|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 14:57:07   
Lara83
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ako ti ista moze pomoci ja sam takav ugovor prije 8 godina na stan od 64 kvadrata platila 250km


a sjecas li se je li se gledao kvadrat kad se odredjivala cijena ili je bila fiksna cijena za takvu vrstu ugovora?

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 14:59:29   
Dida79
Ne bi ti to znala reci user posted image
To je bio jedan ocev prijatelj advokat i po zavrsenom poslu nam rekao cijenu

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 14:59:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lara83

imam jedno pitanje pa ne znam da li moze neko da mi pomogne...
u procesu sam pravljenja ugovora o dozivotnom staranju sa jednim clanom svoje blize porodice.
s obzirom da je u pitanju malo veca imovina interesuje me da li cijena notarskog ugovora zavisi od kvadrature stanova/kuce tj. nepokretne imovine i odredjenih novcanih sredstava ili za takav ugovor ima fiksna cijena?




kako skontah, ti praviš ugovor o staranju o određenoj osobi a ona tebi za uzvrat daje nakon smrti određenu imovinu
pa ta se imovina samo nakiti u ugovoru a plaćaš samo uslugu izrade ugovora o staranju ili želiš još neke posebne usluge????????????


< Poruku je uredio veeseelaa -- 20.8.2010 15:02:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 15:01:55   
Lara83
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Lara83

imam jedno pitanje pa ne znam da li moze neko da mi pomogne...
u procesu sam pravljenja ugovora o dozivotnom staranju sa jednim clanom svoje blize porodice.
s obzirom da je u pitanju malo veca imovina interesuje me da li cijena notarskog ugovora zavisi od kvadrature stanova/kuce tj. nepokretne imovine i odredjenih novcanih sredstava ili za takav ugovor ima fiksna cijena?




kako skontah, ti praviš ugovor o staranju o određenoj osobi a ona tebi za uzvrat daje nakon smrti određenu imovinu
pa ta se imovina samo nakiti u ugovoru a plaćaš samo uslugu izrade ugovora o staranju ili želiš još neke posebne usluge????????????



dobro si shvatila...e sad ja sam mislila da se placa samo izrada tog ugovora, medjutim kad smo notaru naveli svu imovinu cifra izrade ugovora se popela na 700 KM, nikakve dodatne usluge tu nisu ukljucene user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 15:02:40   
veeseelaa
a možda trebaš platiti usluge vađenja ZK izvatka za svaku nekretninu posebno a čini mi se da je jedan izvadak oko 50,00 KM

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 15:03:09   
Lara83
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a možda trebaš platiti usluge vađenja ZK izvatka za svaku nekretninu posebno a čini mi se da je jedan izvadak oko 50,00 KM


to nam je rekao da sami uradimo

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 15:04:56   
veeseelaa
osim toga ne vjerujem da se cijene usluga mogu razlikovati od notara do notara, izuzev ako se notar lično odrekne svoje naknade tj zarade

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 15:07:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lara83

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a možda trebaš platiti usluge vađenja ZK izvatka za svaku nekretninu posebno a čini mi se da je jedan izvadak oko 50,00 KM


to nam je rekao da sami uradimo


svašta????? ja sam potpisivala ugovor par puta kod notara vezano za određene nekretnine i uvijek je obaveza bila notara da provjeri "čistoću" nekretnine koja je predmet ugovora
Zvrkni ti Lj.Markovića, mislim da će ti njegov tim dati relevantnije informacije o samom postupku
ako hoćeđ imam jednog notara iz Breze, moj poznanik, pozovi se na mene pa vidi s njim oko cijene, možda se dogovorite za nižu cijenu jer on je čini mi se baš raspoložen za pregovore
Ako hoćeš šaljem ti na pp ime i kontakt telefon

< Poruku je uredio veeseelaa -- 20.8.2010 15:08:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:25:11   
Lara83
bila sam danas poslije posla kod jos jednog notara i situacija je ista.
ZK izvadak je nasa obaveza, i placa se 10 km takse po nekretnini. a inace kad je u pitanju ugovor o dozivotnom izdrzavanju, cijenu kreiranja ugovora i predaje na sud zavisi od vrijednosti nabrojane nekretnine u tom ugovoru tj. vrijednosti pokretne i nepokretne imovine.
meni je to bas nelogicno ali eto tako je user posted image
i ova notarka kad je sve izracunala cijena je ispala jos veca, tako da  je ovaj od 700 km mala maca izgleda.
cudesan je nas pravni sistem!
vesela hvala tebi u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:48:42   
veeseelaa
hebi ga, malo sam iznenadjena, ja sam kupovala neke nekretnine i lijepo me notar Marković pita da li želim da vadim novi ZK iako sam ja kod sebe imala ne stariji od 1 mjesec, rekoh da i onda je to njegov ured dobavio.... malo sam zbunjenja, iako Markovića znam privatno nešto ne mislim da sam bila privilegovanauser posted image
mislim da mu je to obaveza jer je radio neke ugovore na sličan način sa nekim mojim prijateljima, znači on je vadio ZK u sudu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:54:46   
Hanady RR
ugovor o doživotnom izdražavanju je specifičan u pogledu plaćanja taksi za kasnije uknjižavanje i prenos vlasništa nakon smrti vlasnika stana. da je u pitanju bio ugovor o poklonu cijena bi bila niža ali kasnije obaveze larine veće....

znači notar je u pravu naravno...


ZK...ako se radi o pravnom licu koje stalno i redovno radi sa notarima oni onda obavljaju vađenje izvadaka, plaćanje sitnih taksi na sudu i svega ostalog dok u radu sa privatnim licima očekuju kompletnu dokumentaciju odmah od strane onoga kome treba .

Kako kod ljubiše tako i kod drugih.user posted image

malo je ovo sa notarima sada specifično ali u neku ruku i lakše...ipak tarife njihove su uvijek tu negdje prije je baš bilo lupanja cijena.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:56:21   
veeseelaa
ja sam kupovala nekretnine kao fizičko lice 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:57:09   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam kupovala nekretnine kao fizičko lice 

onda je to politika ofisa...ljubiša ima pripravnike i službenike koje uzima preko zavoda za zapošljavanje pa im mora naći poslauser posted image ali nije obaveza zakonska notara da to obaviuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 22:58:43   
veeseelaa
to mu sin radi user posted image user posted image user posted image user posted image vazda je na sudu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pravni savjet?
20.8.2010 23:00:57   
veeseelaa
a kažu da su sad ogromneeeeee gužve na sudu joooooooooj

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pravni savjet?
21.8.2010 10:30:56   
Lara83
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ugovor o doživotnom izdražavanju je specifičan u pogledu plaćanja taksi za kasnije uknjižavanje i prenos vlasništa nakon smrti vlasnika stana. da je u pitanju bio ugovor o poklonu cijena bi bila niža ali kasnije obaveze larine veće....


ZK...ako se radi o pravnom licu koje stalno i redovno radi sa notarima oni onda obavljaju vađenje izvadaka, plaćanje sitnih taksi na sudu i svega ostalog dok u radu sa privatnim licima očekuju kompletnu dokumentaciju odmah od strane onoga kome treba .



upravo takvu smo informaciju i dobili sto se ugovora o poklonu tice, tako da je u svakom slucaju jednostavnije zavrsiti cijelu proceduru kad je u pitanju ugovor o dozivotnom izdrzavanju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pravni savjet?
21.8.2010 10:32:19   
Lara83
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a kažu da su sad ogromneeeeee gužve na sudu joooooooooj


sad su malo organizovaniji i nema uopste guzve kao prije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pravni savjet?
8.9.2010 13:42:01   
dubravka01
Cao svima,

Ma ne znam jesam li na pravom mjestu i topic-u ali interesuje me da li poslodavac moze raskinuti ugovor o radu koji je zakljucen na neodredeno, dok zena koristi porodiljsko odsustvo???
Ja bih trebala na porodiljsko sljedece sedmice, ali se u firmi spekulise o otkazima pred kraj godine, sad me nesto pravo strah da mi ne daju otkaz a ja na porodiljskom??
Zna li neko sta je najbolje uraditi u ovom slucaju?

Hvala user posted image

(odgovor članu Lara83)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pravni savjet?
8.9.2010 13:45:55   
mama2009
IZVORNA PORUKA: dubravka01

Cao svima,

Ma ne znam jesam li na pravom mjestu i topic-u ali interesuje me da li poslodavac moze raskinuti ugovor o radu koji je zakljucen na neodredeno, dok zena koristi porodiljsko odsustvo???
Ja bih trebala na porodiljsko sljedece sedmice, ali se u firmi spekulise o otkazima pred kraj godine, sad me nesto pravo strah da mi ne daju otkaz a ja na porodiljskom??
Zna li neko sta je najbolje uraditi u ovom slucaju?

Hvala user posted image




koliko ja znam dok si na bolovanju ne mozes dobiti otkaz


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pravni savjet?
8.9.2010 15:58:04   
leona81
Da li je neko upoznat sa Zakonom o visokom obrazovanju treba mi pomoc?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pravni savjet?
8.9.2010 19:43:54   
dubravka01
IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dubravka01

Cao svima,

Ma ne znam jesam li na pravom mjestu i topic-u ali interesuje me da li poslodavac moze raskinuti ugovor o radu koji je zakljucen na neodredeno, dok zena koristi porodiljsko odsustvo???
Ja bih trebala na porodiljsko sljedece sedmice, ali se u firmi spekulise o otkazima pred kraj godine, sad me nesto pravo strah da mi ne daju otkaz a ja na porodiljskom??
Zna li neko sta je najbolje uraditi u ovom slucaju?

Hvala user posted image




koliko ja znam dok si na bolovanju ne mozes dobiti otkaz



mama2009, hvala na odgovoru ali ipak mislim da ima neka kvaka/razlika izmedu bolovanja i porodiljskog odsustva, zato sam i pitala, da li mogu dobiti otkaz za vrijeme porodiljskog odsustva??
user posted image

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pravni savjet?
8.9.2010 19:45:59   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dubravka01

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: dubravka01

Cao svima,

Ma ne znam jesam li na pravom mjestu i topic-u ali interesuje me da li poslodavac moze raskinuti ugovor o radu koji je zakljucen na neodredeno, dok zena koristi porodiljsko odsustvo???
Ja bih trebala na porodiljsko sljedece sedmice, ali se u firmi spekulise o otkazima pred kraj godine, sad me nesto pravo strah da mi ne daju otkaz a ja na porodiljskom??
Zna li neko sta je najbolje uraditi u ovom slucaju?

Hvala user posted image




koliko ja znam dok si na bolovanju ne mozes dobiti otkaz



mama2009, hvala na odgovoru ali ipak mislim da ima neka kvaka/razlika izmedu bolovanja i porodiljskog odsustva, zato sam i pitala, da li mogu dobiti otkaz za vrijeme porodiljskog odsustva??
user posted image


ne ...
zakon dozvoljava porodiljsko odsustvo...
poslodavac ne smije otkazati ugovor za vrijeme istog u sakldu sa članom zakona koji tretira zaštitu majke porodilje.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 12:09:04   
dubravka01
Hanady hvala ti za informaciju user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 12:46:42   
mama_debeljuca
Ne znam da li na pravom mjestu pitam, ali možda će neko moći da mi pomogne user posted image
Da li položen stručni ispit sa završenom višom školom (nastavnik predškolskog odgoja, u mom slučaju), važi ili se mora opet polagat u slučaju doškolovanja (visoka stručna sprema)? Imam mogućnost volontiranja i na taj način odrađivanja pripravničkog staža,a ako Bog da imam namjeru da upišem još dvije godine, pa da ne bih džaba radila džabe 9 mjeseci user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu dubravka01)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pravni savjet?
11.9.2010 13:03:41   
klemzi
mama debeljuca, ja znam da ti taj stručni važi i u slučaju doškolovanja, imam primjere kolegica iz moje škole, tako je u TKuser posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *