|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
20.11.2009 23:04:53   
Anoniman
Aida, to su najvjerovatnije grcevi. Moj se maleni nateze, ne samo da kaki, nego i da ispusti vjetar. Po citav dan i noc. Uf! Ali ako potraje ili ako nisi sigurna, provjeri sa doktorom. Kod nas evo traje 8 i po mjeseci, ali mislim da je to rijetkost. Obicno brze prodje. Kod tebe ce sigurno biti brze. Izdrzi i sretno.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.4.2010 21:44:17 >

(odgovor članu aida84)
  Revisions: 2 | Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.11.2009 23:05:45   
n1kky
mojoj bebaci koja ima 2 mjeseca i 3 sedmice su prosli grcevi ali jos uvijek ima problema sa pustanjem vjetrova...ne napreze se ona toliko ali uvijek prije pustanja vjetra ili prokmeci ili bas zaplace...
nadam se da ne moram paniciti radi toga...jer nema grceve a vjetrici je jos muce...


_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
25.11.2009 21:41:07   
dafri
 N1kky,i moja  curica je imala problema s vjetrovima i grčevima,kad je god ispuštala vjetar plakala je,stenjala.Prije trećeg mjeseca su grčevi prestali a malo poslije i problem s vjetrovima.
Ona i sad pušta vjetroveuser posted image user posted image user posted image ali bez plača,još malo se strpi.

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
26.11.2009 11:31:07   
n1kky
dafri, hvala na odgovoru, nadam se da ce je i to popustiti brzo :)
rijesili smo grcice, ali kad tako place kad vjetrice pusta dam joj espumisan da joj bar malo ublazi...
al izdrzat cemo jos malo... :D


_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
26.11.2009 17:16:04   
Anoniman
Pa, zar problemi sa vjetrovima nisu tzv. grcevi? Samo manjeg intenziteta. Tako je nama doktor rekao.

(odgovor članu n1kky)
  Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
27.11.2009 18:41:54   
n1kky
moguce...
ali i ako jesu grcici nisu oni klasicni...


_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
13.12.2009 22:45:06   
marija mara
mi smo za grceve probali...ma nema sta nismo i najvise nam je pomoglo adaptirano mleko novalak ac , ali to je za bebe koje se hrane adaptiranim mlekom i po preporuci pedijatra.
a moj beban je imao samo 10 dana kad je dobio grceve, sve dok nije napunio 7 nedelja,
nasi dani su izgledali ovako:
(tek nakon 6 nedelje smo poceli sa novalakom ac jer nismo znali)
ujuto pre mleka espumisan kapi (pomagale mozda 10 tak dana)
preko dana po ceo dan lezao meni na grudima (to ga je smirivalo)
posle kupanja umocim dva prsta u pavlovicevu ili maslinovo ulje i kruznim pokretima oko pupka 15tak krugova (smiruje stomacic)
pa ponovo pre mleka espumisan kapi
kad ga stavim u krevetic, stavim mu termofor, (odlican je,ali ima dana kad `nece da radi`)
tokom celog dana sam mu davala hipp-ov caj protiv grceva
ali mi smo imali najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjstrasnije grceve,to je urlanje po 5h dnevno,svaki dan user posted image user posted image
u 6 nedelji sam ga odvela kod pedijatra, reko mozda ima upalu uha jos,posto se drao kao lid,sa sve suzama u ocima,i ona nam je preporucila novalak ac,tako da su za 10 tak dana grcevi jenjavali,sad imamo 2.5 meseca i grceva vise nema

p.s nije kod svake bebe isto! nekome pomognu kapi,nekom caj,nekom termofor,kako kome,ja samo prenosim moje iskustvo (kazu da je neki sirup odlican,mislim da se zove engleski sirup u bg-u je nestasica toga tako da ga nisam probala

i jos jednom ziveo novalak ac!!!

_____________________________

budi ono sto jesi, a ne ono sto drugi ocekuju od tebe.
I.A

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 8:19:20   
micica
Marija Mara sirup se zove Nurse Harveys, i dobar je zaista. S tim sto se i na njegovo djelovanje u cjelosti treba sacekati bar dva dana. Ja sam ga koristila i isti je princip kao kod kapi, cini mi se na 6 sati? Zaboravila sam vec :)
Mojoj bebari su grcevi prestali onog trenutka kad sam je prestala dojiti, i sad se hrani Aptamilom. A grcevi su bili uzas. Pocinjali su oko 5-6 iza podne i trajalo je do nekih 9-10 sati. To je bilo uzas za gledati. I mi smo probali sve moguce, ali zadnja stvar koju smo koristili je ovaj sirup. Neko je vec napisao da zvuk fena smiruje bebu. Probala sam i tacno je. Svi ti "jaci" zvukovi imaju efekta npr. fen, usisivac, i vjerovali ili ne kuhinjska napa. Ja upalim i svjetlo na napi pa je njoj zanimljivo i to gledati kroz one rupice. I to je zaista umiri. Pokusajte sa sirupom, nije los. Mi smo ga u Sa nasli jedino u apoteci kod Hitne pomoci, kosta oko 12 KM . I obavezna uljana krpica na pupi. Ja je i dan danas stavljam bebi. I jos nesto sto i danas dajem i za stomu i za stolicu user posted image je cj od kamilice sa 2 zrna kima. E sad sta je kod nas upalilo Boga pitaj, ali te 4 (mislim da su 4 user posted image ) stvari su ono sto smo mi praktikovali i grceva vise fB nema! Sretno svima
P.S. Samo da napomenem da je sirup izuzetno "jak" i ne bi ga trebalo davati ukoliko nema grceva

(odgovor članu marija mara)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 11:45:29   
meli
joj kad se sjetim grceva.....uhhhhhhh....svaki dan od 12 do 14 h i navece od 9 pa do 12 h. ma da poludis. nema sta nisam probala. najbolje nam je pomogla jedna krema za grceve. cini mi se da se zvala babynos ali nisam sigurna. i stavljali smo mu obologe od maslinovog ulja. lanelu krpicu sam dobro natopila maslinovim uljem, zagrijala je i umotala je u gazu ( jer je lan krut pa mi zao bilo da ga zulja ). i to mu je uvijek bilo na stomacicu. nismo nikada skidali. napravila sam nekoliko tih obloga koje smo mijenjali. nama je to pravo pomoglo.

_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 12:29:18   
anidla
i mi imamo problem sa grcevima...toliko budu jaki da na kraju i ja sjednem i pocnem da placem jer ne mogu da ga gledam kako ga to muci....imam osjecaj da mu malo pomogne namocena gaza sa uljem ugrijana...malo ga smiri....trazili smo taj sirup u sarajevu u svim apotekama Nurse, ali ga nema i kupimo colic baby sirup...prva tri dana nije imao grceve i evo sad opet ih ima...ne znam vise sta da radim....
neko ovdje spomenu posebno problem sa vjetrovima a posebno grcevi...ja sam iskreno mislila da je to sve isto...user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 12:32:10   
salmy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bestije prave........user posted image user posted image user posted image user posted image pas im mater

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 12:44:12   
aamra
Sa prvom bebom su grcevi bili uzasni, pocinjalo je u 23.30h i trajalo do 4-5h ujutro. Ja sam ko zombi hodala. To je sveukupno trajalo mjesec i 10 tak dana. Nista nije pomagalo, ni sirupi, ni cajevi, ni masaze...nista...uh kad se samo sjetim.
Sa drugim je puno blazi oblik, vise stenje nego sto place.. kuc-kuc, samo da ne ureknem. I u neko su razumno doba, vecinom po danu. Nisam mu jos nista morala davati, hvala Bogu, samo ga masiram i to mu godi. Nadam se da ce tako i ostati i da ce ubrzo i to proci

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 13:02:15   
ena23
vec sam pisala ali rado cu ponoviti: nama je fen+ kolica bili spas!!! znaci ukljucim fen, stavim u koloica
(u stvari u AS, kolica su takva da se AS koristi do 6 mjeseci, ona gracova, znate vec) i vozam preko kraja tepiha tamo-vamo. valjda mu taj polozaj odgovaro, stisne mnu stomacic, fen ga umiri...probajte drage sve sto vam pafda na pamet.
i nemojte izludjivati, znam koliko sam otplakala noci zajedno s njim ali sad se i ne sjecam bas kako je to bilo user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.12.2009 13:04:41   
Anoniman
ena,i nama je fen pomagao i nosanje takodje ma nema sta nismo probali al hb.bilo i proslo sta sam suza prolila s njim i  grcevima al prodje sve sto kazes!!!!!user posted image
Sad nas zezaju zubici,al proce i to abd.!!

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.1.2010 13:49:42   
lekica83
I mi smo poceli da imamo probleme s grcevima, jos nisam sigurna ali tako izgleda..Za svaki slucaj smo pripremili colic baby sirup ali me interesuje da li se smije koristiti ako bebica ima samo 20 dana, negdje sam cula da ne smije prije mjesec danauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
27.4.2010 21:26:42   
Hanady RR
Prenos postova sa srodnih tema
IZVORNA PORUKA: AIDA RR

Poštovane mame, pročitala sam mali milijon knjiga, šta bi ublažilo grčeve naših beba, ali bez uspjeha. Moljela bi za vaše savjete. Ako ste same bile u toj situaciji i možda našle rješenje, da spasimo naše bebe tih muka ili ste čule za vrstu masaže, načina prehrane ili slično, što bi moglo pomoči, da skupa riješimo taj problem.
Navodno da bi i dude imale veliki utjecaj na količinu propuštenog zraka, kad naše bebe sisaju flašice? Mislim, da bi vaša iskustva jako pripomogla "novo-pečenim mama" i ako se beba od bebe razlikuje. Važno je, da zajedno nađemo pravo rješenje ili da bar omilimo te muke našim malim nevinim bebama. Zato molim i pozivam sve, da podjelite savjete i iskustva i da gradimo skupnu pomoč druga za drugu.



IZVORNA PORUKA: Suncica*

Ja sam prvih par meseci imala srecu da moja Lorena nije imala grceve, ali su se pojavili posle treceg meseca..problem smo resavali hipp-ovim cajem od komoraca i ugrejanom pelenicom na tibici..
Mislim da je taj caj najbolje resenje i sada ga pije umesto vode..


IZVORNA PORUKA: Kesten

Zdravo Aida!
To je nesto sto prati svaku drugu mamu, uplakane bebice koje se grče...a mi im nemožemo pomoći ...e pa evo jednog dobrog lijeka koji je na prirodnoj bazi i nesteti bebici bez obzira na starost..ja sam ga dobila iz Švicarske zove se:
SIMILASAN- NERVOSEN BAUCHKRAMPFEN GLOBULI
to su granule jako su sitne i stave se bebi pod jezik, u roku od par sekundi se istope a učinak je nevjerovatan -taj lijek sam naravno dobila po preporuci pedijatra.Pa ako možete olakšajte svojoj bebici prve dane
Puno sreče Vam želim

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Ja bih vam preporučila KAMILICU staru i dobru, za koju se zna da je djelotvorna u koju ćete staviti nekoliko zrna kima i kapi sabsimplexs, a što se tiče komorača ja nemam lijepo mišljenje o istom, moja je lajla imala trovanje od tog čaja kupila sam hipov komorac i davala joj, ona je povračala, ja joj davala i tako nekoliko dana dok nije došla do pedijatrije Koševo. Tamo me dr. napala što sam joj davala komorač, prvo me pitala da li sam čula za komorač prije, na što sam kazala da zaista nisam, da li sam ga probala, jesam i bio je bljak, pokušala sam joj objasniti da mi je to pedijatar u DZ prepisao, ali nije išlo. Još se može koristiti i masaža stomačiča i obavezno lanena krpica malo u ulju namočena na stomačić, stalno da stoji

IZVORNA PORUKA: jupajdi

Mi smo imali sreću pa Emin nije imao grčeve, a i davala sam mu Hippov čaj od komorača koji mu se jako sviđao. I sama sam ga pila, po šolju dnevno, jer sam dojila, pa je tako mogao i kroz mlijeko mogao dobiti.

IZVORNA PORUKA: ebru

Pozdrav
Ja sam vec bila otvorila temu grcici kod beba.,i meni su pomogli savjeti nekih od mama.Naime Saab Simplex kapi su se pokazale djelotvorne,mada nisu uklonile grcice,pojave se opet oko 8 sati navece i brzo prestanu.Sad moja bebaca spava od 10 navece ujutro do '.Malo masiranje stomacica i ugrijan jastucic u kojem su kospice od visanja --- pomaze malo .




IZVORNA PORUKA: akica b

Draga Visnja
pripremi se na grceve jer je to nesto normalno sto svaka beba mora proci(neka vise neka manje),pa evo par korisnih savjeta koje sam i sama poslusala..nove kapi koje su se dobro pokazale na trzistu su ESPUMISAN KAPI..daju se 3-5 puta na dan po 25 kAPI,i kospice od tresanja koje na zalost nema ovdje kupiti nego u Becu i naravno klasicno masiranje stomacica toplim uljem....
Sretno i veliki pozzzz

IZVORNA PORUKA: proud mom

Hi Aida... Kako sam i sama "novopečena mama" kako ti kažeš, a i sama prolazim kroz sve što i ti, evo par stvari koj sam ja pokušavala... Ja, iskrena da budem, nešto ne vjerujem u kapi i te medicinske zafrkancije koje ti preporučuju... Naime, lagala bih kada bih ti rekla da ih ne koristim, ali isto tako bih ti lagala kada bih ti rekla da sam primjetila da pomažu bebi... Moj anđeo sutra puni mjesec dana i u tih mjesec dana smo već probali i Espumisan i Sab kapi kao i hipov čaj od Komarača ali ne mogu se pohvaliti rezultatima. Činjenica je da sve mi to moramo proći (većina beba ima grčeve prva tri mjeseca i to je skroz normalno; poslije tri mjeseca bebin probavni sistem se normalizuje i jača i onda ovi problemi nestaju) i mislim, sad sam gotovo i sigurna, da je malo toga što bebi može pomoći osim tebe i tvoje ljubavi. Šta hoću da kažem??? Hoću da kažem da sam ja probala sve to i na kraju sam skontala da bebi najviše pomognem kada je uzmem u naručje, stavim na svoje grudi mi masiram joj leđa, pričam joj nešto, mazim ga i na kraju ako ni to ne pomogne, a u većini slučajeva smiri bebu, onda ga polegnem na leđa i masiram mu stomak. Baš večeras sam smislila i nešto novo... Naime, s obzirom da nemam termofor ili kako god se zvao, uzela sam malu, malo deblju plastičnu kesu i u nju sam nasula vruće vode (gotovo vrele jer toplota nekako treba da prođe kroz sve te pelene i gardarobu), svezala sam je na vrhu i stavila bebi na stomačić... Tako sa mu držala nekih pola sata, mazila ga i pričala mu dok nije zaspao... Naravno, cijelo vrijeme sam zavlačila ruku ispod da provjerim da li je kesa na pravom mjestu i da, ne daj Bože, ne opržim bebu. Sreća da sam se sjetila te male "tehnike", jer istini za volju do sada sam mu masirala stomačić onako kako mi je patronažna rekla i ruka mi je znala utrnuti masirajući ga po pola sata... Ne ide baš ni da se mi skroz iscrpljujemo jer ipak ne znaš kakva te "avantura" čeka za sat dva poslije, te ti je svaki atom snage potreban, posebno za "iskusne" mame poput tebe i mene ... Svakako, ne kažem da i ti trebaš raditi kao ja ali vrijedi pokušati. Meni je stvarno pomoglo a voljela bih da i tebi olakšam sve to...

Pusa i nadam se da će bar nešto od ovoga koristiti...

Ako bude rezultata javni da znamo...

Čujemo se

IZVORNA PORUKA: mišur

Moj Luka sreća nije imao grčeve, ali od prijateljice maleni je imao strahovite grčeve, oni više nisu znali šta da rade.
Na kraju su uzeli sirup NURSE HARVEYS, i to im je jedino pomoglo.

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Drage moje!

Ja sam do sada isprobala sve protiv grceva i najdjelotvorniji mi je sirup Baby Colic. Daje se djeci od navrsenog prvog mjeseca zivota. To mi je pomoglo i kod prve kcerke, a i sada kod blizanaca!

IZVORNA PORUKA: Hannah

Moj mali ima strašne grčeve od trećeg dana po rođenju.
Nosimo se po kući, uzimamo sab kapi  (sastav isti kao i kod espumisana), imamo flašicu protiv grčeva, hranu protiv grčeva, masiramo stomačić, lupkamo se po leđima, pijemo komorač, kamilicu i kim, ležimo na stomačiću...
I znate šta, ništa ne pomaže


IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: Visnja

Moja Asja je za ova dva mjeseca samo tri veceri imala grceve...
Mozda je razlog tome sto joj svako jutro dajem 20 kapi espumisan sa 3 kapi D3 ... pomjesam to da joj D3 ne bi bio gorak i onda joj kapaljkom dam da popije... nakon toga ide flasica ili sika...
al zato prducka ko velika...


Visnja,

Dajes kapi protiv grceva preventivno? Prije nego Asju zaboli stomacic?
Ja sam malo cudna po tom pitanju, MM me jako kritikuje, jer mi se ne daje "hemija" bebama ako nije neophodno... Recite mi da nisam u pravu, znam da je malo i do mene, jer ja jaaaako rijetko pijem tablete, radije malo otrpim bol, nego da se kljukam tabletama, pa izgleda na taj nacin razmisljam sto se tice i kapi za bebe...
A mozda bih trebala davati preventivno?
Evo mi jednog sina jako muce vec par sati, i strasno je slusati njegov plac, pa nam je malo drama.
Hvala Bogu, drugi je u krevecu i spava.

Curke, molim vas, ako imate kakav savjet, bila bih vam zahvalna.

Veliki pozdrav.

Suzana

IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ne mora znaciti da su grcevi ako beba place. Mi smo se iznosali i nadavali kapi, jako slabo je ista pomoglo, na kraju su skontali da ima mali bruh koji smo poslije operisali. A za ove kapi kazu da nisu nikakva posebna hemija, samo prodju kroz organizam i pomazu da se veliki baloncici pretvore u male i tako izadju van  Ma ja njima ne vjerujem i ne bih davala vise nikad.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Suzana

IZVORNA PORUKA: Visnja

Moja Asja je za ova dva mjeseca samo tri veceri imala grceve...
Mozda je razlog tome sto joj svako jutro dajem 20 kapi espumisan sa 3 kapi D3 ... pomjesam to da joj D3 ne bi bio gorak i onda joj kapaljkom dam da popije... nakon toga ide flasica ili sika...
al zato prducka ko velika...


Visnja,

Dajes kapi protiv grceva preventivno? Prije nego Asju zaboli stomacic?
Ja sam malo cudna po tom pitanju, MM me jako kritikuje, jer mi se ne daje "hemija" bebama ako nije neophodno... Recite mi da nisam u pravu, znam da je malo i do mene, jer ja jaaaako rijetko pijem tablete, radije malo otrpim bol, nego da se kljukam tabletama, pa izgleda na taj nacin razmisljam sto se tice i kapi za bebe...
A mozda bih trebala davati preventivno?
Evo mi jednog sina jako muce vec par sati, i strasno je slusati njegov plac, pa nam je malo drama.
Hvala Bogu, drugi je u krevecu i spava.

Curke, molim vas, ako imate kakav savjet, bila bih vam zahvalna.

Veliki pozdrav.

Suzana

Ne volim ni ja hemiju ali je espumisan skroz bezazlen... i mnogo je lakso od Sab kapi... to mi je preporucila patronazna...
mogu se koristiti svaki dan... 3 do 5 puta 25 kapi ako beba ima grceve...
svaki dan samo 15-ak kapi su kao preventiva a opet lakse popije D3...
ja svaki dan Asji dam i nekoliko kasicica caja od komoraca...
kad je Asja imala grceve (tri puta do sada) stavila sam joj i na gazu malo maslinovog (ili obicnog) lagano zagrijanog ulja na stomacic...
I ona pajki na stomacicu...
Naravno da je obazvezno da beba podrigne nekad i par puta nakon papanja... Neka vam, ne bude zao i probuditi bebu ako zaspi dok siki ili pije na flasicu , da bi podrignula...ja Asju prekinem na pola flasice i podignem da podrigne i opet to uradim na kraju...

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Draga Suzana!

Vec sam pisala o tome. Kada ti djecaci, ako Bog da, napune mjesec dana kupi Baby Colic sirup u apoteci, a do tada masiraj stomacic, stavljaj utpoljenu uljanu krpicu i mozes dati malo caja od komoraca ili kamilicu u koju si stavila nekoliko zrna kima. Nemoj biti skepticna prema kapima i sirupima, jer to zaista pomogne. Nekada i ne skroz, ali barem ublazi.

Pusa za Maka i Edija!

IZVORNA PORUKA: Suzana

Drage  Visnja i Elma,

Hvala vam na savjetima.

Ja sada imam neke kapi za bebe protiv grceva koje sam dobila iz Amerike, pa sam pocela da im dajem...
Proci ce i grcevi.
Malo je zeznuto sa dvije bebe, isto mi je patronazna savjetovala da po par puta podriguje, da ih tjeram, da odmara beba, i ne bi mi bilo mrsko, ali uvijek jedan sincic ceka na svoj red da doji, tako.... da.. Elma me moze razumjeti eheheh.

Pusa za obje.

IZVORNA PORUKA: Lamija i Sarica

Probaj ugrijati pelenicu i stavi joj na stomak, mojoj bebi je to pomoglo mada ona nema skoro nikako grceve (hvalaa Bogu). Al opet sve to zavisi od djetetaa

IZVORNA PORUKA: ziki

Citam sad da neke mame stavljaju bebe na stomak da spavaju pa da se oglasim, jes da se udaljavam od teme. Pedijatar mi je rekao da je zabranjeno stavljati bebe da spavaju na stomak jer bebe disu preko stomaka a lezenjem na stomaku pritiska se dijafragma i moze da dodje do nedaj Boze nikom smrti bebe. Jedino mozes preko koljena malo bebu da drzis, da malo odmori ledja. Sto se tice grceva meni je doktor preporucio plantex, a stavljam mu i jastucic sa kospicama visnje i trsnje, nije da bas prestane al malo ga toplota smiri. Savjet moje mame je da bebu privijes uz sebe, da joj sapces i da ste u polumracnoj sobi.

IZVORNA PORUKA: Emina*

Mi smo kupili u DM-u termofor medu, i naspemo vruce vode u njega, i stavim mu na stomacic...
Ne prestanu sasvim, ali se on jako smiri i manje place....
  Joj ja cu poludjeti sta sam sve isprobala, a u zadnje vrijeme mu je jako tesko, i zao mi ga gledati takvog....     


IZVORNA PORUKA: Hannah

Jos jedan komentar u vezi Espumisana i Sab kapi...
Osnovna supstanca ovih kapi nije štetna, ne absorbuje se i samo prolazi kroz organizam, razbijajući zrak u crijevima.
Ostale supstance su vještački šećeri, koje ne bi trebalo niko da uzima, a kamo li tek rođene bebe. Vještački šećeri su kancerogeni što je dokazano na životinjama.
Na žalost davala sam neko vrijeme kapi, prestala i nisam primijetila razliku.
I mislim da su grčevi mnogo više od zraka u crijevima, puno je bolje objašnjenje nerazvijen nervni sistem kod beba i večernja nervoza...
Ono što nama pomaže je ljuljanje bebe na nekoliko posebnih načina, i to umotane u dekicu. Ne sprječaje, ali pomaže...
Jadne bebe...


IZVORNA PORUKA: Hannah

Eh, ja skontala da naši grčevi nisu grčevi nego bebac ne može da zaspe bez cupkanja.
Inače godi mu glasna muzika, usisivač, mašina za suđe, zvuk vode kad teče, cupkanje gore dole, pa lijevo desno, nosanje, i uvezivanje u dekicu.



IZVORNA PORUKA: suncan_dan

MASZA stomacica sa uljem mijesavine od koromace/kim masirat od pupka sve vise navan (kao spuz) vazno je da se masira u smijeru kazaljke od sata, ako se drukcije masira, grcevi budu jaci, jer gasovi oped idu na zad. inace sab simplex kapi, cepici za grcice na biljnoj bazi (super su) drzat je na rukama(na stomacicu) isto kao da leti. ili je legnut na sebe njezinu glavicu na prsa )isto dobro pomaze)
Ako se hrani na flasicu preporucuje hapicu aptamil comfort i mijesat je ne s cistom vodom, nego sa cajom od koromace.


IZVORNA PORUKA: vogelce

mogla bi se zakleti da je bila ova tema vec al nemogu da je nadem.
bebi je sad 45 dana i muce je grcici, probala sam vec i sa espumisan kapima i mijenjala formule, masaze stomaka cak sam i kod doktora bila al mi ni on nije znao neki drugi savjet dati. ovih dana se sve vise pogorsava. prije je spavao makar 2-3 sata u komadu a sad nema teorije ni pola sata da odspava,svakih 15 minuta se budi. nadam se da mi ima neko neki savjet koji ce pomoci


IZVORNA PORUKA: dadada

jesi probala sa vjezbicama...(samo ne znam je li joj prerano) da joj nogice, savijene, polako priblizis stomaku ...termofor joj stavi



IZVORNA PORUKA: Mya_81

E, mila gdje me nađe s ovom temom...

Prvo, nemaš pojma koliko mi je žao što se mučite s obzirom da znam kako vam je jer smo mi imali strahovitih problema...konstantno plakanje poslije svakog obroka, stenjanje, napinjanje ...još uvijek nisu nestali, ali je puno bolje, to jest izdržljivije i bolje spavamo

Mila moja, mi nema šta nismo probali...čak smo išli i bioenergičaru...na ovoj temi što ti je Nunichi napisala možeš detaljnije pročitati šta sve možeš probati, ali svi ti lijekovi možda mogu malo pomoći, ali nažalost i bebica i ti morate proći tu fazu i čekati da sami prođu...

Jedino što se tiče spavanja, ja sam primijetila da je mojoj curici najviše pasalo zbog tih grčeva spavanje na stomaku...malo je ostavim da učvrsti na boku da ne bi odmah poslije jela sve izbljucala jer pritišće stomačić i onda je okrenem na stomak...otkako sam počela to prakticirati stvarno sam primijetila razliku koliko je tada mirnije spavala...

SRETNOOOOOOO!!!!!


IZVORNA PORUKA: Mya_81

Zaboravih spomenuti da možda i nije u tim situacijama pametno stalno mijenjati formule jer mogu samo pogoršati...znam jer smo i mi tu grešku radili...doduše, naravno da ćeš promijeniti kad vidiš da bebi hrana ne paše....

Nego, koju hranu trenutno jede?





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
1.5.2010 15:04:21   
Doraa
Zanimljivo kako sam bila ubjeđena da ć s drugom bebom sve znati i da neće plakati skoro nikad jer znam "sve" cake kako ublažiti grčeve.Kad sam rodila Bakira baš sam se obradovala jer je djelovao mirniji od Emina ali uskoro je krenulo isto ono nosanje po cijeli dan stomak na stomak uz puštenu vodu(djeluje zbog zvuka iz maternice) ali iz dana u dan sve gore!! Slučajno sam pročitala da mnogim mamama uspijeva spavanje bebe na pupi poslije hranjenja i pokušala sam i to nije djelovalo dok nisam prvo pustila da se user posted image isplače! Jer suština je ja bih rekla da krene od grčeva i istina je da boli ali onda ih mi naučimo da se samo na rukama ili u naručju smire pa kasnije plaču iz navike.Sad dajem kapi samo predveče a po danu nahranim presvučem i pustim prvo da se isplače pa mu dam dudu kad je već umoran i odmah zaspi. Naravno ne treba ni predugo plakati ali meni je danas 3.dan kako ne skačem na prvi plač i već sve kraće plače-prvi dan je plakao pola sata(javljala sam mu se svakih par minuta,okrenem ga,pričam mu,dam cuclu,pa opet odem al nisam ga htjela uzeti), juče 15min, danas 5min.

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
1.5.2010 15:12:07   
Doraa
još nešto VRLO VAŽNO: s prvom bebom su me ubijedili da je gladan i ja budala poslušam počnem s dohranjivanjem i tek onda muka-beba dobije alergiju na kravlje mlijeko (jer su adaptirana mlijeka na bazi kravljeg) iako mu nije smetalo kad ja pijem dok sam dojila.Kasnije mi i doktorica koja mi je preporučila da pokušam s dopunom prizna da nije bio gladan jer ne bi dobio na težini toliko da jest.Sad znam da nije to jer iako uvijek kad plače traži da doji to je da se smiri a ne jer je gladan,naravno da vidim ima li mlijeka ako ja mogu izmusti skoro punu flašicu beba može još više. Nedajte da vas neko tako prevari jer vi najbolje znateuser posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
3.5.2010 17:23:57   
Idina mama
Sa grcevima je jako tesko. I nema bas nekog sredstva koje moze puno pomoci. Mogu se prenijeti i u drugu godinu. Vrlo cesto roditelji ne prepoznaju da su kod starijih beba grcevi u pitanju. Kazu "naucio/la se na ruke", "naucila se na mamu", itd. To ne moze biti. Beba place i trazi mamu kad joj treba utjeha, kad je nesto muci. Stvar je u nama odraslima da li cemo uspjeti prepoznati sta je u pitanju.
I ja skacem kad moja beba place koliko god mogu. Ako nista da joj pomognem svojom blizinom. To ce trajati samo nekoliko mjeseci ili najduze godinu, dvije. I u poredjenju sa zivotom koji je ispred nas, to je zanemarljivo kratak period. A toliko cu time dobiti. I ja i moje dijete i moja porodica. Znace sigurno da sam tu kad me treba... Psiholozi bi mogli bolje objasniti, ja to osjecam i tesko mi je taj osjecaj pretvoriti u rijeci. Ja sam za svoje dijete uvijek tu koliko god fizicki mogu.

(P. S. U Zapadnoj Africi bebe su uvijek nosene i uvijek na sisi i ne poznaju grceve. "Naucila sa na ruke" je glupost zapadnjackog nehumanog drustva)

< Poruku je uredio Idina mama -- 3.5.2010 17:24:33 >

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
15.7.2010 20:27:43   
@nirvana@
user posted image ja neznam sta da radim vojo ima 17 dana evo vec 3 dana ga muce grcici davala sam plantex bibilibi caj toplila i masirala stomacic al nista ne pomaze user posted image place po celi dan 

< Poruku je uredio Hanady RR -- 15.7.2010 20:32:08 >

(odgovor članu Visnja RR)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
15.7.2010 20:31:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: @nirvana@

user posted image ja neznam sta da radim vojo ima 17 dana evo vec 3 dana ga muce grcici davala sam plantex bibilibi caj toplila i masirala stomacic al nista ne pomaze user posted image place po celi dan 

draga samo polako....

jeli sa sigurnošću možeš tvrditi da su grčići u pitanju?

Oni obično počinju 15 dan kada se počnu davati d3 kapi....

kada traju...jel ima period određeni ili je plač koji povezuješ sa njima konstantan?

Kako bebu hraniš jeli AD ili dojiš?

kakv je stolica i koliko ih ima?

samo polako...smirit ćemo mi i mamu i voju...samo polako mila.

< Poruku je uredio Hanady RR -- 15.7.2010 20:32:27 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu @nirvana@)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
15.7.2010 20:46:45   
@nirvana@
user posted image dojim ga konstantno ima grceve i to se zaceni da pomodri sad sam mu dala malo kamilice umirio se 20 min i ponovo poceli sigurna sam da su grcici 

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
15.7.2010 20:49:10   
@nirvana@
user posted image stolica mu je uredna sa kcerkom nisam imala ovakvih problema i kad je imala grceve njoj je pomagao plantex

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
15.7.2010 20:51:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: @nirvana@

user posted image stolica mu je uredna sa kcerkom nisam imala ovakvih problema i kad je imala grceve njoj je pomagao plantex

pokušaj sa lanenom krpicom da mu staviš zagrijanu na stomačić pa da sanjom bude....

jesi porbala eshumisan kapi...imaju u slobodnoj pordaju...pokušaj sa njima...nama su pomagale...

jeli prducka...malo ga raskomori pa nek bude tako raskomoćen...možda mu je i toplo...dečkići ne vole vrućine a ovo upeklo


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu @nirvana@)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Grčevi (kolike) kod beba
15.7.2010 22:13:28   
Mya_81 RR
Nirvana, je li bljucka?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *