|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
19.2.2010 21:59:45   
lakkaa
mali mi ima 9 mj, skoro 12 kg i 76 cm, svi mi govore da je debeo, a ja uopće nisam pametna. puže, diže se u vrtiću i nema sekunde mira. jede sve, što se i vidi po njegovoj kilaži. ima 5 obroka na dan i od prvog dana je na boci. ne znam dal da se brinem zbog njegove kilaže ili ne?

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
21.2.2010 0:04:29   
Anoniman
Moj ima 8,5 mj. i na zadnjoj kontroli je vagan i imao je 11,7 kg; dug 79 cm.....Do oko 5,5 mj. je bio isključivo dojena beba, od rođenja, svaki mjesec dobijao skoro po 2 kg! Ja se uopšte ne brinem, gotovo da sam 100% ubjeđena da će se to "istopiti" kad se dograbi svojih nožica user posted image  a pridodajem to i genetici (i tajo mu je, kad je bio mali, bio gojazan i sve tako do neke 2 god. - sada ima normalnu kilažu user posted image , prema tome.....).

(odgovor članu lakkaa)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
26.2.2010 10:43:51   
škorpija
moj bebi ima 10 mjeseci i preko 12 kg, bucmast je ali nije debeo, barem meniuser posted image , vrlo je živ, pokretan ma zvrk pravi i više se uopšte ne sekiram da će biti debeo, kad prohoda vjerovatno će smršati toliko da će mi biti žao što više nema sarmicauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
26.2.2010 16:52:18   
Anoniman
.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
17.3.2010 16:50:35   
škorpija
dadada a što tačkauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
17.3.2010 22:15:03   
taurus
Mislim da se kod beba ne treba brinuti oko kilaže jer kada počnu trčati sve se istopi, a jedna upala grla i temperatura pa da vidiš problem s gubitkom apetita. Moj dječak je sa godinom imao 12 kg i svi su govorili da buco, sad sa 4 godine izdužio se samo mu je stomak ostao pa izgleda ko user posted image user posted image user posted image . Kod školske djece je kilaža veći problem jer jedu nezdravu hranu (hamburger,kola, sendvići), a ovi manji su još uvijek pod našom kontrolom

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
17.3.2010 22:20:15   
škorpija
Tu si u pravu, moj maleni je nedavno bio jako bolestan i izgubio je kilogram za 6 dana zbog proljeva. tada mi je bilo jako drago što je buco, čak je i dr. rekla da je sreća što je takav inače bi bilo veoma opasno da toliko izgubi na kilaži

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 1:01:26   
veeseelaa
za djecu i nije problem kad su buce al stariji bi trebali povesti računa zaista
Ne može mi niko reći da se udebljao onako, sve je u ishrani, pa u logorima nikad nije bilo debelihuser posted image  zato manje hrane

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 9:03:18   
veeseelaa
jako često vidjam bebe baš buce, glavica ko lubenicauser posted image user posted image user posted image  ja baš ne volim da mi je dijete bumbasto


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 10:15:44   
mamica87

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

za djecu i nije problem kad su buce al stariji bi trebali povesti računa zaista
Ne može mi niko reći da se udebljao onako, sve je u ishrani, pa u logorima nikad nije bilo debelihuser posted image  zato manje hrane
Tako je vesela slazem se u potpunosti,nazalost danas ces vidjeti kako majke cesto svojoj djeci daju fast food bez razmisljanjauser posted image Gledala sam emisiju gdje dijete mora da smrsa jer bi mu mogao umrijeti od kilaze on dosao kuci a njemu mama sprema pizzu i hot doguser posted image Treba djecu nauciti od samog pocetka na zdravu ishranu-u njemackoj djeca cak neznaju da razlikuju koje je koje povrceuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 10:44:26   
veeseelaa
ma raja sama sebe folira, nadje hiljadu opravdanja za svoju debljinu i prepisuje je svemu a ne glavnom uzroku HRANI
Moja sveki je isto podebela žena i stalno mi govori da je to od klimaksauser posted image  a pola tepsije pite pojedeuser posted image user posted image user posted image  ja gledala svojim očimauser posted image
Il ona priča na dijeti sam, a sjedne u restoran/piceriju i odma se fata menijauser posted image
i sama imam koje kilce više a znam odakle mi, od kasnih sendvića s majonezom i poli salamomuser posted image user posted image user posted image
Prežderavanje ne zdravom hranom je glavni uzročnik debljine a zatim i fizička neaktivnost
A Boga mi i pretila djeca imaju pored zdravstvenih problema, problema i sa zadirkivanjem i sl
Osobito curice u pubertetu
Znam jednu koja po pola tegle ajvara pojede a kasnije plače jer je debela, pa ženo prestani da jedeš

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 10:46:12   
mamica87
ma raja sama sebe folira, nadje hiljadu opravdanja za svoju debljinu i prepisuje je svemu a ne glavnom uzroku HRANI
Moja sveki je isto podebela žena i stalno mi govori da je to od klimaksa  a pola tepsije pite pojede  ja gledala svojim očima
user posted image user posted image user posted image ko da gledam svoju sveki i ona svaki piut kaze to od klimaksa da joj je da smrsa a samo trpa u sebeuser posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 10:52:28   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image  e baš šega
ja kad sam se udala sveki se sve ibretila koliko ja kao malo jedem, misli žena mene stid, a ja jednostavno ne mogu pojesti više od npr 6-7 ćevapauser posted image
A jednom moju mamu zovnuli na roštilj i danima pričali koliko žena malo jede, a moja mama veli oni su ispekli bar 5 kg mesauser posted image user posted image user posted image  a bilo ih 5-6 osoba hahahah užas



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 10:56:30   
veeseelaa
a meni je zlo kad vidim koliko neko jede, još kad je u pitanju ženauser posted image  sve treba umjereno u životu raditi
Skoro su mi u goste bili prijatelji iz Kanade, bračni par, mladi ljudi al ko user posted image user posted image user posted image  samo jedu, jedno jutro ta hanuma spuca 6-7 kifli i cijelu pavlaku, ja nisam mogla vjerovati, rekoh daj pliz da te slikamuser posted image
A kad smo otišli u jedan restoran toliko su hrane naručiliuser posted image  pita konobar jel to za sve vas? hahhha ma jok rekoh samo za njih dvojeuser posted image user posted image  konobar nije mogao vjerovati
I nakon toga svega pitaju mene da im pravim palačinke kad dodjemo kući, rekoh hoću vas user posted image , gladeži

< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.3.2010 10:57:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:07:11   
M kao Mama
Mislim da tema pomalo izmiče kontroli, vratite se konkretnim primjerima i savjetima.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:19:10   
veeseelaa
mislim da je sve bilo u skladu s temomuser posted image
Moj prijedlog: prije svega treba isključiti mogućnost eventualne upale ili nekog oboljela a zatim ići na neku zdravu dijetu uz "pratnju" dr uz adekvatne fizičke aktivnosti, po mogućnosti s trenerom koji će se fokusirati na vježbe za određene dijelove tijele
Naravno ovo važi sam za već jako pretile osobe, za one manje pretile dovoljno je smanjiti količinski unos hrane

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:30:14   
tea lana
jedem i dajem Lani da jede onoliko koliko hoce.Ebo i dijete kad sam vazda gladna.Samo treba malo povesti racuna o tome sta se daje i koliko se daje.
Malo OT moja mama pojede 15 cevapa ko sa pjesmom ja ne mogu5 a moja mama ima 10kg manje od mene i uvijek je vise jela,metabolizmi su nam razliciti

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:37:16   
veeseelaa
ma sad ćevapi su kao primjer, naravno da svima metabolizam nije isti
Evo moja kolegica s posla, nema 40 kg al što žena može pojestiuser posted image  ja da to pojedem odmah bi se udebljala al ona ništa
Al ko je sklon debljanu 15 ćevapa mu je  previše, zar ne?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:48:10   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jako često vidjam bebe baš buce, glavica ko lubenicauser posted image user posted image user posted image  ja baš ne volim da mi je dijete bumbasto


potpisujem, ja bas volim sto moja lanica ima sitnu finu glavicu i sto je taman. mislim da su tu dosta krivi roditelji sto trpaju bebe svacim. evo ja tek sad pocinjem uvoditi cvrstu hranu, a neki pocnu i prije 4 mj. i ne paze na tabelu dohrane, nego daju bebama svasta i razvale im zeludac i misle sto je beba deblja da je to bolje! seljacka politika kljukanja

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:57:03   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma sad ćevapi su kao primjer, naravno da svima metabolizam nije isti
Evo moja kolegica s posla, nema 40 kg al što žena može pojestiuser posted image  ja da to pojedem odmah bi se udebljala al ona ništa
Al ko je sklon debljanu 15 ćevapa mu je  previše, zar ne?
hahahhah ali fakat je tako! ja jedem ko luda a vjecito 55kguser posted image user posted image user posted image
cak i poslije poroda! metabolizam je takav...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:58:21   
veeseelaa
salmy zavidim tiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 11:59:02   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jako često vidjam bebe baš buce, glavica ko lubenicauser posted image user posted image user posted image  ja baš ne volim da mi je dijete bumbasto


potpisujem, ja bas volim sto moja lanica ima sitnu finu glavicu i sto je taman. mislim da su tu dosta krivi roditelji sto trpaju bebe svacim. evo ja tek sad pocinjem uvoditi cvrstu hranu, a neki pocnu i prije 4 mj. i ne paze na tabelu dohrane, nego daju bebama svasta i razvale im zeludac i misle sto je beba deblja da je to bolje! seljacka politika kljukanja


i kad ti opisuju dijete rašire ruke i kažu ev ''volika mu glavauser posted image user posted image user posted image  baš naprednouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:01:29   
škorpija
Moj bebi dobije jednom dnevno 1 keks plazma i to je sve od slatkiša, jednstavno je takve građe a od početka pazim na ishranu, doduše dojio je i jeo Ad pa je vjerovatno tu moja greška jer nisma znala koliko pojede iz sike, nismo uspjeli izbaciti AD, a ja od dojenja ja nisam htjela odustati i malo, pomalo puf- debelindžouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:03:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija

Moj bebi dobije jednom dnevno 1 keks plazma i to je sve od slatkiša, jednstavno je takve građe a od početka pazim na ishranu, doduše dojio je i jeo Ad pa je vjerovatno tu moja greška jer nisma znala koliko pojede iz sike, nismo uspjeli izbaciti AD, a ja od dojenja ja nisam htjela odustati i malo, pomalo puf- debelindžouser posted image

ma ajdin je presladak, njega ne ubrajam u ove gore user posted image nego, hocete li danas u set_nju da i mi mame malo skidamo kile?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Gojaznost kod djece i odrasli
18.3.2010 12:06:22   
M kao Mama
Ovo je sada javna opomena, sva su djeca lijepa, i nema bumbara. Molim Vas da povedete računa o svojim neumjenim komentarima.

Nakon javne opomene ide ban.

RR TEM

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

godišnja doba
HAHA

koje godišnje doba vam je najdraže?

proljeće (53%)

ljeto (38%)

jesen (7%)

zima (2%)


Broj svih glasova: 89

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *