|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sisana kuma
5.10.2009 23:05:54   
reallove
user posted image user posted image meni je mama neki dan slala sliku da vidim kako mi izgleda kuma

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: sisana kuma
5.10.2009 23:08:03   
tea lana
toliko o velikom znacaju istih

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: sisana kuma
5.10.2009 23:12:02   
malaaaa
IZVORNA PORUKA: tea lana

Sto ljudi sto obicaja,ja licno a i mm se pridrzavamo onih obicaja koji nama oboma pasu,a onih koji nam se ne svidjaju jednostavno izostavimo,Tako je bilo od svadbe pa do dana danasnjeg.
I smatram da nismo ni malo losiji od onih koji se slijepo pridrzavaju nekih obicaja i tradicije,jer dosta njih to radi vise na silu



user posted image tako je i kod nas

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: sisana kuma
5.10.2009 23:12:04   
leona81
moja zivi u yagrebu i vidjela sam je 2 puta u zivotu hehe

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: sisana kuma
6.10.2009 21:39:15   
dana3
Mene interesuju obicaji a ne kako neko rece iz razloga sto s enesto mora silom:Obicaji nas cine onim sto jesmo:krajisnika-krajisnikom,sarajliju-sarajlijom,hercegovcav - hercegovcem.
Obicaje ne treba mijesati sa vjerom!
Ja zivim vrata uz vrata sa Somalcima-gledajuci na vjeru smo isti zar ne ali nismo sa obicajima-mene ,moji cine Bosankom a njihovi njih sta su i odakle su.
Pa nije samo u Bosni sve bapske price.Pisem ovo jer me danas stara komsinica-finkinja pita ko ce sisati malog.
Kad krenemo u setnju pa nas sretne ,stalno mi govori da mu kapu nakriivim kao da se narod cudi tome a ne njemu-pa sad ispada da nasi obicaji ne valjalju.Svugdje ima stvari koje i mi cujemo od nasih baka i nana.
eto opet kazem ako neko zna postupak neka mi napise a kum je moj rod,nije neko iz mase da me sutra zaboravi user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: sisana kuma
10.3.2010 19:15:39   
hampsi
IZVORNA PORUKA: shejla

ja sam cula da treba izabrati za kumu osobu koja je uspjesna, dobra, postena...da nije neko bolestan, siromasan...i sl.



U stvari nekoga kome bi dobro brinuo o tvom djetetu! Ja sam moju kumu vidjela nakon 20 godina na nekom prijemu i naravno nije me prepoznala, mada me je pazila ko malo vode na dlanu :)
E sad mali uvod, kaze jedan "gospodin"- Znas tvoje dijete je malo, ne zna ni sta su slatkise, ni pare pa ne znam sta da joj kupim za Novu godinu?" ... No Comment
Ja kuma njegovom djetetu poslije toga, e ne zna ni tvoje dijete sta su pare- i ja narucim kod jednog poznatog zlatara lancic i privjesak za muskarca, i naravno kupim jos nekih dzidza. I nikad poslije toga ni jednom djetetu ne dajem pare, osim ono kad se ide na babine

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: sisana kuma
8.5.2010 11:41:35   
/MMK/
Spominjale su se srebrene kutijice za zubić i pramen kose.
Pa ako bi neko znao gdje se u Sa može kupiti i orjentaciono koja je cijena, bila bih zahvalna.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: sisana kuma
8.5.2010 13:25:48   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Ja niti sam bila sisana kuma niti je moj Hamza ima sisanog kuma ili kumu...(tj. nema user posted image ). Za prvi rodjendan ga uopste nismo sisali i generalno nisam tangirala niti jedan taj narodni obicaj...Neki clanovi porodice su nas gledali...aman...ko da smo se gljiva najeli...ali meni je to nekako bezze (tj. i meni i MM).
Prvi put amo ga osisali ljetos i to u frizerskom salonu.
Uglavnom- nemam neki savjet sto se toga tice ali eto da napisem- da ima i ovakvih ko sto smo mi- koji ne prate te obicaje...
I da- Tobe JaRrabi ne mogu da bilivim da se jos vjeruje kako ce dijete dobiti neke osobine osobe koja mu je capnula pramicak kose user posted image .



Lijepo receno.I mi nismo uopce pratili te neke obicaje.Svidja mi se ono sto rece tea lana,uzimam ono sto ja i muz procijenimo da je ok,naravno,ima tu nesto na sto se osvrnemo,ali i pored toga ne bih sve radila kako se nekome svidja.Djecaku smo uklonili kosicu sedmi dan po rodjenju i skoro sam mu ja skinula mali repic koji je imao viska hehe.A za te osobine koje se poprime nema smisla.Ja sam ga nosila u vlastitoj utrobi i rodila,pa ima skroz neku svoju prirodu,a ne neko tamo deset_i koji bi ga sisao.No comment.

< Poruku je uredio jasmin -- 8.5.2010 13:34:23 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: sisana kuma
8.5.2010 13:31:59   
teacher75
meni je sisana kuma bila neka tatina tetka, koju nisam vidjela od djetinjstva, nemam pojma ni jel ziva. al znam da je bila bas onako namazana i bezobrazna. a ja uopce nisam takva, hahaha

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: sisana kuma
8.5.2010 14:15:23   
Anoniman
Meni je šišana kuma tetka (sestra mog oca),ista mi je bila i vjenčana kuma,i sada kada sam i ja udana i dalje imamo super odnos,često se čujemo i redovno obilazimo!user posted image
Mojoj Hani je šišani kum moj brat,koji je lud za njom,a i ona njega pravo voli i stalno spominje.
A Džana ima dva kuma,jer se mužu ponudio prijatelj a meni moja stričevka,i mi oboje pristali ne znajući za ovo drugo user posted image ,pa su je onda skupa ošišali,meni bezveze ali eto bilo nam neugodno jedno od njih dvoje odgoditi.A s prijateljem mog muža se ne družimo baš,viđamo se jednom u godini,pa ja onda više držim stričevku za kumu user posted image ko će kome ako ne svoj svome!user posted image
I još da dodam da je kod nas običaj da se osoba koja ima želju da šiša dijete sama ponudi,a ne da roditelji pitaju,vidim da je to izgleda samo kod nas!

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 110
   RE: sisana kuma
8.5.2010 14:17:53   
koka i po
Mojoj djeci sam ja šišana kuma.Obojicu sam ih ošišala prije prvog rodjendana.I obojica su tvrdoglavi na meneuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: sisana kuma
8.5.2010 14:31:42   
mala86
meni je sisana kuma moja tetka-mamina sestra,mada se ja ponekad pitam sjeca li se ona toga!mi smo super,non stop smo u kontaktu,ali mislim da je zaboravila da me ona prva sisala!a mom malenom ce bit moja prijateljica,zbog nekih problemcica nije mi mogla biti kuma na vjencanju,ispravit cemo to sad,bar dijelom

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: sisana kuma
20.8.2010 15:53:30   
SdZ
Za par dana ja cu biti, ako Bog da, kuma mojoj maloj rodici. Razmisljala sam da joj poklonim tortu, neku veliku plisanu igracku i zlatnu narukvicu sa plocicom na kojoj bi s jedne strane pisalo ime od princeze, a s druge strane moje ime. Mislite li da je to dovoljno??

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: sisana kuma
20.8.2010 15:56:49   
bananica
super ideja, sasvim dovoljno

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: sisana kuma
20.8.2010 16:03:35   
Trnoruzica
Kad je od srca, i vise je nego dovoljno. Bit ces divna kuma user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: sisana kuma
20.8.2010 16:14:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Za par dana ja cu biti, ako Bog da, kuma mojoj maloj rodici. Razmisljala sam da joj poklonim tortu, neku veliku plisanu igracku i zlatnu narukvicu sa plocicom na kojoj bi s jedne strane pisalo ime od princeze, a s druge strane moje ime. Mislite li da je to dovoljno??

super ideja....
samo ja imama mali prijedlog...
zalto je skupo...ideja je dobra ali tu narukvicu djevca slabo ili nikada ne nose.....

ja ti savjetujem da uzmeš privjesak u obliku srca ili bubamare pa odzada ugravira njoj o kume selmyuser posted image

ako može ispast i neki tanki lančić bilo bi fino ako ne...privjesak će sigurno staviti na lančić čak i kao teengirl a narukvice te sa pločicom bebe salbo nose a kasnije su im male.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: sisana kuma
20.8.2010 16:17:08   
SdZ
Hvala, maco, na ideji. Svidje mi se i to. Sta bih ja bez tebe?? user posted image user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: sisana kuma
20.8.2010 21:12:43   
Mona Mohamed
Frizerka ce biti Aishina sisana kuma. Mi nemamo taj obicaj no rado poklanjamo djeci poklone sa povodom i bez povoda. Djevojcicama zlato, a djecacima srebro..Mnogo novca, igracaka..Za odrasle torta.user posted image

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: sisana kuma
20.8.2010 21:30:33   
teacher75
evo i mene s pitanjem u vezi sisanja za 1. rodjendan za forumasice koje su malo iskusnije u obicajima i tradiciji: da li to mora biti bas za rodjendan, na taj dan ili se moze pomjeriti jedan dan? buduci da lanmi rodjendan pada na radni dan (petak) a ja cu raditi da sli se to moze pomjeriti za vikend ili po obicaju mora bas na dan rodjenja?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: sisana kuma
20.8.2010 21:33:13   
veeseelaa
e to ti nemam pojma al ja bi uzela slobodno il bolovanje, ipak je rodjendanski dan rodjendanski, svi drugi su drugi dani 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: sisana kuma
20.8.2010 21:36:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e to ti nemam pojma al ja bi uzela slobodno il bolovanje, ipak je rodjendanski dan rodjendanski, svi drugi su drugi dani 

ma i ja to nesto kontam, mozda tako uradim al eto bas me nesto zanima da li mora na taj dan...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: sisana kuma
20.8.2010 21:55:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e to ti nemam pojma al ja bi uzela slobodno il bolovanje, ipak je rodjendanski dan rodjendanski, svi drugi su drugi dani 

ma i ja to nesto kontam, mozda tako uradim al eto bas me nesto zanima da li mora na taj dan...



ma draga to su sve babine gatke, ti uradi kako ti odgovara.... ništa se neće desiti da uradiš i ovako i onako, valjda kad je slavlje ide i šišanje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:01:11   
Visnja RR
naravno da ne mora ...uradi to kad tebi odgovara ...a djete se ionako niceg nece sjecati

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:05:30   
Anoniman
Meni je taj običaj baš bez veze, jer to je ustvari veličanje najobičnijeg rezanja kose. Mi ti nismo praktikovali kod naše djece, iako su nas svi ono sa sažaljenjem gledali: " Pa vi nećete praviti kumstvo???"
U našem kraju takve fešte nalikuju skoro pa svadbi.

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: sisana kuma
20.8.2010 22:07:06   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *