|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:17:30   
milenium
još da i suđa teglimuser posted image dosadašnjih godina gdje smo god otišli svugdje su nas čekali suđe od kašike do šerpe,nov čarli,nova spužva,čak i šećer obavezno tako da to nikad ne nosimo. a kupimo sve na moru u konzumu,jeftinije je nego kod nas.
a skuham samo nešto bezze i nabrzinu,obično smo jeli u restoranu,ako ne odmaram kod kuće da bar odmorim na moru.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:19:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

još da i suđa teglimuser posted image dosadašnjih godina gdje smo god otišli svugdje su nas čekali suđe od kašike do šerpe,nov čarli,nova spužva,čak i šećer obavezno tako da to nikad ne nosimo. a kupimo sve na moru u konzumu,jeftinije je nego kod nas.
a skuham samo nešto bezze i nabrzinu,obično smo jeli u restoranu,ako ne odmaram kod kuće da bar odmorim na moru.


i men sve dočeka od suđa...samo dole se kafa pije iz šolja za bijelu kafu pa me one dočekaju i džezva nije bakrena...
a meni to bitnouser posted image

ostalo ne nosim...
samo po dolasku se razbacam pa sve lijepo preprem suđe koje zateknem...sreća nemaju oni toga puno namapo apartmanimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:25:10   
milenium
frižder ručni onaj prijenosni imam,stavimo ga u auto kod sjedala u njega stavimo vodu i sok koji pijemo do mora, nama nema puno do mora pa se opet one patrone odlede,ja ne znam kako bi u onome nosila meso.bude ono malo hladno al smrznuto jok.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:34:09   
Adana
Kada sam na moru kuham, ništa zahmetli. :) Do sada nikada nisam nosila hranu, niti ''''kuhanje''''. Sve mi nešto šuha da nas ne zaustave i ne pretresaju... A znam ih dosta koji skuhaju, zalede i ponesu...

Cijena hrane i nije drastično veća u odnosu na naše cijene. Ovdje govorim o malo većim prodavnicama tipa Konzuma, Studenca i sl.
Kažu mi da je Lidl u Metkoviću jako povoljan. Jedna poznanica iz sarajeva se dole namiruje, znači maksuz ide iz Sarajeva dole. user posted image

Što se tiče suđa i pribora za jelo, do sada je svaki apartman bio full opremljen po tom pitanju. Čak smo imali i deterdžent za suđe, spužvice, tečni sapun, peškire...

Nosimo uglavnom šećer, začin C, biber, so, koju kesicu gotove supice ili kocke za supu...
Kuham najčešće tjesteninu sa recimo vrhnjem za kuhanje i tunjevinom, ili neki gotovi sos, ili poprženi pileći fileti sa pavlakom. Počesto sataraš. :) Ili paprike pržene pa pomješane sa jajima i pavlakom. Uglavnom prilog bude ili riža ili pire krompir, od mesa najčešće piletina.
Doručak i večera uglavnom standardno viršle, kobasice, jaja, džem ili eurokrem, Zdenka i sl.
I za ručak uvijek supica i salata.
Sve u svemu nije mi teško, svakakos e sklonimo od sunca popodne, pa dok odmaramo skuha se nešto. :)

Chuci, evo i moj recept za gurabije. :)

1/2 kg brašna
3 jaja
1/4 kg masla/putera/margarina - po želji, ja stavljam puter
8 dkg šećera
pola paketića praška za pecivo

Ponekad ja stavim i malo meda :)

Puter se pjenasto umuti, u njega se stave 2 jaja i 1 žumance, i šećer i sve se zajedno dobro umuti.
Zatim se u smjesu postepeno sipa brašno pomiješano sa pzp, i umijesi tijesto od koga se prave male ''''pogačice'''' - loptice koje taman stanu u dlan.
Svaka se u sredini malo pritisne palcem! Meni nije gurabija ako nema ovu malu udubinu. user posted image
A možeš staviti i kocku šećera ili po želji orah. :)
Slažeš ih onda u tepsiju, pravi malo razmaka i peci u vrućoj rerni dok ne porumene. Ne valjda da puno boje uhvate, budu nekako previše prhke i tvrde...
Možeš ih jesti odmah ali su u principu mnogo ukusnije nakon 2-3 dana.

< Poruku je uredio Adana -- 17.8.2012 11:37:54 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:46:15   
chuci
hajd ovo je na pdf kuhanje pa nije neki ot.
ja nisam nikiada jela domaće gurabije, kod nas u familiji to niko ne pravi. znači u životu sam vidjela samo one klasove dvobojne. nije mi jasno šta znači da se one spoje kad narastu pa se dobije oblik gurabije. i kakva udubina na vrhu.
joj jest da se ofiram ovim pitanjima ali baš mi bitno da mu napravim domaće prave starinske
imal ko sliku kako to treba da izgleda

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:46:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

frižder ručni onaj prijenosni imam,stavimo ga u auto kod sjedala u njega stavimo vodu i sok koji pijemo do mora, nama nema puno do mora pa se opet one patrone odlede,ja ne znam kako bi u onome nosila meso.bude ono malo hladno al smrznuto jok.


zalediš meso...
zaleđeno stavljaš među patrone a ne na patrone...

mislim kad meni iz sarajeva tamo stigne meso uredno zaleđeno zaleđeno...tebi je još bliže...user posted image

samo ja sma davno dokupila patrona...pa umjeto 4 što mi dođu u frižideru ja ih imama 15 komada...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:49:15   
chuci
jel vako
http://www.google.com/imgres?hl=en&sa=X&biw=1280&bih=675&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=tSR_qABSGvzRIM:&imgrefurl=http://zepskiforum.informe.com/forum/zabavni-kutak-f151/forumana-t349-50.html&docid=WsD5aAWstgURAM&imgurl=http://i173.photobucket.com/albums/w72/azraz/ikrardova001-2.jpg&w=320&h=236&ei=KBMuUNeaGczitQbXyYFY&zoom=1&iact=hc&vpx=590&vpy=126&dur=825&hovh=188&hovw=256&tx=125&ty=116&sig=104444315800891213955&page=2&tbnh=145&tbnw=197&start=15&ndsp=20&ved=1t:429,r:12,s:15,i:164

cool mi je ovo sa kockom šećera. jel se i ona pojede?

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:49:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: chuci

hajd ovo je na pdf kuhanje pa nije neki ot.
ja nisam nikiada jela domaće gurabije, kod nas u familiji to niko ne pravi. znači u životu sam vidjela samo one klasove dvobojne. nije mi jasno šta znači da se one spoje kad narastu pa se dobije oblik gurabije. i kakva udubina na vrhu.
joj jest da se ofiram ovim pitanjima ali baš mi bitno da mu napravim domaće prave starinske
imal ko sliku kako to treba da izgleda

http://www.kuhar.ba/recepti/deserti/kolaci/gurabije-sa-medom/
evo slika...moje ovako igledajuuser posted image
al nije ovaj receptuser posted image

a evo mojih
http://static1.ringaraja.net/uploads/BIH/articles/646/large/a1123809a2e511b123f5666b45faf41d.jpg

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:51:39   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: milenium

frižder ručni onaj prijenosni imam,stavimo ga u auto kod sjedala u njega stavimo vodu i sok koji pijemo do mora, nama nema puno do mora pa se opet one patrone odlede,ja ne znam kako bi u onome nosila meso.bude ono malo hladno al smrznuto jok.


zalediš meso...
zaleđeno stavljaš među patrone a ne na patrone...

mislim kad meni iz sarajeva tamo stigne meso uredno zaleđeno zaleđeno...tebi je još bliže...user posted image

samo ja sma davno dokupila patrona...pa umjeto 4 što mi dođu u frižideru ja ih imama 15 komada...user posted image


Mislim da bas tako i treba ako hoces da duze vremena bude zaledjeno. Moja mama kad idemo dole da okrecemo janje pa idemo na selo ona stavi i po 20

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:53:38   
Hanady RR
a ove godine nisma ni frižider ponijela...
i odmah sma se izradilauser posted image

naime naš prenosni je kao torba ...kad sve povadiš oz njega..prava lijepa torba za plažu...
elem zeznuh se pa sam skršila svoju tašnu za foliranje dječijim penjoarima user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 11:59:02   
Adana

IZVORNA PORUKA: chuci

hajd ovo je na pdf kuhanje pa nije neki ot.
ja nisam nikiada jela domaće gurabije, kod nas u familiji to niko ne pravi. znači u životu sam vidjela samo one klasove dvobojne. nije mi jasno šta znači da se one spoje kad narastu pa se dobije oblik gurabije. i kakva udubina na vrhu.
joj jest da se ofiram ovim pitanjima ali baš mi bitno da mu napravim domaće prave starinske
imal ko sliku kako to treba da izgleda



Napravis lopticu i namlo je pritisnes palcem i ostane udubina user posted image E to su one starinske gurabije. user posted image
U mojoj uzoj porodici smao ja pravim gurabije. user posted image Kao eto moje im se najvise svidjaju, kao i mevludsko serbe... user posted image

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http://www.kuhar.ba/wp-content/uploads/2010/11/gurabije-sa-medom.jpg&imgrefurl=http://www.kuhar.ba/recepti/deserti/kolaci/gurabije-sa-medom/&h=150&w=200&sz=8&tbnid=3pcR5ancnnf52M:&tbnh=99&tbnw=132&zoom=1&usg=__S7EIjnALZBQL0zuoJy-H9mfYJSQ=&docid=9i3WnPUDXg6KvM&hl=bs&sa=X&ei=vBUuUOyaNajm4QTAhYHgBA&ved=0CEwQ9QEwAQ&dur=316


http://www.google.ba/imgres?hl=bs&sa=X&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=tSR_qABSGvzRIM:&imgrefurl=http://zepskiforum.informe.com/forum/zabavni-kutak-f151/forumana-t349-50.html&docid=WsD5aAWstgURAM&imgurl=http://i173.photobucket.com/albums/w72/azraz/ikrardova001-2.jpg&w=320&h=236&ei=zRUuUPTpM9GSswbSwoHoAw&zoom=1&iact=hc&vpx=725&vpy=313&dur=29&hovh=188&hovw=256&tx=154&ty=115&sig=108505743331765973784&page=2&tbnh=138&tbnw=205&start=14&ndsp=16&ved=1t:429,r:7,s:14,i:135&biw=1024&bih=636

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:01:39   
Adana
I da, mozes ih onako jednu uz drugu da se zalijepe, a mozes i onako svaka za sebe. meni nesto ljepse kada su okruglije. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:02:59   
mama75
Znaci kada budem mevlud pravila samo Adani da se obratim user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:03:33   
milenium
imam i ja taj kao torba što se može složit a imam i onaj pravi.imam 12 patrona ali opet nije to to.a da pravo kažem meni malo ofirno nosit meso ,čorbe i filovane paprike na moreuser posted image svaka čast nek nosi tko hoće ali nisam ja za toga.user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:06:18   
Adana

IZVORNA PORUKA: mama75

Znaci kada budem mevlud pravila samo Adani da se obratim user posted image


user posted image ma jašta user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:09:36   
chuci
hvala vam za recepte i uputstva. i ja ću probati ove razdvojene ali u utorak aBd, kad mm bude na poslu da ne vidi, sad imam posla oko bajramskih kolača

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:10:18   
mama75

IZVORNA PORUKA: milenium

imam i ja taj kao torba što se može složit a imam i onaj pravi.imam 12 patrona ali opet nije to to.a da pravo kažem meni malo ofirno nosit meso ,čorbe i filovane paprike na moreuser posted image svaka čast nek nosi tko hoće ali nisam ja za toga.user posted image

Meni nije ofirno ako idem u privatni smjestaj jer mi ne pada na pamet da kuham na moru. Podgrijem i super.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:12:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

imam i ja taj kao torba što se može složit a imam i onaj pravi.imam 12 patrona ali opet nije to to.a da pravo kažem meni malo ofirno nosit meso ,čorbe i filovane paprike na moreuser posted image svaka čast nek nosi tko hoće ali nisam ja za toga.user posted image


pazi nešto...
činjenica je da na moru je kuplje...
i stavrno to što neko radi u srajaevu po godine treba potrošiti dole za 7 dana...

ne treba biti isključiv...
ja sma za sve opcije kako kome odgovara...
budimo relano rpetjeruje se...
mislim stavrno 10Km je kilogram grožđa...
lubin po kilogramu 45 KM u konzumu u makarskoj u ribarnici...
pa reci relno jel to puno....

filovane paprike nisma nosila...
la zaleđeno faširano meso jesam...
to za ručak nisma nikada dole spremila folovane paprike...
la vjeruj mi jesma špagete sa faširanim...špagete dole kupim a meso ponesem...i šapagete dole platim koliko sma meso u sarajevu...

user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:16:12   
mama75
Ja kada sam ove godine vidjela sta Cesi nose user posted image Jopgurt?!? Pivo?!? I onda nas prozivaju za nas burek. A realno nema kod njih bureka ko kod nas user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:19:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama75

Ja kada sam ove godine vidjela sta Cesi nose user posted image Jopgurt?!? Pivo?!? I onda nas prozivaju za nas burek. A realno nema kod njih bureka ko kod nas user posted image

user posted image user posted image

znaš šta...mene česi ne čude...ni mi smai...
nosimo al opet bogami i izalzimo i kupuejmo svašta dole...

al relano...
vikend na makarskoj rivijeri...
mene bilo sramota što dolazimo prkeo iste granice...

sto, pa kafa u termoski...
pa majko moja ako ne možeš 8 kuna platiti kafu na rivi nemoj bolan ni dolazit da ti dupe more vidi...

vjeruj hljeb iz konzuma prije granice...
e pa stavrnouser posted image

pa pristave sto i stolice...
pa tanjire na sred plaže..pa fino narežu salate pa mazukaju pa meze pa piju...sve iz frižidera ...

al kad sma veijdla da sladolede vade oz friždera e tu ne mogoh ne reć naglas mišljenje...user posted image

zamisli dođeš na dan jer ti je blizu i sladoled poneseše kupljen ispred graniceuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:23:57   
mama75
I da dodam: deka na plazi. To mi je vrh! Mi ove godine odemo do neke plaze van mjesta u kom smo bili. Tu nema kuca, samo kafana i plaza. Izradimo se i odemo u nedjelju. Jao uzasa! Najveca provala mi je bila, mi stavili peskir pored njihove deke i napadose nas, kao oni to mjesto cuvaju za nekoga?!? Ja mm zezam (posto je i on Hercegovac), reko vama hladno i na moru pa deke na plazu nosite user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:41:04   
SailorMoon

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: milenium

imam i ja taj kao torba što se može složit a imam i onaj pravi.imam 12 patrona ali opet nije to to.a da pravo kažem meni malo ofirno nosit meso ,čorbe i filovane paprike na moreuser posted image svaka čast nek nosi tko hoće ali nisam ja za toga.user posted image

Meni nije ofirno ako idem u privatni smjestaj jer mi ne pada na pamet da kuham na moru. Podgrijem i super.


I meni je ofirno, ali zato sto imam da idem svaki dan na rucak, veceru. Nekome je to puno, hrvacka je skupa. A sto da na odmoru trci po radnjama, i kuha nesta 2 sata kad moze to i od kuce ponjeti i podgrijati. Za onoga ko nemoze druacije super solucija

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 12:50:09   
mama75

IZVORNA PORUKA: SailorMoon


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: milenium

imam i ja taj kao torba što se može složit a imam i onaj pravi.imam 12 patrona ali opet nije to to.a da pravo kažem meni malo ofirno nosit meso ,čorbe i filovane paprike na moreuser posted image svaka čast nek nosi tko hoće ali nisam ja za toga.user posted image

Meni nije ofirno ako idem u privatni smjestaj jer mi ne pada na pamet da kuham na moru. Podgrijem i super.


I meni je ofirno, ali zato sto imam da idem svaki dan na rucak, veceru. Nekome je to puno, hrvacka je skupa. A sto da na odmoru trci po radnjama, i kuha nesta 2 sata kad moze to i od kuce ponjeti i podgrijati. Za onoga ko nemoze druacije super solucija

Ja sam do ove godine ljetovala u Hrvatskoj u hotelima. Po meni su preskupi za ono sto nude i uglavnom su im aranzmani po 7/14 dana. Rijetko koji ima svoju privatnu plazu, tako da opet moram ustati u 5 ujutro da zauzmem mjesto. Ove godine odlucili da idemo u jedno malo mjesto, samo da bi se odmorili. Sobu smo placali 50 Eur/noc. Hranu skuhanu ponijela da se ne maltretiram, a ostalo kupila tamo. Bila sam skepticna po tom pitanju, mislila da ce mi biti grozno, a ispalo bolje nego u hotelu. Dogodine aBd ili Turska ili opet ovo isto; hotel u Hrvatskoj samo za 1. maj user posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 13:39:45   
mamina princeza
ranje sam isla obicno u hotel ili bez djece al prosle odine sam nosila frizder sa patronama i nakuhala za pr dana i super. i ove cu abd ... sad samo razmisljam sta da skuham a da ne trazi i prilog - jer po vrucini i malom apartmanu zlo mi je i od tog priloga koji u 12 sati moram napraviti:)
inace mrzim kuhati na moru....

skonatals am i super ideju - klepe . njih i onako ledim pa vadim povremeno a super cijeli mi obrok. a svi volimo :)

ja dole ne jedem meso, cak i piletinu gledam d ane jedem jer ne znam porjeklo a trudim se da pazim na to inace. tako da dole samo jedemo ribu , tjesteninu i pizzu. sa 9 dana tomi je nekako previs ejednlicno. im a riba razlicitih al nisam ih toliko ni ljubitelj da bas toliko jedem.
supe cu jesti iz kese uglavnom s tim da cu za bebacha ponijeti zaledjene mesne vode pa mogu i curici od toga ponekad napraviti supu da znam d aj ekvalitetnu pojela.

samo eto nemam ideja .. jos ih skupljam za nekih otprilike 5 dana:)

ja ovdje ne kupujem ostalo.. kupim dole da ne vucaram - jest skuplje al eto. mozd abih i o tome trebala razmisliti.
ono osnovno da kupim ....
a rernu dole sve da ii imama ne pada mi napamet ukljucivati :) citam neko pravi peceno pile.. svaka cast. ja volims to manej da kuham dole to mi je rjetkih desetak dana bez toga.

ako me pretresu na garnici sta cu ... nek uzmu i nek nose sa sobom - mada do sada nikad nisu . onako djec spavaju ili dreka vrika vrucine .. nisu vala niakd ni bili blizu mada nikad s ene zna. ako je sudejno nek uzmu jescemo nesto drugo :)



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kuhanje i hrana na moru
17.8.2012 13:46:20   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


zamisli dođeš na dan jer ti je blizu i sladoled poneseše kupljen ispred graniceuser posted image

čisto sumnjam da česi dolaze na danuser posted image
možda umirovljenici i oni iz staračkih domova da al česi-sumnjam

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

muževi
milenium

Da li smatrate da muževi dovoljno cijene ženski rad u/po kući?

nisam sigurna (22%)

cijene (9%)

ne cijene koliko bi trebali (39%)

ne cijene nimalo (8%)

oni to i ne primjećuju (22%)


Broj svih glasova: 116

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *