|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.4.2009 19:36:01   
remzy
kod mene ovo dvoje stariji -Lamija i Fatih-popiju danas preko 1,5l mlijeka piju mlijeko svakako ,bez kakaa ,sa kakaom,sa keksom ,cokolinom....stvarno puno piju mlijekouser posted image

nego od ovog svega Fatih sam popije preko 1litre,i dr mi je rekla da mu umanjim ,pa sam ja tako malo po malo smanjila na malo jace od pola litreuser posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.4.2009 19:46:30   
mamine oci
kod mene se inace pije dosta mlijeka i miodrasli a i djeca djeca popiju bar 1litar dnevno fatih jos uvjek doji ali i on zna popiti dosta mlijeka.


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.4.2009 14:32:25   
ami15
poslije emisije na forumu i ja sam odlučila da se učlanim na forum...prije svega pozdravljam sve mameuser posted image i želim da pitam koliko je u stvari dovoljno da djete staro 5 godina unese mlijeka dnevno ???moj sin pije otprilike oko 300 ml. sve skupa i ujutro i navečeuz žitarice ili čokolino, ali ponekad uz obrok jede pavlaku ili popije čašu jogurta, malo sam zabrinuta da to nije dovoljno, pa vas zato pitam da li neko zna koliko je djetetu ovog doba dovoljno da unese mlijeka dnevno ???unaprijed hvala na vašim odgovorima user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.5.2009 21:39:09   
dinaa
Moja djeca piju mlijeko sa kasikicom kakaoa ujutru i uvece pred spavanje po jednu solju i mislim da je sasvim dovoljno.A nema sile da bi popili "bijelo"mlijeko.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ami15)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
22.5.2009 23:48:07   
Lalana
moja starija curica pije u 24 sata oko 1.5 litra mlijeka, nekada manje, nekada vise.
ako je nesto bolesna pije samo mlijeko, a ako je sve ok onda kada hoce spavati i kada je nervozna.
ima 2 godine i 3 mjeseca.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.5.2009 13:04:54   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: ami15

i želim da pitam koliko je u stvari dovoljno da djete staro 5 godina unese mlijeka dnevno ???moj sin pije otprilike oko 300 ml. sve skupa i ujutro i navečeuz žitarice ili čokolino, ali ponekad uz obrok jede pavlaku ili popije čašu jogurta, malo sam zabrinuta da to nije dovoljno, pa vas zato pitam da li neko zna koliko je djetetu ovog doba dovoljno da unese mlijeka dnevno ???


To je sasvim dovoljno. Do godinu dana mlijeko je hrana, a ostalo nadohrana. Nakon godinu dana obratno.
Do 18 mjeseci bi dijete trebalo unositi do 500 ml mlijeka ( skupa sa mliječnim proizvodima ) u toku 24 h, sve preko toga je nepotrebno.

(odgovor članu ami15)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.5.2009 13:07:01   
Nedi
Uglavnom oko 500ml

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.5.2009 17:37:14   
Anoniman
Nedi je rodjen na moj rodjendan :))))

(odgovor članu Nedi)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.5.2009 17:40:39   
Anoniman
Moja malena iako ima 2godine i evo9-i mjesec pije "hapu",tj. (samo) mlijeko prd spavanje i uvecer i preko dana. To je otprilike 2xpo250ml, tu je i sir za dorucak, jogurt (cesto)za rucak , jogobela, puding...Izgleda da je na mene, jer i ja strasno volim mlijeko i mlijecne proizvode.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
29.5.2009 12:40:17   
neki
Moj Sead prosjecno pije 500ml mlijeka dnevno,stim da je navece 250ml u obliku hapice sa plazmomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
21.6.2009 13:10:14   
emy24
IZVORNA PORUKA: Lalana

moja starija curica pije u 24 sata oko 1.5 litra mlijeka, nekada manje, nekada vise.
ako je nesto bolesna pije samo mlijeko, a ako je sve ok onda kada hoce spavati i kada je nervozna.
ima 2 godine i 3 mjeseca.
samo je kod mene sin,i mene je stvarno strah Boga moj malac najvise od svega voli da jede makarone sa pavlakom,prije je htijo jesti i supe kad mu napravim a sada skroz slabo,najvise jede voce, zna po citav dan samo jesti voce,pijo je razne multivitaminske sirupe,dok ih pije moze se reci da jede a kad ne pije doslovice ga molim,strah me Boga cekati da mi sam trazi jer on nikad ne bi trazio jesti,vadili smo nalaze par puta i sve je ok,ili je previse nemiran pa nema vremena sjesti i jesti,moze li i za mene koji savjet .PLEASE!!!!!!neznam sta mi je ciniti,na izmaku sam snage i strpljenja sto se tice jela!!!

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
21.6.2009 13:18:22   
Lulu_
izmedju 500 - 600 ml. dnevno

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.6.2009 1:24:03   
lely
Anes kako je prestao piti iz flasice slbo hoce mlijeko i to me pravo brine.user posted image
Natezem se s njim po citav dan da popije bar solju mlijeka,a nekad ni to ne uspijem.
Ima li neko savjet sta da radim,kako da ga "nagovorim" da pije mlijeko,jer znam koliko je to vazno.
Njemu je sad 21mj i znam da treba piti dosta mlijeka.
Sto se tice mlijecnih preradjevina,e to hoce...Jogurta bi popio koliko god mu dam,pavlaku jede kasikom,sve namaze hoce,sireve takodje,al ipak slatko mlijeko mi je ono pravo,a on nece pa neceuser posted image user posted image user posted image
STA DA RADIM????

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.6.2009 1:28:18   
Anoniman
Identičan slučaj sam imala....
Ni moja nikad poslije flašice nije htjela čisto mlijeko popiti. Pa sam joj davala sa pahuljicama, pravila toplu čokoladu, sa keksom kombinovala.... Sad kako je veća uspjevam nekako. A od jogurta, voćnih jogurta i pudinga bi mogla živjeti.

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.6.2009 1:32:49   
lely
Probala sam i ja sa keksom,cokolinom i ostalim dodacima,ali on to uopste ne zeli....bas se brinemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.11.2009 17:25:21   
manuela RR
Baš se pitam koliko mlijeka dnevno treba da piju djeca starija od godinu dana?
Znam da do godinu dana trebaju piti oko 500 ml dnevno,pročitala sam da je hanabanana na pisala da bi toliko trebali piti do 18 mjeseci,ja sam Emira jedva nekako uspjevala natjerati da pije po 500 ml do godinu,sad mi baš ne uspjeva da popije toliko a tek što je napunio godinu.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.11.2009 21:58:35   
mišur
Luka je do 1,5 godine pred spavanje i ujutro pio isključivo AD mlijeko...
Hranu sam mu pravila sa kravljim mlijekom...
Poslije 1,5 godine prešli smo na kravlje, i sad skoro i ne koristimo flašicu jer obožava mlijeko iz tetrapaka na slamčicu! Valjda mu interesantno!user posted image
Imali smo faze kad je po nekoliko dana odbijao flašicu, kao da bi mu dosadilo i nije bilo načina da ga natjeram da popije mlijeko, pa ni u kombinaciji sa plazmom, grizom ili nekim Linom...
Onda bi poslije par dana sve bilo po starom i on bi opet navalio na mlijeko...

Manuela, možda je i sa Emirom isti slučaj...Ne znam jeli inače ljubitelj mlijeka, ali možda je u pitanju samo neka faza...
Meni je palilo da dam medi da kao pije mlijeko, pa bi onda i on uzeo par gutljaja...user posted image
Samo ga stalno nudi, nemoj odustajati...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
10.11.2009 23:54:22   
milenium
IZVORNA PORUKA: lely

Probala sam i ja sa keksom,cokolinom i ostalim dodacima,ali on to uopste ne zeli....bas se brinemuser posted image


isti slučaj!moj možda malo gori jer ne pije ni jogurt.user posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:02:08   
Okarica
Mi generalno imamo problem s mlijekom, jer ga neće nikako. Sva sreća pa još uvijek doji. Mliječne proizvode voli, a jogurt može uvijek. Lina i slične stvari neće. Dok je bila mlađa pravila sam sa adaptiranim pa je nešto i jela. Pokušala sam joj punuditi mlijeko sa Nesquik-om, međutim ništa od toga. Ne znam kako će biti kad prestane dojiti.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:13:15   
milenium
IZVORNA PORUKA: Okarica

Mi generalno imamo problem s mlijekom, jer ga neće nikako. Sva sreća pa još uvijek doji. Mliječne proizvode voli, a jogurt može uvijek. Lina i slične stvari neće. Dok je bila mlađa pravila sam sa adaptiranim pa je nešto i jela. Pokušala sam joj punuditi mlijeko sa Nesquik-om, međutim ništa od toga. Ne znam kako će biti kad prestane dojiti.


okarice,moj isto doji,par dana je stariji od tvog,ali moj neće ni jogurta,i ja se pitam što će biti kad prestane dojitiuser posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:20:47   
Okarica
Ne znam šta da ti kažem, možda će s vremenom, kad prestanu dojiti, početi da piju mlijeko. Doduše, nisam ni ja neki ljubitelj mlijeka.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:23:45   
milenium
ja mlijeko obožavam,a user posted image  bi davno prestala dojiti da mi hoće mlijeka,pa kontam neka ga bar ovako popije štogoduser posted image

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:27:41   
juni
Ako vam hoce piti jogurt to je puuuno bolja opcija nego mlijeko. Jedna casa jogurta dnevno stiti imunitet i nas i bebica user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:29:53   
Okarica
Ja strašno volim jogurt i drago mi je da ga hoće. Milenium, ne znam šta da ti kažem osim da ga češće  nudiš, možda će prihvatiti.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
11.11.2009 0:32:25   
milenium
IZVORNA PORUKA: Okarica

Ja strašno volim jogurt i drago mi je da ga hoće. Milenium, ne znam šta da ti kažem osim da ga češće  nudiš, možda će prihvatiti.


a nema mi druge!a to mlijeko na slamku,to je čokoladno jel?koje je mlijeko,mislim koja marka,kako izgleda?

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *