|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urolog
11.1.2011 15:10:18   
malena27 RR
prenos postova:


IZVORNA PORUKA: BENU

čao cure poznajel koja od vas urologa selimović mirsada i kkav je za sterilitet


IZVORNA PORUKA: balasgirl

Mi smi bili dva puta kod njega. Pravo da ti kažem, mi nismo bili zadovoljni, zato smo ga odmah i promijenili. Šta da ti kažem, mm je čini mi se obišao sve značajnije urologe u Sa (Selimović, Prcić, Topalović, Junuzović, Hiroš, ....) S Hirošom smo bili najzadovoljniji.


IZVORNA PORUKA: scorpia

Znate li koji urolog radi u poliklinici Sunce i da li su neciji muzici bili kod njega?


IZVORNA PORUKA: BENU

što se tiće urologa u zenici,nijedan nije za pitanje steriliteta,kolko sam ja shvatila,


IZVORNA PORUKA: bebica1989

mm je isao kod haruna neznam kao se preziva a radi u medikomu u zenici


< Poruku je uredio malena27 RR -- 11.1.2011 15:15:06 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Urolog
11.1.2011 15:13:01   
malena27 RR
ako si mislila na polikliniku sunce u zenici, ne znam ali pretpostavljam da mozes nazvati polikliniku i pitati.
sto se tice haruna hodzica, urologa iz zenice, nije strucan za pitanje muske neplodnosti. bar smo mm i ja imali lose iskustvo s njim, jer je tvrdio da je kod mm sve ok i savjetovao da se opustimo, pa sam zatrudnila iz 2. pokusaja vantjelesne oplodnje ICSI metodom...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Urolog
18.1.2011 20:09:50   
scorpia
Pozdrav user posted image .Danas je mm bio kod urologa u poliklinici Sunce u Zenici i nalaz je ok user posted image ,nema varicocele,prostata super,samo mi nije jasno odkud onda oni eritrociti u spermiogramu?Dao mu je da pije Proxeed,Tocopherol i B complex i da uradi LDH,nivo testosterona i prolaktin?E sad jel mi moze neko reci gdje se ovo sve moze uradit i trebaju li uputnice i sto je ovo LDH???

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Urolog
14.2.2011 18:27:44   
gerberka
Drage forumašice..veliki zagrljaj od mene...i za stare i vas nove. Ja sam odavno član, ali kada sam izgubila trudnoću nisam imala snage samoj sebi to priznati, a kamoli da pišem i opisujem svoja osjećanja. Medi 87 je znala, jednostavno sam se povukla..da ohldaim i srce i tijelo..da isplačem..da prebrodim svoj gubitak..znam da će se rastužiti one koje su imale zadnju info da sam trudna, ali drage moje..ne recite da vam je žao..još uvijek mi suze nisu presušile.,..i tako..na pretragama dobivamo blagu astenoteratozoospermiu..nalaz nije toliko loš, po mišljenju urologa..17% progr pokretnih, 49% pokretnih, ali nesto manje od 50% i abnormalnog oblika. Varicocela!! Moja ljubav ce u petak na operaciju, a meni treba vaša podrška..jer taman kad sam mislala da vrijeme prolazi i da planiramo drugu /prvu/ bebu..a ono paf!!! Prvi put ostala sam u dr stanju prvim nečuvanjem..a sada ponovo sve ispočetka.
TREBAJU MI VAŠI SAVJETI..kako do normospermije? da li postoje neki alternativni lijekovi, čajevi isl?
MALENA 27 mi je mnogo pomogla..cijeli dan odgovarajući na moje sms i podržavajući me.

HVALA VAM UNAPRIJED..jer ja ne znam od kuda početi...prvi korak je operacija..i profertil čekamo.....


ljubim vas sve user posted image




Mala 75 , hvala ti na riječima podrške!
 
Malena 27, molim te prebaci me ako sam fulala temu..ovaj tekst sam kopirala, jer sam prvo pisala na "spermiogram"..pa eto, pošto ja ovih dana nisam baš sva svoja koriguj mi greške
 
cmok

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Urolog
15.2.2011 20:42:59   
ena0002
Gerberka jako mi je zao user posted image user posted image user posted image
MM je dosta pomogao Bioastin.....pio je 3 mjeseca 4x2 pa pauza mjesec pa opet tri mjeseca pio

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Urolog
16.2.2011 13:14:06   
Leva
Gerberka tako mi je zao zbog vaseg gubitka...
Poslije operacije neka muzek pije maticnu mlijec, Zink, Selen, E vitamin, Bioastin se isto tako dobro pokazao. Ne znam da li cete uspjeti doci do Normo ali ne budi tuzna svaki pomak i svaki spermic vise su veca sansa za zacece...
Budi hrabra, ljubim te user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Urolog
17.2.2011 16:50:50   
gerberka
eh ko bi vise znao...zene izmedju postupaka ostanu user posted image ...necu dozvoliti da me zelja ubije. ima dobar volumen, pa mora me jedan dobar potrefit user posted image
hvala vam na savjetima

danas je operisan, trebao sutra, ali eto..veceras odoh tokom vizite ( imam štelu user posted image )

kupili profertil, med sa rendanim celerom, med sa svim sjemenkama, propolis kapi, vitamin E, VIT 1000 C, B komplek..eto to je sad na repertoaru. user posted image

pusetina

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Urolog
17.2.2011 16:51:59   
gerberka
kupila sam i selen i cink..a kad pogledah sastav profertila to je tu..djaba bacih pare user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Urolog
17.2.2011 19:58:38   
ena0002
Ma nisi..svakako sve to mora piti 3 mjeseca u kontinuitetu...a ako im valaj rok potrosice se user posted image .......sretno user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Urolog
17.2.2011 20:18:15   
malena27 RR
sa svim sto si kupila i ovom operacijom, odmah ima user posted image user posted image da ti napravi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Urolog
23.2.2011 10:16:01   
gerberka
malena 27, poslala sam ti pp na fb user posted image

muž se oporavio, idemo dalje user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Urolog
23.2.2011 19:31:17   
ena0002
Vrsim kondicione pripreme za nove akcije user posted image user posted image user posted image ....salim se...trebala bih sad nekad opet na inseminaciju

< Poruku je uredio malena27 RR -- 25.2.2011 8:02:35 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Urolog
24.2.2011 22:42:21   
gerberka
šta znače 2 eritrocita u nalazu spermiograma

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Urolog
26.2.2011 16:05:58   
gerberka
drage ženice, mm pije profertil, a imamo i BioAstin? da li čekati da popije profertil ili da mixamo? ili treba pauza nakon uzimanja jednoga preparata?

koja mi odgovori ja je user posted image user posted image hvala

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Urolog
27.2.2011 15:01:14   
sabas
ne miksati , to je generalno previse vitaminske dohrane procitaj i vidjeces da ima dosta slicnih sastojaka Koliko se cjecam da jedino nema C vitamina Ali jedna nasa dr :) forumasica kaze kada organizam previse vjestacki pumpamo sa imuno zavrkancijama , organizam moze da poludi da se brani sam od sebe :) laicki prevedeno Jedno po jedno , i za par mjeseci vidjeces rezultate operacije i tih terapija aBd


_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Urolog
27.2.2011 15:28:18   
gerberka
hvala ti sabas user posted image user posted image

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Urolog
1.3.2011 17:27:33   
gerberka
mm i ja radili urinokulturu. Moji rezltati: 1. dan zagađenje uzorka, ponoviti, drugi dan br bakt 10 na 2, patogene bakt nisu pronađene, 3. dan broj bakterija 0. Kod mm sva tri nalaza 0,0,0 ( sterilno.
Sad meni nije jasno, hajd ovo prvo zagađenje, ali kako drugo dan imam 10 na drugu, a treci dan 0 bakterija user posted image

i da vas pitam drage žene, dok ste popravljale spermiogram dal ste pravili user posted image ili ste cekale da uradite kontrolne nalaze?

hvala za odgovore

za mjesec dana ponavljamo nalaz, odluculi smo se za dr Mehmedbašića user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Urolog
26.3.2011 23:04:49   
mema27
Drage moje trudiliceuser posted image user posted image user posted image
Ja i moj muz se trudimo vec 4god ali nista on je bas skoro posjetio urologa
u sarajevu Selver Sabanovic interesuje me kakav je on,dali je dovoljno strucan.
Jer nikad nije posjetio do sad urologa i nemamo neka iskustva sa tim a nasao mu je varicocelu,
i predlozio operaciju pa sad me sve to malo ponijelo,dosad sam samo sebe krivila
i nikad u njega nisam ni sumnjala cim je uradio spermigram koji je bio uredan,pa vas molim da mi odgovoriteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Urolog
26.3.2011 23:36:45   
gerberka
draga mama27, mm je operisao varicocelu, po preporuci tri urologa, a najvise zbog patoloških obliha apermica. Moj ti je savjet da potrazite jos jedno misljenje. po potanju varicocele mi smo odmah bili ZA #uklanjanje" zbog općeg zdravstvenog stanja muškarca, jer ona samo napreduje i ne moze se nicim osim operativnim zahvatom ukloniti.

napisala si da je tvom muzu nalaz spermiograma uredan? ne vidim onda razlog za operaciju osim ako ga boli. MM je nekada probadalo kod lijevog testisa, nije imao neke druge tegobe.

zagraljaj

gerberka


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mema27)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Urolog
26.3.2011 23:42:12   
gerberka
nekom muškarcu rvi stupanj varikokele pravi velike probleme kada je u pitanju plodnost, a nekom muskarcu velika varikokela ne radi ništa, odnosno, nalaz spermiograma mu je uredan, ne boli ga i sl..sve je individualno..zato me zanima zasto ga je poslao ako je s-gram uredan?

tog urologa ne znam, ali sam svakako za jos jedno misljenje. Ne mora to biti jos jedan pregled nego cisto ponijeti nalaz s-grama i pitati dr doktora da lo on misli da je potrebna operacija.

a žena uvijek u sebe sumnja..do koga je..to i nije bitno..do jucer je bilo do mene..ali stvarno..pa se situacija okrene..pitanje je i tempa zivota i stila ishrane..i stresa..i mnogih drugih faktora do koga ce u tom mjesecu da bude..ako neko dugo nema djecu ne znaci da je u svakom momentu bilo do jednog partnera.

pusicaaa


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Urolog
27.3.2011 18:00:42   
ena0002
Ja sam cula da je Sabanovic OK.....ali sad ne znam...ljudi obicno operisu varikokelu zbog loseg spermiograma a vas je OK...pa sad ne znam user posted image A gdje ste radili spermiogram ?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 27.3.2011 21:25:48 >


_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mema27)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Urolog
27.3.2011 21:27:38   
mema27
Drage moje kao prvo da se zahvalim na odgovorima....user posted image user posted image
Dr.Sabanovic nam je uradio snimak i kaze da je ta varicocela debljine kaziprsta,pa zato mu rekao
da bi trebalo operirati ...e sad mi treba drugi urolog...posto smo neiskusni s tim i nemamo pojma
oko urologa molim vas da mi kazete jednog iskusnog i dobrog da bi mu se obratila za jos misljenje..
A moj muz je radio Spermiogram u Foci.Pa sad neznam i mogu samo reci da je bilo povisen broj leukocita
ali dr.Sabanovic je odmah rekao da se urade novi spermiogram kod neke Radmile.pa ce otici prvo i to obaviti...user posted image user posted image user posted image user posted image

Pussaaaaaa velika i hvala jos jednom...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Urolog
27.3.2011 21:31:23   
gerberka
draga mema27mnogo srece vam zelim!! rada je u sarajevu, radi na kođevu..i mi planiramo kod nje uraditi kontrolni apermiogram.
sto se tice zenice jako dobar je prim dr Leto, a sad ne znam odakle si ti...

pusa


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mema27)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Urolog
28.3.2011 16:14:08   
ena0002
U sarajevu su ti svi urolozi u pet deka sto bi se reklo...najvise su ljudi hvalili Hirosa ali on ne radi nigdje privatno, niti na DIP-u...radi na Kosevu na Urologiji...ali je do njega tesko doci. Imas i Topalovica na Ilidzi u Eurofarmu...on je onako OK
E mozda vam je dr preporucio operaciju zbog debljine varikokeleuser posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Urolog
28.3.2011 22:02:22   
mema27
user posted image user posted image user posted image
Hvala draga Ena na preporukama vidjecemo sta dalje...prvo mora otici da uradi spermiogram
kod Rade pa onda cemo dalje.....a rekao mu da mora otklonuti jer je debeljina kaziprsta,pa mu to smanjuje
i sprecava prolaz sprematozoida ...poceo je piti BioAstin pa vidjecemo....
user posted image user posted image user posted image

KISS KISS KISSS

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Bonton
veeseelaa

da li po istom radite sljedeće

Kada hoću zapaliti pitam prisutne da li je ok da zapalim (34%)

Uvijek se krećem desnom stranom trotoara, stepeništa i sl (19%)

nikada ne poklanjam novac (1%)

uvijek kucam kad ulazim u neku prostoriji pa čak i često kući (10%)

Hvala, molim, izvini su mi u svakoj drugoj rečenici (20%)

Ne prekidam druge dok govore (16%)


Broj svih glasova: 109

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *