|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.11.2008 16:36:08   
treselle
hannah i ja sam bila u istoj situaciji kao i ti. Moj mis je imao grceve non-stop, to vise nije bilo normalno. Ja sam mislila da cu poludjeti, plakala sam zajedno s njim. Sve moguce smo probali, cak sam narucivala posebne flasice iz Amerike - nista. Jedino su nam malo pomogle te homeopatske granule ili je to vec bio period kada su sami nestali

_____________________________

Mein Sonnenschein

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
6.11.2008 18:39:10   
Dinka 79
Ko će mu ga znati. Vrlo moguće,ako je to proces formiranja bebinog probavnog sustava,onda nam nema druge nego da ih otrpimo,i da se molimo Bogu da nas što prije prođe.
Uz to sve koristimo sve moguće kapi,kupke,masaze i čuvamo se hrane user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 8:33:33   
emma.L
Izvinjavam se ako je netko spomenuo vec, jer nemam vremena sve procitati (mame, razumijete me valjda user posted image ), ali sa Emom smo kuburili prvih 15 dana - sada joj je 23. Zvali smo pedijatra doma i preporucio nam je sirup koji djeluje- zove se Nurse Harvey's sirup protiv grceva. Moze se davati do 6 puta dnevno, ali nama je dovoljno ujutro i navecer. Nadam se da ce pomoci! Ima ga u svim ljekarnama.

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 8:54:39   
Hannah
pazite, mislim da je taj sirup od 1 mjeseca. Sab kapi i espumisan imaju isti sastav i ako se često daju uzrokuju zatvor. A nije da nešto pomažu osim u smirivanu savjesti...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 9:59:44   
Gigana
ma mi smo svašta isprobavali i sab simplex i espumisan i neki sirup "Baby Colic" na biljnoj bazi, ali ništa specijalno nije pomoglo dok to samo od sebe nije prestalo.  Masirati stomačić i okretati bebu na trbuh - tako smo mi radili i to nam je najbolje pomagalo.  Prestalo je sa nekih 3 mjeseca.



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 11:43:27   
Dinka 79
Ja sam davala te kapi sab simplex,i baš sam primjetila da je skroz smanjila kaku u odnosu na prije,pa sam od jučer prestala davati. Al najbolje je izgleda raditi kao i Gigana,masirati i okretati na stomačić i strpiti se,nema druge.

Mada ako baš budu pojačani ja ću probati s tim sirupom Nurse Harvey s, a sa kapima smo završili.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 11:49:09   
proud mom
ne znam da li ste pročitale, ali u apotekama na kesicu možete kupiti PLANTEX čaj i on je nama super pomagao... uopće nije skup a možete kupiti kesicu dvije pa ako vam pomogne super, a ako ne onda samo prekinete i eto... 

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 11:49:43   
ziki
Ja ko papagaj ponavljam masiranje, topla krpica na trbu, možeš u ulje narendat malo muškatnog ili indijskog oračića, nosanje bebe i dijeta majke ako doji bebu. Sva ova terapija ko zna kako djeluje jer se još uvijek ne zna šta tačno izaziva grčeve kod beba, tako da najvjerovatnije ima i neželjenih efekata.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 11:58:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ziki

...topla krpica na trbu, možeš u ulje narendat malo muškatnog ili indijskog oračića, nosanje bebe i dijeta majke ako doji bebu. ...


moja beba je imala gricice prije dva dana user posted image
nije mi jasno otkud sad u ovo doba...
al evo tacno ovo joj je pomoglo ko sto ziki kaze
nije odmah naravno, a djeluje
topla krpica, ugrijano ulje, i to na stomacic
umotala je dobro, utoplila je i privila uz sebe, odvrnula laganu muzikicu, da je nadglasa u placu (to uvijek djeluje) i nosala je i pjevusila joj
dijete se smirilo...user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 7.11.2008 12:35:03 >

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 12:26:19   
Hannah
Znate koja je nama terapija bila najbolja: kad krenu grčevi, umotam ga u dekicu/tetru, cuclu u usta i na loptu za pilates, znala sam cupkati po tri sata...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 14:34:05   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Hannah

Znate koja je nama terapija bila najbolja: kad krenu grčevi, umotam ga u dekicu/tetru, cuclu u usta i na loptu za pilates, znala sam cupkati po tri sata...


user posted image  I ja to radim i mogu vam reći da joj godi user posted image user posted image user posted image user posted image
Nekad joj pustim muziku pa je nosam po stanu, a nekad se ljuljamo na lopti.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 19:12:12   
ziki
Ja sam tek posto su prosli naduvala loptuuser posted image  do tad sam nosala po stanu uzduz i poprijeko

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
7.11.2008 21:53:26   
rozi
user posted image A kraj  mene lopta bila, nikad mi nije palo na pamet da sjednem sa njim user posted image . Ajd mozemo se sad cupkati

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
8.11.2008 8:52:55   
lejlaze
kod nas su grcici bolje user posted image , haman da ih manje ima. sam u jutarnjem terminu ali ni to nije strasno. nadam se da nije trenutna faza, nego da prolaze user posted image

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2008 19:16:56   
lejlaze
evo da kazem da ni danas nije bilo napinjanja. place samo kad kaslje, moram reci da je zadnjih par dana skroz druga beba. smije se, vesel.  

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2008 19:19:18   
ziki
user posted image user posted image user posted image user posted image Darise, jos samo malo ljubi te tetauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2008 19:57:41   
lejlaze
ziki hvala puno

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 20:21:15   
Daja_sa
Imam pitanj za mame koje su svojim bebama davale Espumisan kapi...
Jeste li primjetile promjenu u stolici vase bebe nakon davanja kapiuser posted image user posted image
Kod moje bebe stare 1.5 mjesec stolica je nekako rjedja nego inace nakon sto uzima kapi...jel to normalnouser posted image user posted image user posted image ...mene strah da to ne predje u proliv pa sam odmah prestala da joj dajem..a ona se jadnica pati sa grcevima...a sa kapima joj bude bas lakse...Zbunjena sam skroz...

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 20:26:57   
Skvo RR
Draga ja sam mojoj ukinula sabsimplex, na nagovor dr Vukovic i uvela sam joj Espumisan kapi, koje joj dajem u hapu ujutro...i dvaput dnevno po 20-30 ml Komoraca, da je ne ureknem evo vec cetvrti dan, grceva nema....nadam se da se nece vratiti...svaki dan strahujem da se ne vrate..Kaki mi 2-3 puta dnevno...hehehe kao velika...
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 20:30:07   
ziki
Ja mu nisam puno ni davala, 3-4 puta, a onda skontala da bas i ne djeluju. Tad nisam primjetila nista neobicno stolici.  Bude ponekad redja bez nekog razloga.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 20:32:05   
Daja_sa
A koliko kapi joj stavis u hapu...user posted image
Moja Sara ima jednom stolicu u 24h...ali masala bude puna pelena...i jutros primjetim malo rjedja stolica nego inace... mene odmah panika uhvatila...
Ja sam njoj obicno u svaku flasivu stavljala po 5 kapi Espumisana... a caj pije ponekad kad joj se pije hehhe i to onaj Hipp instant
Koji ti caj dajes bebariuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 21:11:12   
Skvo RR
Draga stavljam joj po 20-25 kapi u hapu..tako pise u uputstvu, a rekla mi i doktorica.
Dajem joj Hipp-ov caj od komoraca.
user posted image user posted image

< Poruku je uredio skvo -- 12.11.2008 21:12:17 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2008 21:38:38   
Visnja RR
Ja sam svako jutro davala 15 kapi zajedno sa D3... kasicicom...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2009 23:07:35   
Anoniman
Kada nastaju grčići kod beba, da li prvih dana ili je to poslije nekoliko mjeseci, ili ne postoji pravilo?

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.1.2009 11:08:49   
mamina cura
Obicno nakon sedam dana po rodjenju. A traju neki krace neki duze, ovisno o bebi. Desavaju se zbog kolicine vazduha koji beba proguta sa mlijekom. Nemaju ih sve bebe. Moj prvi je imao dok mala nista.
A procitaj na postovima koje su najbolje metode sprecavanja i pomaganja. Svaka bebica je nakraju posebna individua tako da nekima nesto pomaze a nesto ne.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *