|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:25:52   
mishkica
Kod nas ugovor produzuju prvih 6 mjeseci po mjesec dana, a onda po 2, pa nekad kasnije na 6, i poslije 2 godine na neodredjeno..eh mene zanima sada recimo, ako je meni ugovor do 31.5 a ja ovaj posao drugi sto gonjam uspijem dobiti, da znam kada trebam najaviti, kod nas u ugovoru pise da zaposlenik mora odraditi 15 dana otkaznog roka, znaci na 15 dana prije trebam najaviti, a kolegica bi uzela bolovanje, a ugovor joj je poslan juce na 2 mjeseca, znaci do kraja maja, a ona vec planira na bolovanje, tako da me to zanimalo najvise...a poslodavac isto najavljuje otkaz?jer nam to u ugovoru ne pise, nego nesto kao ako zaposlenik nasteti ugledu firme, ili osteti firmu za neki iznos novca, moze dobiti opomenu pa otkaz..Hvala Hanady, jasnije mi je saduser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 526
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:31:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mishkica

Kod nas ugovor produzuju prvih 6 mjeseci po mjesec dana, a onda po 2, pa nekad kasnije na 6, i poslije 2 godine na neodredjeno..eh mene zanima sada recimo, ako je meni ugovor do 31.5 a ja ovaj posao drugi sto gonjam uspijem dobiti, da znam kada trebam najaviti, kod nas u ugovoru pise da zaposlenik mora odraditi 15 dana otkaznog roka, znaci na 15 dana prije trebam najaviti, a kolegica bi uzela bolovanje, a ugovor joj je poslan juce na 2 mjeseca, znaci do kraja maja, a ona vec planira na bolovanje, tako da me to zanimalo najvise...a poslodavac isto najavljuje otkaz?jer nam to u ugovoru ne pise, nego nesto kao ako zaposlenik nasteti ugledu firme, ili osteti firmu za neki iznos novca, moze dobiti opomenu pa otkaz..Hvala Hanady, jasnije mi je saduser posted image


za tebe...
da 15 dana prije podnosiš poslodavcu pismeno da daješ otkaz i navedeš razloge istoga...
dobijaš otkaz u slučaju da ga ovako uzmeš a ne dobiješ novi posao nemaš prava da ostavriš nakandu sa biroa niti neke druge pomoći toga msisla...
u otkazu zahtjevaj da se navede jesi li koristili godišnji odmor i kada i za koju godinu i jeli ti isplaćen regres za tkuću godinu...

i znači radiš tih 15 dana kod ovoga poslodavca...

na novom razgovoru to naznači...ako kažu da dobijaš posao tad i tad reci da moraš ispoštovati otkazni rok kod ranijega poslodavca al im traži napimseno da si primljena...

a ovaj dio ''nego nesto kao ako zaposlenik nasteti ugledu firme, ili osteti firmu za neki iznos novca, moze dobiti opomenu pa otkaz'' znači da poslodavac poštiva lakše i teže povrede raden dužnosti...u slučaju teže povrede dužnosti ugovor se po zakonu može otkazati bez poštivanja otkaznoga roka.

a drugo...kolegica može na bolovanje odmah danas :) i ne mogu je otpustiti za vrijeme bolovanja...aliiiiiiii nažalost mogu d ajoj ne porduže ugovor po isteku ta dva mjeseca :( iako zakonski lako ih može uzeti na sudu, dokazati ništavnost takvoga ugovora i putem drugih ugovora zaposlenika tj. uvidom u iste dokazati da su isti smao zaštita mimo zakona za spolodavca da žene ne budu trudne...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 527
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:37:27   
mishkica
Hvala Hanadyuser posted image user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 528
   RE: Pravni savjet?
6.4.2013 10:10:54   
kula
Molim pametne glave za mišljenje....

Da li se porodilji može dati otkaz odmah nakon isteka porodiljskog bolovanja i ako je odgovor potvrdan, da li porodilja može poduzeti određene mjere (tužbe i slično) kako bi je ostavili na poslu.
Usput rečeno, porodilja je tokom svog rada ostvarila zapažene rezultate...

Hvala!

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 529
   RE: Pravni savjet?
6.4.2013 19:00:38   
sprinter
ja znam slučajeve gdje su bile primljene na određeno i nije im produžen ugovor nakon isteka...
a da se mogu mjere poduzeti-vjerovtno mogu,ali imaju opravdanje za otkaz pa je to sam gubljenje vremena.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 530
   RE: Pravni savjet?
6.4.2013 21:45:36   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: kula

Molim pametne glave za mišljenje....

Da li se porodilji može dati otkaz odmah nakon isteka porodiljskog bolovanja i ako je odgovor potvrdan, da li porodilja može poduzeti određene mjere (tužbe i slično) kako bi je ostavili na poslu.
Usput rečeno, porodilja je tokom svog rada ostvarila zapažene rezultate...

Hvala!


Ako je ugovor na neodredjeno pa i ne moze bas tako lako dati otkaz.


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 531
   RE: Pravni savjet?
6.4.2013 22:46:25   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: kula

Molim pametne glave za mišljenje....

Da li se porodilji može dati otkaz odmah nakon isteka porodiljskog bolovanja i ako je odgovor potvrdan, da li porodilja može poduzeti određene mjere (tužbe i slično) kako bi je ostavili na poslu.
Usput rečeno, porodilja je tokom svog rada ostvarila zapažene rezultate...

Hvala!


Da li je ugovor bio na odredjeno ili neodredjeno vrijeme?
Da li se porodilja vratila na posao nakon porodiljskog?
Koji je razlog otkaza?

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 532
   RE: Pravni savjet?
8.4.2013 10:09:36   
kula
Ugovor je na neodređeno vrijeme i porodilja svo vrijeme koje je u firmi provela je na jednoj poziciji, jer je pokazala dobre rezultate. Poslije isteka porodiljskog bolovanja, vratila se na posao. U međuvremenu desile su se promjene u firmi, u smislu da je dosta ljudi bilo tehnološki višak, pa je dobilo otkaz. Sad se ona plaši za sebe. Znam da je zaštićena u toku trudničkog ili porodiljskog bolovanja, ali šta se dešava poslije, kada postaje ''običan uposlenik''?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 533
   RE: Pravni savjet?
8.4.2013 10:11:16   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: kula

Ugovor je na neodređeno vrijeme i porodilja svo vrijeme koje je u firmi provela je na jednoj poziciji, jer je pokazala dobre rezultate. Poslije isteka porodiljskog bolovanja, vratila se na posao. U međuvremenu desile su se promjene u firmi, u smislu da je dosta ljudi bilo tehnološki višak, pa je dobilo otkaz. Sad se ona plaši za sebe. Znam da je zaštićena u toku trudničkog ili porodiljskog bolovanja, ali šta se dešava poslije, kada postaje ''običan uposlenik''?


Ima status kao i svi drugi zaposlenici.
To znači da ako bude proglašena tehnološkim viškom, može dobiti i otkaz.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 534
   RE: Pravni savjet?
8.4.2013 11:41:14   
kula
Mislim da to mnogi poslodavci i koriste, po principu ''sve po zakonu''!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 535
   RE: Pravni savjet?
8.4.2013 11:53:26   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: kula

Mislim da to mnogi poslodavci i koriste, po principu ''sve po zakonu''!


Rekla si da su mnogi dobili otkaze jer su tehnološki višak.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 536
   RE: Pravni savjet?
9.4.2013 22:08:14   
Pippa
Molim vas za savjet. Naime, prije petnestak dana mi je saopsteno da sam tehnoloski visak a otkazni rok je 31 avgust. Eto u firmi su htjeli da ispadnu fer pa su nam dali tih pet mjeseci da se snadjemo, hvala Im na tome. Mene interesuje sljedece, posto muz I ja vec neko vrijeme radimo na drugoj bebi, sta se desava u slucaju da ostanem trudna u otkaznom roku I odem na bolovanje, recimo otvorim neko cuvanje trudnoce? Da li se taj otkazni rok zamrzava sve dok ne istekne porodiljsko bolovanje? Unaprijed zahvalna!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 537
   RE: Pravni savjet?
18.5.2013 22:01:43   
Dida79
Pravnice imam pitanje za vas..MM je ostao bez posla 12 god je radio u toj firmi i sad je dobio raskid ugovora na kojem pise sporazumni raskid ugovora jel on sad ima pravo na nadoknadu sa biroa?

(odgovor članu Pippa)
Neposredna veza do poruke: 538
   RE: Pravni savjet?
18.5.2013 23:07:06   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Dida79

Pravnice imam pitanje za vas..MM je ostao bez posla 12 god je radio u toj firmi i sad je dobio raskid ugovora na kojem pise sporazumni raskid ugovora jel on sad ima pravo na nadoknadu sa biroa?



Šta je razlog otkaza?
Šta piše u sporazumu?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 539
   RE: Pravni savjet?
18.5.2013 23:30:00   
Dida79

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pravnice imam pitanje za vas..MM je ostao bez posla 12 god je radio u toj firmi i sad je dobio raskid ugovora na kojem pise sporazumni raskid ugovora jel on sad ima pravo na nadoknadu sa biroa?



Šta je razlog otkaza?
Šta piše u sporazumu?


Na bjelom papiru odstampano da se radni odnos prekida sporazmno.Dvije recenice i to je to.A razlog otkaza je to sto se je mm pobunio kad mu je gazda rekao da nece dobiti godisnji odmoruser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 540
   RE: Pravni savjet?
19.5.2013 17:30:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pravnice imam pitanje za vas..MM je ostao bez posla 12 god je radio u toj firmi i sad je dobio raskid ugovora na kojem pise sporazumni raskid ugovora jel on sad ima pravo na nadoknadu sa biroa?



Šta je razlog otkaza?
Šta piše u sporazumu?


Na bjelom papiru odstampano da se radni odnos prekida sporazmno.Dvije recenice i to je to.A razlog otkaza je to sto se je mm pobunio kad mu je gazda rekao da nece dobiti godisnji odmoruser posted image



dido ako potpiše sporazumni on nema pravo ni na otpremninu ni na naknadu sa biroa...

nemoj da to potpisuje....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 541
   Porodiljsko bolovanje i naknada
3.6.2013 19:20:31   
MamaSunce
Pozdrav, jel mi neko moze pomoci oko sljedeceg....

Zaposlena sam na odredjeno vrijeme do sredine avgusta tekuce godine, a porodila se u martu. Zanima me kakva primanja mogu ocekivati kao porodilja? Iz opcine sam dobila rjesenje za naknadu od 461 KM, i cekam te uplate ali me zanima da li moj poslodavac ( srednja skola) meni treba isplacivati neki iznos... jer platna lista za mart je imala odredjen iznos, a ova za april je 0.

Unaprijed hvala na odgovoru, nadam se da neko ima slicnu situaciju

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 542
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
3.6.2013 19:29:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MamaSunce

Pozdrav, jel mi neko moze pomoci oko sljedeceg....

Zaposlena sam na odredjeno vrijeme do sredine avgusta tekuce godine, a porodila se u martu. Zanima me kakva primanja mogu ocekivati kao porodilja? Iz opcine sam dobila rjesenje za naknadu od 461 KM, i cekam te uplate ali me zanima da li moj poslodavac ( srednja skola) meni treba isplacivati neki iznos... jer platna lista za mart je imala odredjen iznos, a ova za april je 0.

Unaprijed hvala na odgovoru, nadam se da neko ima slicnu situaciju


Predpodtsvaljam da si rodila nekog marta...pa do toga marta obračunata je svota od poslodabcana ime plaće...
dok ćeš do opštine dobiti od toga marta do kraja mjeseca...i komletan april...
april nemaš od firme jer nije obavezan da ti plaća 100% plaće za vdijeme porodiljskoga, ima onih koji to čine i onih u državnom sektoru koji moraju no očito to nije tvoj poslodavac.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MamaSunce)
Neposredna veza do poruke: 543
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
3.6.2013 19:41:16   
MamaSunce
Hvala za odgovor:) U pitanju jeste budzet, ali ocito porodilje zaposlene u srednjoj skoli nemaju pravo na naknadu od poslodavca:(

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 544
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
3.6.2013 19:54:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MamaSunce

Hvala za odgovor:) U pitanju jeste budzet, ali ocito porodilje zaposlene u srednjoj skoli nemaju pravo na naknadu od poslodavca:(


ja evo čitam te na dvije teme...
ako ti je poslodvac pismeno napisao da imaša pravo, a i ja mislim da u srednjoj školi na portoru kantona sarajevo ima se pravo na 100% plaće...onda ti lijepo do škole sutra po odgovore konkretnije

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MamaSunce)
Neposredna veza do poruke: 545
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
3.6.2013 20:13:46   
MamaSunce

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: MamaSunce

Hvala za odgovor:) U pitanju jeste budzet, ali ocito porodilje zaposlene u srednjoj skoli nemaju pravo na naknadu od poslodavca:(


ja evo čitam te na dvije teme...
ako ti je poslodvac pismeno napisao da imaša pravo, a i ja mislim da u srednjoj školi na portoru kantona sarajevo ima se pravo na 100% plaće...onda ti lijepo do škole sutra po odgovore konkretnije



Hvala lijepo, sutra obavezno idem do skole, samo da organizujem cuvanje bebe kod kuce. Trebala sam i druga iskustva, da znam sta traziti i pitati sutra. Ova nula na platnoj listi me bas iznenadila:( Hvala jos jednom, da ne pisem i na drugoj temi...lijep pozdrav

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 546
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
18.7.2013 14:15:23   
ziki
greška


< Poruku je uredio ziki -- 18.7.2013 14:16:49 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu MamaSunce)
Neposredna veza do poruke: 547
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
23.7.2013 21:14:02   
vila_7
zanima me nesto u vezi sklapanja ugovora, pa ako ima neka forumasica da je mogu pitati - pravnica ili ako se bas u to razumije

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 548
   RE: Pravni savjet?
23.7.2013 22:02:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: vila_7

zanima me nesto u vezi sklapanja ugovora, pa ako ima neka forumasica da je mogu pitati - pravnica ili ako se bas u to razumije

šta konkretno...
pošalji PP rada sma pomoći...nije mi strano sklapanje ugovorauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 549
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
24.7.2013 0:00:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: vila_7

zanima me nesto u vezi sklapanja ugovora, pa ako ima neka forumasica da je mogu pitati - pravnica ili ako se bas u to razumije



Kakvog ugovora?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *