|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zubi i usna šupljina
4.5.2009 15:29:36   
Anoniman
ja sam u trudnoći imala gingivitis i išla zubaru riješeno sve super, a sad opet-poludiću ne mogu jest bas što ti kažeš vilica komletna boli. Javim ti kako je prošlo- joj ja sam užasan pacijent, strašno gadljiva pa me zubari ne vole jer imam nagon na povraćanje. 

< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 15:45:53 >

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ZUBI
23.5.2009 20:35:59   
Anoniman
Remzy eto i kod mene je počela popravka , anestezija ne utiče na dojenje ,nisam primjetila nikakve reakcije na malom a i zubar mi je rekao da to nema nikakve veze i da je rizičan period samo do 4 mjeseca trudnoće. Nije dugo trajalo i izdržala sam-uf al valja opet imam još za popravit.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ZUBI
17.10.2009 19:23:13   
acudesa
Ja sam nakon trudnoće i dojenja-sve zube popravila, ali sam imala peh na zadnjem vađenju osmice-ne dao Bog nikome, na pencilinima 2400 završila

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ZUBI
6.2.2010 20:35:36   
ena23
Ova acudesa pravo vrjedna, zena se ufatila metle i cekica i cisti li cisti... morala sam malo off, izvini, ali samo da kazem- svaka cast!!

Sto se tice zubi... ja cu morati do zubara ali bi nekako vise volla opet na porod otici nego zubaru... bez anestezije nedam ni da mi nokte sjeku...


< Poruku je uredio ena23 -- 6.2.2010 20:36:27 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: ZUBI
7.2.2010 10:23:46   
acudesa
POstovi prebačeni sa teme "A, sad, osmijeh molim"

IZVORNA PORUKA: Mersy

Vjerovali ili ne, hrana koju jedete utice na vas osmjeh isto toliko koliko i higijena zuba

Svaki put kada jedete slatku ili kiselu hranu, bakterije u ustima dobijaju novu sansu da proizvedu razarajucu kiselinu. S druge strane, neke namirnice se suprostavljaju bakterijama, uklanjaju naslage, jacaju gledj i osvjezavaju dah. Ima li boljeg nacina da sacuvate svoje zube.

CELER
Celer stiti zube na dva nacina. Zvakanje celera izaziva lucenje materije koja neutralizuje bakterije koje izazivaju karijes. Dodatno zvakanje namirnica koje prodiru izmedju zuba masira desni i cisti supljine.
Savjet: Zvacite celer ili sargarepu barem jedanput dnevno.

SIR
Istrazivanja pokazuju da sir, namirnica koja sadrzi veliki procenat kalcijuma i fosfata, pruza visestruku korist vasim zubima. Utice na balans kiseline u ustima (pojacana kiselost izaziva nastajanje bakterija koje izazivaju karijes). Takodje, sir jaca gledj i blagotvorno utice na desni.
Savjet: Posle vecere, umjesto desrta pojedite parcence sira.

ZELANI CAJ
Zeleni caj sadrzi supstancu katehin koja sprecava stvaranje karijesa. Takodje, unistava bakterije koje izazivaju zadah.
Savjet: Pijte dvije do pet solja zelenog caja dnevno. Razmislite o tome da caj nosite na posao. U termos ubacite tri ili cetiri kesice caja, a zatijm sipajte kljucalu vodu. Nakon pet minuta izvadite kesice. Caj mozete piti i topao i hladan.

KIVI
Iako mali, plod kivija sadrzi vise vitamina C nego bilo koje drugo voce. Jedan veci kivi sadrzi mnogo vise vitamina C nego sto su dnevne potrebe organizma. Ukoliko ne uzimate dovoljno vitamina C, sloj kolagena u vasim desnima se istanjuje i desni tada postaju pogodno tlo za razmnozavanje bakterija.
Savjet: Umjesto komadica cokolade, poslje rucka pojedite kivi.

CRNI LUK
Crni luk sadrzi snazne antibakterijske komponente. U istrazivanju koje je sprovedeno 1997. godine, pokazalo se da crni luk ubija vise vrsta bakterija. Najdelotvorniji je kada se jede svjeze ociscen i sirov. Da biste se rijesili neprijatnog zadaha, grickajte svez persun.
Savjet: Dodajte malo crnog luka u svoj sendvic ili salatu svakog dana.

PERSUN I NANA
Zvakanjem persuna ili nane poslije obroka ocuvacete slatki, mirisljavi dah. Ove biljke sadrze supstance koje brzo putuju iz krvotoka u pluca, odakle se oslobadjaju kroz dah.
Savjet: Pikantna jela zacinite sa nekoliko kasika usitnjenog, svjezeg celera ili garnirajte desert sa nekoliko strucaka svjeze nane.

SEME SUSAMA
I sami znamo da su ranije ljudi imali bolje i zdravije zube iako kao sad nisu postojale razne paste i drugi preparati u sprecavanju bolesti desni, zuba.... I u davno doba ljudi su imali odlicne zube. Smatra se da je to posljedica primitivnog ciscenja zuba semenkama, koje struzu naslage i izgradjuju gledj. Semenke susama sadrze velike kolicine kalcijuma, koji pomaze ocuvanju i same vilicne kosti.
Savjet: Pospite jednu kasiku susama preko salate ili barenog voca.

SHITAKE PECURKE
Studija iz 2000. godine pokazuje da shitake pecurke sadrze lentinan, secer koji sprjecava stvaranje karijesa.
Savjet: Nekoliko puta nedeljno dodajte cetiri ili pet isjeckanih shitake pecurki u supu ili u varivo. Shitake pecurke mozete kupiti i susene, ali ih prije upotrebe morate potopiti u toplu vodu oko 25 minuta.

JABUKA
Ova nemirnica odlicno uklanja naslage sa zuba i tako ih stiti od razarajuceg dejstva bakterija.
Savjet: Ako nemate vremena da svaki put poslije obroka operete zube, obavezno pojedite jednu jabuku. Osim sto uklanja naslage, jabuka blagotvorno djeluje na desni.

VODA
Voda odrzava vase desni vlaznim, a to je odlican nacin da se stimulise lucenje zastitne supstance – najbolje odbrane od nakterija koje vase tijelo proizvodi. Ispiranjem usta vodom odstranjuju se ostaci hrane, koji su zapali izmedju zuba I koji nakon raspadanja stvaraju zadah.
Savjet: Pijte barem sest casa vode dnevno da biste odrzali desni (I citavo tijelo) vlaznim I stimulisali lucenje zastitne supstance. Ukoliko niste u mogucnosti da operete zube poslije obroka, obavezno isperite usta vodom.





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ZUBI
7.2.2010 10:26:42   
acudesa
Postovi prebačeni sa teme "Slomljen zub"

IZVORNA PORUKA: bebacha

Jel neko ima iskustva sa slomljenim zubom.upravo to mi se sinoc desilo.dok sam vecerala,puce zub.u ponedeljak idem stomatologu a uzasno se bojim.taj strah me i doveo do ovog.naima.punoooo se bojim stomatologa i iako me uzasno nerviralo i smetalo mi par pokvareni zubo bojala sam se otic.to je dovelo da gornje dvice skroz se pokvare i eto jedna se slomi.ostao je samo dio koji viri.sta mislite sta ce sad bit s tim.




IZVORNA PORUKA: ziki

Ne čekaj ponedeljak da ne zagnoji. Meni je u novembru puko i zagnojilo za dva dana, meni se ljuljalo to što je pukol. Nemoj da se plašiš, nema toga sad kad imaš onu malu ljepoticuuser posted image



IZVORNA PORUKA: Adana

I moj ti je savjet da odes kod stomatologa da to sanira... ako je korijen ocuvan moguce je uraditi krunicu. Vjeropvatno ce se umrtviti zub da bi se mogao staviti kocic. A ako je ostecen i korjen... e onda slijedi vadjenje... Sretno!



IZVORNA PORUKA: manuela

Kod mene se prije par sedmica desila se ista stvar,ja lijepo doručkovala i ostala bez pola zubauser posted image user posted image user posted image user posted image
Naravno da sam odmah pravac kod stomatologa,i čovjek mi lijepo objesni da mi je zub skroz nezgodno pukao i da je jedino riješenje da uradi navlakuuser posted image ,a ja jadna šta ću samo da mi je da što prije završi da ne hodam krezava po ulici,kažem nek radi šta hoće samo nek požuri.
Na kraju mi uradi navlaku,sredi i stavi i ja ko nova-niko sretniji od meneuser posted image
a možda će tebi moći popraviti zub,možda je tvoj ljepše pukao od moguser posted image




IZVORNA PORUKA: S.mama

Meni se isto desilouser posted image ali sada sa navlakom zivim 5 godina...ista situacija kao kod tebe,strah...
nisu vadili moj zub,nego samo umrtvili zivac,stavljali lijek 5 dana i nakon toga sam imala nov zubic...samo mi sada krivo sto se on odvaja od mojih zuba,po boji,sve vise crni i primjeti se da nije pravi zub...ali i to cu uskoro rijesiti...



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: bebacha

Jel neko ima iskustva sa slomljenim zubom.upravo to mi se sinoc desilo.dok sam vecerala,puce zub.u ponedeljak idem stomatologu a uzasno se bojim.taj strah me i doveo do ovog.naima.punoooo se bojim stomatologa i iako me uzasno nerviralo i smetalo mi par pokvareni zubo bojala sam se otic.to je dovelo da gornje dvice skroz se pokvare i eto jedna se slomi.ostao je samo dio koji viri.sta mislite sta ce sad bit s tim.



mislim da ti može napraviti navlaku na zub i opet si ko novauser posted image





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: ZUBI
7.2.2010 10:32:28   
acudesa
Postovi prebačeni sa teme "Zubi-fiksni aparat, žica"

IZVORNA PORUKA: dadada

Interesuje me nosi li ko od vas fiksnu zicu ili ti aparat? ili mozda neko od vase djece? Ja bih opet da stavim samo na donju vilicu pa me interesuju cijene? koga preporucujete od stomatologa? i dal' kod mene (imam 30 goduser posted image ) ima uopste sanse da se nesto ispraviuser posted image



IZVORNA PORUKA: leona81

ja sam nosila obje jos dok sam bila klinka, postavljena mi je u zgb gdje sam tada zivjela a nakon toga me vodila dr. Filipovic na stomatologiji u Sarajevu, kad sam se vratila...tad je samo ona to radila, znam da je tad to bilo praaavo skupo a mislim da je cijena dosta spala...meni se ispravilo sve sto sam htjela, i na pocetku je bolno ali se naviknes...cula sam da neka doktorica kod druge gimnazije radi to sada i da su ljudi prezadovoljni s njom, ali ne znam ime pa ti javim ako saznam...



IZVORNA PORUKA: D_K

koliko ja znam po preporuci stomatologa moze se bilo kada staviti aparatic..
e cijene su paprene - od 5000 do nekih minimalnih 2500 (mislim za obje vilice) - sve ti zavisi kod kojeg stomatologa zapadnes.. ja sam neke informacije procitala i na sarajevo-x.com pa na forumu zdravlje - imas tu bas takvu temu a ostalo sam snjuhala i pitala..



IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala vam punouser posted image

znam ja da to boli, kada se gumica mijenja...nosila sam ga ali su mi se opet iskrivili pa bih zeljela opet

odoh na saxuser posted image




IZVORNA PORUKA: leona81

opet se iskrivili...kako?



IZVORNA PORUKA: D_K

moja poznanica radi u jednoj stomatoloskoj ordinaciji - nedavno mi je rekla da je kod njih i gornja i donja vilica 2400 km pa ako se odlucis javi se na PP.. u svakom slucaju zelim ti srecu..
a ja sam se pitala da li postoji sansa da se dio plati iz zdravstvenog ili?? neko mi je nekad rekao da je platio za protezu samo 900 km - doduse bio je tinejdzer ali znate li nesto o ovome??



IZVORNA PORUKA: dadada

uska mi donja vilica ...nisu mi jos ni 8 izrasle...nema mjesta, a imam 30, kuka pa ti vidi...A kako sam skinula fiksni, (s 15 god.)dobila sam onu gumu k'o bokseri sto imaju da nosim jos godinu a ja to nisam nosila i eto 



IZVORNA PORUKA: leona81

mislim da nisi prestara jer je moj rodjak nosio u njemackoj sa 45 godina i ispravljao zube...


IZVORNA PORUKA: D_K

moja rodica je nosila sa 30 godina a imala je los zagriz.. ona je nosila 2 godine i stanje je sad super.. jedan prof. je ovdje nosio aparatic sa nekih 45 - 46 godina i eno zubi mu ko biseri.. nikad nije kasno - samo treba skupiti lovu :))



IZVORNA PORUKA: mišur

Dadada,
ja nosim fiksni aparatić na gornjoj vilici...
1. novembra će godina dana, pa ga uskoro skidamuser posted image
Imam isto problem usko vilice, samo su meni izrasle i osmice koje se pogoršale stanje...
Izvadila sam dva zuba da bi napravila mjesta i prvo pokušala sa mobilnim paratićem, ali slabo je išlo, pa sam se odlučila za fiksni...
Ja imam 27 godina i meni je zubarka rekla da za to nikad nije kasno, samo što proces ispravljanja traje duže nego kod djeteta od 7 godina i veća je šansa za recidiv(da se zubi počnu vraćati na staro)
Zato se nakon skidanja fiksnog aparatića par godina samo po noći nosi mobilni...To je u slučaju nas odraslihuser posted image

Ja sam ga platila 1.100KM i to ne žicu, nego porcelansku...Znači da te pločice na zubima nisu od žice, i jako se malo primjeti pošto su bijele...One su za 100-200 KM skuplje od običnih žičanih...
To je samo za gornju vilicu, a računaj onda x 2, ako ti bude trebalo...






IZVORNA PORUKA: D_K

ma ovi nasi u Sarajevu su napucali cjene - tesko ces naci ispod 2500 km..
ja sam nosila onaj mobilni i šuškala godinu dana i nista - kad sam ga skinula opet se stanje vratilo na staro.. zato se i ja raspitujem i googlam sto mogu o ovim aparaticima.. procitala sam negdje da je u Kiseljaku oko 1300 za obje vilice ali mi se ne da da ganjam - ko bi isao na kontrole i zatezanje.. a sto se tice godina ja cu ako Bog da sa svojih 35 da zablistam metalnim sjajem :))



IZVORNA PORUKA: leona81

mama mi rece da je ova sto je bila kod druge gimnazije preselila se u avaz i tamo radi sad...gdje je radon plaza





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ZUBI
7.2.2010 10:38:50   
acudesa
Postovi prebačeni sa teme "Zub osmica"

IZVORNA PORUKA: nikita

Da li se nekome ikad upalilo meso oko osmice zuba???
Tri dana mi se nista ne jede ,jedva zvacem.Nije mi logicno da idem u zubara al ne znam sta cu,kako da to smirim?




IZVORNA PORUKA: ewica

Ja sam imala upalu iz koje se napravio strasan apsces.Pocelo je od otecenih desni oko donje osmice,kasnije se bol prosirio na susjednju sedmicu.I od toga je krenulo. Otekla sam toliko, da sama nisam sebe umjela prepoznati u ogledalu,a bol je bio uzasan. Kod zubara sam dosla da kazem "u zadnji cas",jer se mogla razviti sepsa od tolike upale.Kasnije je sljedilo dreniranje apscesa uzivo,oko40 antibiotika.Zato ti savjetujem -idi sto prije zubaru, jer osmice znaju biti veoma, veoma zeznute.



IZVORNA PORUKA: Dina*

mila, meni se to redovno desava kad raste (a jos uvijek rastu)
traje 3 dana i prodje.. pijem panadol za bolove i jedem meksu hranu tih dana user posted image

a opet mozda je kod tebe neka upala, ne znam... kazem iz svog iskustva



IZVORNA PORUKA: nikita

Ne mislim da je nesto strasno sada al moglo bi da postane.Ako mi ne prode do pon/utrok otici cu do zubara.
Hvala na savjetima




IZVORNA PORUKA: neki

Trk kod zubara,ne zezaj se...Svi mi mislimo,ma hajde nije to nista,proci ce,ali Boga mi...Nego ti lijepo kod cika zubara,nista te ne kosta,radi se o tvom zdravlju...Pozzuser posted image



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni neki dan porsla zadnja osmica... user posted image



IZVORNA PORUKA: merimaa

probaj malo ispirat žalfijom



IZVORNA PORUKA: ewica

Mozes,dok ne odes zubaru,ispirati zube sa Ozoseptom,takodje dobar je Calgel-gel za bebe kojima raste zubi.



IZVORNA PORUKA: HanaBana

zalfija - kadulja
Kada rastu osmice i kada se to meso upali, dobro je zvakati dobro slano suho meso. Kazu da so nagriza to i ne dozvoljava pojavu apcesa. Ja sam to radila kada su mi rasle osmice i meni je super pomoglo.



IZVORNA PORUKA: Leva

Da li neko zna do koje godine rastu osmice? Ja imam 27 i niti jednu osmicu user posted image


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Leva

Da li neko zna do koje godine rastu osmice? Ja imam 27 i niti jednu osmicu user posted image


vec rekoh da je meni neki dan porasla zadnja osmica...a ne smijem ti reci koliko imam godina... broooka user posted image



IZVORNA PORUKA: nikita

Drage moje prestalo me je samo od sebe,nadzire se osmica ali jos nije gotova s rastomuser posted image tako da ce vjerojatno uskoro biti jos ovakvih problema.

Hvala na odgovorima




IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Ja imam 25 i još niti jednu osmicu user posted image


IZVORNA PORUKA: bubamara80

meni su narasle sve sa 17 god. ali mama je imala užasne glavobolje dok nisu ustanovili da joj jedna osmica pritisla venu i zaustavlja dotok krvi pa su joj tu osmicu operisali.nakon toga su glavobolje prestale.



IZVORNA PORUKA: Lorna

Ja uskoro punim 36 god., a osmice mi NIKAD nisu nikle. I ne samo to - imam sve mlijecne zube osim jedinica! Uopste nemam zametaka stalnih zuba, tako da ove cuvam k'o oci u glavi



IZVORNA PORUKA: nita

Meni je stomatolog rekao da na bolna mjesta oko osmice stavljam propolis.user posted image I pored toga blaga bol traje nekoliko dana, ali prođe. Slična je situacija i sa donjom sedmicom koja mi je djelimično prekrivena zubnim mesom, a prestala je rasti. Dok nisam stavljala propolis i čekala da bol sama prođe, došlo je do jake upale pa sam morala piti antibiotike. Od tada propolis mi je uvijek pri ruci.



IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

joj meni osmice nicu evo vec godinu dana, povremeno se upali meso oko njih pa traje nekoliko dana pa prestane. jedna je provirila i manje sad i rjedje boli, a druga evo treba da nikne pa me vise boli. Meni su 23 godine



IZVORNA PORUKA: alexandra11

je li moguće da zbog rasta osmica imam vrtoglavice i ne mogu stajati na nogama od straha da se ne srušim. jako me bole zubi na hladno i toplo radi toga, i nekad mi zagluši uho pri naglijim pokretima. unaprijed hvala :)



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zubi mogu napraviti razni belaj...

savjet : pod hitno idi dobrom stomatologu





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zubi i usna šupljina
7.2.2010 10:57:54   
acudesa
Postovi prebačeni sa teme "Izbjeljivanje zuba"

IZVORNA PORUKA: mala curica

Zanima me jeli neko od vas radio izbjeljivanje zuba?
Gdje i koliko kosta?
Ja sam u 8 mjesecu 2008 god uradila
izbjeljivanje ali sada su mi jos vise zuti user posted image


IZVORNA PORUKA: Ilhana

Ja kad sam otisla kod zubarke ljetos htijela da izbjelim zube ali ona o tome nije htijela da prica jer mi je bas rekla da cu kasnije morati svako pola godine to raditi jer ce mi sve gori i gori izgledati... a ja inace imam bijel ten zuba... rekla je isto da to toliko steti da zubi postaju tanji jer te hemikalije su toliko jake da zubima nimalo nepase...

Rekla mi je da je dovoljno svake godine jednom najmanje se zubi ociste od kamenaca... i da se uz pastu za zube redovno peru budu bijeli...

Ima pasta za zube koja se zove Pepsodent White Now, koja ti odma nakon prvog pranja zuba izbjeljiva zube ali bez tih hemikalija... probaj sa tim, meni je odma se vidila razlika... a nemoras koristiti tu svaki dan, da i to nebi bilo stetno. Ja kombinujem, Pepsodent White System tri dana pa dan Pepsodent White Now i sve tako...


IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Ja kad sam otisla kod zubarke ljetos htijela da izbjelim zube ali ona o tome nije htijela da prica jer mi je bas rekla da cu kasnije morati svako pola godine to raditi jer ce mi sve gori i gori izgledati...



E bas se ovo meni desilo user posted image
A ja imam tu naviku
da poslije svakog jela odmah operem zube
ali opet isto

Ilhana u svakom slucaju probat cu s ovim pastama sto si mi rekla



IZVORNA PORUKA: Ilhana

Ja sam njoj zahvalna jer isto kao sto je i tebi se desilo desilo se jednoj mojoj prijateljici... tako da sam presretna sto mi nije htijela da izbjeli zube... probaj sa tim, ja sam nedavno "pala" na reklamu od te paste ali je se izpostavilo da je istina...

Good Luck! =)



IZVORNA PORUKA: larina

ja samo svake god.odem da mi ocisti zube ako ima kamenca ,a inace su mi zubi bijeli koristim i razne paste za izbjeljivanj trenutno mi je neka elmex sa kojom se samo 1-2 puta u sedmici opere a ostalo sa normalnom pastom



IZVORNA PORUKA: mala curica

Ja sam tada uradila i ciscenje kamenca i plaka
i nesto mi naum pade da mi izbijeli zube.
Posto sam uvijek imala zelju da imam bijele zude
a sda su mi guri nego prije  user posted image    user posted image   user posted image



IZVORNA PORUKA: Gigana

moja je kolegica nedavno radila izbjeljivanje zuba, ali nekom najnovijom metodom (mislim da se zove aqua flow ili tako nešto) i koštalo ju je 800 KM. 

Inače, zubar koji joj je to radio kaže da je i sebi sam radio izbjeljivanje prije 6 godina (ne znam kojom metodom) i zubi su mu još uvijek bijeli kao biseri.  Mislim da je najvažnije redovito prati zube, ne pušiti i ne piti kafu i crno vino, ali naravno, ko se toga još može pridržavati.  Možda mogu bez vina, ali bez kafe i cigara teško user posted image




IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Gigana sreco moja ajd mi reci gdje je isla ta tvoja drugarica jer i ja hocu to da uradim...
Naravno postoje metode koje su kratkog vjeka ali postoje i (skupe) metode koje su trajne...




IZVORNA PORUKA: larina

jes li pogledala u dm-u ima nekih preparata za izbjeljivanje zuba.kod mene su bijeli ali pijem kafu(samo espreso);Ne pusim niti sam ikad,ne pijem vino,nikakav alkoholuser posted image



IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Gigana

Mislim da je najvažnije redovito prati zube, ne pušiti i ne piti kafu i crno vino, ali naravno, ko se toga još može pridržavati.  Možda mogu bez vina, ali bez kafe i cigara teško user posted image



Stvar je u tome sto ja nikada ne pijem kafu
a niti pusim cigarete,a vino kao ni ostalu vrsu alkohola ne pijem 
a zube perem poslije svakog jela.
Pa zbog toga mi nije jasno kako su
za tako relativno kratak
period opet po zutili.
Sto je najgore sada su jos goriuser posted image



IZVORNA PORUKA: Ilhana

Za vas pusace ima i pasta za zube koja je predvidjena samo za pusace... jes da je malo skuplja ovde kosta tri put vise nego obicna... mislim da je oko 15 KM al valjda vrijedi....

A to aqua flow mi je spomenula zubarka ljetos, ali meni to nevrijedi te pare... ona rekla samo je ta metoda i laserski, ali laserski nije cula da ima jos u bosni... a da neidem da bilo ko izbjeljiva jer kao sto sam vec spomenula imaju neke hemikalije koje zapravo nisu zdrave za zube...

Meni je inace dovoljno sa pranjem da se izbjele, pogotovo sada kako imam ovu novu pastu... a ja kontala haj reko jednom da ih izbjelim, da vidim hoce li biti ljepse... ali kad god mi ona ocisti od kamenca i plaka ono super izgleda...



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ako je u pitanju "pravo" izbjeljivanja a pri ne msilim da one "salabajzerske" pokusaje po sistemu drzi vodu dok masjtori odu, onda vrijedi svaje marke...




IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Za vas pusace ima i pasta za zube koja je predvidjena samo za pusace... jes da je malo skuplja ovde kosta tri put vise nego obicna... mislim da je oko 15 KM al valjda vrijedi....

A to aqua flow mi je spomenula zubarka ljetos, ali meni to nevrijedi te pare... ona rekla samo je ta metoda i laserski, ali laserski nije cula da ima jos u bosni... a da neidem da bilo ko izbjeljiva jer kao sto sam vec spomenula imaju neke hemikalije koje zapravo nisu zdrave za zube...

Meni je inace dovoljno sa pranjem da se izbjele, pogotovo sada kako imam ovu novu pastu... a ja kontala haj reko jednom da ih izbjelim, da vidim hoce li biti ljepse... ali kad god mi ona ocisti od kamenca i plaka ono super izgleda...


Meni je moja zubarka rekla da ce mi s " necim " izbijeliti
zube i to ce trajati dok
ne dobiju taj laserski uredzaj pa ce onda s njim
Ali jos nista od toga user posted image



IZVORNA PORUKA: Ilhana

ma bolje je imati zube nake kakve jesu, samo se truditi sto vise sa pranjem da izbjeli se... kako mi je ova jaranica to radila vise mi nepada na pamet neto tako...



IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Ilhana

ma bolje je imati zube nake kakve jesu, samo se truditi sto vise sa pranjem da izbjeli se... kako mi je ova jaranica to radila vise mi nepada na pamet neto tako...


Sada ne znam dali da odustanem od tog laserskog izbijeljivanja
ili da i to uradim user posted image



IZVORNA PORUKA: Ilhana

Neznam majke mi...

a zaboravi ti reci, neki zubari koriste nekaku kiselinu sto se stavlja u farbu za kosu... onaj blanh ili kako se vec zove... neka od onih kiselina uglavnom... da ti nije to ta tvoja "pomjesala"????



IZVORNA PORUKA: Gigana

IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Gigana

Mislim da je najvažnije redovito prati zube, ne pušiti i ne piti kafu i crno vino, ali naravno, ko se toga još može pridržavati.  Možda mogu bez vina, ali bez kafe i cigara teško user posted image



Stvar je u tome sto ja nikada ne pijem kafu
a niti pusim cigarete,a vino kao ni ostalu vrsu alkohola ne pijem 
a zube perem poslije svakog jela.
Pa zbog toga mi nije jasno kako su
za tako relativno kratak
period opet po zutili.
Sto je najgore sada su jos goriuser posted image


Možda ti je takva prirodna boja zuba, ili ti nije dobro urađeno, ne znam zaista, znam da kafa, cigare i vino pravo loše utiču na boju zuba, pa sam ih zato i spomenula.  Ja evo pušim i pijem kafu i nemam problem sa bojom zuba, prirodno su mi bijeli, mogli bi biti i bijelji da ne pušim, ali i ovako sam zadovoljna.




IZVORNA PORUKA: mala curica

Gigana, pa jest mi prirodna boja nalo "zuckasta"
pa sam zbog toga htjela da mi izbijeli,
jer to mi najvise smeta
ali sada mi je jos gora user posted image


Ilhana,nemam pojma sta je koristila,kada sam je pitala samo mi kaze
"Sta te briga" user posted image
A vidjela sam da je nesto mijesala, a sta blage veze nemam
A meni je svekrva govorila da uzmem 9% hidrogen i da s njim
izbijelim zubeuser posted image
Ipak to nisam smjela uraditi



IZVORNA PORUKA: Ilhana

eh moguce da je hidrogen rekla da koriste... nemogu da se sjetim... al uglavnom ako budes odlucila na laserski idi kod nekog poznatog onda... nemoj kod onih malih odrinacija... i idi negdje gdje mozes imati preporuku i gdje se to radi cesto a ne jednom godisnje...


IZVORNA PORUKA: Ilhana

Bogami ja nebi isla nikome sto mi kaze Sta te briga kad nesto upitam... meni moja mora sve detaljno da kaze kad mi nesto radi... mada mi samo cisti zube od kamenca... kuc kuc od drvo nikad nisam imala problema sa zubima nit su mi ikad trebali da ih popravljaju...

Ja sam ti veoma tesko kao "pacijent" i doktor kad sam bila trudna sve mi je morao fino da objasni prije nego sto uradi jer ja zelim da znam STA mi radi i KAKO to inace ide i sve moguce stvari hahaha... veoma sam radoznala a nezelim bez odgovora da mi sta uradi...



IZVORNA PORUKA: HanaBana

Postoji smjesa za izbjeljivanje zuba i potrebno je da ti stomatolog napravi otisak tvojih zuba. Ta se smjesa stavi u taj otiska i onda se to drzi u ustima preko noci i ima efetkta. To je katastrofalno po zube, radi se o nekoj jakoj kiselini i to obicno koriste i stomatolozi pri izbjeljivanju.
mala curica - mislim da ti je to upravo radio tvoj stomatolog jer ta metoda je trenutno brza i efikasna, ali kasnije daje grozne posljedice.
Dr kod kojeg ja idem radi razne vrste izbjeljivanja, ja sam samo trazila ciscenje kamenca. Kod kuce imam tu smjesu ali nemam otisak pa sam trazila od svog stomatologa da mi napravi otisak da to koristim i on mi je rekao da to uopste ne radim jer su mi zubi dovoljno bijeli i to bih morala stalno raditi a nakon izvjesnog vremena bi toliko unistila zubnu caklinu da bih stalno imala problema.
Mogu ti dati tel pa da ga nazoves i pitas sve u detalje jer je veoma susretljiv ciko.



IZVORNA PORUKA: mala curica

IZVORNA PORUKA: Ilhana

Bogami ja nebi isla nikome sto mi kaze Sta te briga kad nesto upitam... meni moja mora sve detaljno da kaze kad mi nesto radi... mada mi samo cisti zube od kamenca... kuc kuc od drvo nikad nisam imala problema sa zubima nit su mi ikad trebali da ih popravljaju...

Ja sam ti veoma tesko kao "pacijent" i doktor kad sam bila trudna sve mi je morao fino da objasni prije nego sto uradi jer ja zelim da znam STA mi radi i KAKO to inace ide i sve moguce stvari hahaha... veoma sam radoznala a nezelim bez odgovora da mi sta uradi...


Meni je moja rekla "Ne mogu ja tebi svoje znanje
u minuti reci?????????????user posted image
Kaze njen fakultet ne moze u dvije recenice ispricatiuser posted image

Kada mi je to rekla kao da me osamarilauser posted image


IZVORNA PORUKA: Gigana

hidrogen je odličan za čišćenje zuba, meni ga je stomatolog preporučio da ispiram zube s njim, jer njegovi mjehurići se zavuku bukvalno u sve dijeliće zuba i desni.  Dakako, ima i učinak izbjeljivanja, samo meni je preporučen 3% (u apoteci tačno znaju koji je rastvor za zube), a ne 9% rastvor.


IZVORNA PORUKA: najjda

nisam to radila ali sam kupila pastu za zube koja se zove sensodiny i ona kosta 10 km
ja sam jako zadovoljna vec se vide rezultati




IZVORNA PORUKA: alisa grabus

Ja vec dugo planiram ici na izbjeljivanje zuba, ali nikako da se usudim. Taman kad se usudim neko mi kaze da je to stetno po zubnu caklinu ili pak da nemam potrebe za tim. Da li je zaista stetno ili je to jos jedna od babskih prica?



IZVORNA PORUKA: HanaBana

Zavisi od nacina izbjeljivanja. Meni je moj dr rekao da je vecina metoda stetno stetno mada postoje metode koje nisu.



IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ma draga pusti tu pricu o stetnosti... to pricaju stomatolozi koji nemju mogucnost da rade isto... pa onda se protive tome...
ja evo priklupljam podatke o doktorima koji to rade u SA...naravno mislim na ono izbjeljivanje koje je trajno a ne koje traje par dana... izbjeljivanje koje izbjeli zube koji nikad nisu bili bjeli a ne ono koje samo ociste naslage sa vec bjelih zuba


IZVORNA PORUKA: HanaBana

Ja sam cistila samo kamenac kao sto napisah a dr kod kojeg idem radi i savremeno izbjeljivanje zuba koje nije nimalo stetno. Meni je savjetovao da to ne radim jer za to nema potrebe, zubi su mi dovoljno bijeli, osim plaka kojeg imam zbog cigara, ali i to se cisti jednom u pola godine pa nije problemuser posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Lorna

redovno cistim kamenac, a izbjeljivanje mi je zubar radio 2x. Pored toga, kupim sredstva za izbjeljivanje s vreman na vrijeme i sama to uradim. nije efikasno kao kod zubara lai jeftinije


< Poruku je uredio acudesa RR -- 10.2.2010 15:46:31 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zubi i usna šupljina
25.2.2010 19:57:58   
bellma
Pozz svima..
Imam jedno pitanje, moj muž je bio kod stomatologa, i on mu je rako da ima cistu iznad jedinice i dvojke, koja je već uhvatila nosnu šupljinu, i rekao mu da bi to trebao operisati na stomatologi..

Zanima me kakva je procedura, koliko to traje dali je neko imao takvo iskustvo...

Hvala unaprijed..

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zubi i usna šupljina
25.2.2010 20:18:37   
ivana st
IZVORNA PORUKA: bellma

Pozz svima..
Imam jedno pitanje, moj muž je bio kod stomatologa, i on mu je rako da ima cistu iznad jedinice i dvojke, koja je već uhvatila nosnu šupljinu, i rekao mu da bi to trebao operisati na stomatologi..

Zanima me kakva je procedura, koliko to traje dali je neko imao takvo iskustvo...

Hvala unaprijed..



Ja sam prije 10-ak godina imala operaciju zbog granuloma na petici, koji se (ukoliko se dobro sjećam) može pretvoriti u cistu. Operacija je rutinska i jednostavna, dobije se inekcija, jača nego kod običnog popravka zuba, i ne osjeti se ništa. Moja operacija je trajala oko 30-ak minuti, ali to naravno ovisi o više faktora. Nakon 7 dana sam išla izvadit konce i to je bilo to. Obzirom da kažeš kako je cista već obuhvatila i nossnu šupljinu, nemojte čekat ni dana već pravac stomatologa. On će vam sve detaljno objasnit.Operaciju ti radi oralni kirurg.


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu bellma)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zubi i usna šupljina
25.2.2010 21:59:01   
R&T@
Da li neko može preporučiti oralnog hirurga na stomatologiji u Sarajevu?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zubi i usna šupljina
26.2.2010 12:42:22   
moni
I ja sam imala dvje operacije na dvije dvojke , cista. Oba puta operacije mi je radio dr. Halid Sulejmanagić. On je profesor na stomatologiji a ima i privatnu ordinaciju.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zubi i usna šupljina
12.3.2011 14:21:50   
san4
I ja cu morati mijenjati porculanske navlake na gornjoj cetvtici i petici.
Otisla sam po preporuci kod dr.Jasminke Kunduklije.Mislim da se tako preziva.Ordinacija je na Dobrinji.Odgovaralo mi je sto radi poslije podne,ali sam se zeznula...Lose mi je uradila protetiku,zalila sam se,jer malko me boli natoplo i hladno i ima malo prostora izmedu desni i zuba,ona kaze da ce s vremenom meso se povuci na zube,to se nije desilo...
Ja bih zabranila da se pojedinci bave protetikom.To je isto da ljekar zavrsi medicinu i onda bude i hirurg,ginekolog,dermatolog...ne moze to tako.
I svako otvara ordinaciju,Nabave stolicu i sterilizator i to je to...strasno.
Vidim,spominjete dr.Halida Sulejmanagica?
Da li je skup?
Koliko kostaju dvije porculanske navake?
Koliko kosta popravak zuba?

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zubi i usna šupljina
13.3.2011 0:42:00   
veeseelaa
ja bi svima preporučila dok imaju sve zube da uzmu otisak kod zubara i pohrane ga negdje, zlu ne trebalo, nekad u životu ukoliko budete pravile navlake il slično da vam zubar može napraviti isti izgled zuba kao što ste imali.... što i priliči vašem licu
Ja ću aBd sad u srijedu uzeti otisak zuba


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zubi i usna šupljina
13.3.2011 13:43:07   
san4
Veeseelaa,u pravu si i to ti je pametan potez!
Koliko sam puta vidjela njeznu,citnu facu,a kad progovori ogromni,pa cak i cudni zubi!Ne zna covjek sta bi,da li se nasmijati ili se rastuziti...user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zubi i usna šupljina
23.3.2011 10:59:39   
Zoe
Hej curke može li mala pomoćuser posted image
Krenula sam sa popravkom zubi -  međutim već pri startu belajuser posted image
Ne podnosim kad mi čika zubar stavi one tampone u usta - hoće mi nešto bitiuser posted image  Odmah dobijem nagon za povraćanje i nema mi druge do ispljuvati, men' se čini da sam juče više pljuvala nego bila mirnauser posted image user posted image user posted image
Savjeti da dišem na nos, hmm..jedva nekako izgurah...
Injekcija ne može jer dojim još uvijek, lok. anestezija bome nije puno pomogla, helem jedva je nekako popravio , a najgore od svega je što me čeka još 8 popravki....
Imate li vi kakav dobar savjet kako da ostanem mirna i bez nagona za povraćanjeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zubi i usna šupljina
9.9.2012 8:06:06   
hampsi
Nadam se da mi neko moze pomoci user posted image Juce ujutru mi je bilo oteceno, nadrazeno, mjesto na kojem je bila 8. Izvadila sam je prije godinu i pol. Sinoc sam imala temperaturu citavu noc, i jutros mi je ta strana malo otecena i boli me na ovom dijelu ispod vilice. Isto kao da me neko ubo necim. Je li se ikome to desilo? Sta da radim? Em je nedelja em sam sama sa djetetom. Moj zubar tek sutra radi. Strah me ove temperature a iskreno ne znam ni sta je jer me niti jedan zub ne boli user posted image

_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zubi i usna šupljina
9.9.2012 8:41:02   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: hampsi

Nadam se da mi neko moze pomoci user posted image Juce ujutru mi je bilo oteceno, nadrazeno, mjesto na kojem je bila 8. Izvadila sam je prije godinu i pol. Sinoc sam imala temperaturu citavu noc, i jutros mi je ta strana malo otecena i boli me na ovom dijelu ispod vilice. Isto kao da me neko ubo necim. Je li se ikome to desilo? Sta da radim? Em je nedelja em sam sama sa djetetom. Moj zubar tek sutra radi. Strah me ove temperature a iskreno ne znam ni sta je jer me niti jedan zub ne boli user posted image



to moze biti od upale uha a to je bolje provjeriti nego dan cekati. to te moze puno boljeti :( otidji ljekaru opste prakse prvo. oni rade i nedeljom

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ZUBI
23.5.2013 17:33:22   
Daliyah92
Ima li neko iskustva sa navlakama za zube, ili sa plocicama? Razmisljala sam da stavim navlake, iako mi zubi nisu stradali ali su jako osjetljivi i brzo se pokvare iako pazim. Ali mi je zao to raditi zubima, jer vidjela sam kako to ide, ostruze se veci dio zuba pa se stavljaju navlake i neki kazu da se to s vremenom povuce prema dole malo i vidi se iznad kao siva crta. Uglavnom, to se meni bas ne svidja pa sam razmisljala da stavim plocice, to sam na netu procitala, one su puno tanje i prirodnije izgledaju, tako kazu.

Ima li neko iskustva s tim?



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ZUBI
24.5.2013 10:59:33   
Daliyah92
IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Ima li neko iskustva sa navlakama za zube, ili sa plocicama? Razmisljala sam da stavim navlake, iako mi zubi nisu stradali ali su jako osjetljivi i brzo se pokvare iako pazim. Ali mi je zao to raditi zubima, jer vidjela sam kako to ide, ostruze se veci dio zuba pa se stavljaju navlake i neki kazu da se to s vremenom povuce prema dole malo i vidi se iznad kao siva crta. Uglavnom, to se meni bas ne svidja pa sam razmisljala da stavim plocice, to sam na netu procitala, one su puno tanje i prirodnije izgledaju, tako kazu.

Ima li neko iskustva s tim?




Evo ponavljam post, ima li ko iskustva? user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:06:56   
MicoTico
Daliyah, nikako "ne diraj "svoje zube bez potrebe. Pod potrebom smatram kvar, bolest zuba, velika oštećenost i sl.
Fasete ili pločice nikako, jako je teško za održavati. Ko god je radio u mojoj okolini se pokajao. Ništa tvrdo poslije ne smiješ zagristi jer su jako osjetljive.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:37:29   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Daliyah, nikako "ne diraj "svoje zube bez potrebe. Pod potrebom smatram kvar, bolest zuba, velika oštećenost i sl.
Fasete ili pločice nikako, jako je teško za održavati. Ko god je radio u mojoj okolini se pokajao. Ništa tvrdo poslije ne smiješ zagristi jer su jako osjetljive.

Isto.
Ja sam protiv.
U Japanu cure iskrivljuju zube user posted image .
Ja k'o da sam iz Japana user posted image .
I sad se foliram novim trendom user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:40:56   
Skvo RR
 ubi-dubi-dubi, sad me bole zubi,
Ne pomaže ništa kalodont u tubi,
najveći problem zapravo mi stvara to što moram hitno kod zubara

< Poruku je uredio Skvo RR -- 24.5.2013 11:41:17 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:41:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

 ubi-dubi-dubi, sad me bole zubi,
Ne pomaže ništa kalodont u tubi,
najveći problem zapravo mi stvara to što moram hitno kod zubara

user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *