|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sisana kuma
4.9.2010 19:22:58   
mala86
IZVORNA PORUKA: škorpija

Zene treba mi savjet: šta treba kupiti sisanoj kumi ili kumu, ustvari pretpostavlja da se daje neki poklon i kako to uopce izgleda. moj stric i strina su izrazili zelju da ajdina kumuju (iako je on dosad sjecnut barem dva puta, ali ono to ne znajuuser posted image ) a ja tome nisam pridavala nikakavu vaznost, ali kotnam akd zele neka bude tako, iako on ima već 16,5 mjeseci, al hajd. E sad interesujem me kakavi su obicaji za to, jel ima nesto specijalno (neke posebne makaze da se kupe il tako touser posted image )


joj ja nisam ni znala da ja trebam kumi kupit user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: sisana kuma
4.9.2010 20:14:00   
Anoniman
Kod nas nema tog običaja,to sam ovdje prvi put čula da se kuma treba darovati,kuma/kum daruju kumče (bebu),tako je bar kod nas.
A makaze ti ne trebaju specijalne user posted image   baš me nasmija!

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 152
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:25:11   
mala86
ja nemam pojma sta cu za kumu user posted image
zvala prijateljicu koju bas obozavam i voli malca,ali ona ide kao vodic na eskurziju bas taj dan,ne zna ni sama hoce li uspjet se izvuc da ne ide!da ostavljam za poned.-mm radi do 5,tek oko pola 6,6 je kuci,mama mi na rodjendan navece ide na put,uh sva sam pod upitnikom user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:28:14   
Hanady RR
Ja sam kupovala poklone šišanim kumovima svoje djece ali samo u znak zahvalnosti što su mi darovali dijete jer ja nisma to željala od njih...željala sam da mi djecu kumuju oni koji ih zaista vole kao moju djecu..tako smo ih i birali.

Šišanom kumu starije kupila sam veš mađšinu kad mi je oženio sestruuser posted image i pidžamu.
A šišanoj kumi mlađe pošto je mlada djevojčica kupila sam printer u boji za kompijuter i zalihe boje...to je željelauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:31:43   
veeseelaa
Hanady ti Boga mi dobre hedije dala

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:32:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mala86

ja nemam pojma sta cu za kumu user posted image
zvala prijateljicu koju bas obozavam i voli malca,ali ona ide kao vodic na eskurziju bas taj dan,ne zna ni sama hoce li uspjet se izvuc da ne ide!da ostavljam za poned.-mm radi do 5,tek oko pola 6,6 je kuci,mama mi na rodjendan navece ide na put,uh sva sam pod upitnikom user posted image


mislim ako jaranica ne može očito da nije sudjeno, ja nikada svoje planove ne bi pomjerala zbog jaranice, možda zbog porodice al zbog jaranice ne, definitivno
Al svak ima svoje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:43:50   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

ja nemam pojma sta cu za kumu user posted image
zvala prijateljicu koju bas obozavam i voli malca,ali ona ide kao vodic na eskurziju bas taj dan,ne zna ni sama hoce li uspjet se izvuc da ne ide!da ostavljam za poned.-mm radi do 5,tek oko pola 6,6 je kuci,mama mi na rodjendan navece ide na put,uh sva sam pod upitnikom user posted image

mislim da ako želiš tu priteljicu, jer ja sam šišane kumove pažljivo birala po ljubavi koju pružaju mojoj djeci...onda slavite rođendan bez kume...a po njenom dolasku neka dođe i šišne dijete. nećeš biti jedina koja je to uradila...evo pirčitaj na temama i drugi su imali iste nedoumice i rješili tako da kuma dijete šiša nakod proslavljenog rođendana.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:47:19   
mala86
luda sam vjeruj mi!i mm mi govori ne moze ona,ima drugi!
ma meni to sisanje ko sisanje nije puno vazno,vise radi nekog obicaja!a htjela sam nju da nekako "zapecatimo" ovo nase prijateljstvo,ali se eto izgleda nece dat user posted image

sto je nagore trebala mi je bit kuma u opstini,tad joj stari nije dao zbog nekih drugih stvari,uh user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:50:42   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mala86

ja nemam pojma sta cu za kumu user posted image
zvala prijateljicu koju bas obozavam i voli malca,ali ona ide kao vodic na eskurziju bas taj dan,ne zna ni sama hoce li uspjet se izvuc da ne ide!da ostavljam za poned.-mm radi do 5,tek oko pola 6,6 je kuci,mama mi na rodjendan navece ide na put,uh sva sam pod upitnikom user posted image

mislim da ako želiš tu priteljicu, jer ja sam šišane kumove pažljivo birala po ljubavi koju pružaju mojoj djeci...onda slavite rođendan bez kume...a po njenom dolasku neka dođe i šišne dijete. nećeš biti jedina koja je to uradila...evo pirčitaj na temama i drugi su imali iste nedoumice i rješili tako da kuma dijete šiša nakod proslavljenog rođendana.





hanady i ja pazljivo biram iako ponavljam meni to nije toliko vazno!kad smo birali za krstenje e onda sam bas gledala dobro!

a da ostavim za sljedeci vikend-opet cemo biti samo nas troje!L.krsteni kumovi rade,mama ce mi biti na putu,a da zovem opet druge iste goste nema sanse

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:51:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

luda sam vjeruj mi!i mm mi govori ne moze ona,ima drugi!
ma meni to sisanje ko sisanje nije puno vazno,vise radi nekog obicaja!a htjela sam nju da nekako "zapecatimo" ovo nase prijateljstvo,ali se eto izgleda nece dat user posted image

sto je nagore trebala mi je bit kuma u opstini,tad joj stari nije dao zbog nekih drugih stvari,uh user posted image user posted image user posted image user posted image

pa možda nije suđeno....
nemoj da te to opterećuje...
evo vidiš i sama nije ti bila kuma na vjenačanju a i bez nje sve je prošlo onako kako treba da bude....

nemoj da ti to bude najveće opterećenje...
nije tu shavtit će te...
ona svoju ljubav prema tvoem djetetu može i bez bilo kakve titule pokazati....

muž je u tom smislu i u pravu...
imate druge mogućnosti...
ja šišanu kumu biram iz familije...da su mi blizu djeci uvijek...nekako volim da znam da neko ko ih voli ima tu ''titulu''. Možda mi je stav i malo konzervatovan ali eto ja sam još uvijek u dobrim i lijepim odnosima sa svojom šišanom kumom...i drago mi da sam nečije kumče još uvijekuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: sisana kuma
7.9.2010 9:57:46   
mala86
ma recu joj da ce netko biti drugi kum,ako ona uspjedne doc nek ga zajedno sisnu i nek ima 2 sisana kuma user posted image user posted image user posted image

sto je najgore borila se s mm jer su mu pojedinci rekli sta ce ti zensko za kumu djetetu i kad sam ga "slomila" i pristo eto ti user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: sisana kuma
7.9.2010 10:00:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86

ma recu joj da ce netko biti drugi kum,ako ona uspjedne doc nek ga zajedno sisnu i nek ima 2 sisana kuma user posted image user posted image user posted image

sto je najgore borila se s mm jer su mu pojedinci rekli sta ce ti zensko za kumu djetetu i kad sam ga "slomila" i pristo eto ti user posted image

ma šišana kuma može biti i m i ž...sve su to živa bića koja daju puno ljubaviuser posted image
pravoj curici je muškarac a drugoj žensko...
to nema veze...
žao mi je da ti nije želja baš do kraja ispunjena ali ja imama običaj reći ''ko zna za što je to dobro''user posted image
Sretno i no sikiriki neka vam tortica bude preokupacija i lijepa gardarobica, za dobog kuma pobrinuo se neko ''viši'' od nasuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: sisana kuma
7.9.2010 10:18:41   
veeseelaa
mala86 ne zamaraj se, meni je to bezveze da neko ošiša dijete 10 dana nakon rodjendana, brate kad je rodjendan tad je ceremonija user posted image user posted image  a žensko - muško nidje veze


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: sisana kuma
7.9.2010 11:53:03   
M kao Mama
Maloprije samnapisala post i nema konekcije, mal se ne ubih.

Zaklela bih se da sam negdje već pisala o ovome, ali to ću kasnije da pretabirim.

Nedavno sam bila kuma, rodicinoj kćerkici, tačnije rodica je od MM. Ona nas zavala, taman kada smo trebali na more krenuti, ja joj kažem, dobila sam sada odmor, sve sam dogovorila, šta da radim, da je barem nedjelja pa da odgodim dan, ali dva , tri dana nikako ne mogu. On kaže kada se vratite to ćemo obaviti. Tako je i bilo kada smo se vratili, otišli kod njih, ona se pripremila za repirizu prvog rođendana, ja ošišala Neu i sve super prošlo.

Kupila sam joj zlatne naušnice, maju i pantolice, buket mami, buket bebači i kesu šta ide u istu,

iznenadila sam se jer je ona mene darovala u parama, ja nisam htjela, kaže takav je običaj,


Ja L. kuma nisam darovala, ali budući da je to moj brat, lako se to da nadomiriti.

Neko je pitao, može li otac biti, iskreno nisam nikada čula da su roditelji kumovi, to se uvijek gleda da bude neko od rodbine ili prijatelja, više kao eto da bi se i na taj način povezali.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: sisana kuma
7.9.2010 12:02:22   
Hannica
Mi smo Hani napravili kumstvo 20 dana prije rodjendana,morali smo jer nam kuma zivi u AmeriKi user posted image  i ona je trebala ici nazad prije rodjendana.Nama je to bilo ok jer smo svakao namjeravali organizovati dvije rodjendanske proslave,jednau za familiju i drugu za prijatelje.
Kuma nam je svasta kupila,a mi njoj nismo nista.user posted image   Nisam znala za taj obicaj pa je kuci otisla praznih ruku.user posted image
Ali,aBd,kad slijedeci put dodje na godisnji u Bosnu obavezno cemo joj kupiti neki lijep i vrijedan poklon jer nas je postidila svojim darivanjem Hane,a Bogami i nas.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: sisana kuma
17.9.2010 23:36:42   
škorpija
ja sam svojim kumovima ipak kupila neke sitnice  u znak pažnje i zahavlnosti, a bogami su ajdina fino darovali 100 ojrauser posted image , pa garderoba od glave do pete(doslovno), pa narukvica od bijelog zlata sa imenom, pa tricikl, pa još su i meni i mužu donijeli poklone. hvala im i baš bi mi bilo neugodno da im ništa nisam kupila

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: sisana kuma
21.9.2010 17:21:38   
mala86
kod nas je kumstvo bilo bas spontano,bolje nego sam ocekivala!

kad je bilo zavrseno sa tortom ja i suprug smo pitali jel ima netko raspolozen i da ima volju da bi bio kum,odmah se javio ovaj prijatelj user posted image  kojeg sam ja potajno i prizeljkivala da se javi user posted image ,pogotovo jer mu je zena trudnica!

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: sisana kuma
21.9.2010 18:35:36   
leona81
kod nas se daruje samo dijete, novac ili poklon a kumovi nista

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: sisana kuma
21.9.2010 19:32:58   
Hannica
IZVORNA PORUKA: leona81

kod nas se daruje samo dijete, novac ili poklon a kumovi nista


Pametno.user posted image   Mene ipak malo stid sto nisam darovala Haninu kumu.user posted image  Ali...jos nije kasno.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: sisana kuma
10.11.2010 17:10:37   
leona81
gdje da kupimo neke male slatke makazice za sisanje?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: sisana kuma
10.11.2010 20:59:44   
teacher75
lani je sisana kuma bila moja zaova (od mm sestra). sisanje se obavilo u igraoni medju prijateljima i djecicom. zaova je pripremila pravi spektakl oko svega toga. nabavila je crvene makaze (kombinacija metal i crvena plastika) i narucila je da se sasije jastucic presvucen crvenim plisem, na koji su bile zakacene makaze i plisana mala vrecica gdje je poslije ostavljen cuperak. dok je rezala cuperak, mala lanina rodica (stara samo 17mj.) je drzala taj jastucic tako da je bilo preslatkouser posted image zbog svega toga, odlucila sam da zaovu obradujem pa smo joj kupili esprit nausnice koje su joj se svidjeleuser posted image evo jedna slika na kojoj se vidi i jastuk i makaze i vrecica i slavljenicauser posted image

user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: sisana kuma
10.11.2010 21:08:33   
škorpija
super je ovo bilo tičer, tad sam prvi put vidjela da je neko tako izveo kumstvouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: sisana kuma
10.11.2010 21:10:19   
teacher75
IZVORNA PORUKA: škorpija

super je ovo bilo tičer, tad sam prvi put vidjela da je neko tako izveo kumstvouser posted image

i ja sam prvi put vidjela, to je bila zaovina idejauser posted image a vidi ko vidi u desnom uglu! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: sisana kuma
11.11.2010 7:47:12   
leona81
joj ovo je vrh...hocu i ja

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: sisana kuma
11.11.2010 9:01:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: leona81

joj ovo je vrh...hocu i ja

ukradi fazonuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *