|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 12:00:50   
MineLaa
daji hapu Hipp u Aventovoj bocici...to je mozda razlog jer ta bocica je bas preporucljiva,protiv grcica....i kod mene je bebi poceo da ima grcice i pdkad ga hranim tom bocicom nema ih vise

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu lenica)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 13:06:12   
nannah
Ma i mislila sam da je to; al to je baketrija opasna i za odrasle ljude - izaziva paralizu - btw. injekcije botoxa se sastoje od tog toksina). Nego mi nije jasno kako u medu ...

_____________________________

-------
Lolo, 27.08.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 16:54:12   
Anoniman
Eh, ne znam odakle ova baja u medu...


(odgovor članu nannah)
  Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
19.10.2009 16:59:20   
Anoniman
Sigurno ima boljih i gorih bocica za hranjenje (stvar je u cucli). Beba moze gutati manje ili vise zraka, ali nema te bocice koja moze pomoci u slucaju grceva koji nisu uzrokovani iskljucivo progutanim zrakom. A nije dokazano da je zrak jedini uzrok...
Dojenje je najbolje. Majcino mlijeko je najbolji probiotik. Sve vjestacke hapice su jadan pokusaj imitiranja onoga sto svaka (skoro svaka) zena ima - majcino mlijeko. Dojena djeca mnogo manje pate od grceva...

(odgovor članu MineLaa)
  Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
20.10.2009 10:41:54   
MineLaa
Dojenje je najbolje. Majcino mlijeko je najbolji probiotik. Sve vjestacke hapice su jadan pokusaj imitiranja onoga sto svaka (skoro svaka) zena ima - majcino mlijeko. Dojena djeca mnogo manje pate od grceva...
IZVORNA PORUKA: MineLaa


aaa pa naravnoooo ja sam svog dragog darisa DOJILA DO 3 I PO MJ.....a sad Hipp moram vam reci da je mnogo lakse da doji vec ovako stalno ustaj pravi hape.....

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.10.2009 13:32:33   
seka87
pozdrav drage mame ako moze neka od vas koja je koistila KIM da mi kaze kako ga je pravila???
i je li se onda to daje bebi ili ja da pijem!!

unaprijed hvala na odgovorima

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu MineLaa)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.10.2009 13:37:45   
Lucina
Moram reci da ja svoju bebicu nikada nisam dojila, od samog rodjenja smo koristili Hipp i Avent flasice i nikada nismo imale neprospavanu noc. Apsolutno svaku noc je spavala, samo sto sam joj davala da jede svaka 2-3 sata, tako da ne znaci da adaptirana mlijeka stvaraju vise grceva od majcinog mlijeka. Majcino mlijeko jeste najbolje, ali svaka zena ima razlog zasto doji ili ne doji bebu.

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.10.2009 13:38:37   
mojbebac
par zrna kima stavi u caj koji dajes bebi npr. u kamilicu, a i ti mozes da pijes taj caj ili onaj za dojilje sa kimom i komoracom, nije na odmet!!! 

_____________________________

mamina i tatina princeza stigla na svijet 14.05.2009

Nas mali princ stigao 07.10.2015. 54cm,4300 gr

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.10.2009 13:47:14   
mamana
Ja sam koristila kim,ali i puno drugi stvari pa nisam sigurna koliko joj je on pomogao. Kod kima je važno rasječi onu sjemenku i dobro je iskuhati, pa sa tom vodom praviti čaj i adaptirano mjileko. Tako sam ja radila, to mi je rekla jedna starija žena, da kim nema nikakav efekat ako je kuhan cijeli.

(odgovor članu mojbebac)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.10.2009 15:10:18   
Aldyy
JOJJJJJJ

Hvala Vam na  savjetima i tome što ste mi skrenule pažnju....ne dajem mu med više nikako...nema više grčeve fala Bogu prošlo je....onako kad je nervozan pred spavanje ili kad se onako unervozi palim fen ili počinjem usisavati....čak i zaspi uz zvuk usisivača..:):)..pa mi to dođe ugodno s korisnim.....i stvarno ga ovi zvukovi umire..:)

Nisam stvarno znala za med da je ovako opasan...ali hvala Vam svima još jednom što ste mi rekle za ovo......

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jel ima neki forum koji govori o redovitosti bebine stolice...pokušavam da ga pronađem ali ne uspijevam....



Pusače svim mamama i bebama koje imaju grčiće....i onima koje ih nemaju....ne dajte se proći će akbda...





_____________________________

:) Mahir :)
Mamino sunce zasijalo 05.08.2009. u 6:45

Volimo se, mazimo se, pazimo se....

Kako je brzo godina prošla od najsretnijeg dana...a mama ga svakim danom sve više voli :):)

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.10.2009 16:31:37   
MineLaa
aaa pa kao i lucina i ja hranim bebi s tim hapama i bocicom i kazem vam nema grcicaaa....toplo i vama preporucujem to da koristite..... pusssa velika za sve mamice i bebicee user posted image

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu Aldyy)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.10.2009 10:52:50   
Anoniman
Drage moje, vi ste imale srecu da vase bebe nemaju grceve, ali to nema nikakve veze sa tim sto vase bebe hranite pomocu bocice. Blago vama, pa niste imale muke sa grcevima. Dugo je da pisem o tome zbog cega grcevi nastaju. Ima toliko toga na internetu, pa i nema potrebe da ponavljam. A i mame koje muku muce sa grcevima procitale su vjerovatno sve do cega su mogle doci. Uglavnom, ako bebu dojite i ima grceve, grceve necete eliminisati tako sto cete preci na bocicu, a pogotovo ne tako sto cete preci na vjestacku hranu. Vrlo je vjerovatno da vjestackim mlijekom mozete pogorsati stvar Usput, niko od nas nije rekao da beba koja doji nema grceve, a beba koja se hrani pomocu bocice uvijek ima. Ne, samo statistika pokazuje da je bolje ako bebu dojite. Ako beba ima grceve, onda je lakse sa dojenjem.

(odgovor članu MineLaa)
  Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.10.2009 11:00:45   
Anoniman
Inace, da vam kazem, mom malenom je puno bolje kako mu dajem kapi sa crijevnom florom. trebam davati jos nekoliko sedmica da se crijevna flora obnovi. Inace, vec sam susrela roditelje cija su djeca iamala grceve 9 mjeseci. Eto, mi spadamo u tu grupu.user posted image
Ali, najgore je iza nas. Proci ce i ovo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.10.2009 14:05:55   
Aki Sa
Draga Dindin sta si pocela davati, imam iste probleme dojimo se i stalno omamo grceve. Mixam i sab simlex i espumisan i Nursey Harve ali samo kratkotrajno nam pomogne

Spavamo maximalno 1 u komadu

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.10.2009 14:11:01   
Anoniman
uhh grcevi,grcevi
Mi smo otpatili stim grcevima puna 3mjeseca,kad se samo sjetimuser posted image koje su muke bile.....
Al hb.proslo je user posted image user posted image nema ih vise
Kad vidim kako se bebice pate zao mi je,al proce abd.user posted image user posted image

(odgovor članu Aki Sa)
  Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
23.10.2009 14:47:07   
MineLaa
aa pa majke koje doje trebaju da se suzdrzavaju gaziranih picaa fanta kola sprajt kisela i grahaaa ja dok sam bebi dojila do 3 i po mj tog sam se pridrzavala i sve je bilo okiu doki user posted image

_____________________________

13.06.2009. Daris mamina srecaaa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
24.10.2009 11:20:06   
Anoniman
Draga Aki, doktor mi je dao recept za Symbio Flor 2. To su kapi koje se uzimaju tokom jela. Bebe mogu dobiti 5 kapi. Tecnost sadrzi bakteriju Escherichia coli. To je bezopasna bakterija u crijevima (bezopasna dok je u crijevima). Kapi nemaju nikakvih nuspojava. Mogu se uzimati duze vrijeme bez problema. Drze se u frizideru. Ovaj naziv potice od firme SymbioPharm GmbH ovdje u Njemackoj. Mozda ima nesto slicno i kod nas u Bosni. Inace, kapi su pomogle mom malenom, jer je on kao tek rodjen imao infekciju i morao je primati antibiotike 10 dana. To mu je unistilo i "dobre" bakterije u crijevima. Ocekivala sam se da ce se crijevna flora brze obnoviti, jer sam iskljucivo dojila, ali eto nije, pa mi je doktor dao kapi. Moze se uzimati i ako nisi sigurna da li je zaista u pitanju crijevna flora. Kao sto rekoh, nema nuspojava.

(odgovor članu Aki Sa)
  Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2009 14:48:32   
aida84
Ja sam citala da mama ne bi trebala jesti grah, mahune,grasak, puno zacinjenu hranu, citrusno voce( narandze, mandarine,limun...)-za one koje doje bebe...
Moja curica ima 1,5 mjesec i muce je grcici ali ne place samo se grci i stenje, kao da ne moze da kaki...
Masiram joj stomak ali slabo pomaze...dajem joj i hippove cajeve od komoraca i kamilice...pomognu nekada...
Najvise mi je zao kada joj se spava, oci se sklapaju a grcici joj ne daju...srce mi se cijepa...





_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2009 14:51:55   
Skvo RR
Stavi joj na malo gaze mlakog jestivog ulja, ja sam stavljala prvo na gazu kasikicu ulja, pa upalim ringlu, drzim minuticu rukom gazu iznad ringle, i kada postane ulje na krpici ugodno mlako, stavim na stomacic, pa pelenicu, super zagrije stomacic...Ostavis do sljedeceg previjanja, kada opet postukak ponovis!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2009 15:44:42   
istra09
Aida84,
probaj sa ovim što ti je skvo predložila.
Iskustveno, samo to ti može pomoći i ne bacaj pare na kojekakve kapi, čuda...nema efekta, to jednostavno dođe i prođe.
Razumijem te, ali moraš izdržati.

Sve sam to prošla - moja kćerkica je imala grčeve od 1 do 2.5 mjeseca.
Strašno je bilo, ali kad prođe...sve će biti super, vidjeti ćeš.


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2009 16:24:25   
dana3
IZVORNA PORUKA: skvo

Stavi joj na malo gaze mlakog jestivog ulja, ja sam stavljala prvo na gazu kasikicu ulja, pa upalim ringlu, drzim minuticu rukom gazu iznad ringle, i kada postane ulje na krpici ugodno mlako, stavim na stomacic, pa pelenicu, super zagrije stomacic...Ostavis do sljedeceg previjanja, kada opet postukak ponovis!





ovo je mocno sredstvo-ja sam mazala stomak sa uljem djecijim a onda ugrijanu gazu previjala,grijala peglom.davala sam i kapi ali one i nisu neka pomoc

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
9.11.2009 17:11:42   
ena23
Imam savjet za brze grijenje gaze: fenom ugrij! Em zvuk fena godi bebi em se ulje na gazi tako brze ugrije.
LP


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
10.11.2009 22:27:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: istra09


Sve sam to prošla - moja kćerkica je imala grčeve od 1 do 2.5 mjeseca.
Strašno je bilo, ali kad prođe...sve će biti super, vidjeti ćeš.



A mi imamo grceve jos uvijek, 8 i po mjeseci. I kazete da ste sve prosle... user posted image


< Poruku je uredio Dindin -- 10.11.2009 22:28:27 >

(odgovor članu istra09)
  Neposredna veza do poruke: 273
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
12.11.2009 13:00:52   
aida84
probala sam ugrijati pelenu ali beba se umiri dok pelena ne ohladi...dr. mi rekla da joj ne dajem kamilicu nego espumisan kapi...Probala sam i bebe mi se i dalje grci i muci se dok ne izbaci stolicu...sad se brinem da li su to grcevi ili nesto drugo...ona se napinje i muci da ima stolicu i kada izbaci stolicu onda se umiri, je li tako izgledaju grcevi???



_____________________________

28.09.2009. si nam uljepšala život svojim dolaskom!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
18.11.2009 12:42:53   
istra09
aida84,
nemoj se brinuti - to su grčevi.
I mi smo koristili espumisan kapi, ali od njih nije bilo nikakve koristi.

Izdrži, proći će.


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu aida84)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *