|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 9:26:43   
muaaa
Imam isti problem kao Esmica.Na golfu se bila izbirikala dok ga nisu ukrali.Sada audi velik brate,nema teorije da vozim.Ponekad na nekoj meraji djecu provozam a oni me bodre i to je sve.Jos mm je instruktor za voznju,pa zamislite profi on, a jauser posted image ,tako da nesjedam i nepokusavam da vozim po gradu.Pocela sam sanjati da vozim.Al imam taj neki grc i strah u sebi na koji on kaze da dok se neoslobodim straha i nevozim.Eto toliko

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 9:27:43   
veeseelaa
ma ti muškarci user posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 9:38:09   
sheri
meni kad su poceli bibikati iz kamiopna na autoputu, ja isto njima svirala. mislim, ako ja ne ugrozavam saobracaj, zacepi gubicu i sirenu! i zaista ne razumijem odakle muskarcima pravo da misle da su bolji vozaci, ili da samo oni trebaju da voze. ma hajd vozdra! zene drage, samo hrabro.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 9:48:39   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: sheri

meni kad su poceli bibikati iz kamiopna na autoputu, ja isto njima svirala.



user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 10:35:30   
hapymum
Esmice pa polako s mjesnjacem,tu ti uopse netrbea snaga,samo lagano dlanom gurnes nemoj cupati,i pokusaj voziti jednom rukom a druga da ti je na mjenjacu,meni je tako instruktor vezao ruku za mjenjac desnu i samo sam vozila lijevom,tako sam i naucila i super je,i najbolje ti je da sama vozis

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 10:36:27   
veeseelaa
e čuj tako te instruktor učio, zar nije ono pravilno da su obje ruke na volanu, bar dok ne položiš user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hapymum)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 10:41:27   
hapymum

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e čuj tako te instruktor učio, zar nije ono pravilno da su obje ruke na volanu, bar dok ne položiš user posted image



e vjeruj da jeste,zato sto kad se vozi skolski ono"10 do 2 " da budu ruke,pa kad se skrece mnogi ukrstaju ruke,tako da sebi skoro zavezu ruke,ja sam cjelu voznju vozila jednom rukom,a na polaganju sam naravno s dvije zbog komisije,i super je,moj instruktor je bio diiiiiiiiiiiiiivan,hvala mu na strpljenjuuser posted image

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:11:03   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Esmica

Joj lila ti me bas razocara.
Veceras mi je dosao taj osjecaj da mozda ja fakat nemam osjecaj za auto.Mozda jednostavno ne mogu ni nadoci,i zbog toga sam otvorila temu.
Prije sam imala osjecaj pocetnik sam,nadoci cu,sama za volan,i uci se...medjutim kad sam sjela maloprije,bas vidim da sam kriza,rekoh mozda ja nisam za toga.
Nekako sam se u sebe razocarala.


Ma sad i da hocu ne mogu platiti dodatne casove, dali smo sve za auto,bas su nas sa kradjom unazadili.
Tek sto smo ga kupili,ukradose ga.
A auto nam pravo treba.

Meni je ovdje najgore,blizu Vijecnice,gdje god maknem glavna dzada,a ulice sve uske kad bih uz brdo krenula.Dakle moram na glavnu dzadu.
Al meni to nije problem.Toga se ne bojim.Drzim odstojanje fino,polahko idem.
Samo kad treba parkirati,kad treba nesto drugo uraditi,ja pojma nemam.
Kad se trebam mimoici u uskoj ulici...Da je Bogdo sve ko glavna ulica..



Vježbanje parkiranja barem nije problem.
Otidji u neki tržni centar, koji ima širok parking i polako.
LIjeva garaža, desna garaža.
Ideš u rikverc do pola auta, i motaš puni, i lagano u rikverc. Ispravljavaš volan, i lagano ideš u rikverc.
PUni desni za lijevu garažu, puni lijevi za desnu.
Vožnja se uči, to što trube, to nek te ne brine, trube bez obzira kako žena vozi.
Ja mislim da sam dobar vozač, a to mi kažu i oni koji sa sa mnom voze.
Ford je super auto, nemoj da te plaši dužina, relano on je 10-tak centimetara duži od golfa trojke.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:23:43   
Ramona11
Trebas vidjeti mene user posted image
Meni mm profesionalni vozac sa svim polozenim kategorijama i drzavnim i medjunarodnim licencama, a ja jos nikako da se odvazim da polazem. Trebala polagati ove godine ali sve mi je bilo bitnije i jos nisam. Sad odgodila do proljeca user posted image .
Ponekad sjednem s mm pa me kao on nesto uci. Uhvatim ja volan a meni mali prsti u zraku user posted image . Kaze mm jel ti pijes caj ili vozis user posted image .
Uglavnom nikako da izbijem to drzanje "cajnih prstiju", kad instruktor vidi crknut ce covjek od smijeha user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:24:20   
Nedi
Evo ja vozim forda karavana i jeste velik i puno je širi i duži od golfa (L=4,5m)

Polozila sam na malom autu (maruti). Sjela u pasata i nisam znala jesam li dosla ili posla. Navijem sat ujutru u 5 kad nema saobracaja i sama nekoliko jutara po 2 sata vozila po praznom gradu. Bilo me strah i pokupila sam neki ivičnjak i naučila. To je bilo 2000. godine. Od tada sam vozila x auta velikih, malih, svojih, tuđih, službenih (od renoa 5 do audija 6) i hb bez problema.

Sad se vratimo na prvu rečenicu i ford je samo auto. Velik jeste ali po meni ga je lako voziti i ja se uvijek parkiram u rikverc nikada naprijed. Evo tata nedavno kupio novog puntica ma brate dragi on je meni klustofobičan, sve mi malo, tijesno, jedva u rikvrc idem a realno moze fordu u gepek stati.
Sretno u svakom slucaju

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:30:42   
veeseelaa
ko se god smije vožnji žene treba mu pokazati srednji prst il u najboljem slučaju isplaziti jezik

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:41:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ko se god smije vožnji žene treba mu pokazati srednji prst il u najboljem slučaju isplaziti jezik


Meni smeta samo jedno....i samo tada trubim, ali ne gledam ko je za volanom.
TO je kad mi na brzoj cesti ili auto-putu ( ovdje rijeđe ali se desi ) neko vozi desnom trakom 80 km i neće da se skloni.
To me iz cipela izbacuje.
Isto ako kad neko na M17 vozi 40 km/h.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 15:52:17   
Nedi
Nedavno idem od mame i lik stane na po ceste žmigavac dao metar prije. Tu je uska cesta i krivine i bas je nezgodno za zaobilazenje i gust je saobracaj. I tako fino njegov suvozač izađe i onda stade na vrata pozdravljaju se i pricaju, nasloni se on na auto i pričaju i pričaju i pričaju.

Vidim da su neki seljaci a kako je maleni bio sa mnom nisam htjela da počnem "sve po redu" nego srpljivo čekam.

Al zato kad je jaro iza mene izasao nece im vise na um pasti. Al fakat oni pričaju na po ceste u krivini gdje se jedva dva veca auta mimoiđu.

Meni ovo ide na živceuser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 18:10:51   
Mjeseceva Pratilja
Esmice, smiri se i budi jasna sa sobom. Ti znas najbolje je li mozes, znas, smijes voziti ili ne. Ako mozes, znas, smijes, eliminisi muza. I moj je slican tvom. Pun komentara, aman, vozac za primjer. Vjerujem da osjecas nesigurnost ali nije to nesto na cemu se ne da poraditi. Djecu ostavi na cuvanje, zamoli nekog da ih pripazi i sama u auto. Izaberi manje prometne mahale, ulice. Livada ako treba i polahko. Ono da osjetis motor, rad masine, kad prebacujes brzine, da cujes adrenalin kako skace pa se vraca u normalu. Navijam za tebe da se opustis. Polozila si. Ciko i ekipa sto su ti dali vozacku nisu dali na lijepe oci vec zato sto si pokazala da mozes, znas, smijes. Sa srecom da ti bude.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 18:58:22   
Hannan
Esmice, citam tvoje postove i vidim sebe,a vjeruj vecina pocetnika se tako osjecala.
Ja sam doduse i dok sam isla na casove znala uzeti nase auto da vidim kako to ide kad ja sama upravljam, jer tad nisam osjetila kad instruktor doda gasa ili smanji. Uvijek mi je bilo cudno kad kazu cuj motor prebaci vecu brzinu, meni to bilo naucna fantastika.
Polozila, sjela s muzem, on sav divan krasan pun strpljenja, sabura u svemu osim kad ja vozim, po toj voznji ja sam unistila motor autu, blokirala sabracaj, ubila dijete na biciklu, napravila saobracajnu, dosla kuci i rekla ja nikad vise u auto. Sreca u nesreci da je zaova slomila ruku i da treba ljekaru, jadnica je vozila do bolnice ali kad su joj stavili gips nije bilo sanse, reko ja cu polako, sticicemo do po noci, i ja polako, duga upalim kome smeta nek galami, ja brate ne vidim pod kratkim, u krivinu ulazim sa 25,ogranicenje 60 ja 40i.
Poslije toga nekih 10 dana ja svog sina u auto i mami, cijelu noc sam ja mislila na jednu raskrsnicu sta cu kako cu, sve moguce i nemoguce premotala u glavi i s bismiletom krenem.Kad sam dosla kaze nena moja idi se ti sine malo umij haman sam ko avet izgledala...a sve sam kontam eto dosla sam al kako cu se vratiti dragi Boze, nazad krenula moj M. haman osjetio moju paniku pa je preplakao, ja sam na svakih 100 m stajala da ga dojim,auto na plin pa je to prije 6-7g nekako barem na tom autu bilo uzasno napravljeno moras gas duplo jaci da krene, ja nemam osjecaja, pa il mi se ugasi ili zaslajdra, uglavnom pregrmi ja to a zatim i hiljade kilometara...nakon 2g mm ponovo sjede na suvozacevo mjesto i bi debelo iznenadjen.
Parkiranje u rikverc je bilo misaona imenica, ja odem na kraj parkinga gdje niko nece i tu se parkiram jer mi treba barem 4 parking mjesta, uvijek sam se muzu cudila kako mu se lakse u rikverc parkirat nego pravo, pa bocno, aman ja cu radije otici kilometar dalje samo da izbjegnem bocno. Ali evo nakon 5g ja nadosla u voznji sto kazu.

samo polako, evo vidis da nas ima jako puno koje su u pocetku bile "losi" vozaci, ali nakon nekog vremena sve dodje na svoje, samo treba iskustva i se to sve slozi.
Meni je bilo nemoguce u pocetku da se neceg napijem dok vozim, ili da jedem, da pogledam u retrovizor haha joj kad se sjetim ja usporim bacim brz pogled u retrovizor pa naprijed jer sam imala osjecas da cu sletiti sa dzade...u gradu prestrojavanje ma kakvo ba prestrojavanje ja skontam dje cu, izracunam i kad se uhvatim trake koja meni stima u odnosu gdje cu skrenuti na odrediste ja i vozim nek svira ko hoce ja svoj poso.
I mene je za sviranje spasio komentar jednog poznanika kaze" ja vozim a iza mene ko svatovi bibicu, blicaju, galame a ja prvi u koloni" kad god sam bila prva u koloni ja se odvalim smijati i ponavljam ako mozes brze preteci :)

Ako imas neku drugaricu da je iskusan vozac, probaj s njom provozati, ali da znas da ti nece pametovati nego da bas ako bude krizna situacija moze ti pomoci.




_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 22:13:08   
mala_sa
I mene je za sviranje spasio komentar jednog poznanika kaze" ja vozim a iza mene ko svatovi bibicu, blicaju, galame a ja prvi u koloni"


Na ovo bas oplakah user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vozacice, savjet molim !
22.11.2012 22:30:48   
Nik Name
Hahahahah, sve kao da sam ja pisala. Sad sam vozač, a mislila sam nikad auto neću voziti i da ce mi vozacka za slikanje sluzitiuser posted image

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 8:49:36   
mamabb
Mah kad sam ja uferčila za volanom svi će hahah To je bio šou. Položila sam sve iz prve i stvarno sam se trudila, greške nisam pravila. Polagala na dizelu a vozim benzinac. Kad sam trebala da preuzmem da vozim naše auto svi su me isprepadali, kao benzinac vaki naki češće se gasi na brže puštanje kvačila i jest. Ugasio se milion puta na semaforuuser posted image , nisam se obazirala. Dok nisam sama sjela i otišla na jednu obilaznicu nisam ni skontala mm priče su me smorile da sam znala stati na sred ceste , izaći iz auta i reći evo ti i vozi ja neću. Pukne mi jednom film njega ostavim i zaovu na sred cesteuser posted image i dalje raspalim sama i sve pet.
Pred našom zgradom svugdje se haman moraš u rikverc parkirati (mislim na ono bočno parkiranje sa manevrisanjem) ovako kako je hanabanana opisala, nisam odustajala iako sam znala s početka i po pet puta izaći i krenuti ispočetka. Nisu me smetali ni podsmjesi komšija i komšinica koji maksuz izlazili na balkon da gledaju kako se znojimuser posted image a znaš šta njihove žene a ipojedini muževe i dan danas idu blok dalje da se parkiraju a ja žmireć mogu i u najtješnje mjesto.
Dobićeš ti osjećaj za rastojanje i mioilaženje, kad sam ja krenula na časove vožnje šverala sam po cesti ko pjanacuser posted image a danas vozim tuđa auta na tehnički pregled user posted image i još u svako moram prebacivati ono slovo P user posted image

Tako da samo polako, malo više vjeruj u sebe i praksom do savršenstva user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Nik Name)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:04:42   
Esmica
Hvala vam drage moje, bas ste me ohrabrile.
Danas idem na testnu voznju,malo vjezbe uz Bistrik da izadjem na tranzit,pa ako bude ok sutra cu sama kod mame ako Bog da.
Ma polahko,sa bismillom.

Kod mene je sve nekako presporo,sporo reagujem,sto kaze jedna od vas,da mogu sve bih u prvoj odvozila,da se ne prestrojavam,sve polahko.A znate vec kakvi su nasi soferi,niko nikog ne voli cekati. 

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:06:40   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Hannan

reko ja cu polako, sticicemo do po noci, i ja polako, duga upalim kome smeta nek galami, ja brate ne vidim pod kratkim, u krivinu ulazim sa 25,ogranicenje 60 ja 40i. 


Ovo je vrlo vrlo vrlo opasno. Nikada nemojte voziti pod dugim svjetlima ako vam dolaze druga vozila u susret.
Time dovodite kako u opasnost onog koga zasljepljujete, što može dovesti do direktnog udes.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:10:49   
Galicia
Znas kako moj drug kaze "samo ti polako 25 na sat, pa kad stignes". user posted image

Samo ti vjezbaj i ne daj da te iko zeza. Glavu gore, volan u ruke i vozi, samo vozi, uci se, opustaj se, sve dok se ne osjecas sigurnom.

MM je profesionalni vozac, i dusa mu sjesti samnom da ja vozim da mi moze zvocati. Jest jednom rekao "ti ga vozis ko da si ga ukrala", al eto. A da on ne bi zvocao i da mu je ne bi samarcinu razvalila, i da ne bi dosla u tu situaciju da ga istjeram iz auta, prepustim njemu da vozi kad god idemo negdje zajedno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:15:47   
veeseelaa
meni mm ne zvoca tokom vožnje, izuzev što nekad skrene pažnju da usporim.....
ja cvocam njemu kad on voziuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:17:36   
Galicia
meni mm ne zvoca tokom vožnje, izuzev što nekad skrene pažnju da usporim....


Pa to i mm meni zvoca, a ja "nagarim" jos vise. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 14:19:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Galicia

meni mm ne zvoca tokom vožnje, izuzev što nekad skrene pažnju da usporim....


Pa to i mm meni zvoca, a ja "nagarim" jos vise. user posted image


a kad idemo s dva auta negdje, ja dodjem 10 min prije njega na odredište , odmah bi ga hasa user posted image  i to još malena samnom u mom autu user posted image  šta on to radi dok vozi pojma nemam.....

kad sam se porodila, pa on doao po mene i Ajsu u bolnici, i kaem mu ja polako vozi, dijete mi u rukama, novopeena majka a rana haos, kad je taj poeo, 20 na sat..... stigli smo doma za sat a moj brat i ostali zovu, kontaju mi se ne do Bog negdje slupali.....
rekoh ovjee ovaj mm sve bukvalno shvaa
kad stigosmo ispred kue ostalim sve upitnici iznad glave gdje smo do saduser posted image  kau mi stigli prije 30-40 minuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.11.2012 14:21:19 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vozacice, savjet molim !
23.11.2012 17:26:26   
Vinetu
Draga Esmice, prošla sam kroz isto.
U autoškoli te zapravo nauče samo da položiš vozački... zapravo se ti učiš sama tek poslije položenog testa.
Ehh, ja se obučavala u Golfu 4, i sve super bilo... kad sam položila, otac mi dao svoj Opel kadet... katastrofa. (Doduše ni ja nisam vozila skoro godinu dana poslije vozačkog, jer sam bila teško bolesna pa me bilo strah sjesti za volan i kad sam ozdravila) Auto starije, drndavo... uhhh. Baš sam se napatila. Čini mi se da mi je trebalo oko dvije godine da se prvi put ohrabrim i parkiram između dva autauser posted image
U tom se udala... muž počeo kritikovati moju vožnju i ja odlučim da nikad neću voziti kad je on u kolima... miran on, mirna ja. Promijenili smo auto... sad je veće... i tu mi je trebalo par vožnji da se uštelim, ali uspjela sam.
Moj ti je savjet nikad ne vozi ako je muž tu... bit ćete oboje rahatuser posted image Laganini, budi oprezna i smirena i sve će to biti dobro.

< Poruku je uredio Vinetu -- 23.11.2012 17:27:14 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *