|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: (ne)brižna mama
13.12.2008 1:33:58   
stella
Najvise mi je bilo zlo od komentara oko bebine ishrane,user posted image user posted image user posted image user posted image
Moje dijete nece nista osim cice i djabauser posted image .
Sve saslusam i onda radim po svomuser posted image ,radim onako kako mislim da je najbolje za moje dijete.Rijetko odgovorim.Ne zelim trositi energiju bilo sta bilo kome objasnjavati.Jednom sam imala sukob misljenja sa mojim amidjom i istjerala sam na svoje.I od tada vise ne pokusavam nikome nista dokazivati ni objasnjavati,ko misli da zna bolje nek si radja i praktikuje svoje savjete.
Ako mi treba savjet potrazim od mame  i mm mame a ako je zdravlje u pitanju i mm tate(ljekar u penziji),ili ovdje na rr.Pa onda odlucimo ja i mm sta dalje.
Btw Ne trosite zivce na gluposti,uzivajte u svojimuser posted image .user posted image


Kada sam pisala pismeni u osnovnjaku,tema "moja mama".Jedna od mojih recenica je bila "moja mama je najbolja i najljepsa zena na svijetu"

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: (ne)brižna mama
14.1.2009 12:25:22   
p.maja
Ivany, draga moja ima tu jedan super fol.Prije fola da ti kažem da je moj beban bio sa 15 dana na plaži. Ne trebam ti ni objašnjavati kako mu je na onim velikim vručinama  (rodio se u avgustu prošle godine) bilo super u hladu na plaži pored mora , udisao je onaj divni morski zrak u svojoj od vjetra zaštićenoj ležaljci. E sad fol. Ma ti si glavna , svo ostali su sporedni likovi u priči.Kad ti to doista shvatiš onda ti svaki komentar dođe kao vic. Nahrani malo njihovu sujetu , nek se osjete kao da su oni važni jet ti ćeš svakako uraditi kako ti osjetiš da je bebanu najbolje. Nema tog pedijatra niti čovjeka na ovom dunjaluku koji ima bolju intuiciju za to što je bebi potrebno i kako je najbolje.Dobar savjet je naravno uvijek dobro došao ali ti češ ga sogurna sam uvijek prepoznati i prihvatiti. PozdrAV NAJBRIŽNIJOJ MAMI u to sam više nego sigurna.Za bebu pusauser posted image

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: (ne)brižna mama
14.1.2009 12:28:01   
andji
. Ma ti si glavna , svo ostali su sporedni likovi u priči.Kad ti to doista shvatiš onda ti svaki komentar dođe kao vic. Nahrani malo njihovu sujetu , nek se osjete kao da su oni važni jet ti ćeš svakako uraditi kako ti osjetiš da je bebanu najbolje.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu p.maja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: (ne)brižna mama
15.1.2009 10:33:32   
hrvojica
Draga moja ja sam ti odrješita po tom pitanju, ti si ta koja vedri i oblači i reci im neka te poljube u dupe kada počmu nešto pričati. Imam ti ja takvih iskustava, dijete po njima nebi trebalo izlaziti nego samo biti u kući, ma ko ih šljivi

_____________________________

Danas sam sretna i odlucila sam da takva budem svaki dan u inat glupostima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: (ne)brižna mama
17.1.2009 0:11:24   
dinaa
Evo jos jedne ne brizne mame jer mozete mislit nedam joj da sjede i pojede kesicu cipsa i kikiriki ili pola kiki bombone iako joj je 18 mjeseci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu hrvojica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: (ne)brižna mama
12.2.2009 9:38:21   
alisa grabus
Ma cure drage vi ste jos i dobre, ja sam uzasna jer radim zadacu sa djecom a oni bi se mozda radije igrali ili ne bi ni isli u skolu. Kaze svekrva ''nisam ni ja isla u skolu pa mi nista ne fali''. A i moja je Unna bila prvi puta na moru sa tri mjeseca i ne mislim da je to greska jer nam je svima bilo super i nije se ni razboljela. Ja koliko znam i ljekari znaju djeci preporuciti more zbog bronhitisa i sl. Ako se znas kuci brinuti o svom djetetu, ne vidim zasto se ne bi znala brinuti o njemu i na moru. A meni kad neko kaze zasto si ovo ovako ili ono onako kad su djeca u pitanju ja samo kazem zato sto ih ne volim pa hocu da im bude ruzno

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: (ne)brižna mama
7.2.2011 12:26:22   
Simran
Jaoj kao da sam se ja vratila i period kada sam rodila svog dječaka,svi su ali najozbiljnije mislili da sve znaju bolje od mene,u društvu sam nekako ja najmlađa user posted image  ali sam prva u društvu koja je rodila pa se sjećam "dobronamjerni" komentara tipa: stavi mu kapicu,umotaj ga,nemoj ga neopranim rukama nosati user posted image ,te što će ti beba od tri mjeseca u prirodi premala je da "slavi" prvi maj....
Aopet da ne spominjem porodicu uf,te ne dojiš dobro,te ugušit će bebu benkica oko vrata joj kad se samo sjetim zlo mi dođe....Dok jednom nisam pukla ali najozbiljnije user posted image ,idite brate raširite noge i rodite pa se brinite za svoju djecu a moje pustite na miru...
Moj malac sada ima 4 ipo godine i hvala Bogu zdrav je prav i ništa mu ne fali,a Bože moj nemože svaka mama biti savršena user posted image user posted image user posted image  i ja mislim da je se on već pomirio sa tim...

(odgovor članu alisa grabus)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: (ne)brižna mama
8.2.2011 9:09:04   
emma.L
Ja mislim da sam jako brižna mama koja pušta svoje dijete da normalno odraste, a ne da raste pod staklenim zvonom. Dakle, dojila i da sam mogla duže, naravno da bih. Uvodila hranu nakon što sam pročitala 3000 tablica nadohrane. I danas pazim da nema cedevite, sudžuke, majoneza, kole, previše čokolada i sl. i da svaki dan jede kuhano i raznovrsno. Pričam i igram se s njom satima. Ne ostavljam je danima nekome, izvodim u šetnje, bla bla. I VOLIM JE NAJVIŠE, nitko je ne može više voljeti, dakle, svi  odj....
A ti komentari što je u svojoj sobi od 6. dana, zašto je ne ljuljate da zaspi, može ona malo na nogice i sa 5 mjeseci, ja bih joj dala malo uštipka (sa 5 mjeseci) i sl. u početku su me jako nervirali ali sam znala prešutjeti, a kasnije sam samo govorila " to nije ispravno, moje je ispravno, jer ja sad imam puno više informacija nego kad ste vi odgajali svoju djecu ". Kad se sjetim kad je moja svekrva Emi stavila jastuk pod glavu da spava i još došla kasnije i kaže mi da je napokon ušećerila jer je nana skontala kako joj godi (to je bilo dok je još dolazila kao da mi pomogne poslije poroda - dakle u prvih 14 dana). Onakva nikakva sam skočila, pretrčala kuću i izvukla jastuk i pitala fino: Hoćete li da cijeli život ima probleme s kičmom zbo ovoga? Naravno, ne bi imala probleme cijeli život od 10 min na jastuku, ali sam postigla efekat - bez konsultacije s mamom ni mrdnuti user posted image .                                  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: (ne)brižna mama
8.2.2011 9:41:15   
teacher75
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ja mislim da sam jako brižna mama koja pušta svoje dijete da normalno odraste, a ne da raste pod staklenim zvonom. Dakle, dojila i da sam mogla duže, naravno da bih. Uvodila hranu nakon što sam pročitala 3000 tablica nadohrane. I danas pazim da nema cedevite, sudžuke, majoneza, kole, previše čokolada i sl. i da svaki dan jede kuhano i raznovrsno. Pričam i igram se s njom satima. Ne ostavljam je danima nekome, izvodim u šetnje, bla bla. I VOLIM JE NAJVIŠE, nitko je ne može više voljeti, dakle, svi  odj....
A ti komentari što je u svojoj sobi od 6. dana, zašto je ne ljuljate da zaspi, može ona malo na nogice i sa 5 mjeseci, ja bih joj dala malo uštipka (sa 5 mjeseci) i sl. u početku su me jako nervirali ali sam znala prešutjeti, a kasnije sam samo govorila " to nije ispravno, moje je ispravno, jer ja sad imam puno više informacija nego kad ste vi odgajali svoju djecu ". Kad se sjetim kad je moja svekrva Emi stavila jastuk pod glavu da spava i još došla kasnije i kaže mi da je napokon ušećerila jer je nana skontala kako joj godi (to je bilo dok je još dolazila kao da mi pomogne poslije poroda - dakle u prvih 14 dana). Onakva nikakva sam skočila, pretrčala kuću i izvukla jastuk i pitala fino: Hoćete li da cijeli život ima probleme s kičmom zbo ovoga? Naravno, ne bi imala probleme cijeli život od 10 min na jastuku, ali sam postigla efekat - bez konsultacije s mamom ni mrdnuti user posted image .                                  

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: (ne)brižna mama
11.8.2011 15:33:52   
ivanak
Ja mislim da pojam, da tako nazovem "brižna mama" je vrlo diskutabilan.
Sve to ovisi od žene do žene, odnosno od mame do mame.
Nekome je normalno da djeca hodaju gola, bosa, umazana, jedu sve i svašta, rade sve i svašta. Dok netko ide u totalnu krajnost od ovog napisanog. Dok sredinu ipak treba nalaziti.
Svatko za sebe smatra da je brižna majka.
E ovako. Pola od vas bi za mene onda reklo da ja nisam brižna zato što ne nosam svoje dijete ( niti jedno za sada ) na rukama i ne pjevam mu uspavanke prije spavanja. Ja ih nisam tome naučila, ali kad je brate bilo što bolilo ja sam bdila nad njima. Moja majka je jednom izjavila da smo ja i muž roditelji bez ljubavi zato što ne nosamo i ne ninamo svoju djecu.
To je mene jako uvrijedili i rastužilo.
Ja ni jednom djetetu nisam davala čokolade i grickalina do prve godine. Tek nakon toga smo pomalo počeli uvoditi. Sve im dajem jesti od povrća ( blitva, špinat, tikva... ), mesa ( i kuhano i pečeno ), od točova sa mesom, pomadorama, pitica, popriguša. Ne davam im nikakve gazirane sokove.... jedino piju vodu, čaj i nekad ima dam sirup. Ono što ne vole ne šopam ih, a i uskraćujem ih i čokolino i grickaline.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 19:56:12   
smajli80
Da malo podignem temuuser posted image

Znam da sam sam brižna mama kao i većina vas ali se ne osjećam takouser posted image

Maltane sama odgajam svoju djecu jer mm jako puno radi a nemam svoji roditelja da mi pomognu u tome.Sveki nije poletna i nikad ih nije čuvala.Oslanjam se sama na sebe.

Kako sam ostala bez posla kući sam sa djecom 95%vremena.Sofi ide u vrtić (ali ne još dugo)moramo je ispisati jer više nismo u mogućnosti da plaćamo isti.

Kao što rekoh u većini slučajeva sam sama sa svojom djecom i to me poprilično smara.Dječak 14 mj kojeg još uvjek dojim se budi po nekoliko puta noću a kćer svaku noć dolazi kod nas u krevet ili se upiški ako je navrjeme nedignemo.

Ona je jedno vrlo dominantno djete koje prosto nedozvoljava da i ono malo vremena koje bih provela sa sinom provedem na kvalitetan način.Stalno me nešto zove,pita,objašnjava jer sam je naučila da kad razgovaram sa njom da je gledam u oči i slušam šta mi ima reći.
Ona je vrlo interesantna djevojčica koja je u stanju da postavi 10000000 pitanja i na njih očekuje odgovore.Takođe je navikla dac se vrlo aktivno igram sa njom.

Dječak je opet dosta pasivniji.Dobrica koja se može igrati sam.Kad se poželi dođe malo da se pomazi i ode.Ne zahtjeva konstantnu pažnju može se sam igrati po sat vremena.Samo da me vidi i ode.Takav je po prirodi.

Zbog brojnih obaveza oko kuće , vrlo zahtjevne kćeri i hroničnog nedostatka sna, svaki sekund slobodnog vremena koristim da se malko odmorim po 10-15 min uz RR.
I poslije mi bude jako krivo što tih 15 min nisam provela u igri sa njimuser posted image .Osjećam da ga zapostavljam user posted image user posted image .
Izvedem ga napolje kad god mogu barem na 15-20 min.Ali mi umor nedozvoljava da mu se posvertim onako kako bi trebalo i kako to radim sa kćeri.
Oboje ih podjednako volim ali mu se manje posvećujem jer nije nametljiv kao kćer.I duša me boli zbog toguser posted image user posted image
Bojim se da ću se ogrješiti od njega i neznam šta da radimuser posted image user posted image

Ima li iko ikakav savjetuser posted image


_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 20:03:19   
škorpija
smajli pa i to vrijem koje provedeš dojeći je samo vaše vrijeme, smeta li mu da mu pričaš dok doji,

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 20:10:07   
Blue rose RR
A da malo misliš na sebe.
Umorna i iscrpljena nećeš nikome koristiti, a ponajmanje sebi. Kći ti koliko vidim u potpisu ima oko 5 godina, zašto ne počneš da je učiš da ona se igra sa mlađim bratom dok ti npr. odvojiš za sebe pola sata dnevno odmora.
A što se tiče dolaska u krevet to je do tebe, lijepo joj očitaj bukvicu i kaži da dolazak u krevet u roditelja nems svrhe - odlazak u wc i vraćanje u svoj krevet je ok, a sve mimo toga nije u redu. Je li ti svako večer ide u toalet na nuždu, koliko puta u toku noći? Je li pije mnogo tečnosti prije odlaska na poćinak?
Pokušaj uredovati te odlaske.

Djeca su sebična - sada sam nemajka ovom izjavom, ali tako je. Što im više pažnje poklanjamo oni žele sve više.
Time što želiš za sebe određeno vrijeme za sebe te ne čini ništa manje majkom, npr. od mene koja sa svojom provedem od 1700 do 2030. S tim da vikendom dajem više od sebe. Ali i kad ne radim, nisam je navikla da je stalno uz mene - želim i ja vrijeme za sebe.
Ali sam je naučila - od malena-da mora i ona imati svoje vrijeme - dali da se sama igra, da li da leži i gleda tv, ili da se bavi nečim drugim-ali sama.
I ovim "redom" nisam se osjećala ništa manje majkom od one koje dijete ima kao priljepak uz sebe. I to poštujem, ali tako za sebe i za nju ne želim.
Neće mame biti stalno uz nju.

Počni uvoođenjem "novog reda u vaš poredak" - ona je već malena curica, a braco je mala beba. Vrijeme koji si davala samo njoj pretvori u "vrijeme za djecu" Osmisli tematiku, koja će biti prilagođena i njemu i njoj, a onda vrijeme ostalo daj samo sebi, ili kući.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 20:16:43   
R&T@
smajli, draga, ne vagaj, molim te...

Mislim na vrijeme, ljubav, paznju, potrebe medju djecom...

Znam sta pisem, vjeruj mi...

Sve sto radis, radis za oboje... dises, pises, pricas, citas...

Pocni misliti na sebe... 14 mjeseci (mozda i vise) si u grcu...

Spavaj, zaglavi u kadi, budi na RR, ne setaj ili setaj kako pozelis... i jos mnogo stvari jer sve to radis za mamu najdrazih bica...

I za nekoliko mjeseci njih dvoje ce naci svoj zajednicki svijetuser posted image

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 20:27:27   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: tajra

smajli, draga, ne vagaj, molim te...

Mislim na vrijeme, ljubav, paznju, potrebe medju djecom...

Znam sta pisem, vjeruj mi...

Sve sto radis, radis za oboje... dises, pises, pricas, citas...

Pocni misliti na sebe... 14 mjeseci (mozda i vise) si u grcu...

Spavaj, zaglavi u kadi, budi na RR, ne setaj ili setaj kako pozelis... i jos mnogo stvari jer sve to radis za mamu najdrazih bica...

I za nekoliko mjeseci njih dvoje ce naci svoj zajednicki svijetuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image
Lijepo to tajra sroči. Pravo profesorski!user posted image

A ja bi još dodala - trk do mene, pa da se ti i ja uz ćevape i kraljicu čokolade ismijemo!

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 20:33:59   
snijeg
Ma možda je bezveze što ti ja (kao majka jednog djeteta) nešto savjetujem....ali lično smatram da si na dobrom putu, zato što se pitaš i preispituješ...
Nezahvalno je porediti majčinstvo sa bilo kojim drugim poslom, ali je činjenica da prispitivanje vlastitih odluka, ponašanja, pristupa najčešće donosi dobre rezultate.
Pokušaj to gledati ovako: ona je velika (mala) djevojčica i dalje jako ovisna o tebi i da se razumijemo sad si joj potrebnija u objašnjavanja, upućivanju, analiziranju i svemu nego njemu. Činjenica je da učeći i usmjerujući nju, učiš i usmjeruješ njega. Ja vjerujem da će za kratko vrijeme oni uživati u zajedničkoj igri.
I od grižnje savjesti nema ništa, ali od organizacije vremena DA. Ne znam kakva im je rutina i navike, ali vrijeme za net neka ti bude za vrijeme njihovog spavanja, oni ništa ne propuštaju, a ti dobivaš i vrijeme i mirnu savjest, a Bože moj, pa neće biti smak svijeta niti "odgojni odron" ako si posvetiš 15 minuta vremena dok su budni user posted image
Bilo kako bilo, sve što je na internetu moći ćeš pročitati i pogledati i za 5 godina i moja lična preporuka je da svaki minut slobodnog vremena iskoristiš za dobar san user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 21:04:36   
vila_7
Smajli mislim da nema mame koja bar jednom nije pomislila da "zapostavlja" dijete.... Pa tako i ja-pogotovo sad s dvoje-cesto pomislim da bih se sa starijom trebala vise igrati (ova mladja ionako jos ne konta) . Al ona zna da sam tu uvijek uz nju, razgovaramo, procitam joj slikovnicu, ispricam pricu, pokusavam je ukljuciti u sve,.. Radim kako mislim da je najbolje i to je to..

A ovo sto je Blue Rose rekla - da sto im vise paznje poklanjas-zele jos vise - je istina. To se u potpunosti slazem- i OK je-djeca su i misle da tako treba,al zato ja npr.kad citam slikovnicE, ona bi da citamo svih 50 ...al onda ja nakon nekih 4-5 kazem : e sad jos jednu i dosta. I tako je navikla , nema plakanja jer zna da necu popustiti.

A ti se pogotovo nemoj brinuti da zanemarujes ijedno jer si u kuci-znaci tu si uz njih stalno- sta bi da radis!?
Sjecam se kad sam imala jedno- pa dok dodjem s posla,rucak napravim,posklonim, malo se poigram i vec vrijeme spavanja....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 21:07:11   
chuci
smajli draga sve su ti žene fino napisale.
ja bih još smao da dodam da trebaš prihvatiti da ti djeca nisu ista. neko dijete ima potrebu za stalnom pažnjom, neko dijete ima veću potrebu za poklonom, neko dijete voli više da priča s tobom a neko dijete zagrljaj smatra najboljim dokazom ljubavi.
npr znam porodicu sa troje djece i djeca su skroz različita. najstariji nikad nije volio kontakt s ljudima, poklon kad mu kupimo zahvali se i ostavi nije mu interesantan, ali zato može pričati pravo puno vazda nešto filozofira, srednji nije propričao do 5 godine ali zato kad mu kupiš poklon, pa makar sokić to mu je mnogo veliko, on kad nama dolazi na npr ajšin rođendan obavezno pored poklona koji kupe od svih njih on još nešto napravi, čestitku, kutijicu od papira ili nešto specijalno od njega, ovaj najmanji je maza voli da ga drži mama u krilu, još ponekad doji iako mu je 4 godine i tako. svi imaju nešto svoje što im treba. samo treba prepoznati šta mu je bitno i to djetetu dati.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 21:07:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: tajra

smajli, draga, ne vagaj, molim te...

Mislim na vrijeme, ljubav, paznju, potrebe medju djecom...

Znam sta pisem, vjeruj mi...

Sve sto radis, radis za oboje... dises, pises, pricas, citas...

Pocni misliti na sebe... 14 mjeseci (mozda i vise) si u grcu...

Spavaj, zaglavi u kadi, budi na RR, ne setaj ili setaj kako pozelis... i jos mnogo stvari jer sve to radis za mamu najdrazih bica...

I za nekoliko mjeseci njih dvoje ce naci svoj zajednicki svijetuser posted image

upravo tako, ja sam oboje od pocetka navikla da se sami igraju, ma znaju se i sat-dva igrati da mi se ni ne obrate, meni je to super, ne bih voljela da su ko priljepci. ne osjecam griznju savjesti ni najmanje, mislim da im sasvim dovoljno vremena posvecujemuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 21:12:01   
R&T@

IZVORNA PORUKA: chuci

još ponekad doji iako mu je 4 godine i tako



Svakom svacije, ali user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 22:41:07   
ena23
smajli draga gdje me nadje, otprilike imam isti problem kao ti. Ja sam sa oboje djece od samog starta uvjek sama bila, a otkako smo se doselili u holandiju prosle godine zaista sve sama radim po citav dan, muz dolazi kuci oko 18.30 pa i on onda malo potegne.
Ovako, starijem sinu je 3,5 godine a mladjem 1,5. Obojica su jaaaaaaako aktivna djeca, nikad ne miruju, obojica su jako dugo dojila. jako su privrzeni uz mene, obojica se jos uvjek nocu bude po jedan-dva puta... tek sam nedavno prvi put nakon 3,5 godine prespavala noc u komadu...
cesto, o veeeeeooooma cesto sam dumala i dumala kako jednog zapostavljam, i svake noci se ubijem u pojam koliko me puta E zvao da se igramo a ja rekla ne mogu, koliko sam K danas pustila da gleda crtani samo da bi sutio dok ja stizem sve ostalo...

i onda sam skontala da od toga nema nista. prihvatila se malo organizacije. otvorila fino excel, napravila osnovnu tabelu, isplanirala... ako ti nije mrsko citati i ako te zanima evo nase rutine, tako da unaprijed, svaki dan, napismeno znam da nijedan nece biti zapostavljen...
ustajanje, dorucak, vodim E u vrtic, vracanje kuci, K gleda crtani mama sprema kucu 1H (za jedan sat se moze tako mnogo uraditi kad znas da si ogranicena na njega). onda se mama+K igraju, idemo po E u vtic, vracamo se, uzina, nesto brzinski, njih dvojica na spavanje (ja lezim s njima dok ne zaspe) . mama pravi rucak dok oni spavaju i eventualno citam knjigu, udjem na RR, bilo sta, to je moje vrjeme, nekad i odspavam s njima... kad ustanemo imaju rucak, izlazimo napolje, idemo u setnju, kod prijaetlja, u park, bilo sta gdje su obojica zaposlena i nijedan zapostavljen, znaci vrjeme E+K+mama, kad se vratimo kuci onda mama+E se igraju, to je nase vrjeme. kad dodje babo veceramo (ono sto sam na podne napravila) onda ne prodje malo K ide na spavanje (ima svoju rutinu pred spavanje, to je opet vrjeme mama+K), u isto vrjeme babo+E provode kvalitetno vrjeme citajuci, crtjuci, sklapajuci slagalice... onda i E ide rutinski na spavanje i tako sada na kraju dana znam da po sablonu nijedan nije zapostavljen, drzim se otprilike vremenskih granica i sa jednim i sa drugim...

cura ti je vec velika i mislimd bi razumila dobro da joj objasnis da, recimo, mama i brato imaju vrjeme igranja, da onda dolazi vrjeme i za nju, da se ne bi osjecala zapostavljena.

takodjer, djeca su vizuelna bica, ovu tabelu o kojoj pricam mozes isprintati u boji pa joj objasniti, recimo, kad je plava boja mora se spavati, kad je crvena tad mama radi, kad je zelena to je njeno vrjeme s mamaom... mozete cak zajedno i nacrtati na tabelu spavanje, objed, igru... (kod nas je upalio bolje od bilo kakve prijetnje ili nagrade bukvalno znak na zidu "ne udarati" i "ne vristati")

mislim da samo malo bolje organizacije cuda cini, eto ja napisah svoje iskustvo, nadam se da sam ti bar malo inspiracije dala.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 22:45:59   
bananica

IZVORNA PORUKA: tajra


IZVORNA PORUKA: chuci

još ponekad doji iako mu je 4 godine i tako



Svakom svacije, ali user posted image




zar i ovo imauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 22:46:32   
bananica
ena super si ti sve isplaniralauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 22:46:55   
sporty mamaa
Ena bravo za organizaciju. Ma organizacija je cudo i sto se tice jelovnika i igre i spremanja i svega ostalog. Ali bitno je drzati se pravila, osim naravno nekih vanrednih okolnostiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: (ne)brižna mama
17.3.2013 22:49:12   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: ena23

smajli draga gdje me nadje, otprilike imam isti problem kao ti. Ja sam sa oboje djece od samog starta uvjek sama bila, a otkako smo se doselili u holandiju prosle godine zaista sve sama radim po citav dan, muz dolazi kuci oko 18.30 pa i on onda malo potegne.
Ovako, starijem sinu je 3,5 godine a mladjem 1,5. Obojica su jaaaaaaako aktivna djeca, nikad ne miruju, obojica su jako dugo dojila. jako su privrzeni uz mene, obojica se jos uvjek nocu bude po jedan-dva puta... tek sam nedavno prvi put nakon 3,5 godine prespavala noc u komadu...
cesto, o veeeeeooooma cesto sam dumala i dumala kako jednog zapostavljam, i svake noci se ubijem u pojam koliko me puta E zvao da se igramo a ja rekla ne mogu, koliko sam K danas pustila da gleda crtani samo da bi sutio dok ja stizem sve ostalo...

i onda sam skontala da od toga nema nista. prihvatila se malo organizacije. otvorila fino excel, napravila osnovnu tabelu, isplanirala... ako ti nije mrsko citati i ako te zanima evo nase rutine, tako da unaprijed, svaki dan, napismeno znam da nijedan nece biti zapostavljen...
ustajanje, dorucak, vodim E u vrtic, vracanje kuci, K gleda crtani mama sprema kucu 1H (za jedan sat se moze tako mnogo uraditi kad znas da si ogranicena na njega). onda se mama+K igraju, idemo po E u vtic, vracamo se, uzina, nesto brzinski, njih dvojica na spavanje (ja lezim s njima dok ne zaspe) . mama pravi rucak dok oni spavaju i eventualno citam knjigu, udjem na RR, bilo sta, to je moje vrjeme, nekad i odspavam s njima... kad ustanemo imaju rucak, izlazimo napolje, idemo u setnju, kod prijaetlja, u park, bilo sta gdje su obojica zaposlena i nijedan zapostavljen, znaci vrjeme E+K+mama, kad se vratimo kuci onda mama+E se igraju, to je nase vrjeme. kad dodje babo veceramo (ono sto sam na podne napravila) onda ne prodje malo K ide na spavanje (ima svoju rutinu pred spavanje, to je opet vrjeme mama+K), u isto vrjeme babo+E provode kvalitetno vrjeme citajuci, crtjuci, sklapajuci slagalice... onda i E ide rutinski na spavanje i tako sada na kraju dana znam da po sablonu nijedan nije zapostavljen, drzim se otprilike vremenskih granica i sa jednim i sa drugim...

cura ti je vec velika i mislimd bi razumila dobro da joj objasnis da, recimo, mama i brato imaju vrjeme igranja, da onda dolazi vrjeme i za nju, da se ne bi osjecala zapostavljena.

takodjer, djeca su vizuelna bica, ovu tabelu o kojoj pricam mozes isprintati u boji pa joj objasniti, recimo, kad je plava boja mora se spavati, kad je crvena tad mama radi, kad je zelena to je njeno vrjeme s mamaom... mozete cak zajedno i nacrtati na tabelu spavanje, objed, igru... (kod nas je upalio bolje od bilo kakve prijetnje ili nagrade bukvalno znak na zidu "ne udarati" i "ne vristati")

mislim da samo malo bolje organizacije cuda cini, eto ja napisah svoje iskustvo, nadam se da sam ti bar malo inspiracije dala.



Hvala na ideji, ovo ce nama aBd uskoro trebati i bas mi se svidja user posted image user posted image


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *