|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:10:27   
veeseelaa
minja user posted image
kolačić user posted image



na ono što možemo uticati ne dozvolimo da nas unesreći, ma ko da je i ma šta da je u pitanju

libero, pa šta?

probuditi se rahat i leći rahat, lajk

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:11:53   
kolacic

IZVORNA PORUKA: sabinos

kolacic bogami ja nisam imala namjeru da te uvrijedim.ne znam zasto ti hoces mene da uvrijedis?
a vjerujem da je 50 posto forumasica pomislilo isto sto i ja ali nece da napisu.nek je tebi sretno,ti si se toliko zapetljala da ne znas ni sta hoces.jos jednom sretno


ti mozda nisi imala namjeru, ali si me uvrijedila sama procitaj sta si napisala. i gore iznad sam ti napisala sta i kako vidim tvoj komentar. znam da sam ja mozda nekima ovdje i ovakva i onakva ali ja sam iskreno iznijela svoje probleme, kome ide na zivce prica, nek ne cita, niko nikog ne tjera na to. Ne, ali idem ja na zivce zenama nekim, pa dodju ovdje da se "nahrane" mojom pricom.. to je meni gore nego bilo sta, zato nikome i ne pricam javno, takvi se mi se gade da im sve latice ruza muz posipa kad dodje po podu i nosi ih do kreveta i obasipa paznjom svaki dan.. to su truhle duse za mene i pokvarene, smiju ti se u lice a gledaju ko jadnicu, moja dusa jeste povrijedjena i tuzna, ali je cista nevina i neiskvarena, nikome ne pomisli zlo ni pakosti.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:15:46   
veeseelaa
kolačić čitajući tvoje postove djeluješ mi baš razumno, tolerantno i produhovljeno
zato baš i ne kužim od kud ti u takvoj situaciji?

al zbog tvojih osobina vjerujem da ćeš se snaći i izabrati pravi put

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:17:42   
sabinos

IZVORNA PORUKA: kolacic


IZVORNA PORUKA: sabinos

kolacic bogami ja nisam imala namjeru da te uvrijedim.ne znam zasto ti hoces mene da uvrijedis?
a vjerujem da je 50 posto forumasica pomislilo isto sto i ja ali nece da napisu.nek je tebi sretno,ti si se toliko zapetljala da ne znas ni sta hoces.jos jednom sretno


ti mozda nisi imala namjeru, ali si me uvrijedila sama procitaj sta si napisala. i gore iznad sam ti napisala sta i kako vidim tvoj komentar. znam da sam ja mozda nekima ovdje i ovakva i onakva ali ja sam iskreno iznijela svoje probleme, kome ide na zivce prica, nek ne cita, niko nikog ne tjera na to. Ne, ali idem ja na zivce zenama nekim, pa dodju ovdje da se "nahrane" mojom pricom.. to je meni gore nego bilo sta, zato nikome i ne pricam javno, takvi se mi se gade da im sve latice ruza muz posipa kad dodje po podu i nosi ih do kreveta i obasipa paznjom svaki dan.. to su truhle duse za mene i pokvarene, smiju ti se u lice a gledaju ko jadnicu, moja dusa jeste povrijedjena i tuzna, ali je cista nevina i neiskvarena, nikome ne pomisli zlo ni pakosti.

prvo aposlutno se niko ne hrani tvojom pricom,budi sigurna.
drugo kako ne pricas javno,znas li ti koliko clanova ima ovaj forum?
trece zar mislis da postoji brak gdje neko nekome prosipa latice ruza?
cetvrto kazes truhle duse su za tebe ove pod trece,a ti ta ista zelis to od svoga muza i jos glumis pred mahalom jer bitno je ko ce sta reci?

znam da si povrijedjena i iskreno mi je zao,ali moras da otvoris oci pa da i ove komentare koji nisu blagonakloni pokusas razumjeti(cim si otvorila temu JAVNU trebas biti spremna na to).i sto rece Iman previse si se ti ovdje ogolila...
eto necu vise,zao mi sto ista napisah

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:19:48   
veeseelaa
sabinos ja kako pročitah i "ngativne" komentare je kolačić pozdravila i zahvalila se na istim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:30:11   
kolacic

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kolačić čitajući tvoje postove djeluješ mi baš razumno, tolerantno i produhovljeno
zato baš i ne kužim od kud ti u takvoj situaciji?

al zbog tvojih osobina vjerujem da ćeš se snaći i izabrati pravi put


e hvala na komplimentu, kad si ti tako zakljucila, onda mora da je bas takouser posted image

e kad sad skontam otkud ja u ovoj situaciji, ni ja nekako ne kontam, ipak imam ja mozga u glavi, bezobzira sto ko ovdje mislio, bliske prijateljice cesto me zovu da uletim u situaciju i procijenim sta je najbolje po meni za njih, nevjerovatno skoro uvijek sagledam objektivno stvari, ne gledam samo nju nego i njega, i uglavnom ne fulim puno sta treba, ne treba..

ne mogu reci da nisam imala momaka slagala bih, bilo ih je more, odmah da razjasnim, puke cinjenice, nije da se hvalim..sto bih se hvalila kad mi je sad zivot pakao..da nisam imala puno draze bi mi bilo, pa bih znala sto sam pogrijesila.. ali kazem jesam, imala sam raznih momaka raznih profila, studenata, bankara, zanatlija, ovo govorim da status nije igrao ulogu, samo da mi se svidja on i njegovo ponasanje..naravno kako je veza isla, gledala sam idu li i emocije, takvog sam kova, ako nema hemije i ljubavi napustam brod da je od suhog zlata user posted image
u tom moru momaka upoznala sam i muza, i jos nesto veze su bile i duge i kratke, najduza veza godinu i po dana, sve preko mi je gubljenje vremena..nisam se mlada udala i to je smatram dobrim faktorom ali u ovom slucaju nebitnim jer opet sam fulila i pored iskustva..
Ali kvaka je u njemu, on je za sitnicu da dignem nos, narednu noc dolazio nenadano pred zgradu sa cvijecem a ja sam slaba na te stvari, svadja nije bilo, svako moje durenje ili nesto sto mi smeta, prihvatao je objerucke, ok mijenjao sebe ko lutku, sve radio sta ja sad radimuser posted image
onda je uslijedilo lagano prica o braku, o djeci o kuci o zivotu s njim, kako ce nam biti lijepo kako cemo uzivati u zivotu ja i on i kako me je "Bog poslao njemu" savrsenstvo svijeta njegovo, biser na dnu okeana...itd itd...
Rijec je da je bio neodoljiv. Neodoljiv, romantican uporan uporan dok nismo se nekako dogovorili za brak. I sama nisam bjezala od toga, sabrala sam i oduzela i vidjela da necu pogrijesiti hahahh da je on ok, nije pokazao aroganciju nikakvu tad, maska je tu bila svakodnevna..a bili smo i na moru i svukuda..sve je "ukazivalo" da se radi o vrlo primamljivoj osobi s kojom bih mogla imati, lijep, siguran i harmonican zivot, a prije svega koji mi svakodnevno nudi ljubav i paznju.......... eto...to je to. tako se ja udadom i z*****huser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:35:28   
kolacic

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sabinos ja kako pročitah i "ngativne" komentare je kolačić pozdravila i zahvalila se na istim


user posted image s ovim komentarom bih zavrsila komunikaciju sabinos-kolacicuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:38:54   
sabinos

IZVORNA PORUKA: kolacic


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sabinos ja kako pročitah i "ngativne" komentare je kolačić pozdravila i zahvalila se na istim


user posted image s ovim komentarom bih zavrsila komunikaciju sabinos-kolacicuser posted image

sa zadovoljstvom

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 15:51:05   
kolacic
Da me ne shvati neko pogresno, zaista cijenim svako misljenje, pozitivno negativno, sve mi je ok, ali sabinos je pretjerala u svojim izjavama, ona se uvjerava da moj zivot koji po svemu sudeci nije normalan, nacin da se uvjeri jos jednom da je njen normalan? ne bih dalje polemisala stvarno o tome, samo kazem da nemam nista protiv bilo kakvih komentara, ali uvreda nikome ne godi, ako razumijete.. ako mozes pomozi reci nesto ok i okrivi mi ako sam kriva za nesto svidja mi se to prihvatam svaku kritiku sve ali da me neko provocira, bolje nek me zaobidje ako mu idem na zivce. Et, ovo je za ostale forumasice koje ovo citaju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 16:51:47   
jasmin
Nazirem kraj...
vi ćete se fino pomiriti,tema će se ugasiti,i svi ćemo budNemo sretni do kraja života.
Puno sreće kolacicu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 17:31:08   
Mjeseceva Pratilja
Kolacicu, pratim temu od pocetka..I sve se kanim napisati nesto i pakujem rijeci, oblazem..
Reci cu ti iskreno, najiskrenije. Trzni se. Posveti se sebi. Sebi budi na prvom mjestu. Kad tu sve saberes, pomnozis, oduzmes, ostalo ce ici lakse. Sa njim ili bez njega.

Ovo piskaranje po forumu itd nije neki trzaj. Razgovor s njim jeste, argumenti, ideje na sunce, organizacija. Vas dvoje ste ocito dva razlicita skupa koja moraju/trebaju/bilo bi dobro da nadu zajednicke faktore.

On trazi urednost, pedantnost. I bez njegove zelje, zahtjeva, ti bi to, led ga ubio, trebala imati u rukavu. Nezaposlena si, sama sa djetetom. Baci *organizaciju* na papir. Nista strasno nije imati cist i uredan stan. Razbacanih igracaka ima uvijek ali se one pokupe za 10-ak min.
Oboje znate u kom grmu lezi zec. Lovi zeca i prijatno.

Ja se iskreno nadam da ce ovo izici na dobro.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 17:32:27   
cvjetich
Kolacicu,citam tvoju pricu od pocetka,ali nisam bila prije u mogucnosti da ti napisem bilo sta. Uvijek je bilo hiljadu ljudi,hiljadu cudi,pa isto i sada. Vidi se da si jedna pametna zena koja je situacijom,nazalost,poljuljana. Sto vise analiziras stvari i cinjenice,to ti je gore,zapletes se i normalno da ne znas sta ces vise.
Ali,ono sto sam ja procitala i sto sam uspjela shvatiti,to da je on jedan bolesno pedantan covjek i da je u tome poenta ove price. Tesko da mozes njega preokrenuti sto se tice toga,ali zajednickim snagama sve je moguce. Za pocetak bih se ja prilagodila,sad ce zene i drvlje i kamenje,ali da,prilagodila bih se iz tog razloga zato sto je to kod njega kljuc svega,jer kad neko stekne naviku od malena,tesko da se moze iskorijeniti. Cistoca mu predstavlja zadovoljstvo,a to nije tesko pruziti. Sta fali sedmicno uraditi generalku a ovim danima,samo malo preci,osvjeziti. To j tebi sat vremena a njemu dragocjeno. On dok je naposlu ti bi sitnice mogla uraditi i kada on vidi da se ti angaziras,e onda on dolazi na red,da kroz te poslove se zblizite,malo pomalo,mozda se i njemu osladi ciscenje. Znam da glupo zvuci,ali probaj. Pisala si da ti kuhinja zna biti u haosu,zasto? Kad pravis jelo,moze i bez nereda,zacini neka budu u posudama u kojima trebaju biti,sta ce ti u vrecicama. Pametna si ti zena,samo se stpi malo i igraj po njegovim pravilima ciscenja i mora ti biti zagaranzovan uspjeh. Zadovoljan muz na poslu i na ostalim aspektima,zadovoljan je i u krevetu. Sretno mila :)

_____________________________

Najsretniji je onaj čovjek koji je učinio sretnima najviše drugih ljudi...

Pametan čovjek će uvijek analizirati nečije znanje, budala će se uvijek braniti s time da ne voli pametovanje.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 17:45:53   
maxus svratila
Ah kolacicu ti si jedna malo tvrdoglava zena, moras prihvatit da ti brak nije normalan cim si dosla i otvorila ovu temu da se jadas, i nemas se sta ljutit niti na jednu clanicu kad ti tako nesto kaze.

Dalje, kao jedna zrela osoba, trebas da drzis prije svega do sebe, a onda do svoje porodice koju si sama stvorila i tako da drzis do kuce.

Kazu da musksarac moze da sagradi kucurinu, ali samo zena moze sa stvori dom.

Evo kao sto neko napisa, sta ti fali da zacine stavis u kutije.....

Jos nesto, mene taj tvoj muz podsjeti na ovog nam Sulju velicasntvenog. Cojk dobije sve...........a zna se kad je sex i kod SUlje.....u krevetu naraavno.....cojk je kou haremu......

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu cvjetich)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 22:42:38   
chantal

IZVORNA PORUKA: kolacic

cak ni tad kad je pokazivao radost sto je uredno i cisto, nije pruzio mi ruku i zagrlio mrvice kako si mi lijepa i sredila nam kucu, ja mu poletim zagrlim ga rukama oko struka on pruzi ruke i ne uzvrati mi ni taj zagrljaj nego ceka da me prodje faza mazenja i koluta ocima smjeska se ti ko dijete kaze, a opet nista, nikakve njeznosti zagrljaja dodira, osjecas se ko da si u bunaru a neko gore govori ti lijepe rijeci a ti ne mozes do njega, grebes trazis put, ali nema kamena da se zakacis, da letis ne mozes da letis da se uhvatis za tu divnu osobu gore, sad vise nije sa mnom, bio je nekad, sad me ubacio u taj bunar i odozgo mi se smjesi i gleda me svojim ocima, toplina probija kroz njih ali ja ne dolazim do njega, nit silazi nit zeli da mi sidje da me zagrli smiri utjesi samo gleda, misleci da je dovoljno sto postoji, sto nije otisao. Tu smo svakodnevno, ne zna sta je problem, nit ide nit hoda, al ja da nemam, moj je ali nije moj. opet se rastuzihuser posted image


user posted image

Baš me rastuži ovaj post...
Pratim temu cijelo vrijeme,ali kako nemadoh pametnog savjeta ni ne javih se dosad,vjerujem da ti nije lahko,ali znaj da ne cvataju ruže nikom,svi mi imamo problema i "problemčića" user posted image a znaš kako se kaže "Kad bi svi mi bacili svoje probleme na hrpu te na njoj ugledali tuđe, grabili bi svoje natrag" user posted image
Složila bih se da si možda i previše iznjela ovako javno,ali opet ako ti je tako lakše piši,svakako te niko ne može prepoznati (kako i sama reče,važite za primjer harmonične i skladne obitelji,hehe) a ti sebi olakšaj,koga nerviraš user posted image
nek' preskoči temu i gotovo,a i ove čistunice bolje da "oblete" krug po stanu možda se gdjegod zametnula paučina!

Ti pazi na sebe i svoju princezu,a biće što biti mora user posted image


(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
22.2.2013 23:29:51   
lady_bubamara
Kolačiću zdravo. E ovako ja sam čitala ovu temu ali moram priznati ne baš svaku stranicu ,ali sam skontala poentu. Odmah da na početku te zamolim da se ne pališ na komentare onih koji su navratili ovdje čisto da bi rekli kako si ovakva onakva, kako ih nerviraš , kako ovo ono itd, toga na ovom forumu je čak i previše. Znači toliko sam tema otvorila onako bezveze da pročitam i na toliko "pametnica " naišla uh ma ne znam kako su sve stale na ovu planetu, ma prve su u redu kada treba prokomentarisati šta kako uraditi ili zašto je ovo ovako a ovo onako itd itd, i čak sam razmišljala o tome da više nikad ne dođem na ovaj forum ali sam onda shvatila da je ipak više onih ženica koje mi podignu raspoloženje i poprave dan. Nego ja ti ozbiljno kažem nemoj se pališ na takve komentare jer nije vrijedno , ali zaista nikako nije vrijedno.

E sad , druga stvar, navratila sam ovdje jer nisam znala šta uopšte znači pojam intimne anoreksije , pa rekoh što da ne pročitam pa ne naučim još nešto novo.

Iskreno mila, žao mi je zbog tvog odnosa sa tvojim mužem , stvarno mi je žao. Imala sam primjer u porodici svojoj gdje su meni najbliže osobe razišle se jedna od druge zbog sličnih stvari koje si ti navela u svojim postovima. Ja ti ne govorim ovo kako bih te obeshrabrila i nemam nikakve namjere zle, samo kažem da sam neke stvari ovdje napisane prepoznala u odnosu dvoje ljudi meni najbližih . Ja ti samo želim reći i dati savjet da porodica svakako treba biti na prvom mjestu , ali mila moja isto tako čovjek mora cijeniti sebe i svoje osobine i svoje sposobnosti i osjećati se bitnim. I naravno da se treba boriti ali smatram da borba treba da traje sve dok ima smisla da traje, ako me razumiješ šta želim da kažem. Ja ti ne mogu reći trebaš ovo ili ono , ja sam ti od skora u braku a 6 godina smo u vezi i ne znam ni šta bih ti savjetovala ali vidim da ti je dosta ženica ovdje dalo neke savjete, pa pokušaj draga. Niko ne zna šta ga u braku sutra može dočekati ni svjesni nismo koliko se ljudi mogu promjeniti , i ovo ti zaista iz iskustva kažem, ljudi se strašno znaju promijeniti. Ja ti iskreno želim da se sve završi na najbolji mogući način , i držim ti fige mila.

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 0:32:14   
aicha


Kolačiću ipak ima razlike u tvom i mom slučaju, na sreću ili na žalost ne znamo jošuser posted image

Probaj sa tim bračnim savjetnikom ali nemoj se previše trošiti ni živcima ni zdravljem, sebi si najpreča. Primjećujem da ste ti i tm skroz dva različita tipa čovjeka i to nije baš dobro za vaš brak. Ti si vesela, energična, pomalo haotična, ne želiš da robuješ kući. On vjerovatno očekuje neki miran, sporiji ritam u kojem će kuća blistati, sve biti na svom mjestu i u kojem te on manje više svojim ponašanjem želi "ukrotiti" tvoj "slobodni duh" obuzdati i da ne kažem -kontrolisati.user posted image

Razvod je veliki zalogaj, i treba velika snaga da se to prođe i u pameti ostaneuser posted image Mi ipak živimo na balkanu gdje je to sramotno djelo, u ženi svi vide krivca i nameće ti se osjećaj niže vrijednosti a savjeti stižu odakle trebaju i odakle ne, kao i komentari "to ti je zbog toga...", "znala sam ja...", "sama pala, sama se ubila.." i slično.

Ako ćes se sekirati zbog komentara neke forumašice nisi još spremna za takvo nešto veliko. Kad sebe zavoliš i ohrabriš do te mjere da ideš svojim putem makar i naopako, onda si dovoljno čvrsta da se ishrvaš sa svim problemima koji ti predstoje.


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 9:58:36   
mamine oci
ja inace zaobilazim ovakve teme u sirokom luku ne zato sto mi smetaju,nego ne zelim da pametujem i djelim savjete,jer niko od nas nezna sta nas ceka sutra i dali isto moze i nama da se desi,bicu iskrena pa cu reci da nisam procitala sve stranici i ko je sta pisao.otprilike znam sustinu,ali pisacu ti iz svog iskustva znaci iza sebe imam promaseni brak i divnog djecak u tom braku i sad naravno imama divan brak divnog muza i jos dvoje djece sa njim,e sad draga moja,mozda ce zvuciti grubo ali ja mislim da u vasem braku nema ljubavi,tacnije ima ti njega volis ,a on tebe ne ,a za ljubav je potrbno dvoje,kad covjek voli zenu,ili obrnuto taj ne trazi mane nego i u manama vidi vrlinu,a kad nema ljubavi on trazi i dlaku u jajetu,vjerovatno me razumjes sta hocu reci ja sam 7 godina bila u losem braku nadaju ci se boljem sutra ali neke osobe se nemenjaju,znam da je lako reci razvedi se ,ali razvod nije nimalo lak ,ali opet mozda ti cekajuci da ispravis odnos sa njim mladost ti prodje,ja iskreno da sam znala mnogo ranije bih se razvela,ali sve sta ce okolina reci ,pa da ne trazim drugog oca svom djetetu pored svog oca i milion drugih pitanja,ali znaj casa kad se jednom slomi,lijepi je koliko hoces i dalje je slomljena casa ,mozda gresim ali to je moje misljenje po postovima se vidi da si pametna ,sigurno si i lijepa mlada zar je on vrijedan da na njemu bacas godine dali bi on ucino isto za tebe ,mnogi ce mozda reci vidi je vjernica zena savjetu je razvod ja ti ne savjetujem nista svako ces ti uraditi po svom ,uzdaj se u Boga jer bice samo kako je upisano niko drugacije svako se nadam da neces pogresno protumaciti moj post i zelim ti svu srecu da ovi problemi nestanu sto prije user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 10:18:27   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene moj suprug zove ljubice i ja njega...
od zabvljanja do dana danšanjeg...on kad mene zovne imenom ja znam nije nešto dobro...
zna me zovnuti didi jer me tako dječica od zaova zovu...
al imenom rijetko baš... i ja njega zovem makica il ljubica...


al kako ko se zove sa vrata il u kući il van je to veze sa ''količinom'' ljubavi nema nema navika...




Ljubica na jednu stranu....
Ali maca i kuca na sasvim drugu...
Ako me razumiješ :)



sjetih se one scene iz Zikine dinastije kad predstavljaju nekakvu zensku onom njihovom unuku i kazu: "ovo je Maca" a oni ce za njega: "a ovo je kuca" user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 10:25:37   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: Alma_27




Ljubica na jednu stranu....
Ali maca i kuca na sasvim drugu...
Ako me razumiješ :)



sjetih se one scene iz Zikine dinastije kad predstavljaju nekakvu zensku onom njihovom unuku i kazu: "ovo je Maca" a oni ce za njega: "a ovo je kuca" user posted image



Alma27 user posted image user posted image
user posted image

mamine oči suze mi krenuše na tvoj post, prepoznala sam u tim riječima dvoje meni najbitnijih ljudi koji više nisu zajedno. svaka ti je na mjestu gore napisana.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 11:51:07   
kreativna
Najžalosnije u ovome je ISTINA DA TVOJ SUPRUG PATI OD INTIMNE ANOKREKSIJE - možda su sam naziv amerikanci iznašli jer imaju para za istraživanje za razliku od nas - ali tko god ga je istražio taj poremečaj postoji i veliki broj ljudi se susreće s njim. Kako znam? I sama sam u braku 17 godina gdje parter ima iste simptome, 15 godina sam sebe mućila (i radi njego ve kritike) da sam ja ključ i razlog svim tim problemima ... sve dok mu se setra nije razvela i mi došli do jednog ot tih članaka o tom poremečaju .... izlaz je samo da partner prihvati da ima problem i da sa nekim mentorom (savjetnikom, psihoterapeutom) radi na tome ... put nije ni malo lagan i traži jako puno rada, prihavćanja, ljubavi i razumijevanja. Evo mi nakon 2 godine rada na tome (puno je bolje nego prije - mada nije još sve kako treba) se i dalje borimo.

Važno je da shvatiš da ti nisi ama baš za ništa od toga kriva jer je to emocionalna povreda iz njegovog djetinjstva i odrastanja (zato se tako ponaša) i da ocjeniš vredi li ulagati u vaš / tvoj brak ili ne .... kad to odlučiš / odlučite možete početi raditi na tome. I ne ide bez stučne pomoći! Puno je lakše - što je ujedno i prvi korak kod lijećenja tog emocionalnog poremečaja - kad partner shvati i prihvati da njegovo ponašanje nije normalno i da zahtjeva lijećenje.


Kod tebe je jako važno da ne prebacuješ sebi i da na postaneš frustrirana, nervozna, depresivna osoba - govorim iz ličnog iskustva. Sretno :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 11:59:50   
kreativna
I još nešto - dobro ti je rekla ini246 tko to nije iskusio teško može razumijeti jer njegovo ponašanje prema drugima / društvu / prijateljima je sasvim suprotnio nego kad sve vi sami kući (Preva van on je susretljiv, ljubazan, naj ...naj....najbolji, a prema tebi zatvoren, krtizirajuć, odbijajuć, mrzovoljan, zlostavljački nastrojen ....) I ZATO JE TEŠKO UOPĆE DA LJUDI VIDE DA NEKO TAKAV IMA PROBLEMA UNUTAR SEBE .... to je opet igra psihe ... gdje može pomoći samo stručna osoba koja se je već upoznala sa sličnim situacijama


(odgovor članu ini246)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 12:02:26   
Daliyah92
Procitala sam svu temu, pola sam pratila a pola sam sad procitala.
Meni nesto zapelo za oko ono sto, Kolacicu , kazes da je tvoj muz neuredan za njegovu mamu i sestru. Mozda je upravo to problem sto je njega sram da one vide kako je neuredno kad vas (kako je njegova zena neuredna) i mozda mu to kad su sami nabijaju na nos. A njega onda sram kakva mu je to zena pa je i ljut i odgoni te od sebe, jer po njegovom nisi dovoljno dobra kako je on htio. Ne kazem da je u redu ako ovako radi, samo kazem da je tako mozda.

Ako tebi oni govore za ciscenje, govori i ti njima za kuhanje. Npr.: nije dovoljno slano, nije zacinjeno, trebala si jos malo ulja staviti... Ili kad ona (svekrva ili zaova) kuha ti stoj kod nje i prigovaraj: jos malo sloli,, ne ne toliko, malo manje , hajd sad malo vode u to dodaj... Nisi rekla da one tebi ovo rade ali ako one tebi rade nesto sto tebi smeta i provociraju te, onda i ti nadji nacin da njima zvocas (ili prigovaras) za kuhanje.

A i to sto neko kaze da otkrivas njegove mane, mislim da je to ok. Zasto sutati pred drugima. Ja kako sam shvatila ti se pazis pred narodom da ne bi ko sta pricao o tebi, a ko te itko vidi da radis nesto sto (po njihovom) nije u redu, pricace svima kako si 'vaka-'naka. Tako i za tm, ako neko nesto o njemu cuje ruzno pricace. Budi i ti ta koja, ako cuje ili vidi nesto da je on uradio krivo, prica svima kakav je on ( ne moras bas svima user posted image ). Pa nek bude cica-maca i pred tobom kao i pred gostima. Vaznije mu je sta ce gosti misliti nego njegova zena user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 18:20:57   
teacher75
http://www.infobar.ba/mag/problemi-koje-necete-prezivjeti-kao-par/

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 19:28:55   
veeseelaa
po postovima se vidi da si pametna ,sigurno si i lijepa mlada zar je on vrijedan da na njemu bacas godine dali bi on ucino isto za tebe ,mnogi ce mozda reci vidi je vjernica zena savjetu je razvod ja ti ne savjetujem nista svako ces ti uraditi po svom ,uzdaj se u Boga jer bice samo kako je upisano niko drugacije svako se nadam da neces pogresno protumaciti moj post i zelim ti svu srecu da ovi problemi nestanu sto prije user posted image


user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Intimna anoreksija: lijecenje skrivene ov...
23.2.2013 19:29:51   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene moj suprug zove ljubice i ja njega...
od zabvljanja do dana danšanjeg...on kad mene zovne imenom ja znam nije nešto dobro...
zna me zovnuti didi jer me tako dječica od zaova zovu...
al imenom rijetko baš... i ja njega zovem makica il ljubica...


al kako ko se zove sa vrata il u kući il van je to veze sa ''količinom'' ljubavi nema nema navika...




Ljubica na jednu stranu....
Ali maca i kuca na sasvim drugu...
Ako me razumiješ :)



sjetih se one scene iz Zikine dinastije kad predstavljaju nekakvu zensku onom njihovom unuku i kazu: "ovo je Maca" a oni ce za njega: "a ovo je kuca" user posted image




ja ni ne smijem reći kako mene mm zove user posted image
bilo bi razvedi se user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *