|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
10.9.2012 12:09:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Obzirom da je u pitanju trece dijete zakon kaze da imam pravo da radim pola radnog vremena


zar? nisam znala, znači nakon isteka porodiljskog ima se pravo raditi pola radnog vremena? do kada'??



do 18 mjeseca djeteta...
znači godina porodiljskoga i još 6 mjeseci pola radnoga

a sa jednim ako prkeine porodiljko onda do godine može raditi pola radnoga

nego...u smislu plaće za to zakona kaže da ako korosti ti pravo žena ...
plaću prima po zakonu za onoliko koliko radi...
što bi bio odgovor za novu članicu goreuser posted image

s tim što treba pitati svoj dindikat jer kolektivnim ugovor u školstvu ove su stavri malo podrobnije napina ...ne mimo zakona al u skladu sa satima rada i raspustima.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Pravni savjet?
17.9.2012 18:19:49   
Amela86
Pozdrav ! Imam jedno pitanje koje mozda i nije za ivu temu cak ni za ovaj portal ali vidim da ima dosta pravnica pa mozda se neko javi : Radi se o porodicnoj penziji ;otac mi je umro u maju ove godine,mama je odmah podnijela zahtjev za penziju jer nema drugih primanja.. Imam jos dvije sestre jedna je punoljetna druga nije jos ,obje se skoluju (jedna ima 18god. a dr.16. ).

Eh sad ,danas je dobila rijesenje u kom joj stoji da joj je odobrena penzija u iznosu od 122 km. Mene zanima da li je ovo konacan iznos ili kako se to vec definise. Obzirom da skoluje dvoje djece ovaj iznos mi je zalostan.

Nadam se da ce se neko javiti . Hvala

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Pravni savjet?
18.9.2012 9:19:45   
hanabanana
Amela tvoja mama vjerovatno dobija porodičnu penziju, a ta je umanjena za 30%.
Kad se doda i tih 30 % opet je žalosna.
I inače su strašne penzije od kojih žive naši penzioneri.
Od prije desetak godina penzija se obračunava na osnovu doprinosa koje je firma plaćala za uposlenog.
Pa onaj ko je bio osiguran na 1000 KM, imat će veću penziju od onog koji je bio osiguran na 500 KM ili manje.
Bez obzira što ovaj prvi može biti šalterski radnik u BH Telecomu, a ovaj drugi dr. u privatnoj praksi.
S jedne strane ima logike, s druge, kako natjerati poslodavce da zaposlene i osiguraju na iznos koji zaista primaju na ruke?!

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 12:18:17   
Amela86
Hanabanana , hvala puno na odgovoru . Zalosno je kad molis Boga da dobijes makar tamo neki "minimalac"... Prosto da ti se zgadi zivot . Veliki pozdrav

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 20:01:57   
Vinetu
Potreban pravni savjet!

Dobila sam Rješenje o izvršenju zbog neplaćenog računa iz 2010. Evo nekoliko stavaka tog Rješenja oko kojih imam dilemu.
1. U Rješenju je navedeno da nije plaćen račun za 9. mjesec 2010. godine. Imam isječak plaćenog računa kao dokaz da sam ga platila. Međutim, taj račun nije plaćen u predviđenom roku, već nekih deset_ak dana kasnije. No, niti jedan račun u prethodnim i slijedećim mjesecima i godinama nije plaćen u tom roku (do 8-og dana u mjesecu već oko 20-og). Ipak, eto, oni su odabrali da me "sudski gone" samo zbog toga računa, koji je ipak plaćen.
2. Računi za smeće stižu jednom godišnje unaprijed, a onda se plaćaju pojedinačno mjesečno. Ipak, na svakom računu piše: "Plaćanje izvršiti u roku od 8 dana od datuma isporuke". To bi, doslovno, značilo da račune za svih 12 mjeseci u godini trebam platiti u roku od 8 dana od isporuke "knjižice" sa računima, a ne u roku koji sam navela prethodno (do 8. u svakom mjesecu)
3. Ovim Rješenjem je određeno i da platim troškove tražioca izvršenja (KJKP "Rad") u iznosu od 0,50 KM.

Pitanje: s obzirom na sve gore navedeno, smijem li odbiti platiti troškove tražioca izvršenja i koje bih posljedice snosila? Da li da se uopće upuštam u raspravu i svađu sa službenicima oko tih 0,50 KM ili da ih jednostavno platim.

Isti problem sam imala prije dvije godine kad nam je stiglo rješenje o neplaćenom računu iz 2006, a račun bio plaćen. Znam da je i svekrva, koja je i išla dokazati to, rondala što je morala platiti za njihovu grešku, jer nisu detaljno provjerili da li je račun plaćen.

Baš sam se naoštrila da se posvađam, samo ne znam da li da im pismeno pošaljem prigovor na rješenje, uz isticanje svih mahana njihovog poslovanja, izdavanja računa i obračuna, ili da odem lično.

< Poruku je uredio Vinetu -- 19.9.2012 20:03:04 >

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 20:12:44   
Hanady RR
1. DPO račina je 8 dana do dana pristizanja i to je rok da se izvrši uplata...zakon o obligacijama dozvoljava zateznu kamatu za svaki dna kašnjenja po ovome datumu. Imali su pravo tužiti...no svakako u donosu na uplate svih nisu trebali...
2. računi za smeće pritižu na polugodišnjem nivou al ana svakom pojedinačnom piše ti obračunski period od -do ...i da je 8 dana računajući od datuma ''do'' DPO računa...
3. napiši žalbu na rješenje o izvršenju...u kome ćeš poslati dokaz plaćenoga računa za koji te terete...
- i napisati da s eisto povuče, da troškove preuzme onaj koji je uputio na naplatu račun koji je već plaćen....


ako ti je stiglo rješenje o izvršenju onda je to već do suda...tamo pisati propuste službenika nema vajde...


a onda napiši prigovor službi KJKP sa svim ovim navedenim ...
i svakako im pošalji kopiju plaćenoga računa kao i dokaz d asi sudu poslala žalbu o istom...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 20:17:30   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

1. DPO račina je 8 dana do dana pristizanja i to je rok da se izvrši uplata...zakon o obligacijama dozvoljava zateznu kamatu za svaki dna kašnjenja po ovome datumu. Imali su pravo tužiti...no svakako u donosu na uplate svih nisu trebali...
2. računi za smeće pritižu na polugodišnjem nivou al ana svakom pojedinačnom piše ti obračunski period od -do ...i da je 8 dana računajući od datuma ''do'' DPO računa...
3. napiši žalbu na rješenje o izvršenju...u kome ćeš poslati dokaz plaćenoga računa za koji te terete...
- i napisati da s eisto povuče, da troškove preuzme onaj koji je uputio na naplatu račun koji je već plaćen....
ako ti je stiglo rješenje o izvršenju onda je to već do suda...tamo pisati propuste službenika nema vajde...
a onda napiši prigovor službi KJKP sa svim ovim navedenim ...
i svakako im pošalji kopiju plaćenoga računa kao i dokaz d asi sudu poslala žalbu o istom...

Hvala, Hanady...user posted image RAzumjela : )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 22:50:17   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ako ti je stiglo rješenje o izvršenju onda je to već do suda...tamo pisati propuste službenika nema vajde...


a onda napiši prigovor službi KJKP sa svim ovim navedenim ...
i svakako im pošalji kopiju plaćenoga računa kao i dokaz d asi sudu poslala žalbu o istom...


Ima vajde upravo zato što je dobila Rješenje o izvršenju.
To znači da je sud u postupku samo kontrolisao činjenično stanje, i ustvrdio da račun nije plaćen na osnovu vjerodostojne isprave.
To opet znači da oni tvoj plaćeni račun nisu uopšte knjižili i vode ga kao neplaćen.
Zato ćeš ti napisati prigovor na izvršenje, uz koji ćeš napisati da je račun plaćen, i kao dokaz priložit ćeš ovjerenu kopiju istog, te zatražiti da troškove izvršnog postupka snosi tražilac izvršenja.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Pravni savjet?
19.9.2012 22:51:59   
hanabanana
I to sve u roku od 7 dana.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 8:31:42   
Vinetu
Hvala, hanabanana. Rješenje je stiglo jučer, a ja prigovor šaljem već danas.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:05:04   
veeseelaa
ja bi direktno otišla u JKP Rad i sa pravnom službom iskristalisala stvar, to dopisivanje razvlači situaciju i ishod je nepoznat 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:11:11   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi direktno otišla u JKP Rad i sa pravnom službom iskristalisala stvar, to dopisivanje razvlači situaciju i ishod je nepoznat 


Ako je dobila sudsko Rješenje o izvršenju, nema više šta ići u JKP Rad.
A ako ne podnese prigovor, onda dolazi do izvrenja.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:15:27   
Vinetu
Znam ja, veeseelaa, da je to brže, al' eto baš hoću da im odugovlačim. A što se ishoda tiče - račun je plaćen, nemam tu šta da brinem. Mene samo nervira to pola marke njihovih troškova! Čuj, molim te, oni bili lijeni provjeriti, pa me tuže i sad da im ja još plaćam što su bili lijeni. E ne'š vala!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:17:31   
veeseelaa
ja shvatih da ti neki prigovor pišeš Radu, a za sud ok



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:18:20   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi direktno otišla u JKP Rad i sa pravnom službom iskristalisala stvar, to dopisivanje razvlači situaciju i ishod je nepoznat 


Ako je dobila sudsko Rješenje o izvršenju, nema više šta ići u JKP Rad.
A ako ne podnese prigovor, onda dolazi do izvrenja.

Hanabanana, kurir koji je donio Rješenje rekao nam je da odemo baš u "Rad" sa plaćenim računom, i onda oni službeno šalju sudu zahtjev za obustavu postupka. Al, kao što rekoh, baš su me iznervirali, pa hoću i ja službenim putem... žalbu sudu, a kritike "Radu".

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:19:36   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Znam ja, veeseelaa, da je to brže, al' eto baš hoću da im odugovlačim. A što se ishoda tiče - račun je plaćen, nemam tu šta da brinem. Mene samo nervira to pola marke njihovih troškova! Čuj, molim te, oni bili lijeni provjeriti, pa me tuže i sad da im ja još plaćam što su bili lijeni. E ne'š vala!



Ako uspiješ sa prigovorom, ne plaćaš te troškove, a po ovom što si napisala, zakon je na tvojoj strani.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:23:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi direktno otišla u JKP Rad i sa pravnom službom iskristalisala stvar, to dopisivanje razvlači situaciju i ishod je nepoznat 


Ako je dobila sudsko Rješenje o izvršenju, nema više šta ići u JKP Rad.
A ako ne podnese prigovor, onda dolazi do izvrenja.

Hanabanana, kurir koji je donio Rješenje rekao nam je da odemo baš u "Rad" sa plaćenim računom, i onda oni službeno šalju sudu zahtjev za obustavu postupka. Al, kao što rekoh, baš su me iznervirali, pa hoću i ja službenim putem... žalbu sudu, a kritike "Radu".


da, da
e baš si lafica i živci su ti user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:25:59   
Vinetu
O tome se i radi, detaljno sam proučila njihovo Rješenje ishvatila da mogu "krmati", jer je račun plaćen... kontam samo da mi ne ide u prilog to što račun nije plaćen u roku, ali kako sam navela ja sve račune plaćam oko 20-og u mjesecu, a samo oni se uhvatili natezati oko tog jednog računa.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:28:16   
hanabanana
Ako budu krmili, onda mogu u novom postupku. user posted image
U ovom ne, jer je netačno činjenično stanje.
Kažem ti da oni na tvojoj kartici ne vode taj račun kao plaćen. Zato je i doneseno Rješenje o izvršenju.
I mene jako nervira što ti imaš posla oko toga.
I skuplje će te doći da dodješ do suda i daš prigovor ( gužva, parking, taksa ) ali je ovo zaista bezobrazluk.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:30:11   
veeseelaa
I skuplje će te doći da dodješ do suda i daš prigovor ( gužva, parking, taksa ) ali je ovo zaista bezobrazluk.


evo Vinetu nudim ti parking, džaba preko puta BBI, samo sletiš do suda


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 9:35:15   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

I skuplje će te doći da dodješ do suda i daš prigovor ( gužva, parking, taksa ) ali je ovo zaista bezobrazluk.


evo Vinetu nudim ti parking, džaba preko puta BBI, samo sletiš do suda



Mislila sam prigovor slati poštom preporučeno... znam da ću i tako platiti više od onih pola marke, al'''' neka!
Vesela, hvalauser posted image

< Poruku je uredio Vinetu -- 20.9.2012 9:49:12 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 20:28:51   
Vinetu
Rješenje mi je poslano iz Suda u ulici Grbavička do br. 44, ali u dnu Rješenja piše da prigovor mogu poslati istom sudu u ulici Šenoina 1. Ima li potrebe da na obje adrese šaljem prigovor ili samo u Šenoinu?

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 20:30:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Rješenje mi je poslano iz Suda u ulici Grbavička do br. 44, ali u dnu Rješenja piše da prigovor mogu poslati istom sudu u ulici Šenoina 1. Ima li potrebe da na obje adrese šaljem prigovor ili samo u Šenoinu?


samo šenoina...poslano sa oštinskog po mjestu organizaone jedinice novo sarajevo KJKP tu a ti šalješ u šenoinu jer su im tamo dojeljenja za žalbe

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Pravni savjet?
20.9.2012 21:26:33   
Vinetu
Hvala!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Pravni savjet?
5.10.2012 11:11:27   
Dida79
Potreban mi savjet za advokata ili notara..ni sama nisam sigurna koji mi treba.Tacnije radi se o darovnom ugovoru koji mm i ja moramo napraviti izmedju moje mame.Ona je nama poklonila zemlju na kojoj smo mi kucu napravili e sad bi to htjeli i pravno da zavrsimo.

Kako pojma nemam odakle da krenem neka me neko uputim sta da radim

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *