|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vreća za spavanje
14.4.2010 21:52:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Zna li netko gdje se mogu naći tanke, možda frotirne, ljetne vreće? Svugdje su debele, a pošto nam prošlo ljeto nije trebala, ne znam da sam i vidjela igdje jednoslojne neke. Strah me da se Ema ljetos ne odvikne od vreće, pa bih je radije stavljala samo u peleni i vrećici nego prekidala s tom praksom. Inače sada po 5 puta skine vreću prije spavanja, pa joj moramo navlačiti tek kad zaspi, ali onda znam da je ok do ujutro (kad me opet dočeka samo u bodiju user posted image ).


Tanku pamucnu je moja mama Andreju kupila prosle godine u amku na mojmilu...bila pravo nesto jeftina...8-9 KM ...ja sam ih vidjala i u malisi u mimsu na otoci ...ali su te bile znatno skuplje oko 20-30 KM

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 14:05:14   
magnolija*
Koja je bolja vreca za spavanje za zimsku bebu (termin mi je u novembru), soba ce naravno uvijek biti topla, kako debelo treba dijete oblacit i pokrivat za spavanje? da li je bolja  pamucna, frotirna ili ona jos deblja, sto je iznutra deblje postavljena, ne znam koji je materijal? Nisam jos nigdje vidjela s rukavima i nogavicama, samo one s tregerima na kopcanje, s donjim dijelom sirokim na ferslus.
A jos, jel iko koristi deku koja se pretvori u vrecu, ima ferslus + dugmice da se formira oblik za glavicu i na dnu isto se zakopca da  su nogice ususkane. Sta je bolje, molim savjet?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 14:11:15   
reallove
mi smo koristili vrecu za spavanje pamucnu,na kopcanje..Emin uvijek svlaci pokrivac pa nam je dobro dosla...ja sam njemu oblacila normalno bodi,pamucne gegice i vrecu,mislim da je to sasvim dovoljno..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 14:23:50   
magnolija*
Ja jos uvijek nemam predstave kako dijete oblaciti po kuci, a kako vani, zimi.
valjda ce to doci prirodno, kad dodje i user posted image abd user posted image
Nekako mi  ta varijanta bodi d.r. i gegice po kuci izgleda dovoljno, plus jos dekica za pokrit po danu, a vreca navece?


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 14:35:44   
reallove

IZVORNA PORUKA: magnolija*

Ja jos uvijek nemam predstave kako dijete oblaciti po kuci, a kako vani, zimi.
valjda ce to doci prirodno, kad dodje i user posted image abd user posted image
Nekako mi  ta varijanta bodi d.r. i gegice po kuci izgleda dovoljno, plus jos dekica za pokrit po danu, a vreca navece?


http://www.ringeraja.ba/forum/m_397850/mpage_2/key_/tm.htm#398040


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 14:44:33   
magnolija*
IZVORNA PORUKA: reallove
http://www.ringeraja.ba/forum/m_397850/mpage_2/key_/tm.htm#398040



thx user posted image


_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vreća za spavanje
15.8.2010 16:33:59   
škorpija
mi smo kupili vreću u TL i totalno bačen novac, nikad nije htio u nju, a i ja sma se nešto bojala, inače sma klaustrfobična pa se meni nije svijedla pomisao da budem u vreći e onda nisam htjela ni njega da peglamuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vreća za spavanje
16.8.2010 15:46:55   
dacy
IZVORNA PORUKA: magnolija*

A jos, jel iko koristi deku koja se pretvori u vrecu, ima ferslus + dugmice da se formira oblik za glavicu i na dnu isto se zakopca da  su nogice ususkane.



Mi imamo ovu i koristili smo par mjeseci. Meni je ona bila super jer se user posted image stalno otkrivao a ovako je stalno bio ušuškan, topla je i komotna, nije dijete sputano u njoj, moj mali je mogao da se okreće, nogice uvjek pokrivene, a rukice slobodne 


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vreća za spavanje
17.8.2010 14:43:14   
emma.L
magnolija, mislim da ti prvu zimu ne treba, tako male bebe se ne otkrivaju user posted image . Ema je zimska beba, prvu zimu je spavala u gegicama za spavanje i benkici i pokrivena noću tankim jorganom, a danju samo tanjom dekicom jer nam je grijanje super.
Drugu zimu se već počela otkrivati pa smo dobili debelu zimsku vreću ispod koje sam joj oblačila samo bodi dugih rukava (vreća je bez rukava), dakle, bez gegica ili čarapica. I onda sam se proljetos zadala i našla tanju pamučnu vreću za ovo ljeto čisto da se ne odvikne. I zaista se nikad nije bunila, tako da ću biti mirna još narednu zimu - samo moramo kupiti malo veću vreću.
I budi spremna na malo nervoze prvih dana, ali naviknu se brzo. Meni je spas, jer ne znam kako bih mogla ustajati i provjeravati je li otkrivena.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vreća za spavanje
17.8.2010 17:36:30   
magnolija*
thx emma

a i ja nesto mislim da nije neophodna ispocetka, jer je bebica mirna, pa se svakako moze pokriti jorgancicem.



_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 11:09:45   
Sonja
ja ne mogu da nadjem velikuuuu vrecu za ovog vragolana..neda se pokriti nema sanse..imala sam malu do 6 mj i super mi je a sad mi treba 16mj+user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 11:18:07   
Lejla Ka
Znate li ima li ovih vrečica za spavanje, ali baš velikih, 24mj.+? Neka lagana jesenja verzija, ne predebela. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 11:21:49   
chuci
ja sam vidjela u prodavnici na Dobrinji onu tanku frotirnu vreću, piše na njoj broj 6. Moja ima takvu broj 2, a sad joj je 11 mjeseci i nosi broj garderobe 80-86 (da znaš procijeniti radi dužine može li ti ova broj 6)

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 11:47:10   
mama Nataša
Ima tankih pamučnih vreća u Amke na Mojmilu u prizemlju (jedna radnja samo sa beby opremom)

Lejla, ja sam odustala od traženja tanih a velikih vreća poodavno, pa sašila jednu još za Gabrijela, od dva velika tanka peškira

PS
to kad  jednom napokon dođeš na kafu pa ti pokažem :P jest da se poprilično ocufala do sad al i dalje radi za 5 user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 12:00:34   
Lejla Ka
Evo sam i ja počela tražit neku ideju za opciju šivanja :( Vidim nema druge. Djeca od 3 godine se nekako podrazumjevaju da su prerasla vreće, a moju sin ne bi mogao stati u manju od onih za 3 godine. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 12:01:38   
teacher75
lana nije navikla na vrecu, a stalno se otkriva, sreca pa je toplo u stanu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 12:09:03   
Lejla Ka
Mojima je nekako oboma vreča legla, pa sam s te strane bila rahat oko pokrivanja, ali su mi djeca velika pa im vrlo brzo nisu mogle vrečice više user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 12:13:38   
megi
chuci gdje si na dobrinji vidjela tu vrecu
mi smo sve do ljeta spavali u vreci i super je bilo jer nisam mislima jel se ili nije otkrila
sad bih jednu za jesen

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 13:30:55   
chuci
u dobrinji 2 ona radnja pored hippo banke, preko puta DP samoposluge, ne znam kako se zove.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 13:43:57   
emma.L
Radnja na Dobrinji 2 se zove Atlas, a veu pamunu vreu za spavanje sam kupila na Socijalnom - malo nie trgovine Mona u onom nizu na glavnoj cesti. Promaiti se ne moe jer ispred ima igraaka, kolica... Kotala je 24 KM proljetos i imali su do broja 6 (zaista udno izgleda, povelika user posted image ). Samo upozorenje - skupi se malo u pranju (pamuk i otkuhavanje) tako da je nama broj 4 sada knap a nemamo ni dvije godine jo. Dakle, preporuujem tu veliku - mi smo ba zadovoljni.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 13:44:21   
emma.L
i opet nema kvacica user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 14:19:31   
Lejla Ka
Hvala svima, pogledat ću!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vreća za spavanje
27.8.2010 14:22:35   
kovrdjava
Kad sam rodila Eminu maoja mama joj je htjela kupiti vreu za spavanje,al ja nisam dala.Jer mi te vree klasine nisu nimalo praktine. Tako sam ja jedan dan etala gradom i svratila na sirano pijacu.Naem vreu za spavanje koja ima nogice,bukvalno kao gegice al ima otvorena stopala na rajfeluz,i onako je podebela 100% pamuk ja je perem na otkuhavanje,poto mi je Emina prerasla ila sam kod ove tete da poruim jo jednu.Rahatluk zimi ne moram ustajat pokrivati djete svako malo, ma savrena stvar...

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vreća za spavanje
30.8.2010 14:19:03   
reallove
mi smo jucer trazili vrecu za spavanje u sve moguce prodavnice za bebe smo usli i nigdje nema,kazu da je broj 12-18 tesko puno naciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vreća za spavanje
30.8.2010 14:24:30   
Lejla Ka
U TL-u imaju vrečice, ima veličina za nas (110 cm, poveliko je to, ali volim da je komotno, da se može vrtit), imaju u još dvije manje veličine. Ova naša je 34KM, pa sam odlučila da još malo prošetam. Jako su fine, od mekanog pamučnog pliša, ali su potfutrane, znači tanja zimska varijanta.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *