|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 18:20:59   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti


da nastavim OT evo ti recept ali je umjesto vode mlijeko...sigurno i ukusnije ...
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/2017/Karamel_oblatne

samo jos u to hekni cokoladu user posted image

jao jeste pa MLIJEKO ide, ja i to zaboravila, nisam pravila godinama, a te su mi najbolje, hvalauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 19:48:21   
minja_
jednom se mi smjestili u apartman I kako nismo nosili svoje posudje, ja uzmem da otkuham svo sudje koje sam zatekla, uzmem jednu veliku serpetinu, naspem ariel I opaaaa, usput uzmem da ocistim i kuhinju kad na vrata gazdarica, ja u zemlju da propadne,m, pusi se iz serpe, vri escajg, kaze ona jesil udata, ako nisi, imam ja sina, pa da odmah zavrsimo formalnosti, zamal postah peljeska mladauser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 20:56:20   
škorpija

IZVORNA PORUKA: minja_

jednom se mi smjestili u apartman I kako nismo nosili svoje posudje, ja uzmem da otkuham svo sudje koje sam zatekla, uzmem jednu veliku serpetinu, naspem ariel I opaaaa, usput uzmem da ocistim i kuhinju kad na vrata gazdarica, ja u zemlju da propadne,m, pusi se iz serpe, vri escajg, kaze ona jesil udata, ako nisi, imam ja sina, pa da odmah zavrsimo formalnosti, zamal postah peljeska mladauser posted image

ee a sad si mogla ljetovati kod svekrve svake godine user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 21:26:08   
minja_
bila bi to ljeta iz snova, valjalo bi ostati u istom fazonu, ciscenje, pranje, da ne bude, prodala joj se ko cistunica, a vamo po vazdan na plazi, nista da pomognem po kuciuser posted image bila bih prva na temi o svekrvamauser posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 21:31:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: minja_

bila bi to ljeta iz snova, valjalo bi ostati u istom fazonu, ciscenje, pranje, da ne bude, prodala joj se ko cistunica, a vamo po vazdan na plazi, nista da pomognem po kuciuser posted image bila bih prva na temi o svekrvamauser posted image

user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 21:40:05   
felix

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

i inače u apartmanu mi fali posuđa i pribora, a sad mi bezeze da teglim iz sa.

nego off topic, hoću oblande da napravim, recept ide 1 kg šećere, voda, 2 margarina i 1 čokolada z akuhanje, ali ne znam koliko vode i koliko se ono kuha, upomoooć može li me neko poddsjetiti


da nastavim OT evo ti recept ali je umjesto vode mlijeko...sigurno i ukusnije ...
http://zena.blic.rs/recepti/Deserti/2017/Karamel_oblatne

samo jos u to hekni cokoladu user posted image


heh, kod nas se veli oblatiNe
prvi put cu ovaj naziv pa zasta mozda i jest to prvo gore spravno al ja znam samo, za naziv Oblatine.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 22:20:47   
teacher75
ja to zovem oblatneuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 22:23:09   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: škorpija

a kakav je pire iz kesice, ja to nikad nisam jela, osim u ratu, a taj nije bio baš ukusanuser posted image

nemoj ga ni jesti...user posted image

ko da je problem kupit tamo krompir i napravit pireuser posted image

jooooj meni jest, gdje gos sam bila u apartmanu  imama dvije šerpe i ringle su tako slabe, da krompiru treba sat da ga skuham, čak i nasitno da ga izrežem, a naravno nema onog hepeka za usitnjavanje pirea, viljuškom mi bude grudvasto, moji to neće da je du , eto

ja cu ionako nositi mali pretis lonac a ponijecu i ono za gnjecenje kad vec nosim i serpicu i tavu i escajguser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 22:26:40   
neki x

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja to zovem oblatneuser posted image

me toouser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kuhanje i hrana na moru
18.8.2012 22:45:02   
škorpija

IZVORNA PORUKA: neki x


IZVORNA PORUKA: teacher75

ja to zovem oblatneuser posted image

me toouser posted image

mi krajišnici smo vazda mimo svijet user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kuhanje i hrana na moru
19.8.2012 8:50:37   
klemzi
Ne kuham na odmoru. To će se možda promijeniti kada, akobogda, budem imala djecu. Za doručak jedemo mazalice, popijemo kafu i sl. Ručak je obično u blizini plaže, i to ništa posebno, pica, hamburger, tek da nismo gladni. Večera je u nekom restoranu i to je moje vrijeme kad eksperimentišemuser posted image , uvijek jedem nešto što do tada nisam. Nekad se i poslije večere svratim u pekaru, jer mi se ne svidi ono što sam naručila user posted image user posted image Uglavnom, veoma lako se organizujemo jer smo sami user posted image

< Poruku je uredio klemzi -- 19.8.2012 8:52:48 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kuhanje i hrana na moru
19.8.2012 11:41:40   
teacher75

IZVORNA PORUKA: klemzi

Ne kuham na odmoru. To će se možda promijeniti kada, akobogda, budem imala djecu. Za doručak jedemo mazalice, popijemo kafu i sl. Ručak je obično u blizini plaže, i to ništa posebno, pica, hamburger, tek da nismo gladni. Večera je u nekom restoranu i to je moje vrijeme kad eksperimentišemuser posted image , uvijek jedem nešto što do tada nisam. Nekad se i poslije večere svratim u pekaru, jer mi se ne svidi ono što sam naručila user posted image user posted image Uglavnom, veoma lako se organizujemo jer smo sami user posted image

tako smo i mi dok smo bili samiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 21:47:58   
škorpija
evo da javim pravila sam maggi pire i meni ukusan pravooo, mm kaže bljakica ali jede, ajdin neće nni da probauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 21:53:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

evo da javim pravila sam maggi pire i meni ukusan pravooo, mm kaže bljakica ali jede, ajdin neće nni da probauser posted image

user posted image

ama draga 4 krompira i pire za komlet porodicu sad pa sad...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 22:01:50   
škorpija
ma imamo samo jednu šerpu,  kad skuham supu nemam za pire, ovaj sam razmutila u džezvi za kafuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 22:02:15   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma imamo samo jednu šerpu,  kad skuham supu nemam za pire, ovaj sam razmutila u džezvi za kafuuser posted image

user posted image user posted image user posted image

parola je snađi seuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 22:03:17   
Neca xxx
Ja ne kuham puno na moru. Ma i meni je to odmor a dosta mi je kuhanja kod kuce. Ove godine smo imali apartman, a ja sam u Sarajevu skuhala telecu supu sa dosta mesa i povrca, tako isto i pilecu supu i to sve zaledila. Imala sam cetiri ture supe za nas troje. I jos sam napravila duplu mjeru salsa umaka (paradajz i luk sa bosiljkom) da imamo za makarone dva puta. Zaledjenu supu sam prenijela u frizideru i nije se otopila nimalo i na moru je odmah ubacila u skrinju. I onda bih je na moru samo otopila i dodala tjesteninu. Tako da smo imali supu za 4 dana. Kada mi L pojede dobar tanjir domace supe sa mesom i mrkvom, onda moze ostatak dana prezivjeti i na mazalicama. Dva dana smo jeli spagete sa salsom (opet samo ugrijem salsu i skuham spagete), jedan dan hrenovke, jedan dan salata sa tunjevinom i dva dana jeli pizzu i nesto slicno na plazi. Dosta voca i salate i to je bilo to. I nista nam nije falilo. A u kuci u kojoj smo mi bili, bila je jedna porodica iz ceke i mama je po cijeli dan provodila u kuhinji: kuhala, pohovala, pravila palacinke, mezu za navece. Meni je to licno malo bezze. Pa i ona je dosla da se odmori.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kuhanje i hrana na moru
20.8.2012 22:09:30   
škorpija
iskreno ja slabo kuham kući, zato na moru kuham, a volim nešto konkretno pojesti, poslije  dva dana hrenovki i jaja, bude mu muka, eh da sam mogla pretis ponijeti, sve bi pištalo od graha s suharomuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 8:34:55   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: ElmaB




IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Teško da će u avion dozvoliti da se unese štapni mikser, a nisam sigurna ni za teglice hrane. Meni su čak flaširanu coca colu izvadili iz torbe na aerodromu.

pa ne mora u avion unositi štapni mikser, neka ga stavi u kofer i eto ga..
ovo je meni super rješenje..a vjerujem da u Turskoj isto tako ima prodavnica gdje mozes kupiti teglice ako ti ova varijanta miksanja ne odgovara..sad da nosis u kofer teglice, polupaće ti se...tako da to ne ide...
u avion ce ti dozvoliti samo da uneses ono neophodno za obrok bebi dok traje let i to je to...

Ne vjerujem da že i to dozvoliti. Kada sam napisala da unese mikser u avion i mislila sam da ga stavi u kofer, jer i taj kofer ide u avion. Neka proba, ali nisam sigurna da će joj dozvoliti.


Nema potrebe ikako da ga nosi jer svi malo bolji hoteli imaju i stabni mikser za bebe. A sto se tice jela i ako nevoli suhu hranu uvjek ima rize, krompira, pire i nesta saftali da se zalije. Za curici nista nisam ove godine nosila, ima isto 18mjeseci. I u Side, Belek i Karaburun gdje sam do sad bila u svakom Hotelu ima market plus sto odma oko Hotela su se otvorili mali marketi. I u svakoj apoteci ima Hipp Kasica ako zatreba. Ja sam svojoj kupovala jogurthe svaki dan. Ona bas voli

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 15:36:08   
kaktuscic
Ma ja mislim da se moze ponijeti i tek skuhano (paprike, sarma, grah, supice, corbice...) pa sta ce mu biti ako je u autu 5-6 sati, ja ionako grah, paprike... stavim u frizider nakon 6-7 sati, kad se ohladi. Ja cu probati tako ove godine, nesto skuhati, samo da imamo taj dan jer pretpostavljam da cemo doci krepani i jos da razmisljam sta cemo jesti i gdje. Al bit ce frka kuhati i krenuti tu noc, al opet kontam stavim nek se kuha i na spavanje, kad krenemo samo prebacim u plasticnu zdjelu i odosmo hahahaha
Inace na moru kombinujemo malo kuhanje, malo vani jedemo, ali ove godine cemo haman samo kupiti u restoranu pa kad djeca zaspe hladno jesti, jer nama sanse da sa dvoje djece rucamo ili veceramo negdje u restoranu, milsim da to ne bi ni na sto licilo.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 16:42:49   
Galicia
Ja ciganluka Tito dragi. Te grah, te punjene paprike, te jos baklavu razvijte, pitu, itd..
Nije mi fakat cudno sto Croati imaju misljenje kakvo vec i imaju o Bosancerosima kad krenu na takozvani odmor.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 16:54:07   
neki x
Strasno je bitno sta CROATI misle o namauser posted image user posted image user posted image Aman bitni ljudi,nema stauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 16:56:03   
Galicia
Nije bitno kakvi su, ali ipak idemo kod njih na odmor, koristimo njihovu zemlju, za odmor, i ostale stvari. Strasno je ruzno reci sta me boli briga sta ce oni reci.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 16:58:39   
neki x

IZVORNA PORUKA: Galicia

Nije bitno kakvi su, ali ipak idemo kod njih na odmor, koristimo njihovu zemlju, za odmor, i ostale stvari. Strasno je ruzno reci sta me boli briga sta ce oni reci.

Znala sam da ces ovo napisati...Platimo za taj odmor,i to bas!!!Ne odmaramo dzabe...
Nije ruzno,po meni je ruznije sto gospoda CROATI nabiju cijene,da ti se zamanta...
A nije ruzno to sto ti kazes za bosance da su cigani,tj. ono sto oni rade da je ciganluk???user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kuhanje i hrana na moru
21.8.2012 17:01:40   
zvončica
Eh, nemaju svi plate po 1000-1500km pa da mogu uplatiti All inclusive... svako sebi stima kako mu je najpogodnije...pa i ako nosi skuhano odavde nek'' nosi...tamo su napicili cijene smjestaja, tj. za obicni krevet najmanje 30 km, a gdje je hrana i pice...
Ja kad se ne izvrnuh u Baskim vodama za casu limunade 4 eura....halooooooooo user posted image

I uopste nije problem nesto na brzaka skuhati ili podgrijati ono sto se ponijelo...

A Croati....ma, uvijek je bilo biti cool paradajz turista user posted image

I nisam ciganka ja....trebaju se oni tamo zapitati za sta tolike cijene...do zla Boga da je sve u svili i zlatu....

< Poruku je uredio zvončica -- 21.8.2012 17:03:23 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *