|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:42:07   
Skvo RR
A sada ozbiljno..ja ne bi dirala zdrave zube nikada. Osim mozda prednjih ako su bas "prirodno" bezvezniuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:45:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

A sada ozbiljno..ja ne bi dirala zdrave zube nikada. Osim mozda prednjih ako su bas "prirodno" bezvezniuser posted image

Ti to namjerno meni je l' user posted image user posted image user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: ZUBI
24.5.2013 11:48:02   
Skvo RR
ma ne..zaistauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zubi i usna šupljina
21.6.2013 11:05:11   
ringeminge
treba se cuvati paradentoze

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 15:16:39   
Daliyah92
Je li ko kad vadio zivac iz zuba?
Trebala bih veceras ici na vadjenje zivca pa me zanima nesto.
Sad procitah na jednom forumu da zubar umrtvljuje zivac, tj. stavi neki "lijek" i za desetak dana pacijent dodje na vadjenje. Meni zubarica nista nije rekla u vezi toga, je li se mora umrtvljivati?
I ako mi da injekciju hocu li osjetiti i hoce li me poslije toga boljeti zub (ili meso oko zuba) user posted image

Ako ima neko da je ovo "iskusio" voljela bih da mi se javi sto prije. user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu ringeminge)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 15:22:06   
animagical
vadi se odmah, pripremi se... taj lijek koji spominjes se stavlja u supljinu zuba da izlijeci upalu, pobije sve zive bakterije koje su se nastanile, jer se ne smije zatvoriti plombom zub u kom ima uzrocnika upale, nema svrhe. zub ce ti prvo slikati, zatim dati okolo anesteziju, otvoriti, busiti, a onda vaditi zivac onim iglicama...ako te bude boljelo reci zubaru,neka da jos anestezije.. meni su dali 4x... navodno, upaljeno tkivo se lose anestezira,pa zato boli. nemoj se cuditi ni ako ti lijek zamijeni nekoliko puta, prije konacne plombe. ako te bude boljelo poslije, a vjerovatno hoce, (ja mislim da dojis bebu??) popij nesto na bazi ibuprofena iza podoja, to smijes tako jednokratno. bar sam ja tako radila.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 15:32:27   
Daliyah92
Meni je zubarica stavila plombu vec, a nije ga lijecila user posted image Pravila sam zube puno puta prije i svaki put mi je zubarica (neka druga u Bosni) ako me boli, stavljala lijek, nekad i vise puta, pa tek onda plomba. A ova nije lijecila nista, i evo mjesec dana nakon stavljanja plombe boli me svaki dan sve vise. I kazem joj tako juce, a ona mi veli da dodjem danas da mi vadi zivac jer je taj bol od njega user posted image

Nemam pojma da li da idem ili ne, a ne mogu lahko ni mijenjati zubaricu sad.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 15:52:13   
animagical
ne lijeci se svaki zub, vecinom nema potrebe, izbruse i stave plombu i cao. bolje ti je otici i izvaditi zivac, pa spasiti zub, nego ga izvaditi. to jeste poslije mrtav zub,ali je tvoj zub u svakom slucaju. samo ne znam kako ti se to upalilo tako brzo nakon popravke, ocigledno ili nije sliakla da vidi ima li kakvog procesa na korijenu ili nije dobovljno dobro poravila, pa se kvarilo ispod plombe.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 15:59:47   
Daliyah92
Pa nije slikala a najvjerovatnije ni nece. Nadam se da nije neiskusna, da zna sta radi.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 16:06:58   
animagical
prije vadjenja zivca mora slikatiuser posted image

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 16:15:01   
Daliyah92
Nije mi rekla da ce slikati zato sam pomislila da i nece, a mozda hoce user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 17:12:53   
ninuska

IZVORNA PORUKA: animagical

prije vadjenja zivca mora slikatiuser posted image


ja sam vadila zivac, ali nisam slikala prij togauser posted image .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zubi i usna šupljina
30.7.2013 17:14:50   
ninuska

IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Je li ko kad vadio zivac iz zuba?
Trebala bih veceras ici na vadjenje zivca pa me zanima nesto.
Sad procitah na jednom forumu da zubar umrtvljuje zivac, tj. stavi neki "lijek" i za desetak dana pacijent dodje na vadjenje. Meni zubarica nista nije rekla u vezi toga, je li se mora umrtvljivati?
I ako mi da injekciju hocu li osjetiti i hoce li me poslije toga boljeti zub (ili meso oko zuba) user posted image

Ako ima neko da je ovo "iskusio" voljela bih da mi se javi sto prije. user posted image


Nista strasno user posted image . Boli samo dok cacka, ali ne previse. Ja sam isla par puta dok nije bilo sve gotovo. Ne boli poslije meso, vise nelagodan osjecaj.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zubi i usna šupljina
19.10.2013 22:09:14   
Derya
Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Zubi i usna šupljina
11.11.2015 11:21:18   
RosaN

IZVORNA PORUKA: Derya

Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.

Bitno da je zub zdrav, da ne treba lejcenje il treba ga vadit..
_________________
Apart za zube

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Zubi i usna šupljina
1.6.2016 15:32:19   
nicole7

IZVORNA PORUKA: RosaN


IZVORNA PORUKA: Derya

Vece mame..nadam se da ce mi neko moci odgovoriti.. Jucer sam vadila zdrav zub, i sve je bilo ok, jer sam radila oanko kako mi je doktor rekao, malo me je boljela rana ali poslije tablete je popustilo. I evo danas poslijepodne mi se javlja pulsirajuca bol u susjednom zubu!? Moram napomenuti da su jakoo stisnuti bili, pa da nije mozda od toga jer sad ima ''prostora'' ili da nije zivac u pitanju..ma da je zub zdrav.

Bitno da je zub zdrav, da ne treba lejcenje il treba ga vadit..



Nije bas tako,jer treba zuba nejgovati redovito ne samo kad se vec pocinje kvariti. To nije ispravno razmisljanje.
________________
Fiksna protetika - Dentolab

(odgovor članu RosaN)
Neposredna veza do poruke: 66
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *