|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:12:48   
Skvo RR
Sve vrste ugovora se zavrsavaju kod notara.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:16:34   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Sve vrste ugovora se zavrsavaju kod notara.user posted image


Znaci notar sigurno Hvala ti Skvo..a da ne znas slucajno otprilike koliko bi ta vrsta ugovora kostala


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:17:33   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Dida79

Potreban mi savjet za advokata ili notara..ni sama nisam sigurna koji mi treba.Tacnije radi se o darovnom ugovoru koji mm i ja moramo napraviti izmedju moje mame.Ona je nama poklonila zemlju na kojoj smo mi kucu napravili e sad bi to htjeli i pravno da zavrsimo.

Kako pojma nemam odakle da krenem neka me neko uputim sta da radim


Zna li neko koliko se placa taj darovni ugovor?


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:18:37   
R&T@
Dobijemo "dar", a "cicijamo" na placanju ugovorauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:20:04   
Skvo RR
Evo vam cjenik...iako ja te darodavne ugovore ne volim...

http://www.notaribih.ba/cjenik



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:20:08   
Dida79

IZVORNA PORUKA: tajra

Dobijemo "dar", a "cicijamo" na placanju ugovorauser posted image



a suti vidis kakva su vremena mi vec vise od 8 godina odgadjamo to sve jedno drugo preteze..samo se sad bojim cifre user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:21:24   
Dida79

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Evo vam cjenik...iako ja te darodavne ugovore ne volim...

http://www.notaribih.ba/cjenik




A zasto ? Pa sta bi drugo mogli uraditi..ja sam ti totalni laik po tom pitanju

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:22:13   
ena0002
IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: Dida79

Potreban mi savjet za advokata ili notara..ni sama nisam sigurna koji mi treba.Tacnije radi se o darovnom ugovoru koji mm i ja moramo napraviti izmedju moje mame.Ona je nama poklonila zemlju na kojoj smo mi kucu napravili e sad bi to htjeli i pravno da zavrsimo.

Kako pojma nemam odakle da krenem neka me neko uputim sta da radim


Zna li neko koliko se placa taj darovni ugovor?


Ne znam sad posto je zemlja u pitanju mozda je jeftinije, za stan se notaru plati oko 400 KM

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:24:16   
R&T@
Nista ne skontah iz ovog cjenikauser posted image

A sta dalje kad dobijemo taj ugovor?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:28:30   
Skvo RR
Pa otprilike ces platiti 5% notaru od vrijednosti zemljista...nisam toliko upucena..ali cini mi se da je to...I kako je poklon sa roditelja na dijete, ne placa se porez, dakle mama tebi poklanja.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 5.10.2012 11:29:32 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:44:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Pa otprilike ces platiti 5% notaru od vrijednosti zemljista...nisam toliko upucena..ali cini mi se da je to...I kako je poklon sa roditelja na dijete, ne placa se porez, dakle mama tebi poklanja.


Ma jok, kakvi 5 %. Pa nisu lihvari.
Max ćepš platiti 0,5 % od vrijednosti zemlje.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 12:03:55   
Skvo RR
Izvinjavam se....mislila sam dosta manje...mahinalno opucah postotak poreza....ma ne znam mi smo za drugu vrstu ugovora isto za  zemljiste  platili 350 KM, prije dvije godine.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 13:48:07   
koka i po
koliko pripadnost odredjenoj populaciji (tacnije porodici poginulog borca) zakonski utice na zaposlenje?
kao i staz na birou za zaposljevanje?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 13:54:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

koliko pripadnost odredjenoj populaciji (tacnije porodici poginulog borca) zakonski utice na zaposlenje?
kao i staz na birou za zaposljevanje?

ovo se navodi u posebnim uslovima konkursa...
ako ne piše zakosnki nije regulisano...
sam o pripadnosti bodačkoj populaciji tj.demobilisani borac što je opet dio zakona i boračkoj zaštiti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 13:57:33   
koka i po
cekam te ko neogrijano sunce ovdjeuser posted image
u posebnim uslovima konkursa nema..
medjutim koliko se svojevoljno prilaganje potvrde pika tokom odlucivanja o prijemu ili ne prijemu u radni odnos?
pa valjda mora malo user posted image

< Poruku je uredio koka i po -- 10.10.2012 14:00:00 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 13:59:54   
Anoniman
Koko, ako si iz Boracke populacije, dijete poginulog borca, vrijeme provedeno na Birou za zaposljavanje...sve to nosi velike poene pri zaposljavanju, ali opet to sve nista ne znaci ako nemas nekog jakog iza sebe koji je naumio da te po sto po to zaposli.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 14:00:45   
koka i po
ma ja....ko hebe zakon...ko i uvijekuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 15:28:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: koka i po

koliko pripadnost odredjenoj populaciji (tacnije porodici poginulog borca) zakonski utice na zaposlenje?
kao i staz na birou za zaposljevanje?

ovo se navodi u posebnim uslovima konkursa...
ako ne piše zakosnki nije regulisano...
sam o pripadnosti bodačkoj populaciji tj.demobilisani borac što je opet dio zakona i boračkoj zaštiti


da, a i ovisi gdje konkuriraš, možeš spomenuti u biografiji a i na razgovoru, što da ne
kod nas u firmi je ovo ključno za zapošljavanje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Pravni savjet?
10.10.2012 15:48:38   
hanabanana
Zavisi od onog ko raspisuje konkurs.
ADS po pravilo to ne stavlja u posbene uvjete.
Privatnici još manje.
Da li je pravedno ili ne, ne znam...ali to je život.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Pravni savjet?
11.10.2012 13:39:14   
mimh
pravedno ili ne ali tako je ne pika se nigdje ako imaš nekog jakog iza sebe i zaposlit ćeš se a ako ne čak i da prođeš sve faze konkursa i budeš prva i to u državnoj (fed., itd) inst. ne znači aspolutno ništa. ovo nažalost znam iz vlastitog iskustva jer i sam sama dijete poginulog borca. ja ipak na svaki konkurs predam istu potvrdu mada su me zvali par puta iz ads da im ne šaljem nepotrebnu dokumentaciju i da sljedeći put pošaljem samo ono što se traži.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Pravni savjet?
11.10.2012 14:08:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

ma ja....ko hebe zakon...ko i uvijekuser posted image


koko zakon je jedno
...zakon koji definiše šta zu konkursu smiju tražiti su opšti i posebni uvjeti...
ako je pitanje posbenih uvjeta to zavisi od onoga ko konkurs objavljuje...u parvilu zakosnki gledamo državne institucije ovo u posebnim usvjetime ne smiju navoditi...čisto jer bi to bio vid dikriminacije...


ti možeš priložiti potvrde, možeš i na eventulanom razgovoru pričati o tome o pripadnaju određenoj skupini boračke ili šehidnsek populacije..no ako ista nije tražena posbenim uslovima ona neće imati utjecaja na bodovanje pri odabisru kandidata prijevljenih na konkursu...
čak će ti se ta potvrda mstrati viškom dokumentacije...pri otvaranju koverti prate konkurs službenici i slažu dokumente po redosljedu traženja u konkuru..oni komsiji za odabir kandidata mogu uoće da ne dostave sve ono šro u konkursu navedeno nije

sad dali je ti pravedno ili nije ja sa svog čovječnoga stanovišta imama svoj stva
ali formlano-pravno gledano ovako je kako ti rekoh...
ako nisu tražili potvdu, ako posbeni uvjeti s ene pozivaju na član zakona o boračkoj zašitititi i daje s eprednost pripadnicima polučacija demobilisani borac, član porodic demobilisnaoga borca, član šehidske porodice...onda nažalost ne bih se nadal da će ti isto pomoći...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Pravni savjet?
11.10.2012 15:06:13   
Nedi
Na jednom konkursu gdje sam se prijavila naglaseno je da demobilisani borci i pripadnici njihjovoh porodica kao i djeca šehida imaju prednost ukoliko priloze odgovarajuce potvrde i ukoliko imaju isti broj bodova sa nekim ko to nije.
No stela je bitna. Od juna sam bila prekvalifikovana, sa previse iskustva, prestara, premlada...ustvari samo sam bila bez stele.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Pravni savjet?
7.11.2012 16:01:12   
de_de
Zanima me na sto trebam obratiti paznju prilikom kupovine zemljista, a vezano za dokumentaciju koju bi prethodni vlasnik trebao imati. Zatim me zanima (konkretno za Tuzlanski kanton, ako nije isto na podrucju FBiH) koje su moje zakonske obaveze prilikom kupovine (kao kupca). Da li placam porez, kao i kod kupovine stana i koja jos placanja su obavezna. Hvala za odgovore :)

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Pravni savjet?
7.11.2012 22:34:54   
hanabanana
Neće ni jedan notar napraviti ugovor dok ne provjeri da li je zemlja čista, odnosno slobodna u pravnom prometu.
Tako da to ne treba biti tvoja briga, to mora provjeriti notar.
Ti dakako moraš platiti porez, isto kao kod kupovine bilo koje druge nekretnine.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Pravni savjet?
8.11.2012 10:09:55   
zagy
IZVORNA PORUKA: de_de

Zanima me na sto trebam obratiti paznju prilikom kupovine zemljista, a vezano za dokumentaciju koju bi prethodni vlasnik trebao imati. Zatim me zanima (konkretno za Tuzlanski kanton, ako nije isto na podrucju FBiH) koje su moje zakonske obaveze prilikom kupovine (kao kupca). Da li placam porez, kao i kod kupovine stana i koja jos placanja su obavezna. Hvala za odgovore :)


Izvadiš zk na Općinskom sudu, u njemu sve vidiš ko je vlasnik, ima li tereta i odlučiš hoćeš li kupovati. Sve ostalo je briga notara, on će ti sve reći prilikom kupovine, kako šta ide. Ukoliko nisu zakon nedavno mijenali, u Tuzlanskom kantonu u skladu sa Zakonom o prometu nepokretnosti,  porez na promet je 5 % i plaća ga prodavac, a ne kupac.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *