|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
18.2.2013 14:17:55   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

razmisljam o ranijem povratku na posao.. imam li pravnih prepreka za isto? zaposlena sam na neodredjeno vrijeme. ili da samo evo recimo kolkiko je sutra odem kod sefice i u pravnu sluzbu i najavim svoj povratak recimo od 1.3.?

nema...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Pravni savjet?
18.2.2013 14:23:04   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: taze_mlada

razmisljam o ranijem povratku na posao.. imam li pravnih prepreka za isto? zaposlena sam na neodredjeno vrijeme. ili da samo evo recimo kolkiko je sutra odem kod sefice i u pravnu sluzbu i najavim svoj povratak recimo od 1.3.?

nema...



hvala:*

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Pravni savjet?
26.2.2013 19:00:26   
Ramona11
Opet ja user posted image

Advokat je prije vise od mjesec dana poslao zahtjev inspekciji za moj slucaj na poslu i ja sam samo nacula da je inspekcija dolazila u firmu (to se u firmi krije). Navodno da su bili prije nekih 15-ak dana ali jos nema nikakve povratne informacije od njih.

Osijedit cu cekajuci da se oglase.
Zna li neko sto mi je ciniti da dobijem povratnu informaciju od inspekcije?

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Pravni savjet?
26.2.2013 21:51:07   
Hanady RR
pa otiđi u inspekciju...reci da su po tvom zahtjevu išli...pogledaj zapisnikuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Pravni savjet?
26.2.2013 21:54:02   
veeseelaa
Zna li neko sto mi je ciniti da dobijem povratnu informaciju od inspekcije?


da ih pitaš

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Pravni savjet?
27.2.2013 18:24:43   
Ramona11
Zvala sam ja njih vec i kazu da su dostavili mom advokatu. Medjutim advokat kaze nista mu nije stiglo user posted image

Najbolje je onda otici licno kao sto Hanady rece.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 0:47:38   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ramona11

Zvala sam ja njih vec i kazu da su dostavili mom advokatu. Medjutim advokat kaze nista mu nije stiglo user posted image

Najbolje je onda otici licno kao sto Hanady rece.


otiđi lično...pitaj kad je tačno dotavljeno, kojim putem, broj predmeta itd...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:39:02   
Ramona11
Draga Hanady, stiglo je konacno.

Ovaj zapisnik inspekcije je smijurija. Kao da je inspektor pao s marsa i nema pojma sta je trebao uraditi u mojoj firmi.

Moze li se na ovaj zapisnik traziti zalba pa da izadju ponovno na teren i detaljno sve razrade?
Ja ne odustajem dok moj poslodavac ne plati kaznu zbog prekrsaja kojih ima mali milion.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:40:06   
Ramona11
A tuzbu s advokatom pripremam svakako.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:42:33   
Hanady RR
hm...

jeli porvjereno ono što je prijava tvoja zahtjevala...
jel ima u zapisniku rok u kome moraju oktloniti pogreške i prekršaje...

žalba na zapisnih ne može...može prigovor ako nije utvren porpust za koji je vidno da se dešava


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:48:21   
Ramona11
U biti pise da da sam ja upoznata s pravilnikom jod 2009 godine kad sam prvi put stupila u radni odnos u toj firmi, a nisam... Ne bitno. Navedeno je da tada nisam imala prigovora na pravilnik. A i da sam bila upoznata s pravilnikom kao sto nisam tada se nije krsilo ni jedno moje radno pravo jer nisam ni zahtijevala da mi se predoci pravilnik.
Sada kad su se pocela krsiti moja radna prava (promijenio se direktor) prvo sam ja trazila da mi se dostavi pravilnik firme i uredno su me odbili. Zatim je to pokusao i moj advokat, pa su i njega odbili. Pa mislim stvarno... kako doci do tog svetog pravilnika?
Inspekcija nije navela nikakve rokove niti prijedloge za izmjenu bilo cega kod mog poslodavca?

Smijesno stvarno user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:53:56   
Ramona11
Dodjem na posao nakon porodiljnog odustva i moj ured potpuno prazan user posted image
Nit stola niti racunara bukvalno nista. Ceka me aneks ugovora s platom manjom za 40%.
Stvarno mi treba savjet kakve su mi sanse na sudu jer najozbiljnije idem ka tome?
Da ne bacam novac uzalud ako necu nista postici.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 18:59:17   
Hanady RR
A vidi nešto...
ako imaš pismeno ti i advokat da ti pravlnik nije predočen ni pokršenju tvojih radnih prava to je svaršeno jasan dokaz da imaš osnove za prigovor na zapisnik inspekcije...

tvoja prava možeš ganjati dalje na sudu...advokat zna i kako i šta...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 19:00:39   
Ramona11
Hanady imamo napismeno sve.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 19:02:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ramona11

Hanady imamo napismeno sve.


pa mislim...kad imate ja vjerujem tvoj advokat likuje kako su se izradili :)
prigovor na zapisnik, ponovna ispekcija sa vašim dokazima o kršnjeu zakona i skrivanju pravlnika o radu ...i dalje zahtjevanje da insepkcija naloži da zaposlenik dobije primjerak istoga.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 19:06:59   
Ramona11
Preostaje mi da se smirim i cekam sljedecu sedmicu za sastanak s advokatom.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 19:09:57   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Ramona11

Preostaje mi da se smirim i cekam sljedecu sedmicu za sastanak s advokatom.


polako...
advokat će najbolje znati...ušao je u tu pirču, ima pismene dokaze...ne briniuser posted image
provedi lijep praznik.produženi vikend i u ponedeljak kod advokatauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 19:12:17   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Preostaje mi da se smirim i cekam sljedecu sedmicu za sastanak s advokatom.


polako...
advokat će najbolje znati...ušao je u tu pirču, ima pismene dokaze...ne briniuser posted image
provedi lijep praznik.produženi vikend i u ponedeljak kod advokatauser posted image



hvala od user posted image user posted image
Ugodan produzeni vikend

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Pravni savjet?
28.2.2013 22:09:34   
hanabanana
Pravnilnik o radu je dokument koji mora biti dostupan svima. Kod nas stoji kopija na oglasnoj tabli, ni jedan zaposlenik ne moze reci da nije upoznat sa istim ako ga nije procitao. Poslodavac ima pravo da uradi novu sistematizaciju, ukine neka radna mjesta i ponudi radniku drugo. Radnik to moze odbiti ili prihvatiti, ali ne moze na tvoje radno mjesto zaposliti drugog.

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 11:53:57   
mishkica
Ako moze neko od strucnih lica da mi kaze samo pod kojim uvjetima poslodavac moze dati zaposleniku otkaz, dok traje ugovor o radu, privremeni, recimo na 2 mjeseca, i obratno, kako zaposlenik moze dati otkaz dok traje taj isti ugovor? i jos nesto, nakon koliko vremena radnog staza zaposlenik ima pravo na bolovanje? naime, moja kolegica je trudna i vidim da stalno lista ugovor i trazi nacin da ne radi a da prima platu, tj da uzme bolovanje, medjutim ona ovdje radi tek 5 mjeseci, i ne znam da li ima pravo na isti?hvala

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:09:52   
henna ze

IZVORNA PORUKA: mishkica

Ako moze neko od strucnih lica da mi kaze samo pod kojim uvjetima poslodavac moze dati zaposleniku otkaz, dok traje ugovor o radu, privremeni, recimo na 2 mjeseca, i obratno, kako zaposlenik moze dati otkaz dok traje taj isti ugovor? i jos nesto, nakon koliko vremena radnog staza zaposlenik ima pravo na bolovanje? naime, moja kolegica je trudna i vidim da stalno lista ugovor i trazi nacin da ne radi a da prima platu, tj da uzme bolovanje, medjutim ona ovdje radi tek 5 mjeseci, i ne znam da li ima pravo na isti?hvala

jedino što znam da ti odgovorim da pravo na bolovanje imaš od prve minute kada počneš da radiš...pravo na godišnji odmor je druga stvar..

ovo gore bih mogla natucati...ali javiće se neka prava pravnica, da ne vjezbam ja tumačenje zakona na tebi :)

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:15:15   
mishkica

IZVORNA PORUKA: henna ze


IZVORNA PORUKA: mishkica

Ako moze neko od strucnih lica da mi kaze samo pod kojim uvjetima poslodavac moze dati zaposleniku otkaz, dok traje ugovor o radu, privremeni, recimo na 2 mjeseca, i obratno, kako zaposlenik moze dati otkaz dok traje taj isti ugovor? i jos nesto, nakon koliko vremena radnog staza zaposlenik ima pravo na bolovanje? naime, moja kolegica je trudna i vidim da stalno lista ugovor i trazi nacin da ne radi a da prima platu, tj da uzme bolovanje, medjutim ona ovdje radi tek 5 mjeseci, i ne znam da li ima pravo na isti?hvala

jedino što znam da ti odgovorim da pravo na bolovanje imaš od prve minute kada počneš da radiš...pravo na godišnji odmor je druga stvar..

ovo gore bih mogla natucati...ali javiće se neka prava pravnica, da ne vjezbam ja tumačenje zakona na tebi :)

Hvala, "prava pravnica", nasmija me henna legendouser posted image eh onda cekajmo pravu pravnicuuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:17:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mishkica

Ako moze neko od strucnih lica da mi kaze samo pod kojim uvjetima poslodavac moze dati zaposleniku otkaz, dok traje ugovor o radu, privremeni, recimo na 2 mjeseca, i obratno, kako zaposlenik moze dati otkaz dok traje taj isti ugovor? i jos nesto, nakon koliko vremena radnog staza zaposlenik ima pravo na bolovanje? naime, moja kolegica je trudna i vidim da stalno lista ugovor i trazi nacin da ne radi a da prima platu, tj da uzme bolovanje, medjutim ona ovdje radi tek 5 mjeseci, i ne znam da li ima pravo na isti?hvala


ne postoji privremeni ugovor o radu...postoji ugovor o radu na određeno vrijeme...od- do datuma....
sad kakav je to na dva mjeseca nemam pojma...namjanji zakonski je na tri mjeseca kao porbni rad i samo s ejednom može potpisati između istoga poslodaca i istoga zaposlenika na istom radnom sistematiziranom mjesti...
U svakom slučaju svaki ugovor ima klauzulu , član, stav negdje na kraju napisanoga o otkaznom roku...
Otkazni rok je obevzujući i za zaposlenika i za poslodavc tj. ako piše koliko dana prije mora se dati otkaz predaje se pismena forma o istom posldovacu od strane zaposlenika i odradi se otkazni rok koliki piše i to je posljenji dan rada kod toga poslodavca...


a bolovanje...
ugovor ne tretira posebno bolovanje, zakon je jasan...bolovanje je pravo iz radnoga odnosa...svaki ugovor na neodređeno i određeno vrijeme podrazumjeva korištenja prava iz radnoga odnosa pa samim time bolovanje se otvara u potrebi za istim po dokumentima zvaničnim ljekara specijaliste...te tvoja drugarica na bolovanje može odmah i sada ako ima donove za isto.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:21:58   
henna ze
hanady..dakle..ako osoba radi u firmi 2 godine i svaka dva mjeseca ili mjesec potpisuje novi ugovor..za isto radno mjesto, to je suprotno zakonu?

drugo pitanje,..interesuje me ovo: osoba ima ugovor na neodređeno i onda je odjave na 15 dana pa opet prijave..da li je to u skladu sa zakonom?...baš me to interesuje? ako ti nije zahmet?

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Pravni savjet?
4.4.2013 12:25:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: henna ze

hanady..dakle..ako osoba radi u firmi 2 godine i svaka dva mjeseca ili mjesec potpisuje novi ugovor..za isto radno mjesto, to je suprotno zakonu?

drugo pitanje,..interesuje me ovo: osoba ima ugovor na neodređeno i onda je odjave na 15 dana pa opet prijave..da li je to u skladu sa zakonom?...baš me to interesuje? ako ti nije zahmet?


pod 1...
da sušrotno zakonu...
zakon kaže da zaposlenik koji kod istoga poslodvac radi 2 godine bez prekida pod ugovorima na određeno vrijeme automatizom je na ugovoru na neodređeno vrijeme.

pod 2.... teško kršenje zakona o radu...ugovor na neodređeno vrijeme može se prekinuti na 4 načina...otkaz od stranezaposlenika, otkaz id strane poslodavca, penzija i smrt zapolenika. za svaki od načina moraaaaaaaaaa postojati validan dokument koji će se podnijeti za izvršenje odjave istoga...u prva dva slučaja neminovan je potpis zaposlenika o istom, u trećem zahtjeva zaposlenika ili rješenje nadležnog organa a četvrtom smrtni list.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *