|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.7.2009 10:58:50   
Ex Yu
i mi se patimo do juce ... neznam sta da mu radim a tako mi ga zao ...

grci se vrisne i to u bilo koje doba dana i tako cjeli dan juce nikako po danu nije zaspao jedva kaki i izgleda da ga to boli ...

bas kako je mya napisala user posted image



_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.7.2009 11:42:25   
ziki
Za grčiće ta hemija baš ne djeluje. Traik je imao baš jake grčeve probali smo espumisan kapi i čaj od komorača i ništa nij djelovalo. Zato izmasirat bebi stomaćić u smjeru kazaljke na satu i toplu krpicu na stomačić, bebu u ruke i nosat. Može i na pilates loptu, to sam kasno čula. Strpljenja i srteno 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.7.2009 12:59:26   
škorpija
Nama pimaže nurs harveys sirup protiv grčeva, prije smo korsistili sab simplex kapi i nisu nešto bile efikasne. Samo što su kapi jednostavnije a upotrebu jer se stavljaju u bocu a sirup se daje na kašiki pa kad se grči od bolova pola ih prospemo dok prinesem ustima

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.7.2009 20:08:57   
ivanak
Pozdrav,
imam pitanje!
Sutra će nam biti mjesec dana i zanima me kako izgledaju ti grčevi?
Moja mala beba se nekad nateže za pokakati pa pocrveni jer ne može, jeli to početak grčeva ili????
Prva mi je bebe, neiskusna sam pa bi molila da mi netko pojasni te grčeve.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.7.2009 20:26:57   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: ivanak

Pozdrav,
imam pitanje!
Sutra će nam biti mjesec dana i zanima me kako izgledaju ti grčevi?
Moja mala beba se nekad nateže za pokakati pa pocrveni jer ne može, jeli to početak grčeva ili????
Prva mi je bebe, neiskusna sam pa bi molila da mi netko pojasni te grčeve.



To nisu grcevi...cim nisi sigurna...user posted image user posted image
Beba se izvija, place, stenje....i tako satima...sta god da uradis ona samo place i place....Hvala Bogu bar prestanu do treceg mjeseca...Cim se sjetim grceva, odmah mi nije dobro...user posted image user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
16.7.2009 20:44:33   
ivanak
Hvala na odgovoru.
Već sam se pobojala da će mi i to sad doći...
Ma kako se to čini, to je užasno iskustvo i ne bih ga volila doživiti.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.7.2009 9:29:27   
Anoniman
Eh, odavno se nisam javila na ovu temu. Nisam imala snage ni vremena. Mom malom ce uskoro 5 mjeseci, a mi jos imamo grceve. Manje, ali jos uvijek jake. I samo da potvrdim, Mya_81, to su grcevi. Moj maleni i dan danas ima grceve po cijeli dan i noc. Nema odredjenog vremena. Pojavljuju se gotovo nakon svakog dojenja. Nekad se grci, stenje i kenjka, a nekad place. Probala sam sve, ali pomaze samo nosanje. i jednako je tesko i danju i nocu. Gotovo uopste ne spava. Ne znam kako uopste raste. Nocu ga nekako mogu smiriti dojenjem na pola sata ili sat, ali ne uvijek. Ne mogu vise ustajati, pa smo izbacili mm iz kreveta, a ja i beba spavamo zajedno na krevetu. Uh, kako sam nenaspavana... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Dindin -- 17.7.2009 9:30:09 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.7.2009 9:32:59   
hanabanana
Meni je pomogla obična voda. Pila sam tri do četiri litre vode dnevno. Rekla mi jedna prijateljica da je to njoj pomoglo, i nama je.
Pa probaj, ništa te ne košta, jer vidim da dojiš.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.7.2009 9:35:37   
mivica
IZVORNA PORUKA: Ex Yu

i mi se patimo do juce ... neznam sta da mu radim a tako mi ga zao ...

grci se vrisne i to u bilo koje doba dana i tako cjeli dan juce nikako po danu nije zaspao jedva kaki i izgleda da ga to boli ...

bas kako je mya napisala user posted image



Ja sam vec nekoliko puta spominjala da smo imali velikih problema sa grcicima kad je Bakir bio mali. Znao je ne zaspati i do 1 sat nocu. user posted image  Mislila sam da nema pomoci jer smo sve isprobali, od cajeva, uljanih krpica, termofora sa kospama, kapi, itd. Ali zaista, nista nije pomoglo osim sirupa Nurce Harveys. Stvarno djeluje. Slobodno se moze davati bebama, jer je na biljnoj bazi i sjecam se da sam ja svom bebacu redovno davala, nisam cekala da dobije grceve pa da mu dam. Nego na svakih 4-6 sati, cini mi se. Ma uostalom ima uputsvo prilozeno uz sirup. Vidim da dosta mama spominje taj sirup. Znaci ako nista ne pomaze, ovo ce sigurno ublaziti patnje bebaca user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.7.2009 9:55:21   
ziki
Dindin baš mi je žao što se mučite i ti i beba toliko dugo.  Jesi li probala da propratiš svoju ishranu? Tarik nije mogao da podnese da ja popijem kravlje mlijeko dugo, možda čak do 9 mjesca. Jesi li se konsultovala sa ljekarima. Moja sestra je imala produžene grčeve do 6 mjeseca, njoj je na kraju pedijatar dao neku injekciju da popije i prestalo je. Jeste to bilo davno i pedijatrijska praksa se promijenila al nije zgore posavjetovat se. Sretno i tebi i user posted image  nadam se da će sledeć  tvoj post bit prestali su grčevi

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
17.7.2009 10:10:14   
mivica
Meni je cak jedan stari peidjatar rekao, da niko na svijetu zapravo ne zna od cega stvarno nastaju grcici kod beba. Iskustva su razlicita i sve su manje vise nagadjanja. Jednima pomaze mlijeko, drugima opet suprotno, neke mame jedu sve i svasta i bebe uopste nemaju grceve! Znaci to je sve individualno!

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
20.7.2009 10:34:53   
Anoniman
Hvala svima za podrsku. Trebam je stvarno. Ovdje sam sama, mm radi, pa ne moze tako puno pomoci i jedino mi ostajete vi da malo popricamo i olaksamo jedni drugima.
Probala sam sve. Pazila sam na ishranu. Nije pomoglo, ali je moglo odmoci. Npr. teze je bilo ako pojedem nesto. Nisam sigurna sta je problem. Nekad je bio osjetljiv na jaja, npr. pa ja ne jedem duze vrijeme, onda probam ponovo i onda vise nije tako tesko. Onda mi je hemoglobin pao od takve ishrane, pa je to gore i za mene i za bebu, pa sad jedem skoro sve. Ne usudjujem se jesti kos kupus, grah, gljive... Mlijeko sam pila, pa prestala. Sada popijem ponekad malo. Vodu sam pila od pocetka u ogromnim kolicinama. Ma, nije od hrane. I djeca koja ne doje imaju grceve. cak i vise. Pocela sam piti magnezijum. Kao u trudnoci. Nedostatak mg bi mogao biti jedan od uzroka. Mozda sam vidjela malo poboljsanje, ali nista spektakularno. Kako mi je nekoliko ljudi reklo: prestace kad pocnem uvoditi cvrstu hranu. Prije nekoliko dana sam pocela i vec je bolje. Sad su cesci periodi kad ga mogu smiriti nosanjem. Za taj sirup ovdje niko ne zna.

(odgovor članu mivica)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
20.7.2009 15:45:20   
emma.L
Kako je netko već napisao, Nurse Harvey's je zakon. Ni Espumisan, ni SAB simplex, ni homeopatija, ni uljane krpice... ništa nije pomagalo. Srećom nam je dr. Hodžić došao u posjet 19. dan, pa se nismo dugo mučili. Odmah smo joj uveli iako piše da je od navršenih mjesec dana. Čak nismo ni davali koliko je napisano, nego samo dva puta, a kasnije jednom dnevno. Sretno, imaš ga kupiti u Eurofarmu u Merkatoru.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
20.7.2009 15:48:05   
emma.L
Izvini, Dindin, ne vidjeh da nisi u Sa. Sirup je, mislim, britanski proizvod, ako ti išta to može pomoći.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
20.7.2009 16:10:45   
Mya_81 RR
Mi smo sinoc bili budni od 1 do 9 uz nekoliko vrlo kratkih pauza gdje bih se svaki put ponadala da ce uspjeti zaspati, ali bez veceg uspjeha...pomislila sam onda da ce sigurno dan biti miran jer se i ona izmorila pa ce mozda i odspavati, ali eto ni danas nije nista bolje. Uspjela sam je sad uspavati, izgleda vrlo kratko jer je cujem u kreveticu kako se pocinje grciti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .....sve sam mislila da je dosad situacija s brcevima bila grozna dok nije dosla sinocnja vecer....samo se nadam da cemo takvih noci imati sto manje...

Kupila sam jutros ove kapi Sab Simplex da isprobamo, a ako to ne uspije nabavit cu ovaj sirup i zaista se nadam da ce bar malo ublaziti situaciju....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.7.2009 16:47:16   
Anoniman
Joj, Mya, to nekako lici na maog malenog. Zelim samo da ti dam podrsku. Samo smireno. Ako osjetis da ne mozes vise. Spusti je i neka place. Bolje nego da si ti prenervozna, pa da preneses nervozu na nju (ja govorim iz svog iskustva). Zelim ti da sto lakse i brzes prodjes kroz ovo. 

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.7.2009 16:55:26   
Lalana
Zene su vec sve rekle.
Strpljenje strpljenje i samo strpljenje.
Moja djeca nisu imala grceve ali znam po drugoj djeci kako je to tesko i za mamu i za bebu.user posted image
Eto samo da znate da smo uz vas i da se brinemo.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.7.2009 18:30:06   
škorpija
mya 81 jesi li pokušala da je skineš samo u pelenu i staviš na svoje grudi da spava, meni je to pomagalo kad je ajdin bio manji. Kad zaspe možeš je vratiti u krevetac, ili ako nećeš da ležite skini se u grudnjak i nju u peleni nosaj, meni je ovo uvijek pomagalo, naravno uz kapi za grčeve. Sretno


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 8:42:47   
gvendolina
draga moja znam kako se osjecasuser posted image Mi smo se prije par veceri isto tako napatili.Toliko je plakao da se par puta zacehnuo.Na kraju smo ga spremili i u auto,vozali smo se dok se nije smirio.najgore je sto ne znas sta da radis,osjecas se bespomocno.Davali smo mu i kapi i mijenjali hapu.kupila sam  i onaj sirup Nurs harveys,ali opet je imao grceve.Sad mu nista ne dajem,samo kamilicu sa kimom i hB nije se ponovilo to od neku vece.
Nama je pomagalo i spavanje na stomaku.Samo sto Ajdin ne voli na stomak,pa bi ga ja prvo uspavala i onda stvaila na stomak.Probaj i ovo sa vozanjem u autu ako voli da se vozi.
sretno draga,nadam se da ce malu bebicu brzo proci aBd

< Poruku je uredio gvendolina -- 22.7.2009 8:44:59 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 9:14:06   
Anoniman
Gvendolina, ti si prva koja je rekla da sirup Nurse Harvey nije pomogao. A ja se taman obradovala. Sinoc smo nasli sirup ovdje u Njemackoj i narucili ga preko interneta. Joj, tesko meni ako ne pomogne. Ja gubim strpljenje jer je kod nas tesko vec 5 mjeseci. I sto je najgore ne vidim da ide na bolje...  user posted image bem ti doktore koji nista ne znaju.

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 9:40:05   
Anoniman
Nikad ne psujem. Ne znam sta mi bi. Bas sam iscrpljena.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 10:52:39   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Dindin

Nikad ne psujem. Ne znam sta mi bi. Bas sam iscrpljena.


razumijem te draga dindin,mogu misliti kako si umorna.Najgore je sto i kad se dijete smiri ja ne mogu zaspati od nervoze i sve strepim da ga ponovo ne uhvati.Ne znam sto nama nije djelovao ovaj sirup,mozda sam ja nesto pojela pa mu nije godilo.Svekrva kaze da je mozda i oplakao,pa je zbog toga tako plakao.Nadam se da ce vama pomoci jer vecina hvale ovaj siup i kazu d ag atreba i preventivno davati poslije jela.Moze se davati samo 6 puta u toku 24h.
sretno i da bebonija brzo prodje aBd


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 12:04:23   
Ex Yu
nama je bolje mama je nasla par caka kako prevariti grvece
nekad pomaze topliji caj (jedino hoce plantex) i onda dosta prducka i izbaci zrak pa valjda bude lakse a ja mu dok pije flasicu masiram stomak

ako nam ni to nepomogne onako ucviljen lako zaspe ako ga na tren prastane stomacic pa ga ja uzmem na sebe na prsa ja legnem a njega stavim preko sebe da su mu nogice niz  moj stomak a glavica na jednoj siki to mu je kao jastuk i uzmem ga rukama oko struka pa ljuljam gore dole ne lijevo desno i tako mu je valjda masira stomak tako zaspe

a na kraju nam uvijek pomaze autosjedalica il se ljuljamo u kuci il idemo u auto ako je normalno doba dana


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 12:28:35   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: gvendolina

najgore je sto ne znas sta da radis,osjecas se bespomocno.


E, upravo tako....user posted image

sretno i vama...i svim ostalim mamama i malim mališanima koji se pate sa odvratnim grčevima...i da taj ružni period prođe što prije!!!!!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.7.2009 12:30:19   
Mya_81 RR
A gdje ima kupiti taj sirup?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *