|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 10:26:56   
Anoniman
Naravno da treba nekad napraviti i frku, jer drukcije se nista nece promijeniti...pogotovo ako su tako ozbiljne stvari u pitanju.....vecina naseg svijeta je malo isprepadana, sto je i razumljivo, jer niko ne zna tacno svoja prava....
U svakom slucaju treba se boriti (nekad i frku napraviti) jer se nece drugacije nista promjeniti...uvjek ima ljudi koji su vise zasticeni od drugih, a nazalost novac i veze igraju znatnu ulogu u svemu tome, sto ne bi trebalo da bude

(odgovor članu Mika)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 10:35:43   
ewica
IZVORNA PORUKA: dadada

Naravno da treba nekad napraviti i frku, jer drukcije se nista nece promijeniti...pogotovo ako su tako ozbiljne stvari u pitanju.....vecina naseg svijeta je malo isprepadana, sto je i razumljivo, jer niko ne zna tacno svoja prava....
U svakom slucaju treba se boriti (nekad i frku napraviti) jer se nece drugacije nista promjeniti...uvjek ima ljudi koji su vise zasticeni od drugih, a nazalost novac i veze igraju znatnu ulogu u svemu tome, sto ne bi trebalo da bude


Samo se postavlja pitanje-ne znaju svoja prava jer ne zele ili nemaju mogucnost saznati ta prava...
Ja sam bila pomalo sokirana kada u bolnici,prije 2 godine,na konzervativi,srela zenu-4 trudnoca (3 djece,1 abortus) koja ni krvnu grupu nije znala,a kamoli rh faktor...Druga sa prednjacecom posteljicom,pustena za vikend kuci,vratila se brzo sa obimnim krvarenjem-razlog-seksala se sa muzem iako su  njoj do kraja rtudnoce zabranili odnose...Treca,u rizicnoj trudnoci,kuci teglila vrece sa krompirom...Ne vjerujem da takve djevojke niti znaju svoja prava jer prvenstveno nisu edukovane u osnovnom-birizi o sebi i svom djetetu.
Zato mozda ljekari su navikli na skoro nepismene pacjente koji nece postavlajti pitanja niti sta traziti.
Ja sam planirala tuziti ljekara koji je moju prvu trudnocu vodio-i tu poceli problemi-jer stiti ga nadlezna bolnica, iako svaki ljekar sem njega znao da je pogreska ljekaraa ne puki slucaj...Sve bi se vuklo jako dugo bez garancije da ce on biti kaznjen...Ja bih onda sve trebala ponovo prezivljavati, a nije mi to trebalo...
AKo se treba boriti za nesto, to je sigurno edukovanje posebno zena,jer sto vise znas, manje ce te zaj..vati.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 10:47:21   
Mika
Ewice slažem se da su žene totalno needukovane. Imala sam prilike vidjeti svašta u bolnici.
Ali eto moj bivši doktori, koji je i privatnik, znao je tačno koliko sam obrazovana i gdje radim i sve to pa mi opet nije masu stvari govorio a na moje pitanje šta trebam izbjegavati u trudnoći u smislu hrane odgovorio je:"Uzimajte sve što je zdravouser posted image " Eh eto ja mislila testirati jestivost gliva ludara na sebi user posted image  Ma fakat čast izuzecima ali ponašaju se ko stoka! Ja radim u informatici i krajnji korisnici fakat znaju izvaljivati bukve ali ih nikad nisam tretirala ko stoku samo zato jer nemaju pojma o čemu pričam!
Kad me je nova doktorica počela ispitivati da li mi je doktori ovo ili ono radio u trudnoći svi moji odgovori su bili negativni a njena konačna konstatacija je bila:"Na žalost našla si se u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu". Znam ja da oni neće jedni protiv drugih i da ćemo mi prije dobiti bezvizni režim prije nego nam se zdravstvo promijeni ali ne možemo ni mi skrštenih ruku sjediti. Ja to ne želim jer štitim sebe i svoju djecu! Ja sam ih ako ništa dobro prodrmala jer su morali pisati izjave tokom interne istrage pa im je onda dolazila federalna inspekcija i iako nisam dobila odgovarajuću satisfakciju neke doktore je to toliko pogodilo da su vrištali po bolnici user posted image  I šta misliš kakav sad stav prema meni imaju? Naravno da se ne smiju ali nisu ni neljubazni. Ja nikad ne čekam predugo na svoje preglede i sve se odrađuje apsolutno po protokolu!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 13:05:49   
Anoniman
ne kazem ja da su pacijenti uvijek u pravu, i sigurno ima veliki broj needukovanih s kojima treba izaci na kraj, al' pobogu oni su izabrali najhumaniji moguci poziv, pa ako su ga vec izabrali onda nek se naoruzaju i s konjskim zivcima...jasno mi je da nekada covjek ima los dan i da ne moze uvjek biti nasmijan i ne trazim da mi se smjeskaju, ali trazim znanje, razumjevanje, odgovore... etc. jer ja stavljam svoj zivot i zivot svoga djeteta u njihove ruke...pa hebiga nije svako ni za medicine....


(odgovor članu Mika)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 13:07:55   
Mika
IZVORNA PORUKA: dadada

...pa hebiga nije svako ni za medicine....




user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 13:45:34   
batterfly
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ma slažem sa ja sa vama, naravno da se može  zahtjevati da se rade labaratorijski nalazi....ali jedno je tražiti da uradite nalaze, a drugo je doći sa uputnicom privatnog ljekara da to uradite.








Moram se nadovezati na ovo...
To sam uradila kada sam nosila prvo djete,dakle bila mi je prva trudnoca i moj je izbor bio privatni doktor...
Ali zar ne mislite da bi oni meni uradili te nalaze ,da ja nisam pokazala privatni nalaz,da sam samo dosla traziti uputnicu za nalaze???
Moj nalaz(od privatnog doktora),je bio tu ,kako bi znale da sam pregledana i da je sve ok....Pa zar ja nemam prava (cak i kada je privatni nalaz u knjizici),izvaditi krv,urin i sl..????user posted image user posted image user posted image
Zar to nije moje pravo????
ja placam njih ,zato sto je "obavezno"....a privatnog placam zato sto zelim
Dakle ni jedni ni drugi nisu zakinuti sa moje strane,placam im,a nisam nigdje dobrodosla sa privatnim nalazom?????
SRAMOTA!!!

a ZAR I KADA SE PORADJAS DOKTOR NIJE OBAVEZAN NA PORODU????
JESTE,DRAGE MOJE I TE KAKO JE OBAVEZAN...!!!!!!
A za vrijeme mog poroda u bolnici je na smijeni bilo 5 doktora,a poradjale su me samo dvije sestre....
SRAMOTAAA!!!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 13:53:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mishka








Moj nalaz(od privatnog doktora),je bio tu ,kako bi znale da sam pregledana i da je sve ok....Pa zar ja nemam prava (cak i kada je privatni nalaz u knjizici),izvaditi krv,urin i sl..????user posted image user posted image user posted image
Zar to nije moje pravo????
ja placam njih ,zato sto je "obavezno"....a privatnog placam zato sto zelim
Dakle ni jedni ni drugi nisu zakinuti sa moje strane,placam im,a nisam nigdje dobrodosla sa privatnim nalazom?????
SRAMOTA!!!

o tome ja pricam, hvalaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu batterfly)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 14:35:55   
ewica
.






Mishka je napisala:


"a ZAR I KADA SE PORADJAS DOKTOR NIJE OBAVEZAN NA PORODU????
JESTE,DRAGE MOJE I TE KAKO JE OBAVEZAN...!!!!!!
A za vrijeme mog poroda u bolnici je na smijeni bilo 5 doktora,a poradjale su me samo dvije sestre....
SRAMOTAAA!!!!"
Ponekad bolje da doktora nema, jer oni cesto zakomplikuju stvar:)Dobra babica zlata vrijedi:)Naravno u fizioloskoj, zdravoj trudnoci i porodu.U UK npr poradja te babica, cak mozes se poroditi kod kuce,.

[/quote]

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 14:55:37   
batterfly
To stoji!!
Imala sam urednu trudnocu,doduse sa manjim problemima,ali na porod sam dosla "zdrava",ali kada je doslo do samog cina poroda,jedan je doktor koga su pozvali preko telefona odbijo doci,rEkavsi:NECU!!!
A drugi nije htjeo,koji se pojavio 45min ranije,sa objasnjenjem da njegova smjena jos nije pocela...user posted image user posted image user posted image
A sestra i babica koje su me poradjale su toliko bile izgubljene da mi je jedna govorila "napni se",druge "ne jos"????user posted image user posted image
Poslije poroda sam "pukla" iznutra.dakle nije bilo vanjeske rane(nisu me sjekli,vec je beba prilkom izlaska ,rasturila unutra sve..(imate moju porodjajnu pricu,da ne duljim dalje),i cekala sam sat vremena sa takvom ranom da se pojavi doktor da me usije,jer sestre nisu za to..
A u svakom slucaju(bar je u nasoj bolnici tako,babica obavlja sve vezano za porod,ali doktor MORA d a bude tu,sto bi se reklo za "ne daj Boze")
Ja sam kao posljedicu toga,sto sam tako pukla i toliko cekala na stolu,mogla ostati invalid do kraja zivota i da izgubim svoju bebu...a da ne pricam sto me kraljeznica toliko bolila da nisam mogla da se ispravim ,skoro citavih 40 dana??
Cija je to greska'???'MOJA???? BABICINA??? ILI OD CIKA DOKTORA???
nIJE BITNO,ALI MORAO JE NEKO DA BUDE TU???
Ili mi se sve ovo desilo samo zato sto sam isla privatniku????user posted image user posted image user posted image user posted image
Pa poserem se ja njima na njihov doktorski posao i njihovu zakletvu i ljudskog i na njih i sve!!!!
Dok se ne zauzmes za sebe i "zakon u svoje ruke",tako ce nam biti,nazalost!!!
Ali stojim da svako od nas mora procitati ovaj zakon,pa im doci spreman u DZ,pa nek se puše!!!





(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 15:04:40   
ewica
Meni se na prijemu u bolnicu (koja je inace jako fina bolnica)deslio da zenturaca (gin.koja je na jaaaaaaaako losem glasu) kaze meni-pa porodicete se vaginalno, ma kakav carski rez...S obzirom da sam imala planirani cr,nije mi padalo na pamet poradjati se snagami prirode:)Posbeno sto porodjaj kod mene ne napreduje (ni prvi,ni drugi), 1 cm je ocigledno vrhunac otvaranja mog grlica:)Da nije bilo mog dr-a, vjerovatno bi me mucili satima da bi tek na kraju skontali da "ipak carksi rez".
Kod mene u Poljskoj babica mora imati fakultet, a ne samo medicnksu skolu, moze se takodje platiti babica da bude samo sa jednom porodiljom tokom njenog poroda...Tada zaista ljekar nije potreban, jedino do usivanja reza nakon epiz.ili rascijepa...Osim toga tako babica ce stiti medjicu od rascijepa (sto je moguce), ovdje sam primjetila da se vecinu prvorotkinja preventivno presijece...Ma ima toga mnogo sto bi se na bolje moglo promijeniti....
Ima ljekara i ljekara,nisu svi isti, ima losih, ima dobrih...

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Pravna pitanja
5.12.2008 15:37:09   
Mika
IZVORNA PORUKA: mishka

Pa poserem se ja njima na njihov doktorski posao i njihovu zakletvu i ljudskog i na njih i sve!!!!
Dok se ne zauzmes za sebe i "zakon u svoje ruke",tako ce nam biti,nazalost!!!
Ali stojim da svako od nas mora procitati ovaj zakon,pa im doci spreman u DZ,pa nek se puše!!!



Bravo ženo!!! user posted image

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Pravna pitanja
16.4.2010 14:50:42   
cimy
Pozdrav svim! Pokušat ću da objasnim svoju sitaciju, nadajući se nekoj lijepoj vijesti. Naime, radila sam kao volonter godinu dana, taj ugovor mi je nedavno istekao, konkurs je raspisan,a u međuvremenu moj radni odnos je nastavljen ugovorom o djelu. Sad trenutno sam u trećem tromjesečju, preciznije kraj 7. mj., Nadam se da ću prije uspjeti ostvariti stalni radni odnos! Eh sad, ako tako bude, zanima me kakva su ( i imam li uopće!) moja prava glede porodiljnog odsustva? Ako netko zna ili ima slična iskustva... rado bih saslušala! Hvala unaprijed! 

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Pravna pitanja
16.4.2010 16:08:16   
lilith
ukoliko ti budu produzavali ugovor imas ista prava kao i da si na neodredjeno,samo,morati ces ugovore nositi u opcinu

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Pravna pitanja
19.4.2010 11:36:55   
cimy
user posted image user posted image user posted image jupi! Hvala na odgovoru! 

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Pravna pitanja
20.4.2010 11:31:21   
cimy
Zaboravih pitati jučer, kome u općinu nositi taj ugovor i zašto? user posted image I značili to da i moja godina volontiranja jednako vrijedi, glede prava za ostvarivanje trudničkog bolovanja? user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Pravna pitanja
20.4.2010 12:50:11   
lilith
pa u zavisnosti koliko ti ugovor traje,ukoliko ti se zavrsi na porodiljskom,pa budes potpisivala novi,taj novi nosis u opcinu kojoj pripadas i sluzbbi koja izdaje rjesenje o porodiljskom...za volontiranje nemam pojma,mislim da ukoliko se priznaje jednako kao i pripravnicki onda imas ista prava,ali ti nazovi pa pitaj opcinu

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu cimy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Pravna pitanja
20.4.2010 16:15:12   
rose
heh sad mi pade na pamet...dosla ja u ambulantu da izaberem ljekara..prebacen mi karton i sad ja biram nekog...i pitam jednu doktoricu mogu li nju staviti...kaze "samo ako niste bolesni" user posted image sto ce reci...da nema ona vremena da se posvecuje pacijentu jer ih je previse...i ok je da tu i tamo pise uputnice...eto ima ih svakakvih

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 0:18:36   
milenium
ne znam na koju bi temu svrstala ovo pitanje ali čitam danas u novinama neka firma dala svojim radnicima plaći u paštetamauser posted image
po kojem osnovu i po kojem pravu,zar se to smije raditi?
čitam još da su novinari u nekom gradu jedno vrijeme dobivali plaću u riži ,pa spominju se i bonovi itd. zar se u ovom stoljeću takvo nešto dopušta,šta je s inspektorima,radničkim sindikatima itd?user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 19:46:40   
/MMK/
Neki dan sam saznala, da na porodiljskom bolovanju, naknada se prima preko pošte.
Interesuje me, da mi neko ko radi u banci ili je u toj situaciji objasni šta se dešava sa postojećim minusom na tekućem računu na koji mi trenutno liježe plaća?
Tj. da li banka ukida ili smanjuje minus, te da li je potrebno otići i dogovoriti neku opciju s njima?
Ko je bio u takvoj situaciji, da li ste uplaćivali "ručno" na račun novac, da bi ga zatim odmah digli, čisto da procirkuliše kroz račun?


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 19:49:51   
mossar
zdravo svima.... :)
ne znam da li sam na pravoj adresi, ali imam jedno pitanje.....
zivim i radim u sarajevu, a porodila bih se u mostaru.....
e posto je to drugi kanton zna li ko kako to ide...sta mi treba od papira, hocu li sta placati, hoce li mi biti poslije kakvih problema i slicno?
hvala....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 20:02:25   
/MMK/
mossar mislim da se možeš poroditi u Mostaru samo ako želiš platiti sve troškove poroda i ležanja, kod carskog je skuplje, a i ležanje duže.
A Mo i Sa nisu tako daleko, čak i ako trenutno boraviš dole imaš fore ( kad počnu trudovi) doći u Sa i poroditi se.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mossar)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 20:13:33   
mossar
hahhaah mogu se samo zamisliti u autu..... :)


(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 20:22:45   
/MMK/
zašto da ne ako imate auto i TM vozi, ja imam prijateljicu, koja je zbog prebivališta uradila isto, samo udaljenost nije bila 120 nego 80km.

Ionako ako si prvorotka, od početka trudova do izgona prođe više sati često i 15-ak ( znam po pričama, i ja čekam prvu bebicu), a ljepše je biti pri početku trudova u pozitivnoj ( svojoj) okolini pa makar i autu nego u bolnici.
Ja kako sam skontala da je najbolje otići u bolnicu kada dođu na 4-5 min, ako čovjek bude imao toliko snage i ne prepadne se.

< Poruku je uredio /MMK/ -- 15.5.2010 20:23:06 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu mossar)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 20:23:58   
vjestica
IZVORNA PORUKA: /MMK/

Neki dan sam saznala, da na porodiljskom bolovanju, naknada se prima preko pošte.
Interesuje me, da mi neko ko radi u banci ili je u toj situaciji objasni šta se dešava sa postojećim minusom na tekućem računu na koji mi trenutno liježe plaća?
Tj. da li banka ukida ili smanjuje minus, te da li je potrebno otići i dogovoriti neku opciju s njima?
Ko je bio u takvoj situaciji, da li ste uplaćivali "ručno" na račun novac, da bi ga zatim odmah digli, čisto da procirkuliše kroz račun?


podižem
ovo i mene zanima


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Pravna pitanja
15.5.2010 20:32:36   
mossar
isto...i ja sam prvorotka.....
naravno tu se slazem (vezano za okolinu).....mene i brinu medjuljudski odnosi u bolnici.....
ja bih se bas porodila u mostaru, jer mi je tamo svekrva i pomogla bi mi poslije poroda akoBogda......i iz tog razloga se i raspitujem, jer je to drugi kanton...

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *