|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada u vrtic
1.2.2010 19:54:52   
rabiya
Ja ne ynam koliko je vase dijete , ali ako je mladje od 3 godine, bolje je da nadjete nekoga da ga pripazi nego da ga dajete u vrtic. Odgovor vam dajem kao odgajatelj a i kao mati dva djecaka. Moj stariji sin je isao u vrtic od trece godine, svaki ga je moguci virus pregazio, pa streptokoke itd. Da mi se vratiti nikada ga prije 4 godine ne bih dala osim ako je bas hitno .

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kada u vrtic
16.2.2010 21:12:27   
jasmina_mm
Mi planiramo aBd poslati sina u vrtic kada napuni 3 godine, mozda i ranije u slucaju da pocnem raditi, ali ako i ne pocnem vrtic je obavezna opcija jer se mora socijalizovati i nauciti ponasati medju drugom djecom. Trenutno ne podnos djecu mladju od sebe - zasto - ne znam

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu rabiya)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kada u vrtic
24.3.2010 23:53:12   
Anoniman
[quot"]IZVORNA PORUKA: v""s""laa

''"n" zan''''aju ''skustva foru''aš''ca koj" su od''ah po ''st"ku porod''ljskog b"b''cu up''sal" u obdan''št", znač'' da j" tada b"b'' 11 ''j"s"c'', v"ć''na vj"rovatno n" hoda.......
" sada, da l'' r"dov''to pr"svlač" b"b"? da l'' su ''sgurn" prostor''j" u koj''''a su dj"ca ( u s''''slu da n"''a v''ška stvar'' da s" dj"ca ''ogu povr''j"d''t''), da l'' s" d"šava da s" dj"ca ''z''"đu s"b" odnosno j"dna drugo povr''j"d"
Skoro sa'' čula pr''ču da j" ''al"no'' u obdan''štvu nj"gov vršnjak vr''snuo tako jako na uho da sad ''al"n'' ''''a užasn''h probl"''a sa sluho''

[/quot"]


auuuuuuuuu nista se ne vidi. Probam neki dr. put user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kada u vrtic
25.3.2010 12:12:57   
R&T@
Enisa, skontala sam da razmilja o vrtiću.
Meni je to super opcija.
Vrtici u sarajevu imaju jaslicku grupu, tu su djeca od jedne do dvije godine.
Pravilo je da se ne primaju mlađa, ali ja znam da idu i djeca od 10 mjeseci.
I djeca koja jo ne hodaju.
Za viruse se ne brini. B. je svaki dobio i dobit ce od S.
to ranije krene, lake ce se prilagoditi.

 

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kada u vrtic
12.4.2010 15:46:15   
XMama
Zdravo

Mom sinu su 3,5 godine i namjeravam ga uskoro poslati u vrtic. Molim mame koje imaju informacije o vrticu Sareni Voz da ih podjele sa mnom. Hvala

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kada u vrtic
12.4.2010 18:25:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanimaju iskustva forumašica koje su odmah po isteku porodiljskog bebicu upisale u obdanište, znači da je tada bebi 11 mjeseci, većina vjerovatno ne hoda.......
e sada, da li redovito presvlače bebe? da li su isgurne prostorije u kojima su djeca ( u smislu da nema viška stvari da se djeca mogu povrijediti), da li se dešava da se djeca između sebe odnosno jedna drugo povrijede
Skoro sam čula priču da je malenom u obdaništvu njegov vršnjak vrisnuo tako jako na uho da sad maleni ima užasnih problema sa sluhom




Ovo sam htjela citirati user posted image
tajra hvala na odgovoru!!
Mi smo isli u jaslice i ok je. Djeca u sobi u kojoj borave imaju na podu nekoliko spuzvica, 2 velike djecije igraone (tzv. kavez) puuuuuuno igracaka, u spavaoni prave pravcate krevete user posted image , kadu na trokut za pranje guza, stolic za presvlacenje, pelene, maramice, kremice su uracunate vec u cijenu boravka user posted image  (smeknula sam da je rijec o pampers pelenama). Mi smo napravili rezervaciju za septembar pa cemo vidjeti.....

Mamite, cije bebe su prije 2 god. krenule u jaslice, molim vasa iskustva.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kada u vrtic
12.4.2010 18:42:45   
DZANINI

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanimaju iskustva forumašica koje su odmah po isteku porodiljskog bebicu upisale u obdanište, znači da je tada bebi 11 mjeseci, većina vjerovatno ne hoda.......
e sada, da li redovito presvlače bebe? da li su isgurne prostorije u kojima su djeca ( u smislu da nema viška stvari da se djeca mogu povrijediti), da li se dešava da se djeca između sebe odnosno jedna drugo povrijede
Skoro sam čula priču da je malenom u obdaništvu njegov vršnjak vrisnuo tako jako na uho da sad maleni ima užasnih problema sa sluhom




Ovo sam htjela citirati user posted image
tajra hvala na odgovoru!!
Mi smo isli u jaslice i ok je. Djeca u sobi u kojoj borave imaju na podu nekoliko spuzvica, 2 velike djecije igraone (tzv. kavez) puuuuuuno igracaka, u spavaoni prave pravcate krevete user posted image , kadu na trokut za pranje guza, stolic za presvlacenje, pelene, maramice, kremice su uracunate vec u cijenu boravka user posted image  (smeknula sam da je rijec o pampers pelenama). Mi smo napravili rezervaciju za septembar pa cemo vidjeti.....

Mamite, cije bebe su prije 2 god. krenule u jaslice, molim vasa iskustva.


drage moje o kojem vrticu pricate...da i nama malo pomognete..i mi ubrzoo krecemoo..i sta trebate da ponesete hm kad krenete prvi dan nama su rekli za presvuc neku bengicu majicicu i to i pelene :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kada u vrtic
12.4.2010 19:22:57   
Anoniman
Da, zaboravila sam napisati da su cijeli dan prisutne dr. i medicinska sestra.
Dzanini, rijec je o vrticu Nur na Grbavici. Moja kcerka je tu isla od 2,5 god. do polaska u skolu user posted image

(odgovor članu DZANINI)
  Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 15:36:13   
Majčica
Mi smo naseg djecaka neki dan ispisali iz jaslica i nasli mu tetu. Zaista mi je zao radi toga sto se navikao i sto su tete divne i sto je on zavolio, o socijalnoj dimenziji vrtica da i ne govorim, ali jednostavno nisam mogla vise izdrzati da dijete svako 10-15 dana dobije neku upalu, virozu i sl. U ovih 6 mjeseci je pio antibiotik mislim 6 ili 7 puta i to je bila kap koja mi je prelila casu. Vrtici su zaista super, ali po mom misljenju za dijete koje ima 3 godine i vise kada vec ima izgrađen imunitet. Pored toga, postoji i problem izostanka s posla sto u danasnjem vremenu kada nije bas tako lako naci posao i nije bas mala stvar. Ja sam u ovih 6 mjeseci svaki mjesec izostajala po 10-15 dana.
Blago svim mamama cija djeca nisu bila ovako cesto bolesna kao moje dijete, pa su izdrzale da ne ispisu dijete. Ja znam da se imunizacija stice tako sto dijete prolazi kroz sve te stvai, ali je u praksi to malo tesko realizovati. Druga je stvar kad neko ima kuci mamu ili svekrvu koji mogu ostati s djetetom ako je bolesno. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 16:29:37   
shpagica
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Da, zaboravila sam napisati da su cijeli dan prisutne dr. i medicinska sestra.
Dzanini, rijec je o vrticu Nur na Grbavici. Moja kcerka je tu isla od 2,5 god. do polaska u skolu user posted image


@enisa_sara
 
Meni se licno jaslice u Nuru nisu svidjele. Tu su djeca od 1-3 godine sto je prevelika razlika. Ja sam usla jedan dan da vidim tu grupu, ali sam se jaaaaako razocarala s obzirom da sam o tom vrticu cula sve najbolje. Naime, zatekla sam 10-tak BEBA koje tek prohodavaju i drze se za krevetice naokolo svi razbacani, izgubljeni, niko ni s kim ne komunicira, nema interakcije nikakve. Igracke nikakve nisam vidjela, samo spuzve na podu i mrezice za igru naokolo i jednu komodu na kojoj su bile bocice. Tete (dvije) su bile preokupirane dvjema malim djevojcicama blizankinjama (kako su tako bile preeeeslatke!) koje su tek pocele da dolaze pa su najvise plakale. Druga djeca ili uplakana ili slinava, cekaju dok tete ugrabe malo vremena da se i njima posvete...i tako u krug, stekla sam dojam da im tako prodje dan.

Posto moja curica ima 2 godine i uveliko se igra svega i svacega i navikla je na cjelodnevne sadrzaje (slikovnice, bojanke, plastelin, autice, kockice....) kao i izlazak u set_nju, pitala sam pedagogicu imaju li neki plan igre za tu jaslicku grupu. Rekla mi je da nemaju. Jasno mi je i zasto - jednostavno su neki premali za to, a i tete od tih najmanjih nista ne bi mogle stici. Da je samo da im svima presvuku pelene 2-3 puta dnevno to je puno vremena...

Helem, meni je bilo apsolutno neprihvatljivo tamo upisati djevojcicu koja se jako dobro snalazi u igri sa vrsnjacima ili cak starijom djecom i odlucila sam sacekati berem jos godinu dana kad bude pripadala starijoj grupi.

< Poruku je uredio shpagica -- 27.4.2010 16:30:29 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 17:10:32   
Anoniman
shpagica, pa tako je u jaslicama user posted image  Ne treba očekivati da će tete cijeli dan nositi djecu.... Eh vidiš, ja nisam stvorila takvu sliku, čak ne znam da sam uopšte vidjela dijete starije od 1,5 god. user posted image  Meni jaslice nisu za uzrast od 2 god. pa na dalje. Još ako se dijete koristi tutom, ne vidim da mu je mjesto tu sa bebama user posted image  Ali oni u jaslicama itekako imaju određen ritam (hrana, spavanje, "igra") i ono što sam ja vidjela sasvim mi je ok. Ja nisam ni očekivala da bi teta samo mog user posted image  nosila ili šta već. U razgovoru sa mm odlučili smo upis prolongirati do proljeća iduće god. dok B napuni skoro 2 god. Baš iz razloga da može ići u stariju grupu user posted image

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 17:13:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shpagica

Naime, zatekla sam 10-tak BEBA koje tek prohodavaju i drze se za krevetice naokolo svi razbacani, izgubljeni, niko ni s kim ne komunicira, nema interakcije nikakve.


To su BEBE user posted image user posted image  Na koji način misliš da komuniciraju user posted image user posted image  I to su jaslice i logično je da im ne može biti kao kod kuće. Možda i može, ali bi onda vjerovatno cijena bila jaaaaaaako visoka.

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 17:28:01   
R&T@
Ne znam kako je u tom vrticu.
Ali u javnom vrticu jaslicka grupa jeste do 3 godine.
Samo sto djeca ne prelaze u stariju grupu kad napune tri godine, nego kad budu "sposobna".
Moja kcerka je krenula u vrtic 3 mjeseca prije drugog rodjendana, u jaslicku grupu. Tu je bilo vrlo kratko, i prebacili su je u stariju, jer je sama jela, i nosila pelenu samo kad spava.
Ne znam sta zene ocekuju u jaslicama. Meni je bilo bitno da je cista, suhe pelene i da se ne povrjeđuje.
Tek u starijoj grupi ocekivala sam neke aktivnosti.
Iako su i u jaslicama ucili pjesmice, citali slikovnice, igrali vozica, imali igracke....

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 19:00:18   
veeseelaa
moja malena ima 15 mjeseci i stalno bi da joj se pjeva da se sa njom pleše, tako da bi mi bilo žao da nema takve aktivnosti i u jaslicama
Nego znal ko išta o obdaništu Denis na Ilidži??

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kada u vrtic
27.4.2010 20:52:49   
Anoniman
Tajra, evo recimo moja kćerka je sa 2,5 god. bila u starijoj grupi, znači "preskočila" je jaslice. Upravo kako kažeš, oni prate njihove sposobnosti te ih na osnovu istih i raspoređuju. Ja zaista, taj dan, nisam vidjela starije dijete od 1,5 god. Al nebitno.
vesela, na žalost u jaslicama teško da se teta/tete mogu posvetiti isključivo jednom djetetu. Ja se vodim onom kako je ostaloj djeci, neka bude i mom djetetu, samo stvar je do roditelja kada će dijete i u kojem uzrastu upisati. Najviše se bojim upravo ovoga što je Majčica pisala user posted image  
Moja kćerka je sa 2,5 god. super prihvatila vrtić, ni jednom nije zaplakala, čak šta više, radovala se user posted image  Eh sad se ja lomim kada upisati user posted image  i najvjerovatnije, kako sam napisala, da će to biti ipak iduće godine ali samo i isključivo zbog prehlada, virusa i ostalog..... Ipak sam mišljenja da ih je bolje upisati i u jaslice nego se lomiti sa raznoraznim bezobraznim tetama pa kako je svima neka je i njemu.....
vesela, za vrtić Denis sam čula da je ok. Od mm kolege su djeca išla u Denis, sve što znam jeste da su već godinama tamo što znači da je ok user posted image

< Poruku je uredio enisa_sara -- 27.4.2010 20:53:54 >

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kada u vrtic
28.4.2010 8:29:14   
shpagica
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

IZVORNA PORUKA: shpagica

Naime, zatekla sam 10-tak BEBA koje tek prohodavaju i drze se za krevetice naokolo svi razbacani, izgubljeni, niko ni s kim ne komunicira, nema interakcije nikakve.


To su BEBE user posted image user posted image  Na koji način misliš da komuniciraju user posted image user posted image  I to su jaslice i logično je da im ne može biti kao kod kuće. Možda i može, ali bi onda vjerovatno cijena bila jaaaaaaako visoka.


Problem (za mene) i jeste u tome sto su to bebe, jer moja djevojcica sa svoje dvije godine nije vise beba ni u kojem smislu, a stavili bi je u tu grupu. Ja shvatam koncept jaslica i za bebe je skroz ok ono sto sam vidjela, ali ne i za moju djevojcicu za koju sam pitala da li je moguce da ide u stariju grupu, a dobila sam odgovor da bi je prebacili nakon nekog vremena kad bi skontali da je napredna user posted image  Za mene nije bilo prihvatljivo da ona tamo provede ni dan a kamoli neko vrijeme.

A sto se tice komunikacije, moja je curica itekako komunicirala na razne nacine i sa nama i sa drugom djecom otkako je propuzala sa 6 mjeseci. A u smislu da sa njima neko komunicira ocekujem barem da im sviraju djecije pjesmice u pozadini ako im vec niko ne pjeva sto kaze veeseelaa, a ne da tamo svi came cekajuci da teta nadje vremena da ih pogleda, doda im bocicu ili presvuce.

U svakom slucaju, meni jaslice nikad nisu bile opcija u tom smislu da mi negdje dijete samo provede dan ili naprosto "boravi", mi svakako imamo tetu koja je cuva, ali mi se pocelo motati po glavi da je upisem u vrtic jer moja curica (kao i svako dijete uostalom) trazi svoje drustvo i neizmjerno uziva u igri sa drugom djecom. Meni to u Nuru nisu ponudili, i to je to. Za druge vrtice se nisam puno ni raspitivala, na kraju sam ipak odlucila sacekati jos godinu dana da ojaca u smislu imuniteta pa neka onda ide sa vrsnjacima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kada u vrtic
28.4.2010 8:37:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: shpagica

ali ne i za moju djevojcicu za koju sam pitala da li je moguce da ide u stariju grupu, a dobila sam odgovor da bi je prebacili nakon nekog vremena kad bi skontali da je napredna user posted image   



S kim si razgovarala?
Ti svakako imaš pravo tražiti da ti dijete ide u stariju grupu bez obzira na godine. Naravno ukoliko je spremna na to. Moja kćerka je sa 2,5 god. odmah išla u stariju grupu, grupu koja odmah slijedi nakon jaslica jer nije koristila ni flašicu ni pelenu.

Nejse, u svakom slučaju sretno vam!

(odgovor članu shpagica)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kada u vrtic
28.4.2010 10:34:45   
Aki Sa
Ja sam starijeg sina upisala u vrtic kad mu je bilo 3 i pol godine, medjutim ni do danas nikada nije zavolilo i puno mu je sto ide od pola 9 do 12. Popili smo jedno 40 antibiotika i iduce sedmice idemo na operaciju krajnika. Ja sam ga stavrno samo i upisala radi socijalizacije ali sam se potajno nadala da ce zavoliti i da ce pozeliti da ostane bar jednom iza 12.

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kada u vrtic
3.7.2010 23:04:15   
kleoopatra
dali u jaslice moze beba od 4 mjeseca i dali bih nas primili u vrtic

_____________________________

22.02.2010. Sara

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kada u vrtic
3.7.2010 23:23:50   
R&T@
Ja ne znam da u Sa postoje jaslice koje primaju tako malu djecu...
Granica je , zvanicno, 12 mjesec iako znam da u JU primaju i od 10 mjeseci...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kada u vrtic
4.7.2010 0:05:54   
mama2009
IZVORNA PORUKA: kleoopatra

dali u jaslice moze beba od 4 mjeseca i dali bih nas primili u vrtic


ja sam zvala sve moguce vrtice (jaslice ) u Sa minimalno dijete mora imati 6 mjeseci


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu kleoopatra)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kada u vrtic
5.4.2013 1:11:05   
Vrtic Liliput BL
Postovane majke,

zelimo da Vas obavjestimo da upravo pripremamo proljecnu akciju snizenja cijena! Cijena cjelodnevnog boravka u nasem vrticu ce da iznosi 280KM. Za vise informacija pozovite nas kontakt telefon 066-070-000 ili dodjite licno (Ulica: Bulevar Desanke Maksimović 16, Starcevica).

Radno vrijeme vrtića je od 6:45 do 18h.

Dodjite i uvjerite se u kvalitet naseg rada!
http://www.vrticliliput.ba/

S postovanjem,
VRTIC LILIPUT, Banja Luka

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 97
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *