavno ne mogu a da ne pomislim zasto ja nesto moram raditi kad mi nema smisla. Ne vidim svrhu i to je to.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:29:01   
dinciii
Pa nije kod svakog taj obicaj!!!Kao sto rekoh kod nas niko ne radi to zasto onda da ja to radim user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:30:34   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: dinciii

Pa nije kod svakog taj obicaj!!!Kao sto rekoh kod nas niko ne radi to zasto onda da ja to radim user posted image


Pa naravno ako to kod vas nije obicaj nemoras to ni da radis.
Ima dosta obicaja za koje ja nikad prije nisam cula al nemora to znaciti da ja sad moram te obicaje pratiti iako ih nisam cula prije...

Zaboravi reci, neznam gdje ali u Latinamerici je obicaj da se dijete odma nakon rodjenja osisa na nulu.

Takodjer u Chileu ili El Salvadoru jer obicaj da se dijete u prvoj godini zivota osisa tri puta na celavo....

< Poruku je uredio Ilhana -- 5.10.2009 22:31:37 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:30:59   
akica b
IZVORNA PORUKA: dana3


Nekad su se djeca donosila n araskrsnicu rano ujutro da ih prvi ko naidje osisa da krenu ka napretku,jer su tad obicno ranili radnici koji su bii zdravi:



A sta bi s ovim obicajem,sto se promjeni?


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:31:45   
dinciii
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: dinciii

Pa nije kod svakog taj obicaj!!!Kao sto rekoh kod nas niko ne radi to zasto onda da ja to radim user posted image


Pa naravno ako to kod vas nije obicaj nemoras to ni da radis.
Ima dosta obicaja za koje ja nikad prije nisam cula al nemora to znaciti da ja sad moram te obicaje pratiti iako ih nisam cula prije...


Pa to i kazem Ilhana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:32:57   
Amrino
Ja nisam rekla da to niko ne treba raditi. Svako ima pravo da radi sta hoce- bas kao i ja...Meni su ti obicaji bezze i ne pridrzavam ih se. Nisam sujevjerna a sto se sunecenja tice- to nije obicaj- to je sunnet i to smo, naravno, obavili.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:42:15   
shejla
ja sam cula da treba izabrati za kumu osobu koja je uspjesna, dobra, postena...da nije neko bolestan, siromasan...i sl.

A sto se tice poklona i ja se slazem da je bezveze kupovati djeci zlato. Ja imam, tj. imala sam, Bog zna gdje su, narukvicu i lancic maleni... nikad ih u zivotu nisam nosila.
Moja mama je sad kad sam ja rodila kupila ogrlicu i nausnice da ih ja nosim, pa ce poslije svakako, ako Bog da, biti Lamijine.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:44:54   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: shejla

ja sam cula da treba izabrati za kumu osobu koja je uspjesna, dobra, postena...da nije neko bolestan, siromasan...i sl.

A sto se tice poklona i ja se slazem da je bezveze kupovati djeci zlato. Ja imam, tj. imala sam, Bog zna gdje su, narukvicu i lancic maleni... nikad ih u zivotu nisam nosila.
Moja mama je sad kad sam ja rodila kupila ogrlicu i nausnice da ih ja nosim, pa ce poslije svakako, ako Bog da, biti Lamijine.


Eh to sam i ja cula...

A ja sam svojoj braticni kupila zlatnu narukvicu, ta narukvica ima plocicu gdje joj pise ime i datum a ima posle da se kupi dodatak koji se stavi na narukvicu da se moze nositi kad se poraste, to cu joj ako Bog da kupiti kad joj bude trebala veca narukvica...
Moja mala je takodjer dobila narukvicu od svoje sisane kume...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:46:06   
tea lana
Sto ljudi sto obicaja,ja licno a i mm se pridrzavamo onih obicaja koji nama oboma pasu,a onih koji nam se ne svidjaju jednostavno izostavimo,Tako je bilo od svadbe pa do dana danasnjeg.
I smatram da nismo ni malo losiji od onih koji se slijepo pridrzavaju nekih obicaja i tradicije,jer dosta njih to radi vise na silu

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:48:23   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: tea lana

Sto ljudi sto obicaja,ja licno a i mm se pridrzavamo onih obicaja koji nama oboma pasu,a onih koji nam se ne svidjaju jednostavno izostavimo,Tako je bilo od svadbe pa do dana danasnjeg.
I smatram da nismo ni malo losiji od onih koji se slijepo pridrzavaju nekih obicaja i tradicije,jer dosta njih to radi vise na silu


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Naravno tako i mi radimo ;)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:49:35   
akica b
IZVORNA PORUKA: tea lana

Sto ljudi sto obicaja,ja licno a i mm se pridrzavamo onih obicaja koji nama oboma pasu,a onih koji nam se ne svidjaju jednostavno izostavimo,Tako je bilo od svadbe pa do dana danasnjeg.
I smatram da nismo ni malo losiji od onih koji se slijepo pridrzavaju nekih obicaja i tradicije,jer dosta njih to radi vise na silu






Uvijek si znala pametno prozboritiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:51:19   
tea lana
znam i ja nekad pametnu koju izvaliti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:51:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tea lana

Sto ljudi sto obicaja,ja licno a i mm se pridrzavamo onih obicaja koji nama oboma pasu,a onih koji nam se ne svidjaju jednostavno izostavimo,Tako je bilo od svadbe pa do dana danasnjeg.
I smatram da nismo ni malo losiji od onih koji se slijepo pridrzavaju nekih obicaja i tradicije,jer dosta njih to radi vise na silu



Potpisujem  i ja se pridrzavam nekih tradicija koje su uvijek bile u familiji, Ja licno imam sisanog  kuma, npr moja drugarica koja je iz Han Pijeska nikad nije cula za to...Ali se ne smatram ni boljom ni losijom od ostalih, svak ima pravo na svoj izbor....

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:52:43   
shejla
slazem se...
Pogotovo sto ima 100 razlicitih interpretacija jednog obicaja...

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:53:54   
tea lana
moj sisani kum je covjek koji je mojoj porodici u najtezim trenutcima okrenuo ledja,a u vrijeme kad sam se ja rodila moji su se zaklinjali u njega.Sisani kum mog brata je bio i ostao super ciko.Nikad ne znate u onom trenutku kada izaberete kuma/kumu za svoje dijete da ce se te veze odrzati.Ja licno bi sad svog kuma mjenjala ali ne mogu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: sisana kuma
5.10.2009 22:59:08   
reallove
ja svoju sisanu kumu i ne poznajem dobro sjecam  se samo malo al nisam ju vidjela i ne pamtim vise

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: sisana kuma
5.10.2009 23:00:04   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

ja svoju sisanu kumu i ne poznajem dobro sjecam  se samo malo al nisam ju vidjela i ne pamtim vise


Ja se nesjecam ni ko mi je bio... svaki put kad mi mama kaze zaboravim hahaha

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *