|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
29.11.2008 13:48:32   
Anoniman
Mi smo kupili Asji hodalicu CHICCO i stavila sam je u hodalicu sa 6 mjeseci.čim je propuzala sa 10 i pol mjeseci nije više htjela u hodalicu,onda je puzala,počela se penjati,i malo po malo ona mašala prohodala,tako je hodalicu koristila nekih 4 mjeseca,mi smo stavili dijete u hodalicu ali naravno kupila sam kvalitetnu i skuplju hodalicu. ja nisam protivnik hodalica ali treba djetetu kupiti kvalitetnu hodalicu a ne one od 30 km što ih ima.

(odgovor članu dijana p)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
29.11.2008 16:42:47   
Amrino
Nema veze koliko hodalica kosta i koje je marke- SVE hodalice u stetne za dijete.
U mogim zemljama su zakonom zabranjene bez obzira na cijenu, dizajn i marku. 

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 15:43:11   
mivica
A zasto su stetne??? Ko je to rekao??? To malo, malo pa se neko napravi pametan i jedan dan kaze stetno!!! Ja sam bila u hodalici, u familiji sva rodbina svojoj djeci koristila hodalicu, ne vidim razlog zasto ne bi koristila. Ma dajte vise molim vas, ne valja ovo, ne valja ono, pa na kraju stavi dijete pod stakleno zvono i ne dozvoli da praskica padne na njega!!! Sve je valjalo dok smo mi bili mali, evo mi ispadosmo normalni, a sad odjednom nista ne valja, a djeca sve bolesnija i bolesnija!!! Uostalom, cini mi se da je tema "setalica" a ne "hodalica" to su dvije razlicite stvari!!!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 16:25:25   
rozi
Ja ne znam nijednu osobu mojih godina (30) da se ne zali na probleme sa kicmom. Meni moja ledje zagorcavaju zivot. Ja sam aktivna osoba, koja nije provela mladost sjedeci za racunarom ili ispred TV-a, tako da to ne mogu prepisati tome.  Mama mi je rekla da sam visila u dubku i kod nje i kod zene sto me cuvala. Naravno , nemam dokaze , ali to nikad ne bih pozeljela svom sinu i zato vjerujem u istinitost tih istrazivanja koja su dokazala da su sve ''stvarcice'' koje ometaju spontan razvoj djetata stetne.  

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 16:36:01   
MELLI
Ne mogu, a da ti ne odgovorim.
Meni je PEDIJATAR (stručna osoba) rekao da hodaljka nije dobra, a ko je tebi rekao da je dobra??? To što su nas naši roditelji stavljali u istu ne znači da su bili u pravu, jer je medicina dokazala da hodaljka donosi daleko više štete nego koristi za bebu. Valjda je to razlog zbog čega je u većini zemalja hodaljka zabranjena.
Niko ne kaže da bebu trebaš držati pod staklenim zvonom,ali trebaš isključiti sve što može ugroziti njeno zdravlje.
Hoćeš li koristiti hodaljku ili ne, to je već tvoja stvar, ali smatrati mišljenje pedijatara pametovanjem, e to je već pametovanje!
Tema jest bila šetalica, ali je koliko vidam i ti pričaš o hodalici.

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 16:46:33   
mamina cura
U svijetu u kojem zivimo, pored svih zagadjenja i svegauser posted image , meni je dovoljno da mi jedan pedijatar kaze da je hodalica stetna zbog bebine kicme itd. i da je nikada ne stavim. Sto da rizikujem sa tako malim zivotom, necu da se igram i gledam ko je kako. Ovo je moja beba i samo meni povjerena i ja se ne igram sa njenim zdravljem. Koliko sam protiv hodalica toliko sam i protiv raznih kengura, dubaka, jednokratnih pelena i svega sto nam podmecu sto je izum savremenog vremena. Cak da mogu svoju djecu bi odvela na selo i tamo bi rasliuser posted image  Pa neka se pridrzavaju uz koze i tako hodajuuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 16:49:40   
Romali
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Pa neka se pridrzavaju uz koze i tako hodajuuser posted image



user posted image user posted image user posted image , kraljica si


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 22:55:06   
Visnja RR
mnoge stvari i "zabrane" pedijatara uzmimam s rezervom jer prije 15 g su svi do jednog govorili da bebe spavaju iskljucivo na stomacicu a sada su protiv toga (moja Asja svo vrijeme spava na stomacicu)... sad su protiv  hodalica... vjerovatno ce za 10 g reci kako su one jako dobre jer su to culi na nekom seminaru... i naravno dati strucno objasnjenje za to...
iskreno ne znam ni jednu bebu koja je koristila hodalicu pa kasnije kad je odrasla imala problema... mene nisu vadili iz dubka pa mi kicma odlicna (kuc, kuc, kuc)...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
1.12.2008 23:18:25   
mukica
Nijedna grana medicine nije uznapredovala kao pedijatrija. I svaki dan nesto novo izmisljaju i dodaju od vakcine, prehranjivanja hodalice itd....
Ja neki dan pitam dr. kad da ukljucimo dohranu kaze ne prije 6 mjeseci reko hodalica kaze ne prije 8 mjeseciuser posted image  Ja sam prvo djete na kukove odvela prvi put sa 6 mjeseci a u hodalicu smo ga stavljali sa nepunih 5 mjeseci. Nije bio satima u hodalici nego po par minuta i evo ga hvala Bogu osam mu je godina zdrav prav i nista mu ne fali tako mislim i sa ovim malim ABD....
Ne teeba ni njima sve vjerovati

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 7:16:30   
emma.L
U proslu subotu smo isli na UZV kukova i pedijatrica kaze NI SLUCAJNO dubak ili hodalica, samo je nakon 6 mjeseci pomagati u sjedenju na podu dok ne postane stabilna, a ostalo ce sama kad bude spremna. Eh sad, i ja sam govorila da smo svi generacijama prohodavali u hodalicama pa nas evo sa zdravim nogama, ali sad kad je moje bebe u pitanju, mogu sumnjati, ali mislim da necemo koristiti niti jedno.
Boze, kako se sve poljulja kad se rodi user posted image .

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 15:52:49   
mivica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mnoge stvari i "zabrane" pedijatara uzmimam s rezervom jer prije 15 g su svi do jednog govorili da bebe spavaju iskljucivo na stomacicu a sada su protiv toga (moja Asja svo vrijeme spava na stomacicu)... sad su protiv  hodalica... vjerovatno ce za 10 g reci kako su one jako dobre jer su to culi na nekom seminaru... i naravno dati strucno objasnjenje za to...
iskreno ne znam ni jednu bebu koja je koristila hodalicu pa kasnije kad je odrasla imala problema... mene nisu vadili iz dubka pa mi kicma odlicna (kuc, kuc, kuc)...

E bas tako, ja iskreno mislim da je to sve stvar trzisne konkurencije i izbacivanja novih proizvoda koji sluze istoj svrsi. Upravo tako, jednu godinu pedijatri kazu jedno, drugu godinu drugo itd,...
Eh da, ti isti nasi danasnji pedijatri ne znaju preporuciti konkretno lijecenje nase djece, glavno im je "neka pije antibiotik ???" A iskreno, kakva korupcija vlada na fakultetima, pitam se i kako si ti danasnji pedijatri dosli do svojih diploma (cast izuzecima)!!!


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 16:00:57   
mivica
IZVORNA PORUKA: MELLI


Hoćeš li koristiti hodaljku ili ne, to je već tvoja stvar, ali smatrati mišljenje pedijatara pametovanjem, e to je već pametovanje!
Tema jest bila šetalica, ali je koliko vidam i ti pričaš o hodalici.

Upravo tako,  na to sam i dala komentar, to je licni izbor i niko ne treba govoriti kako je hodalica stetna za zdravlje i sl, bez valjanih dokaza. Uz duzno postovanje, ne bih se prepirala, ali nije uredu stalno komentarisati tudji izbor. Jedno je dati savjet, a drugo je pametovati kako nesto ne valja, a nikada niste probale nesto slicno. To ne vazi samo za ovu temu, nego inace za skoro sve teme ovdje.


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 16:11:49   
Blue rose RR
Nije bitno da li je pametovanje, iznošenje mišljenja ili komentarisanje, evidentno je da imamo svi različito mišljenje i još je evidentnije da smo naučeni na DEMOKRATIJU I POŠTOVANJE tuđeg mišljenja.
Naravno ovdje, kao i na svakom drugom forumu na kojem se okupi haman  5000 žena, MORA doći do sukoba mišljenja (i svega gore nabrojanog).

Bitno je da su naša djeca živa i zdrava, a to hoće li neko po cijeli dan pustiti dijete u hodalicu ili šetalicu, je  stvar ličnog izbora roditelja. Ako pročitam nešto ovdje što se kosi sa mojim ubjeđenjem ili iskustvom, mogu prokomentarisati, i ostati pri svome, ili mogu ne reći ništa, ali promijeniti svoje gledište o datoj stvari.
Na insanu je šta odabrati.
Ali šta god da kažemo bit će one druge strane koja to ne odobrava, i toga moramo biti svjesni.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 17:03:46   
žana o8
da su hodalice i šetalice štetne ne bi se proizvodile. Sve poznate marke dječije opreme imaju i svake godine izbacuju nove hodalice. Kao što neko gore reče, da je to tako štetno, kako mi svi ovako dobro ispadosmo.  A u kojim je to zemljama zabranjena hodalica?

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 17:10:28   
žana o8
A šetalica -zašto da ne. Baš me briga kako izgleda.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 18:24:17   
suncan_dan
to je dokazala studia iz irske, zabranjene su napr. u kanadi ili skandinaviji, u njemackoj svake godine se ozlijedi (cak je bilo i smrtni slucajeva)~6000 djecice zbog hodalica.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 18:51:37   
žana o8
Imam prijateljicu u Norveškoj i ništa mi nije rekla o zabrani hodalica , a gore je odgojila 2 djece . Al više ću se ja raspitati kada mi Žana dođe u tu fazu.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
2.12.2008 18:58:22   
žana o8
e evo sad nađoh tekstove o zabrani hodalica u Kandi i Australiji. Ima na you tube. Bit je ne u štetnosti hodalica na razvoj bebe , nego u čestim povredama nastalim padom djece niz stepenice dok se nalaze u hodaljkama. Dakle, poenta je  opet u roditeljima.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 10:47:46   
Hannah
Koja je svrha hodalice?

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 10:55:38   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Hannah

Koja je svrha hodalice?


I mene zanimauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 11:09:25   
nesanica
Ja je hB nikada nisam ni kupila nit mi je palo na um...za mene je svrha hodalice da mama ima vise vremena, a ostalo je nebitno user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 11:09:33   
bebacha
moje misljenje je da hodalica sluzi samo da se mama odmori.mi je nemamo i nezelimo.iako mi leda i noge otpadaju od hodanja za Ajlom nije mi zao.planirali smo kupiti hodalici ali kad sam malo bolje se skontala odustala sa.i da napomenem isto je da li ona kosta 30 ili 300KM.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 11:13:30   
mamina cura
Meni je bitnije bebino zdravlje od mog odmaranja. Kakve tek posljedice moze imati kasnije u zivotu, zasto onda rizikovati? Da bih ja popila kafu???


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 11:27:41   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: semi83

to je dokazala studia iz irske, zabranjene su napr. u kanadi ili skandinaviji, u njemackoj svake godine se ozlijedi (cak je bilo i smrtni slucajeva)~6000 djecice zbog hodalica.


Zivim u svedskoj i ovde nisu zabranjene setalice, cak ce ti ovde reci da ih mozes koristiti cim malo stabilnije dijete postane. Naravno ne puno ispocetka al sto stablinije sto duze moze...

Moja mala voli setalicu pravo jer onda ona moze da hoda jer joj je to trenutno najveca zabava, imam osjecaj da ce prohodati do nove godine. Mada to nije radi setalice nego radi toga sto se vec dize uz stvari i koji korak prohoda...

Ja sam bila u setalici kad sam bila mala, nemam nikakvih problema ni ti sa ledjima ni ti sa kukovima nit sa nogama.

Ja u setalicu stavljam Lamiju samo kad ona to zeli, inace sjedi najvise na podu i igra se sa igrackama ali nekad joj i to dojadi pa je stavim u setalicu i to nije da bih se ja odmorila.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: koristite li setalicu za vase dete?
3.12.2008 11:35:32   
Gigana
Mi smo koristili hodalicu povremeno dok je htio da bude u njoj i to upravo iz razloga da bih se ja malo mogla odmoriti (mislim da zato i služe- više kao pomoć mami, a ne djetetu).  Dakle, meni je bio potreban odmor i ne mislim da sam zato loša majka, već upravo suprotno - odmorna i raspoložena majka može biti samo bolja svom djetetu.

Koliko ja znam hodalice su zabranjene u nekim zemljama isključivo zbog povreda uzrokovanih padovima i nestabilnošću hodalice i to je to.  E ovo je sad već druga dimenzija koja se odnosi na budnost roditelja da paze svoje dijete dok je u hodalici.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *