|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
11.9.2013 15:34:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 551
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
11.9.2013 15:38:19   
M kao Mama
ne bi trebalo da joj prave problem, ali eto prave joj, pa još i trudnoj ženi, neka ode u svoju matičnu poslovnisu ZZO i traži papire za novog dr. za preregistraciju jer sa staroim nije zadovoljna, onda neka lijepo sa papirima ode i šalter u DZ i kaže ja sam donijela papire i od danas sam kod tog i tpg dr. kad mogu biti naručena. neka ih dovede pred svršen čin

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
11.9.2013 15:47:33   
dambolina
pa neka podnese zahtjev, nekak kaze da nije zadovoljna tretmanom, nece sigurno biti ni prva ni zadnja... ako joj ospore, neka se zali zavodu...

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
11.9.2013 15:50:55   
dambolina
mama alma, ne registruje se za ginekologa na isti nacin kao za ljekara porodicne medicine.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
11.9.2013 15:55:08   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: dambolina

mama alma, ne registruje se za ginekologa na isti nacin kao za ljekara porodicne medicine.



svašta za ginekologa ima registracija, kod nas nije tako, a moguće da ja ne znam, jer sam ja obje trudnoće vodila u bolnici, ali znam kada sam dva puta išlka jednom me primila dr. jednom doktorica.

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
3.10.2013 15:39:32   
bucko
Imam pitanje za pravnike, pa molim za odgovor. Kako je zakonski definisan prekovremeni rad?Odnosno, kako se naplaćuje rad subotom Ja npr radim 5 dana u sedmici, ali šta kada trebam raditi i subotom što je više od 40 sati)? Rekli su mi da kao taj dan mi je satnica uvećana 30% i plus još dnevnica? Ja ne radim na satnicu, plata mi je ista svaki mjesec, šta onda? Da li zakondaje mogućnost slobodnog dana ili je to do poslodavca? Da li svaki pravilnik u radu koji ima firma mora da ispoštuje zakonske odredbe? Ima li kakve veze sad neki kolektivni ugovor? Ja sam baš laik, pa laički i pitam....

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
14.10.2013 12:53:41   
mum82
.

< Poruku je uredio mum82 -- 14.10.2013 13:03:36 >


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
15.10.2013 21:23:05   
milenium

IZVORNA PORUKA: bucko

Imam pitanje za pravnike, pa molim za odgovor. Kako je zakonski definisan prekovremeni rad?Odnosno, kako se naplaćuje rad subotom Ja npr radim 5 dana u sedmici, ali šta kada trebam raditi i subotom što je više od 40 sati)? Rekli su mi da kao taj dan mi je satnica uvećana 30% i plus još dnevnica? Ja ne radim na satnicu, plata mi je ista svaki mjesec, šta onda? Da li zakondaje mogućnost slobodnog dana ili je to do poslodavca? Da li svaki pravilnik u radu koji ima firma mora da ispoštuje zakonske odredbe? Ima li kakve veze sad neki kolektivni ugovor? Ja sam baš laik, pa laički i pitam....


ovo i mene zanima

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
27.10.2013 19:22:34   
mala87
..............

< Poruku je uredio mala87 -- 27.10.2013 19:24:33 >


_____________________________

“Nikad nećete dobiti želju, a da pritom niste dobili i moć da je ispunite. Ipak, možda ćete za njeno ostvarenje morati raditi.”

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: Pravni savjet?
14.11.2013 0:11:01   
Niobe
Zna li neko od vas koliko košta proces ostavinske rasprave u KS? konkretno se radi o nasljedjivanju devizne stednje, nakon smrti roditelja.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
14.11.2013 0:34:46   
animagical
.


< Poruku je uredio animagical -- 14.11.2013 0:35:15 >

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 561
   Pravni savjet
14.11.2013 0:37:03   
animagical
ja sam usla samo procitati post i nesto sam zeznula...sad cisto da vratim naziv teme na staro...nesto sam ocigledno slucajno kopirala... odg ne znam, ali to je vanpranicno odjeljenje opstinskog suda, pa ih mozes ujutru nazvati i pitati.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: Pravni savjet?
14.11.2013 1:49:40   
magbi
Nas prije devet godina nista nije kostalo sud nas sam pozvao na ostavinsku raspravu sve sto je bilo na ocu preslo na mamu'mene i brata isto je bila u pitanju devizna stednja

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: Pravni savjet?
15.11.2013 8:48:33   
Alannah
Molim administratore ako pitanje ne pripada ovdje da ga prebace.Naime, zanima me da li je neka porodilja tuzila firmu zbog otkaza nakon povratka sa porodiljnog i ako jeste,sta se desilo.
Ja sam mjesec dana nakon povratka sa porodiljnog dobila otkaz,a imala sam ugovor na neodredjeno.Dali su mi kao tehnoloski visak.Kad sam otisla na bolovanje,kao moju zamjenu su zaposlili novu kolegicu,koja je kasnije dobila ugovor na neodredjeno.Ako se ko razumije,zanima me i da li su,ako vec neko treba biti tehnoloski visak,trebali otpustiti prvo nju? I ako znate sta ako tuzbe help

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: Pravni savjet?
15.11.2013 9:00:31   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Alannah

Molim administratore ako pitanje ne pripada ovdje da ga prebace.Naime, zanima me da li je neka porodilja tuzila firmu zbog otkaza nakon povratka sa porodiljnog i ako jeste,sta se desilo.
Ja sam mjesec dana nakon povratka sa porodiljnog dobila otkaz,a imala sam ugovor na neodredjeno.Dali su mi kao tehnoloski visak.Kad sam otisla na bolovanje,kao moju zamjenu su zaposlili novu kolegicu,koja je kasnije dobila ugovor na neodredjeno.Ako se ko razumije,zanima me i da li su,ako vec neko treba biti tehnoloski visak,trebali otpustiti prvo nju? I ako znate sta ako tuzbe help


Uh....

najprije inspekciju rada angažiraj....
da urade zapisnik...da dobila si otkaz a da na tvom mjestu zapolen je drugi....

tehnološki višak podrazumjeva za poslodvca da na tom mjestu naredne 2 godine ne smoje zapoliti drugo lice jer je to višak radno mjesto....

Ima slučajeva tužbi...u slučaju dokaza o krivici poslodavca što u ovom slučaju lako je dokazati nakon zapisnika inspekcije i tvoje izjave i ugovora o radu koji si imala na sudu idu brzo ti procesi...
no najabolje angažirati advokata...
i posavjetovati se sa njim na vrijeme...ja ga na tvom mjestu gubila nebi...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: Pravni savjet?
15.11.2013 9:17:09   
Alannah
Sto je najgore raspisali su prosli mjesec i novi konkurs,a meni dali otkazuser posted image ,a nije bas neozbiljna firma. Imam li neki zakonski rok za podnosenje tuzbe?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: Pravni savjet?
15.11.2013 9:22:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Alannah

Sto je najgore raspisali su prosli mjesec i novi konkurs,a meni dali otkazuser posted image ,a nije bas neozbiljna firma. Imam li neki zakonski rok za podnosenje tuzbe?


što se tiče ovoga nebi trebalo biti zastare...
al brža rekcija daje veće šanse....

idi u inspekciju rada...omdah u ponedljeka ujutro...sve isprič...neka porvjere

i naći advokata Kurtovića ...gigant...

sad pa sad sa njim da to rješite...

ja ne bih ostavila ovo da visi...
ni slučajno

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: Pravni savjet?
15.11.2013 9:25:14   
Alannah
Ok,hvala ti puno na savjetima

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: Pravni savjet?
15.9.2014 21:36:03   
hatepsut
Ako neko zna na koju "adresu da pokucam"

Radi se o tome da kica ispred nas(nekih 50m) ima podstanare,elem zena po svim prilikama nije nas "zdrava" sve joj nesto smeta i koristi svaku priliku da "podbada",napada verbalno i sl.ne samo nas nego i ostali komsiluk,ali sam ja najbliza i nekako najvise "stradam",ja se stvarno maximalno sklanjam,necu bezveze da se svadjam,upozoravala njenog stanodavca koja zivi u istoj kuci(znaci gazdarica) ali ona kaze u smislu "sta cu joj ja".veceras zovem ispod kuce K. Da mi nesto baci s balkona cujem nju u kuci njenoj kaze "de se drekni malo jace je*em ti mamu" i ja puknem.mislim ne diram te,nemoj me dirat,al zena uzasno bezobrazna.
Gdje da se obratim?Kontala sam prvo u inspekciju da odem jer mislim da nisu prijavljeni ko podstsnari,znaci ne placaju porez.ja ovdje zivim 14g moji svekijevci cio zivot ,a tu su uvijek biki podstsnsri ali ovakvo nesto ja nikad i nigdje ne sretoh.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
15.9.2014 22:54:46   
mayra
Treba mi jedan savjet... Moj tata i tetka imaju kucu i zemlju 1/2, pa bi mi nju sad isplatili da se prevede sve nna tatu... Koja je procedura kroz papire za to, odakle da pocnemo, notar ili nesto drugo? I koliko to sve kosta. Hvala unaprijed.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
15.9.2014 23:11:52   
veeseelaa
tcvoja tetka i tvoj tata treba da naprave darovni ugovor ili ugovor o kupoprodaji tetkinog dijela, naravno kod notara
zatim u poresku upravu za obračun poreza, zatim predat i sud na knjiženje
sad sepuno ne čeka i sve bi ako startate u ovaj dan - dva,bilo gotovo za 20-25 dana

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
28.11.2014 11:38:50   
minie
Zna li neko dobrog advokata cija je uza specijalnost radno pravo. Moze kontakt i u pp.
Hvala :D

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
28.11.2014 12:18:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: minie

Zna li neko dobrog advokata cija je uza specijalnost radno pravo. Moze kontakt i u pp.
Hvala :D

Hakija Kurtović...alfa i omega...
zgooglaj ima njegov kontakt u sarajevu :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
28.11.2014 14:32:28   
minie
Hanady hvala :*

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: Porodiljsko bolovanje i naknada
26.7.2015 22:04:51   
Dalil@
Prilikom kupovine nekretnine, cijena poreza na istu po zakonu je 5% - cega? Njene prodajne vrijednosti? Trzisne vrijednosti? Negdje procitah da njenu tržišnu vrijednost određuje porezna uprava!? Koliko su razlicite ove dvije vrijednosti u stvarnosti?

I zna li iko je li moguce odgoditi ovo placanje poreza koji mjesec (bez posljedica)?

< Poruku je uredio Dalil@ -- 26.7.2015 22:07:33 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *