|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.9.2009 20:51:07   
Aldyy
Duša moja...ja sam danas od 17 sati ko na iglama imali smo malo mirnije predvečerje nego inače, ali sam se bila naoružala čašom dobro slatke kamilice, i kada bi krenulo vrištanje umakala sam mu cucu u slatku kamilicu...to ga je umirivalo po 15 inuta....ono i dalje pomalo ječi ali dosta manje...pitala sam doktoricu rekla je da mu ništa ne može biti da slobodno mogu cucu da mu stavljam tako...pa malo je olakšavajuće...ali kamilica mora biti dobro slatka...ja sam u jednu čajnu šolju stavila 8 kocki šećera.....tako sam se borila od 17 do 19 sati...u 19 ga okupala nahranila i preživjeli smo danas bez puno frke....
Nadam se akobogda da će svaki dan biti bolje....

Pusače za tebe i bebca felix....pokušaj i ovo...i vjeruj znam taj osjećaj nemoći i razočarenja kada mašta god učinila ne možeš pomoći svojoj bebici...

Ja sam lično pokušala sa svim mogućim preparatima iz apoteke kapima,čajevima i ništa nije pomoglo...tako da sad pokušavam sve drugo...


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 20:36:35   
micica
Ako moze mala pomoc- da li je neko koristio sirup Nurse Harveys? Zapravo vidjela sam da je neko koristio ali koliko se efektnim pokazao? I od koliko se dana smije koristiti? U jednoj apoteci su nam rekli da moze cak i od 15-20 dana a na pakovanju pise tek od mjeseca. Pomozite, pleaseuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 20:36:37   
micica
Ako moze mala pomoc- da li je neko koristio sirup Nurse Harveys? Zapravo vidjela sam da je neko koristio ali koliko se efektnim pokazao? I od koliko se dana smije koristiti? U jednoj apoteci su nam rekli da moze cak i od 15-20 dana a na pakovanju pise tek od mjeseca. Pomozite, please

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 20:41:14   
mamma mumi
Ja sam koristila Nurse harveys i bila prezadovoljna snjim, ali sam ga tek kasnije koristila, jer nisam znala za njega, a do tada sam sve moguce kapi nase isprobala, koje su samo kratko pomagale.Toplo ti preporucujem taj sirup.

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 20:45:09   
Aldyy
IZVORNA PORUKA: emma.L

Kako je netko već napisao, Nurse Harvey's je zakon. Ni Espumisan, ni SAB simplex, ni homeopatija, ni uljane krpice... ništa nije pomagalo. Srećom nam je dr. Hodžić došao u posjet 19. dan, pa se nismo dugo mučili. Odmah smo joj uveli iako piše da je od navršenih mjesec dana. Čak nismo ni davali koliko je napisano, nego samo dva puta, a kasnije jednom dnevno. Sretno, imaš ga kupiti u Eurofarmu u Merkatoru.



____________________________________________________________________
emal....davala bebi taj sirup kad je imala 15 dana...po preporuci doktora....i ja sam ga probala meni nije pomogao...ali fala bogu pa sam jedna od rijetkih jer na ovoj temi vidjećeš da u 99 % slučajeva pomogne......
ja se borim nekako još s grčevima....da akbda pomogne sirup



_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 20:55:54   
mamma mumi
Drage moje zao mi je sto prolazite tu fazu, ja sam je sa svojim tarikom prosla, i to mi je trauma ostala, punih 5 mjeseci, place on, placem ja, a niti sam smjela sta pojesti, niti sam spavala.I meni je dr rekla da ga masiram, ne nosam, masirala sam, stavljala vrucu krpicu na stomak, pomogne nakratko, onda sam mu svaku noc davala kamilicu zasladjenu i mislim da mu je ona pomagala super. Znam kako vam je, blago majkama koje neznaju sta su grcevi, samo vam mogu reci da budete strpljive i to ce proci. Od tada moj tarik nezna jadničak prespavati noć u komadu, vazda se budi, ali i to je normalno, fizioloski, hvala Bogu pa su inace zdrava, a sve v+ce to biti iz vas ubrzo. LP

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 21:39:54   
micica
Drage moje, hvala vam na brzini. I ja sam probala sve moguce- kapi, ulje , cajeve, masiranje, nosanje, ...i nista. Kupila sam taj sirup i bila sam u nedoumici jer nemam koga pitati bilo sta. Bebaca nisam jos nosila pedijatru tako da mogu jedino vas pitati za savjet. Hvala vam

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 22:04:09   
ena23
Iscitala sam sve, necu pitati sta da radim jer kao sto vidim i ja sam od onih koje su sve probale a nista ne pomaze kad ga uhvate glupi grcevi...
Do sada je samo navecer poo malo imao, a danas je citav dan dreka... Ima 40 dana a spavo je samo tri sata danas (to u komadu, dok nije opet poceo plakat)...
Eto da se i ja pozalim.... i kazem da ni nama nurse harveys ne pomaze, meni se cini da mu bolje djeluju sab kapi. da, masaza trbuscica je nemoguca misija... od kako se rodio ne da da mu se takne stomak kad ga muce vjetrovi ili grcevi.. ja pokusala vise puta, samo gore napravim...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
1.10.2009 23:18:32   
gvendolina
bas mi je zao malih bebara,nada se da ce grcevi brzo prociuser posted image

I mi smo svasta isprobali i slabo nam je pomagalo.Sirup nam takodje nije pomogao.Jedino sto je nama palilo je spavanje na stomaku.Medutim Ajdin nikako ne voli na stomak,pa bi ga okretala tek kad zaspi.Ali sam to cinila samo preko dana,jer sam cijelo vrijeme dezurala,bilo me strah tako ga ostaviti.
ena  tvoja je bebica jos mala,pa kad jos malo poraste probaj bebu staviti na stomak

ljubimo vas


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
2.10.2009 14:31:19   
Aldyy
Drage moje.....lakše je kada se barem ovako razmijene iskustva....ja sada oko 17 poslije podne napravim kamilicu i dobro je zašećerim...i kada vidim da kreće dreka umačem mu cucu u čaj i dajem...to ga dosta umiri .....a ne mislim da mu može naškoditi.....to je svakako nekoliko kapi na cuci ...i tako preživimo taj period od 17 do 20 sati kada ga inače hvataju grčići.....

Pusače svim mama i bebačama.....


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
2.10.2009 14:44:52   
istra09
Naša kćerkica je počela dobivati grčeve sa napunjenih mjesec dana i trajalo je do skoro, tj.kada je napunila 2,5 mjeseca.
Pokušavali smo sa "espumisan" kapima, čajem od komorača... ali nisu pomogli.
Možda je jedino efekta imala krpica koju smo prethodno umočili u toplo ulje i stavljali na stomačić.

Strašna su iskustva kada ti se dijete bori sa nečim, a ti ne znaš kako da mu pomogneš. Posebno nam je teško bilo što smo znali koliko je boli, jer nam je pedijatrica rekla da grčevi stravično bole i da je taj bol jači za dijete od bilo kakvog drugog bola.
Sva se stresem kada se sjetim tih iskustava...

I bilo je upravo onako kako nam je rekla pedijatrica - to jednostavno dođe i prolazi samo od sebe.




(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
2.10.2009 17:20:20   
micica
Ja sam cula za novi "recept" pa cu ga isprobati. Pcelinji vosak se istopi, nakapa na gazu poput ulja i prekrije drugom gazom tako da fakticki  napravite "sendvic". To se treba ohladiti i kasnije, kad se stavlja bebari na pupu, treba to malo zagrijati fenom. Ostalo mi je jos to pa vam javim da li ima efektauser posted image

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 16:37:51   
vogelce
bebi je sad 45 dana i muce je grcici, probala sam vec i sa espumisan kapima i mijenjala formule, masaze stomaka cak sam i kod doktora bila al mi ni on nije znao neki drugi savjet dati. ovih dana se sve vise pogorsava. prije je spavao makar 2-3 sata u komadu a sad nema teorije ni pola sata da odspava,svakih 15 minuta se budi. nadam se da mi ima neko neki savjet koji ce pomoci

(odgovor članu micica)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 16:47:01   
Mya_81 RR
Mila, evo kopiram dva posta jer sam ti pisala na temi koju si otvorila...

E, mila gdje me nađe s ovom temom...

Prvo, nemaš pojma koliko mi je žao što se mučite s obzirom da znam kako vam je jer smo mi imali strahovitih problema...konstantno plakanje poslije svakog obroka, stenjanje, napinjanje ...još uvijek nisu nestali, ali je puno bolje, to jest izdržljivije i bolje spavamo

Mila moja, mi nema šta nismo probali...čak smo išli i bioenergičaru...na ovoj temi što ti je Nunichi napisala možeš detaljnije pročitati šta sve možeš probati, ali svi ti lijekovi možda mogu malo pomoći, ali nažalost i bebica i ti morate proći tu fazu i čekati da sami prođu...

Jedino što se tiče spavanja, ja sam primijetila da je mojoj curici najviše pasalo zbog tih grčeva spavanje na stomaku...malo je ostavim da učvrsti na boku da ne bi odmah poslije jela sve izbljucala jer pritišće stomačić i onda je okrenem na stomak...otkako sam počela to prakticirati stvarno sam primijetila razliku koliko je tada mirnije spavala...

SRETNOOOOOOO!!!!!

Zaboravih spomenuti da možda i nije u tim situacijama pametno stalno mijenjati formule jer mogu samo pogoršati...znam jer smo i mi tu grešku radili...doduše, naravno da ćeš promijeniti kad vidiš da bebi hrana ne paše....

Nego, koju hranu trenutno jede?





_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vogelce)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 17:18:54   
vogelce
pokusala sam vec sa spavanjem na stomacicu, nisam puno mijenjala formule znam da pogorsava, bio na aptamilu i sad hipp 1 probiotik, on mu je kao pomogao prvih desetak dana,nije tako strasno bilo i sad opet po starom, nesmijem mu vise mijenjat formule pa neznam ziva sta cu ,citam sad  za ovaj sirup nurse harveys pa cu njega probat.  nemogu ga gledat kako se pati,grozno kako se napinje,vristi.... a samo se pogorsava nikako da ublazi. espumisan,komorac,masaze, tople obloge, podrigivanje vise puta tokom hranjenja i spavanje na stomacicu nista ne pomaze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 17:24:22   
Mya_81 RR
Mila moja user posted image ....mi smo isto jeli taj hipp i nakon nekog vremena je doslovno znala vrištati dok jede i onda smo prešli na aptamil comfort...ta hrana nam je najviše pasala, a sad je li baš do hrane ne mogu ti reći 100 posto jer je Minja  tada imala nešto više od 2 mjeseca pa je možda i vrijeme učinilo svoje...

Nadam se da će sirup pomoći, nama nije, ali eto nama ništa nije pomoglo već smo morali čekati da joj se probava sama navikne i eto sad je situacija puno bolja...

Kakva je stolica bebici i je li svaki dan...


< Poruku je uredio Mya_81 -- 5.10.2009 17:25:33 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vogelce)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 17:31:19   
vogelce
i ja sam aptamil comfort koristila al nije pomogao, sad na hippu je malo bolje bilo al valjda dok se nije navikao na formulu pa opet isto. jedina mi je nada ostala taj sirup, ako on ne pomogne neznam sta cu, odoh ga sad kupit pa cemo vidjet. hvala ti puno na podrsci, javim kako je proslo sa sirupom pozdrav

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
5.10.2009 18:42:30   
Aldyy
draga vogelce...kako mi je samo žao zbog grčića...znam kako ti je....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam poboljšanje primjetila kako pijem više od litar i pol soka dnevno....

javni da li ti je pomogao sirup?


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu vogelce)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.10.2009 13:16:30   
mojbebac



a fen jste li isprobale, ja sam taj savjet cula jos u porodilistu, i pisala negdje na forumu, mozda je nekom smjesno, kao sto je bilo smjsno svima koji su dolazili i vidjeli to ali nama je to zaista pomagalo.... jednostavno kada place zbog grceva i ne moze da spava zbog toga ja sam joj palila fen i to ju je smirivala i ona bi spavala.....samo oprezno sa fenom, ako ga budete koristile.... dalje od tkanina, drveta i sl. ma znate vec


_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.10.2009 17:55:41   
Mya_81 RR
Fen nam je toliko bio u upotrebi da sad mrzim sušiti kosu...i danas nam ponekad posluži, ali sve rijeđe user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.10.2009 13:47:51   
Aldyy
fen????'

kako ste to koristile...da beba samo čuje zvuk fena ili---


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.10.2009 13:56:34   
mojbebac
pa da, samo jednostavno ukljuci fen i neka radi, ja sam tako, stavim ga na pod i ukljucim.... i nemoj blizu tkanina i sl. meni je to stvarno pomagalo..... mislim smirivalo je bebca! pozdrav i srecno!

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.10.2009 14:00:43   
Doraa
Nešto se ne sjećam da li sam pisala na ovoj temi ali da sad ne tražim reći ću svoje iskustvo:
nama ništa nije pomagalo ni čajevi ni kapi za grčeve ni sirup...ma ništa čak smo ležali u bolnici zbog grčeva ali jedino od čega bi mu odmah bilo lakše je savjet koji mi je dala pedijatrica prijateljica u povjerenju: Stavi malo bademove kreme na vrh toplomjera i lagano gurnuti u guzu-ne previše samo blago vrh da uđe krema i malo provrtiti. Nakon toga uraditi par vježbica savijanja nogica u krug (kao vježbe za kukove) i beba odmah počne prduckati i kakati-odmah joj naravno bude lakše. Ali fazon je što se to ne smije prečesto raditi. A druga mi je ljuto doktorica rekla: "ma šta tražite lijek za grčeve to je normalno bitno je da je zdravo dijete nosajte(grijte stomak) i tješite bebu dok ne prođu i to je to"user posted image U suštini tako ti i dođe.user posted image Ali hvala Bogu prođe i to.


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.10.2009 14:08:39   
nanade
joj ja uzasno imam problem oko toga i beba mi place pogotovo navece od  do 2-3 sata u noc i nema sta nisam pokusavala i to sa toplomjerom ,i gaze uljane,masaza ,kamilica,komorac ma sta mi je ko govorio ja sam primjenjivala ali sam se pomirila s tim da je to normalno kod beba i da mora proci neki period da to prodje,ali toliko mi je zao kada place user posted image ,da nakraju i ja pocnem za njom.....samo da to vise prodje .....

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.10.2009 11:50:39   
Aldyy
Draga nanade potpuno te razumijem, kod mene fala bogu više nema grčića...HVALA BOGU...ali ne znam ni sama da li su onako prestali ili ... stvarno ne znam...znam samo pošto dojim pijem jako mnogo vode i sokova u toku dana preko 2 litra, a ovdije sam pročitala na početku da i to zna pomći...to je jedino što radim.....pa pokušaj i ovo nemaš šta izgubiti....

Pusače za tebe i bebicu....i budi jaka proći će......


_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu nanade)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *