|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
17.7.2010 14:04:29   
@nirvana@
user posted image ja sam sve probala al nista ne pomaze i kapi i cajeve al nista samo se zgrci i placeuser posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
17.7.2010 14:11:34   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: @nirvana@

user posted image ja sam sve probala al nista ne pomaze i kapi i cajeve al nista samo se zgrci i placeuser posted image


ako su tako jaki grčevi i konstantni, a uz to beba ima redovnu stolicu, prducka i jede fino....
masaža je nabolji lijek da bebi olakšaš...

međutim ako ti beba nema stolicu i ne prdi obrati se ljekaru....

ako beba bljucka jako nakon svakog jela i ima grčeve, nema prduckanja niti stolice onda opet obrati se ljekaru...

naravno ako je bljuckanje u manjoj mjeri ili čak većoj ali sa svim ostalim redovnim stavrima nema potrebe za panikom...

Jeli beba ima grčeve stalno ili ima određeni vremenski perioduser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu @nirvana@)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
8.10.2010 1:40:31   
kolacic
Iscitala sam sve skoro postove mama koje su imale problema s grcicima kod bebama i evo kako ja to vidim:

postoje dvije skupine:

1. one koje panice i koriste sve moguce kapi, cajeve, sirupe, i time samo svoju bebu iscrpljuju jer ona je mrva mala i njen organizam ne podnosi tolike promjene

2. one koje nosaju dijete i masiraju, stavljaju na stomacic, koriste sva druga sredstva osim hemije.


a evo mog (ne)iskustva:

ja imam neke prijateljice koje isto tako koriste kapi, sirupe, i mene nagovaraju, a ja ti fino nazovem jednu staru poznatu iskusnu zenu koja je po struci pedijatar, i ona meni kaze da samo majka svoje dijete svojom blizinom i toplotom moze smiriti.

i ja uradim sljedece sto se pokazalo super stvar, moja beba nema skoro nikako grceve:

nakon hranjenja bebe, uzmem je da podrigne, i nakon toga je drzim uz sebe iako joj je tijelo opusteno, nekad se zgrci i onda je masiram po guzi i ledjima tako, potom, stavim je na koljeno, drzim je ispod stomaka na koljenu, stavim da joj je toplo i masiram je po ledjima.. budem sigurno pola sata tako s njom i eto najboljeg i najednostavnijeg rjesenja za grceve.

i da ne zaboravim, kamilica rjedja je stari dobri lijek, a svi ostali za mene nista ne predstavljaju osim glupih hemikalija koje unistavaju organizam nasim malim bebicama.
ako vam dijete vristi, to je zato sto NISTE prije toga nakon obroka, masirali i bili uz dijete, nije dovoljno samo da podrigne, potrebno je i da ga zagrijete svojim tijelom... 

eto, danas je recimo imala grceve i ja sam je kruznim pokretima masirala uljanom gazom zagrijanom na peci, to je dobar lijek za grceve. 



(odgovor članu @nirvana@)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
8.10.2010 1:54:07   
Anoniman
Ja nisam nista koristila osim par puta po kasikicu dvije kamilice...Jedno vrijeme je plakao histericno, odvela ga doktoru kaze grcevi i prepise mi neku vodu...Pitala sam dr smijem li davati kamilicu rekla je ne .... kad sam procitala uputstvo za koristenje kapi i sastav i koje reakcije beba moze da dobije zamalo da se nisam unesvijestila...Nikad ih nisam ni otvorila, jos uvijek su u med.ormaricu....
Malenom sam masirala pupu redovno , stavljala tople obloge od maslinovog ulja i kao sto  rece  drugarica iznad mene, majcina blizina, drzala bih ga cesto na svojim grudima iako su mi svi govorili da cu ga navici na rukeuser posted image user posted image Jos da napomenem koristila sam fen, to ga je takodje umirivalouser posted image user posted image

(odgovor članu kolacic)
  Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
8.10.2010 13:57:55   
kolacic
na ruke bebu nisam naucila bez obzira sto je poslije svakog obroka lijepo izmasiram, evo sad sam je polegla na sebe potrbuske i lijepo masirala joj ledja..bebe vole maminu blizinu i to nek vam bude vodilja user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
9.12.2010 17:52:46   
mrkva
moja beba povremeno ima grčeve, ispočetka sam uz preporuku patronažne davala 20ml komorača, ali sad sam se odlučila za kamilicu i kim, a ne znam zbog čega to ne dozvoljavaju , pa i ja sam je pila kao beba, i moj brat i mnogi drugi pa nam nije nista bilo, uostalom meni se cini mnogo zdravije napraviti kamilicu nego davati onaj instant komorac, kamilica djeluje smirujuće uz moju blizinu, a i fen nam dosta pomaže.

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
14.12.2010 23:06:00   
magnolija*
drage mame, molim pomoc
mojoj curi je 35 dana i do sada je imala samo 2 puta grčeve. ili bar mislim da su grčevi. prvi put je plakala sat i po, nista je nije moglo smiriti, bila je sita i suha, pa mislim da su bili grčići jer je imala jak,  iznenadni, bolni plač, uz skupljanje nogica... drugi put je trajalo 15 min. smirila se samo na mom ramenu, jer joj je stomacic bio pritisnut grudnim košem, a masirala sam joj leđa cijelom dužinom malo jače, pa sam i tako pritiskala stomačić. nakon tog prvog puta sam joj počela davati sirup lefaxin, bayerov, kojeg kod nas ,bar u mostaru nema kupiti. dobila sam ga, kupljen je u austriji. i hvala bogu izgleda da joj pomaze. drugi put su je uhvatili grcevi jer joj nisam davala dovoljno tog sirupa, radi lose prevedene upute o koristenju, al kako sam saznala da se moze davati i preventivno i prije ili nakon svakog podoja, od tada se vise nisu pojavljivali grčići.

jedino kad treba da prducne ili da se pokaki onda se pocne komešati, glavicu i tijelo malo mrda i "zvučno" se nateže dok to ne obavi.

jel to normalno ili je ipak muče mali grčevi?

kad bih sad htjela promijeniti neki sirup, kapi ili čaj da joj dajem, da li smijem?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu mrkva)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
14.12.2010 23:18:31   
Anoniman
ja sam mojoj curi davala sirup baby colic 3x dnevno nas je spasio..imas u svim ljekarnama u Mostaru.

(odgovor članu magnolija*)
  Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
14.12.2010 23:39:08   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: noa

ja sam mojoj curi davala sirup baby colic 3x dnevno nas je spasio..imas u svim ljekarnama u Mostaru.


thx
jel se moze davat preventivno? jel stvara zatvor ?

vidim da ovde najvise spominjete taj, onda espumisan i sab simplex, koji stvaraju zatvor, nurse harvey i jos neke, i nekonm nesto pomogne, a nekom ne. ne moze covjek biti pametan ....

koje se mogu oreventivno davati i da ne uticu na stolicu?



_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
14.12.2010 23:52:09   
Anoniman
ja sam ovaj davala preventivno jer kad bi pomislila da su nas grcevi prosli pa nebi dala sirup nastajao bi kaos..nju su obicno hvatali pred mrak i tad nista nebi pomagalo zato sam ga ja davala 3x po 3 ml i nije imala zatvor cak naprotivuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magnolija*)
  Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.12.2010 13:54:38   
rose
kako ja u stresnim situacijama brzo razmisljam i koristim google nadjoh odlicnu stranicu s "bijelom bukom" koja umiruje bebe a manje je iritantna od fena ili usisivaca

http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php

evo trenutno sumi uz otkucaje srca i moja beba je mirna ko bubica u svom kreveticu

probajte sve vi cijim bebama ne pomaze ni nosanje ni hranjenje i koje jednostavno ne mogu da se umire ilo zbog grceva ili skoka u razvoju...nama za sada pomaze

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu @nirvana@)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
31.12.2010 10:02:25   
pjel
pozdrav svima
imam bebicu od 1,5 mjeseci i nekako se borimo s grčevima od druge sedmice do danas. Od sinoć smo odlučili da joj dajemo malo čaja od komorača (HIPP) i eto problema.
Ona jednostavno neće da pije, ne sviđa joj se ukus. Neće iz bočice jer doji i neće ni dudu lažu, a kasikicom kad joj dajem, plače i bojim se da se ne zagrcne.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
3.1.2011 23:57:27   
BBubica
Moj bebac ima grceve vec jako dugo, od nekog 4-5 dana (mada su mi u bolnici rekli da to nisu grcevi, kao beba je premala za grceve user posted image )U pocetku su bili blagi ...ali su svakim danom bili sve jaci i jaci
Isprobala sam svasta,a ono sto sigurno i uvijek pomogne je da bebca stavim sebi na grudi u lezecem polozaju.On od sike napravi sebi jastuk, ja ga zagrlim preko ledja i masiram i ljepota.Brzo se smiri i zaspe.Prduckanje se pojaca , grcevi su prisutni ali znatno slabiji i bebac ne place vise
Cak sam se i ja navikla spavati u tom polozaju, pa sam napokon bar malo odmorna user posted image
I pilates lopta!
Super je za ljuljuskanje

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
18.2.2011 13:05:39   
drasan
Ja isto potpisujem ovo što BBubica kaže!
Definitivno sika i ležanje na maminim grudima sve ublažava!
Već drugi put se uvjeravam u to!user posted image

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.2.2011 22:33:43   
lepao
Nasoj bebi je 40 dana i taman kad smo mislili da je najgore proslo poceli su grcevi ili mi barem mislimo da su grcevi jer beba punio place..satima bez prestanka ili spava kratko i opet pocne plakati. Davali smo prehip pa novalac pa sada opet presli na prehip da vidimo jeli do probave ili ne posto je prehio bas lagana hapa. Sto se flasica tice davali smo prvo avent ali nije uspjelo pa sada nuk protiv grceve ali ne pomaze. Dali je iko probao chicco i dali mu je pomoglo?

(odgovor članu drasan)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.2.2011 22:35:30   
Apotekarka
a da probate s espumisan kapima ili sab simplex kapi jer mi smo imali dudu flasice bas protiv grceva ali bez kapi nista pomoglo nije...
Da sto prije prestane probaj i s masazom stomaka kruznim pokretima i zagrij gazu s malo ulja i stavi bebici na stomak nek prenoci

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.2.2011 23:15:12   
lepao
Pokusali smo sve sada ne znam dali tako trebamo nastaviti..mozda odmah ne upali?
Espumisan kapi sam davala ali oko 5 ne vise strahe me vise davati malom zelucu.
Evo jedne stranice koju sam nasla pa me interesuje dali je iko ovo probao..sigurno se nema kod nas kupiti?
http://www.coliccalm.com/baby_infant_newborn_articles/baby_colic_treatment.htm

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

a da probate s espumisan kapima ili sab simplex kapi jer mi smo imali dudu flasice bas protiv grceva ali bez kapi nista pomoglo nije...
Da sto prije prestane probaj i s masazom stomaka kruznim pokretima i zagrij gazu s malo ulja i stavi bebici na stomak nek prenoci

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.2.2011 23:25:18   
taurus
kod nas na tržištu pored kapi ima i colic baby sirup, proizvodi ga erbavita-italia
mame kažu da pomaže, ali kad je moj R imao grčeve nije ga bilo kod nas, tako da nemam lično iskustvo sa njim
nama su tada pomagale kapi, čaj od komorača, masaža, nosanje
poslije sam čitala da zvuk vode iz česme može umiriti bebe jer ih podsjeća na zvuk koji su imali u stomaku
i da fen može pomoći, naravno uključen na najmanju jačinu, jer ugrije stomak a zujanje fena umiri bebu
ovo sa fenom ide preko bodija a ne direkt na kožu
pa eto vrijedi pokušati, jer ne može štetiti

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
19.2.2011 23:41:55   
Anoniman
pored kapi, masaze stomacica i vjezbica nama je najvise pomagala pilates loptauser posted image ..ja bih na nju sjela i skakutala a on bi se smiriouser posted image ...toga sam se tek neki dan sjetila kad sam je ugledala u ormaruuser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
20.2.2011 21:00:09   
lepao
DALI JE IKO IMAO ISKUSTVA DA SA NOVOLACOM SE VRATI NA PREHIP??

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
20.2.2011 21:08:52   
la bomba
Nama je babica na vježbama za trudnice rekla kako grčevi kod beba ne postoje.
Bebe se nagutaju zraka kad jedu, ispodriguju i to je to.

user posted image

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
20.2.2011 21:49:51   
taurus
lepao vidim da tvoja beba ima grčeve
možda je do hrane
ja sam sa prvim djetetom koristila prehipp i ludila sam od grčeva
sada smo na aptamilu i grčeva nema
možda da promijeniš hranu

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
21.2.2011 0:58:10   
BBubica
IZVORNA PORUKA: la bomba

Nama je babica na vježbama za trudnice rekla kako grčevi kod beba ne postoje.
Bebe se nagutaju zraka kad jedu, ispodriguju i to je to.

user posted image


vecina pedijatara, pogotovo starijih ce ti reci da grcevi ne postoje
mladji i strucniji kazu suprotno

nek oni to zovu kako hoce, ja ih zovem grcevima i jedva cekam da prodju da se bebac vise ne pati
ne bih ja rekla da je to samo od zraka koji proguta
kad je bio manji ok, al sad vec jako fino doji,ne guta puno zraka, a grcevi su jaci nego ranije
user posted image
stomacic mora da odradi svoje, da se prilagodi novoj hrani, svemu...ipak je ovo sve novo za nase bebice

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
22.2.2011 23:56:39   
lepao
Nakon koliko ste primjetili promjenu? Pitam zato sto je meni pedijatrica rekla da ce svaka promjena hape goditi bebi na pocetku dan dva zbog drugacijeg ukusa ali da ce na kraju opet biti isto. Meni su rekli da je prehip blaza i zbog toga da ne idem na hip 1 aptamil 1 i sve sa 1. Recite mi koliko ste dugo davali bebi jednu i drugu hapu...nakon koliko je bilo promjene...da li ste se savjetovali sa pedijatrom...i koliko je vasoj bebi??
Nadam se da ako i ja to uradim isto ce mi pomoci...cekam vas odgovor :)

IZVORNA PORUKA: taurus

lepao vidim da tvoja beba ima grčeve
možda je do hrane
ja sam sa prvim djetetom koristila prehipp i ludila sam od grčeva
sada smo na aptamilu i grčeva nema
možda da promijeniš hranu


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
22.2.2011 23:57:05   
lepao
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=166&Tekst2ID=168&Show=819

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *