|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 19:48:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MALA1994

Pgitanje jedno
Inace kad je jetra bolesna tako da kazem,dali masna ili kod hepatitisa i sl jedu se posni proizvodi.znaci masni proizvodi je opterrte
Posni mladi sir,sirutka i sl.kako je to kod mononukleoze jeli ide posno ili normalno


posno bukvalno...malo maslinovoga ulja i to je to...
masnoće minimum minimuma i kod mononukleoze...
znači meso smao bijelo i to fileti, vrat oguljen i karabataka oguljen, natak i krile ni supa do toga jer ima mnogo masnoće...
junetina nemasna i mlada...kod nas teško naći..telleća šnicla nemasna najbolji izbor

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 20:04:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

Hanady,

radili smo nocas nalaze

AST je 53 / ref od o-38 )
ALT 27 je uredan

Limfociti o.61 ( 0.30 - 0.50 )


I ja onda zapucam, mislim odvezem se do dome azdravlja i dezurna ista dr koja mi je kada sam se obracala zbog limfnih rekla ma to je ok. Kaze da nisu nesto poviseni, a dade mi uputnicu na infektivno i mono...

Mense sad zanima ako znas molim te..kakve ja koristi imam od toga sto cu znati da li je ili nije prebolio jos prije 6 mj..da li mogu povesti racuna o ishrani, dali mogu prevenirati sta ili nema opasnosti..mislim stvarno, nekog cu da udavim..fkao majka sam ga odvela a gle sad....

evo me kod mame, sutra cemo uraditi test, pa cemo vijdeti..ne znam koliko si ti cekala ?


test koji će potvrditi prisustvo virsa EBV se čeka 7 dana kod nas se radi na DIP_u...
nama je mononukleoza dijagnosticirana kod dva ljekara na snovu limfoma, ALT i AST i pregleda dijagnostičkoga grla, i donjega odomena gdje je osjetno uvećana jestra i slezena koja je izšala zbog otoka malo i idpo rebera...

ja ne vjerujem da je kod vas mono virus sada prisutna...jetrini enzimi su poprilično i uredni...obaj koji je veći može biti i normalan refenetna vrijednost ako je dijete taj dan pojelo nešto masnije...čak i mlijeko malo prije nalaza uzetoga ...
tako d anemoj brinuti gerbo...

za sada sa mojim istraživanjima i pirčom sa doktrima tvom dječaku nije bile mono...
da je bila do sada on bi tebi imao hronični hepatitis neki...i to bi tebi jetreni enzimi pokazali...uvećanja po 5, 7 čak i 10 puta...
ne brini gerbo...
vaši čvorići na grlu su nešto drugo...malo te limfome vjerujem trab i sačekati sa rastom djeteta i razvitkom možda će krajnici ili već nešto pokazati preorjtljivost i razloga za njih

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 20:13:22   
gerberka
draga moja hvala ti. mi cemo sutra uraditi test kad smo vec u ovome. AkoBogda da ne bude i da sam ja ovo istripovala, ali i ona mi je odmah pisala uputnicu kako zbog ast...pa vidjet cemo. sad sam kod mame pa se cujemo. tek sam se javila da cujem sta mislis ti.

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 20:18:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

draga moja hvala ti. mi cemo sutra uraditi test kad smo vec u ovome. AkoBogda da ne bude i da sam ja ovo istripovala, ali i ona mi je odmah pisala uputnicu kako zbog ast...pa vidjet cemo. sad sam kod mame pa se cujemo. tek sam se javila da cujem sta mislis ti.

i bolje da provjeriš...

ne rbini to je jako dijete...
kod djece je i lakše kirgirat ishanu ako nemaju navike kao neki veliki masnoga, začinjenoga itd...
sve je dobro dok im mi dajemo obrok...

evo ja se čudim moja cura ničemu s ene buni...al baš...kaže da ozdravim i sve što punudim jede...

polako...
sve i ako s epokaže prisustvo virusa mono onda je to vrijeme u kojem reguješ ishranom, mirovanjem da ga istjerateuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 20:54:15   
Medić*
Hanady upravo mi bio rodjak koji je skoro preboleo mononukleozu, kune se u kozje mlijeko, od njega suruttka i mladi sir. Eto samo da prenesem :) Za 6 sedmica on se oporavio, cak je na selu boravio i bas mu prijalo. Njegovo iskustvo ti penosim user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.11.2012 20:55:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Hanady upravo mi bio rodjak koji je skoro preboleo mononukleozu, kune se u kozje mlijeko, od njega suruttka i mladi sir. Eto samo da prenesem :) Za 6 sedmica on se oporavio, cak je na selu boravio i bas mu prijalo.

user posted image hvala draga
nov podatak meni...znači kozije...sutra uvodim i to...
ja sma do domaćeg kravljeg već kenrula sitiri sir i raditi vrhnje i sirutku...sutra aBd prva tira biće gotova...idem sitražiti i ovaj info...imama mogućnost i kozijeguser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 10:15:37   
gerberka
mi smo jutros dali krv za test na mono. Nalaz ce biti u 12. I gore sestra kaze da je trebalo davno zraditi s obzirom na limfne cvorove. Cuvajte nam fige.

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 10:36:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

mi smo jutros dali krv za test na mono. Nalaz ce biti u 12. I gore sestra kaze da je trebalo davno zraditi s obzirom na limfne cvorove. Cuvajte nam fige.


kako je kod vas brz taj nalaz...
na koševu na dipšu čeka se 7 -8 dana jer se mora skupiti više uzoraka za korištenje regensa user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 10:47:51   
gerberka
to je hanady samo njihova prica vjeruj user posted image tako su meni za torch u trudnoci rekli nalaz za 15 do 20 dana..a ja ono imala titar na cmv koji moze biti opasan na plod..i onda fino uđem dr sama u kancelariju i upitam je jel ona svjesna koliko jednoj trudnici znaci cekati nalaz ciji rezultati mogu odluciti dalse treba uraditi pobacaj..sama rijec kaze cito megalo virus.
Kaze ona meni pa znate treba skupiti dosta uzoraka a do tada krv se zaledi. Ja odem svom ginekologu pitam ga kaze on meni pa nek ona zaledi meso 20 dana pa nek vidi na sta ce to liciti. I ja opet njoj. Tad mi stvarno nije bilo ni do cega, znas da sam jednu trudnocu izgubila, a sad se radilo o tome da saznam jel cmv presao na plod.
I u toj raspravi kaze ona tehnicaru De ubaci njenserum u aparat, pita on nju Hocu li i za one trudnice..kaze ona One mogu cekati user posted image Moja kolegica je vracena jer nema reagenasa, ovdje je jedna forumasica vracena a meni isti dan ubacili, pa sam ja na forumu zeni javila i onda i ona isla da pravi frku user posted image
Nalaz torcha, svih pet stavki mi je bio gotov do kraja dana jer aparati rade i izbacuju vrijednosti dok sve to ne izbroji. user posted image moja mama radi u dr zdr instituciji i kaze da se reagensi nabavljau u kanisterima, to se stavi samo par kapi. Otisla sam OT ali eto da se zna ako je bas frka treba ih malo stisnuti. Meni sad ovo nije frka pa bih mogla cekati, ali mi dobra jaranica radi na infektivnom, samaje rekla da ce biti u 12.

puse tebi i hanady user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 11:16:45   
Hanady RR
ne znam geberko...
meni suprug gore radi, krv su nam uzele njegove kolege...sve obajsnili...
odmah je spolano na nalalizu sa do sada prikupljenim serumima...
pa za 7 dana imat ćemo nalza...
ima onih mkoji sačekaju i 10-15 dana...
kažu da na regens nalaziza traje 48 sati...
ako oni lažu lažem i ja...
da je moglo brže zaista mislim da bi nam izašli u susret...
kako su je smao mazili i pazili kad smo gore došli...malo je deblja igla za vađenje krvi iz vene ...oni baby sistem uzeli d anjoj izvade jer je već u ponedlejak avdila krv pa da joj lakše i manje bolnan ubod bude...

nemama zamjerki stavrno...
mislim da su nam čak i u susret izašli...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 11:24:10   
gerberka
ne znam..ona je jutros mom T izvadila baby iglom krv, nazvat cu je za jedno sat vremena. Joj ko ce njih znati.
I mm radi gore.ma samo da bude sve ok, i ako je prebolovao opet mogu uticati.
Hej meni kaze dr sinoc "kad su bili limfociti 86%, to se valjda tako cita kad je o.86..kaze tad ste trebali..a ja NJOJ DOVODILA DIJETE..ko jeovdje lud, ja vise draga Hanady ne znam..

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 11:28:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

ne znam..ona je jutros mom T izvadila baby iglom krv, nazvat cu je za jedno sat vremena. Joj ko ce njih znati.
I mm radi gore.ma samo da bude sve ok, i ako je prebolovao opet mogu uticati.
Hej meni kaze dr sinoc "kad su bili limfociti 86%, to se valjda tako cita kad je o.86..kaze tad ste trebali..a ja NJOJ DOVODILA DIJETE..ko jeovdje lud, ja vise draga Hanady ne znam..

pa da to je i visočije nego kod nasuser posted image

biće to aBd u redu...

ja sad idem da s eborim i sa bakterijom u nosu...
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 11:29:59   
gerberka
idi, sretno draga moja..ja ako ne bude mono idem dalje dok ne provalim odakle mu uvijek limfociti..mozda je grlo osjetljivo krajnici..dok sam sebi ne skontas u glavi nece ti niko..cast izuzecima...

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 11:58:12   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

biće to aBd u redu...

ja sad idem da s eborim i sa bakterijom u nosu...
user posted image


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 12:24:27   
gerberka
mono negativan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 12:43:39   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sad idem da s eborim i sa bakterijom u nosu...
user posted image

Sretno....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 17:59:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

mi smo jutros dali krv za test na mono. Nalaz ce biti u 12. I gore sestra kaze da je trebalo davno zraditi s obzirom na limfne cvorove. Cuvajte nam fige.


jel gotov nalaz...
jeste ga podigli...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 18:00:04   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: gerberka

mi smo jutros dali krv za test na mono. Nalaz ce biti u 12. I gore sestra kaze da je trebalo davno zraditi s obzirom na limfne cvorove. Cuvajte nam fige.


jel gotov nalaz...
jeste ga podigli...



poslala mi sms..negativan

a sutra ce muz po njega user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 18:02:16   
Hanady RR
superuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 21:49:13   
gerberka
hanady sta ti kaze dr za baju

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 21:50:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka

hanady sta ti kaze dr za baju


dobila je kapi za nos antibiotske...
3 puta dbevno i kada potrošimo sačekamo tri dana pa ponovimo bris...
eto...borba pa to ti je...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
9.11.2012 21:53:36   
gerberka
hvala Bogu sve si na vrijeme skontala

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mononukleoza i ishrana djeteta!
8.3.2013 9:09:56   
JasonRain
Ja evo sjedim i planiram na osnu prikupljenih informacija kao i onih koje su mi ljekari plasirali danas.

_________________
WoW Gold Kaufen|Diablo 3 Gold|Runescape Gold|Guild Wars 2 gold

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *