|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.10.2009 12:08:45   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Aldyy

fen????'

kako ste to koristile...da beba samo čuje zvuk fena ili---



Da, samo da čuje zvuk...valjda je taj zvuk nekako bučan i ujednačen pa ih to umiruje...

Ja sam ostala malo u čudu kad sam čitala o tome, ali sam bila jedna od onih mama na rubu tako da sam isprobavala sve što sam mogla pa tako i fen koji eto stvarno funkcionira....bar je nama to stvarno pomoglo....

Baš jučer ujutro, pošto Minja ima te neke smetnje s probavom samo još ujutro poslije prvog obroka u 6 - počne se malo grčiti, napinjati i stenjati. Čim vidim da je situacija tolika da bi se mogla razbuditi i plakati ja uključim fen i ona se smiri i nakon nekog vremena zaspe user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.10.2009 21:00:42   
Aldyy
Znam kako je biti očajan i sama sam bila...srećom kod nas su gčevi prošli...ali za ne daj bože nije na odmet znati i ove informacije...FEN...zlu ne trebalo ali imat ću na umu...

THX


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.10.2009 23:32:29   
suncan_dan
a ja jeste fen, i mi smo ga koristili user posted image i kad bi bila nervozna isto

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 9:09:40   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

a ja jeste fen, i mi smo ga koristili user posted image i kad bi bila nervozna isto


Da, pogotovo kad vidim da bi spavala, a nervozna je i plače...smirivanje je momentalno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:14:43   
nanade
draga Aldyy,najgore je sto ja nju nedojim a dajem joj Novalac za grceve i u tu hranu stavljam kapi ....sinoc je bila bolja dosta spavala je dobro.user posted image Tek joj je mjesec dana a kazu da oni neprolaze do 3 mjeseca,joj ako bude tako ima da izludim jer uzasno je muce,vodila sam je i pediatru doktorica kaze da je beba super i napreduje fino,dobila je 1kg i 100 za mjesecuser posted image ali da je to normalno kod beba pogotovo koja se dohranjuju,toliko mi je zao sto nemogu da dojim i toliko sam se sikirala zbog togauser posted image hvala ti mila moja na savjetu puno.....user posted image user posted image pusa i za tebe i tvoju bebicu,koliko je njoj sada?

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:21:11   
Mya_81 RR
Nanade, nije bitno je li beba doji ili je na AD kad su u pitanju grčevi...

Ja sam mislila da ću pobudaliti koliko smo se patili s grčevima, jer je curetak plakao konstantno....poslije svakog obroka po nekoliko sati tako da smo plačući jedno vrijeme dočekivali idući obrok i tako je bilo i po danu i po noci...ništa nam nije pomoglo, već je vrijeme učinilo svoje...

Naoružaj se s puno strpljenja, to je jedino što ti mogu savjetovati...i kad praviš čaj stavi tačno tri zrna kima na 100ml, ne smije ni više ni manje....i kažu da se treba masirati stomo najmanje 2h dnevno...sretno, mila i da prođe što prije....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu nanade)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:32:17   
dana3
IZVORNA PORUKA: nanade

draga Aldyy,najgore je sto ja nju nedojim a dajem joj Novalac za grceve i u tu hranu stavljam kapi ....sinoc je bila bolja dosta spavala je dobro.user posted image Tek joj je mjesec dana a kazu da oni neprolaze do 3 mjeseca,joj ako bude tako ima da izludim jer uzasno je muce,vodila sam je i pediatru doktorica kaze da je beba super i napreduje fino,dobila je 1kg i 100 za mjesecuser posted image ali da je to normalno kod beba pogotovo koja se dohranjuju,toliko mi je zao sto nemogu da dojim i toliko sam se sikirala zbog togauser posted image hvala ti mila moja na savjetu puno.....user posted image user posted image pusa i za tebe i tvoju bebicu,koliko je njoj sada?









Bebe od 15 dana starosti pa do navrsenog treceg mjeseca imaju grceve bez obzira kako se hrane(doje ili flasa).
Stomak se masira u PRAVCU KAZALJKE na satu i to kad je stomacic prazan-nikad pun!!!
Bebi se kapi daju isto prije hranjenja jer sa hranom nemaju bas extra efekta.
ovo ti pisem iz iskustva plus sto je moj beban nedonosce a sad mu je 12 ti mjesec-uskoro i prvi rodjendan:
Pomaze i zagrijana krpa-ja sma grijala peglom,stomacic namazem uljem(djecijim) i onda preko odjece stavljala zagrijanu krpu i mijenjala par puta.Nosanje preko ramen atako da je stomacic pritisnut a ledja masirati.
Ovo je par stvari koje su nama pomogle,ovo je vjecita tema i stalno s eima nesto reci jer su bebe razlicite pa kod neke pali ovo kod neke drugo!
Ljubaca puno za sve male beice i da ih grcici sto prije prodju a vi mame tenirajte misice i nosanje-to je jedino sta svim bebama paseuser posted image



_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nanade)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:33:06   
dana3
IZVORNA PORUKA: dana3

IZVORNA PORUKA: nanade

draga Aldyy,najgore je sto ja nju nedojim a dajem joj Novalac za grceve i u tu hranu stavljam kapi ....sinoc je bila bolja dosta spavala je dobro.user posted image Tek joj je mjesec dana a kazu da oni neprolaze do 3 mjeseca,joj ako bude tako ima da izludim jer uzasno je muce,vodila sam je i pediatru doktorica kaze da je beba super i napreduje fino,dobila je 1kg i 100 za mjesecuser posted image ali da je to normalno kod beba pogotovo koja se dohranjuju,toliko mi je zao sto nemogu da dojim i toliko sam se sikirala zbog togauser posted image hvala ti mila moja na savjetu puno.....user posted image user posted image pusa i za tebe i tvoju bebicu,koliko je njoj sada?

















Bebe od 15 dana starosti pa do navrsenog treceg mjeseca imaju grceve bez obzira kako se hrane(doje ili flasa).
Stomak se masira u PRAVCU KAZALJKE na satu i to kad je stomacic prazan-nikad pun!!!
Bebi se kapi daju isto prije hranjenja jer sa hranom nemaju bas extra efekta.
ovo ti pisem iz iskustva plus sto je moj beban nedonosce a sad mu je 12 ti mjesec-uskoro i prvi rodjendan:
Pomaze i zagrijana krpa-ja sma grijala peglom,stomacic namazem uljem(djecijim) i onda preko odjece stavljala zagrijanu krpu i mijenjala par puta.Nosanje preko ramen atako da je stomacic pritisnut a ledja masirati.
Ovo je par stvari koje su nama pomogle,ovo je vjecita tema i stalno s eima nesto reci jer su bebe razlicite pa kod neke pali ovo kod neke drugo!
Ljubaca puno za sve male beice i da ih grcici sto prije prodju a vi mame tenirajte misice i nosanje-to je jedino sta svim bebama paseuser posted image




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:34:15   
dana3
Nesto mi iskopira sve i ovo sto ja odgovorih ali se nadam da ce se skontati sta je napisano

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:37:43   
Mya_81 RR
Eh, i ja zaboravih spomenuti (isto iz iskustva) dajem kapi prije hranjenja kašilicom 15 kapi, jer nam u bočici nije imalo efekta...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:38:01   
veeseelaa
mislim da sam već pisala al evo na ponovim, kupite ječam (ima na pijaci u Sarajevu na Otoci a garant ima i na drugim pijacama), kuhajte ga u vodi dok se zrna ne raskokaju, bebicu dati par kašikica te vode a zrna možete pojesti vi jer su jako zdrava

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 11:44:46   
nanade
hvala vam mile moje na savjetima vecinu ja toga znam i primjenjivala sam ,nego nisam znala za kim da ide 3 zrna na 100ml odmah odo da kupim i da i to pokusam ,mada joj je sinoc Hvala Bogu bilo dosta bolje nego narednih noci i spavala je dobro moja princeza nadam se da ce se malo smiriti od ovih grcica koje je more,Dana 3 neka je sretan rodjendan nastojeci bebacu i da ih doceka jos puno ,u zdravlju i sreci sa svojim roditeljima od srca ti zelim i veliki pozdrav tebi Mya _81,i hvala vam jos jednom.....user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.10.2009 14:52:49   
dana3
nanade-hvala na cestitkama i tu smo da pomognemo koliko mozemo i nista ti reci necu sta nisam probala na mom djetetu , samo polako i bez panike-niko od nas nije znao sta ce i kako ce ali kad beba dodje kao da nam neko kantom ulije svo znanje o bebama ovog svijeta u glavuuser posted image .
Jubni ti curu svoju puno puno puno i budite sretne ,vesele i zdrave a grcici ce proci-GARANTuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu nanade)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.10.2009 11:32:59   
Anoniman
Drage moje, mi smo doktorirali na grcevima. Evo, sedam i po mjeseci traju. Sve smo probali. Nista nije pomoglo. Ne da smo bili kod ljekara, nego smo i promijenili ljekara. Idemo redovno na kontrole. Malo je pomoglo to sto nam je novi doktor dao crijevne bakterije u kapima. To ce obnoviti crijevnu floru, ali traje. Malkice je bolje, ali i dalje se pati i dan i noc. Bili smo i kod osteopata. Imamo jos tri termina. Vidjet cemo hoce li pomoci. Cekamo da pocne sjediti i propuze. Mozda bude bolje.  Do tada, tesko nama...user posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.10.2009 11:33:47   
Anoniman
Eh, ovo za jecam cu probati. Samo jos to nisam pokusala... Hvala na savjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
14.10.2009 22:18:29   
Mya_81 RR
Pa, Dindin, zar beštije još traju...baš sam vas se sjetila neki dan i rek'o sigurno im je bolje...sruser posted image !!!!!!!

Baš mi je žao user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
15.10.2009 21:19:47   
Aldyy
e dušice vjeruj nisam imala kad do sada da napišem odgovor...izdrži... ženu je bog i stvorio da može izdržati sve...proći će...bitno je znati da beba nije bolesna i da je to normalno i da će proći...mom Makyu je sada 2 mjeseca i 10 dana i već 10 dana sam mirna bez grčeva....
Ono kad je puno plakao ja sam u dobro slatku kamilicu umakala cuclu i davala mu i to ga je smirivalo...pa sam onda počela cuclu da umačem u med prirodni i to nam je super pomoglo ...ono samo vrh cuce u med i to ga smiri po 15-20 minuta cucla i tako nekoliko puta i prođu grčevi...očajni posežu za očajne mjere.....

Ne daj se vidjećeš akbda sve će to proći ubrzo samo budi jaka.....




_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu nanade)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
15.10.2009 21:24:39   
Aldyy
Draga moja...još uvijek se mučite....bašmi je žaouser posted image user posted image user posted image user posted image ......da li si osunetila bebca?
Znam jedan slučaj iz liže okoline gdje je to pomoglo jer bebac nije mogao normalno mokriti a svi su mislili da su grčevi?
Konslutuj se sa svojim ljekarom i izvadi bebcu nalaze i vidi...
Puno pusačaod nas i molit ću Boga da i vama beštije brzo prođu...


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
18.10.2009 16:55:44   
Anoniman
Hvala svima na lijepim rijecima i brizi. I ja sam razmisljala da bismo ga mogli obrezati, ali nisam se jos dogovorila sa mm. Pitali smo dva doktora. Rekli su da to nije razlog. Ja bih ga obrezala, ali ne mogu donijeti sama odluku. Pita se i mm. Jos pregovaramo... user posted image

(odgovor članu Aldyy)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
18.10.2009 16:57:17   
Anoniman
Joj, drage mame, nemojte davati med djeci ispod 1 godine. U medu moze biti klica botulinus, za nas bezopasna, ali za bebu pogubna. Zvanicno je med za bebe ispod 1 godine zabranjen.

(odgovor članu Aldyy)
  Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
18.10.2009 16:59:56   
Anoniman
Mya, jos nije proslo, ali je bolje, hvala Bogu, odkada je doktor propisao kapi sa crijevnom florom. Vec sam ti rekla da je on kao mali primao antibiotike, pa mu je crijevna flora bila unistena i to nas je vratilo na pocetak. Valjda zato tako dugo traje. Hvala na lijepim zeljama. I ja vama zelim sve najbolje.

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 8:55:56   
suncan_dan
aldyy nemoj davat med malenom, sve dok nenapuni godinu dana.ako moleni ima jos grceve, probaj neku drugu alternativu, znam da je tesko, al biz ce aBd bolje.


http://www.ringeraja.ba/forum/m_85391/mpage_1/key_/tm.htm#85391

evo pise i ovde nesto o medu




< Poruku je uredio suncan_dan -- 19.10.2009 9:01:37 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 10:32:33   
lejla mitrovic
pozdrav, imam sina 11 mjeseci. kada je imao grceve pomogao je sok od kajsije ili  marelice. pila sam ga ja i dojila sina tako ga naravno on dobivao. po litar i po dnevno i kod mene je bilo rezultata

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 10:34:47   
nannah

IZVORNA PORUKA: Dindin

Joj, drage mame, nemojte davati med djeci ispod 1 godine. U medu moze biti klica botulinus, za nas bezopasna, ali za bebu pogubna. Zvanicno je med za bebe ispod 1 godine zabranjen.

botulinus

Sto je to botulinus?

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 11:55:14   
Anoniman
Oprostite, ali ja sam pogresno napisala. Pravilno je botulismus. Opasna bolest trovanja koja dovodi do blokade prenosa signala izmedju nerava i misica. U 90% slucajeva zavrsava smrcu. Danas postoje protivotrovi, pa je smrtnost smanjena na 10 do 15%. Postoje razliciti tipovi botulismusa. Za tip F ne postoji protivotrov. O ovoj bolesti ja sam ucila cak u osnovnoj skoli. (Ja pazila na casu user posted image ). Pogledajte u Wikipedii. 

(odgovor članu nannah)
  Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Obrazovanje!
klemzi

Je li vam bilo važno da vaši partneri imaju isti stepen stručne spreme kao i vi?

da (24%)

ne (64%)

ponekad primijetim razliku, ali mi ne smeta (10%)

ponekad primijetim razliku i smeta mi to (2%)


Broj svih glasova: 109

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *