|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
24.3.2015 14:29:25   
moni555
Drage zenice da javim da sam 18.3. Rodila prelijepu curicu teska 3850 g i duga 52 cm, sve proslo dobro izisle smo iz bolnice i sada se privikavamo jedna na drugu, zelim da i vi oatale dozivite ovo jednog dana puno pozz od mene i moje curice

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Azoospermija
25.3.2015 10:08:17   
Zelimo_bebu
moni rasplakala si me,,,cestitam mila, docekala si svoju mrvicu uzivaj sada maksimalno,,,ljubi je puno od Rr tete

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Azoospermija
25.3.2015 12:50:13   
memsi
Pozdrav moni,
Iskrene cestitke povodom rodenja kcerkice.Nadam se da cu i ja uz Boziju pomoc uskoro grliti svoju princezu.Sad sam u 24 nedjelji i dosad je sve ok.Svima zelim mnogo srece na putu da se ostvare kao mamice..

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Azoospermija
25.3.2015 19:06:20   
djevica88
moni cestitam vam,i mene si rasplakala,zelim vam svu srecu svijeta,da bebana bude zdrava i sretna dugo god.sa svojim roditeljima user posted image

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Azoospermija
25.3.2015 19:09:57   
djevica88
memsi da i tebi bude hairli sve abgd,da nam rodis zdravu i lijepu bebanu abgd...user posted image

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Azoospermija
28.3.2015 13:37:20   
moni555
hvala vam puno, memsi vidječeš za koliko će proć trudnoći i onda muke dolaze hehehhe,,,,
puno pozzz

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Azoospermija
8.4.2015 17:49:57   
Amela987
Pozdrav devojke,nova sam ovde ali redovno citam vase postove i nikako da se pridruzim.I eto me konacno,mm i ja smo u braku 6 god. takodje imamo problem azospermije,sa rezultatima hormona koji su na granici normale,ali kada uradimo spermogram nema nista,imali smo jednu TESA gde nisu nista nasli pa smo trazili po forumima klinike koje rade micro TESE i naisli na Bahceci u Sarajevu,imali smo konsultacije 21 proslog meseca,gde nam je doktor Rama rekao da nam preostaje samo micro TESE,nisam spomenula da je mm kao tinejdzer prosao kroz fazu hemoterapije i zracenja,i da je doktor rekao da bi po rezultatima hormona trebalo biti spermica ali da isto tako nikada nisu imali takav slucaj i da nam ne moze nista garantovati.Ja bih zamolila ako neko ima slican problem a probali su micro TESE da nam jave rezultate,hvala unapred i veliki pozdrav svima.

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Azoospermija
11.4.2015 23:46:10   
djevica88
Amela987 dobrodosla nazalost ovim povodom,ali eto tu smo da razumijemo jedna drugu i da razmjenimo iskustva...I mi imamo isti problem.tj azoo ali nemamo taj sa zracenjem,mi cekamo finansije i idemo u Bahceci,tako da i vi nista ne cekate,ne preostaje vam nista drugo,probajte...uz tebe smo <3

(odgovor članu Amela987)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Azoospermija
14.4.2015 10:24:07   
zašto
Ćao svima.
Suprug i ja smo u braku oko 2 godine....ja 33 god on 35...naravno želimo bebu, ali....Sa mnom je sve ok, a kod njega utvrđena azoospermija i ŠOK! Ne znam kako uopšte da se nosimo sa time, i ne znam da li mi je gora ta dijagnoza ili gledati njega kako pati...on koji toliko voli djecu! Ne znam kako da ga utješim, i sama sam očajna! Mi smo iz RS i ako znate nekog dobro urologa koji bi izvršio detaljnu obradu mog mm pomozite! Ne znamo odakle da krenemo, i kome da se obratimo...dijagnoza je postavljena na osnovu jednog spermograma, od strane urologa (Laganin) koji se nije ni potrudio da objasni nešto više...prepušteni smo sami sebi...

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Azoospermija
14.4.2015 10:45:52   
jabuka21
Amela nadam se da ce neko se javiti sa iskustvom da vam kaze nesto vise. [Zasto] svakako uradite jos jedan spermiogram nemojte na osnovu jednog da se brinete, a jos vise i obzirom na takav stav vaseg doktora. Pogledaj na forumu da li ima neko da zna urologa dobrog iz RS-a, ako ne idite na drugo mjesto neko. Zaista mora se otici dobrom urologu koji ce se posvetiti pacijentu, a mislim da to rade samo ako im odes privatno. Sve najbolje ti zelim i da sto prije rijesite taj problem

(odgovor članu zašto)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Azoospermija
14.4.2015 11:44:00   
memsi
Pozdrav,
Zelim sa te ohrabrim u vezi dijagnoze tvog supruga.Naime i kod nas je isti slucaj sem sto smo mi par godina stariji od vas.Dijagnoza mog supruga takode azo,kroz 12 godina davanja i kontrolisanja spermiograma u Sarajevu na klinici za bracni sterilitet.2014 godine u avgustu odlazimo na konsultacije u ivf centar Bahceci u Sarajevu.Dobijamo hrpu nalaza za izvaditi sto smo i uradili i nakon toga suprug daje uzorak kod njih.Nalaze nesto malo spermica sto su i zaledili,jos 2 puta odlazi da da uzorak i njihov embriolog pronalazi svaki put sve vise dobrih.U oktobru 2014 radimo ivf i sad sam vec 7.mjesec trudna.Ivf je uspio iz prvog puta hvala Bogu tako nemojte gubiti nadu.Azoospermija nije kraj dok se sve dobro neispita.Postoji i postupak koji oni rade i zove se micro tese,sto se pokazalo jako uspjesno kod muskaraca sa tom dijagnozom.Nadam se da sam bar malo pomogla.Mnogo srece vam zelim.

(odgovor članu zašto)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Azoospermija
14.4.2015 15:07:30   
Malena888
Zdravo,svima! Nova sam na ovom forumu,ali se sa azoo borimo vec 5god. Kod supruga su svi rezultati OK,radili dva puta TESU (jednom u Leskovc,jednom Novi Sad),nistj nije nadjeno. Radili smo i pravu biopsiju testisa,tu je nesto nadjeno,ali nije zamrznuto,posto je bilo u dijagnosticke svrhe. Svi lekari su nam rekli da odustanemo i idemo na donaciju,za koju smo se i spremali,ali smo resili da pokusamo jos i Micro Tese. Kontaktirala sam Bahceci i New life. Obe klinike nam daju sansu da se putem Micro tese,nadju spermatozoidi. Dugo sam razmisljala koju kliniku da izaberem i odlucila sam se za New life,iskljucivo zato sto kod njih ovu operaciju obavlja dr Emre. Za njega sam cula da je najbolji. Sta vi mislite o ovoj klinici? Da li sam pogresila? Stalno se preispitujem,i nisam uopste 100% sigurna u svoju odluku. Na netu nema dovoljno informacija o ovoj klinici.
Nadam se da cete mi pomoci!

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Azoospermija
14.4.2015 15:26:36   
Zelimo_bebu
zašto i malena dobro nam dosle na temu..i sami patimo sa azoo vez 4 godine...točnije 2 znamo da je azoo, a te prve 2 smo bili po doktorima...nada uvijek postoji i ne treba odustajati, nego ici pravim lijecnicima...cula sam su bahceci i new life dobre koliko i balici u tuzli i cito klinika u splitu sad je sve stvar licnog izbora...znam da je tesko i da je to veliki sok, jer dodjete u situaciju da razmisljate kako nikada necete ostvariti majcinstvo i ocinstvo jer jednostavno nemate materijala ni ivf...
moj savjet je ne hodati okolo urolozima nas su samo zavukli, nego direktno na kliniku gdje ce vam uraditi pretrage i napraviit nalaz, reci sto dalje...
želim vam objema svu srecu svijeta jer vrlo dobro znam kako se osjecate obzirom da sam u istoj situaciji...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Malena888)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Azoospermija
14.4.2015 15:27:13   
memsi
Pozdrav,
To je vasa odluka u koju kliniku cete ici,ja vam mogu reci da je moje iskustvo sa Bahceci centrom veoma dobro.Iz meni poznatih izvora imaju mnogo uspjeha sa micro tese.Mi smo se odlucili za njih jer imaju mnogo vise pacijenata i svi su pretezno zadovoljni iako smo imali i New life na raspolaganju.U svakom slucaju mnogo srece vam zelim i da se sto prije ostvarite kao roditelji.

(odgovor članu Malena888)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Azoospermija
14.4.2015 15:53:38   
Malena888
Hvala vam puno na odgovoru. Mi smo isto imali lose iskustvo sa doktorima i to vise puta i zato sam sad mnogo oprezna i raspitujem se na sve strane. Ovo nam je zadnja sansa i zato hocu da napravimo dobar izbor. Vidim da puno ljudi ide u Bahceci,a u New life bas i ne. Mozda zato sto su novija klinika. U Bahceciju nisu hteli da mi kazu ko radi MT,a kad sam pitala za dr Emrea,rekli su mi da od Nove godine nije dolazio kod njîh,a tek kasnije sam saznala da on radi u New life od kraja novembra. Malo me je iznerviralo to prikrivanje. Pa,kazi lepo:"Dr ne radi vise kod nas". Uveravali su me da dr koji rade kod njîh su podjednako dobri kao i dr Emre,u sta ne sumnjam. I tako... to su vam moje muke i dileme...

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Azoospermija
14.4.2015 16:31:29   
memsi
Vrlo moguce da su mislili na urologa koji je dolazio jednom mjesecno kod njih da radi micro tese a ne na dr.Emrea.On vec godinu dana nije u Bahceciju.Taj urolog ne mogu se sjetiti kako se zove tacno je iz Turske i jedan je od najboljih u svijetu tako da je obilazio te klinike non stop.On vise ne dolazi jer se dr.Umut Goltaga educirao i sad on izvodi te operacije.Nama je bila preporucena micro tesa ali su par puta radili nalaz spermiograma i svaki put pronalazili veci broj spermica.Da znate sa spermiogram morate kod njih uraditi jes sve nalaze priznaju samo spermiogram treba raditi kod njih.Imaju jako dobrog embriologa i zaista se potrudi sa analizom istog.Mi na kraju nismo imali potrebe za micro tese.

(odgovor članu Malena888)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Azoospermija
14.4.2015 16:43:08   
Malena888
Memsi,bas mi je drago zbog vas! Mogu da zamislim koliki je to sok bio za vas. Mislim na pozitivan sok,naravno! Kad bi mom muzu nasli spermatozoide u spermogramu,ja mislim da bîh pala u nesvest. Oni rade centrifugiranje sperme,pa ih tako nadju,jel da? Cini mi se da mi je jedna forumasica rekla da su njenom muzu posle centrifugiranja nasli spermatozoide. Mi smo iz Nisa,tako da kod nas na Sudskoj medicini rade spermogram sa centrifugom,al nikad nista. A,evo maila iz Bahcecija:

Bahceci grupacija ima 9
klinika i 5 urologa. Od posljednjih 10 microtese operacija u
9 smo nasli spermatozoide. Dr Emre nije dolazio od nove
godine, ali drugi doktor koji radi micro tese je podjednako
kvalitetan. Jer u nasoj grupaciji postoje posebni standardi
da neko pocne da radi i svi doktori su podjednake kvalitete i
znanja. U svakom slucaju stojim vam na raspolaganju za
sve sto vam bude trebalo.

(odgovor članu memsi)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Azoospermija
15.4.2015 9:29:20   
zašto
Mi smo uradili UZV svega :-) i to je sve ok...jel to sad znači da nije opstrukcija u pitanju. Znate li koliko se uopšte može na UZV vidjeti da li postoji neka opstrukcija?Doktorica koja je radila UZV misli da nije to u pitanju...već da je vj hormonski, što znači da smo nadrljali! Doktor Poljak mi je napisao da uradimo FSH i po tome će znati ima li pomoći...strah me je!

(odgovor članu Malena888)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Azoospermija
15.4.2015 11:47:20   
Amela987
Hvala,nazalost je takav povod ali dace Bog pa cemo pisati o lepsim stvarima.Probacemo naravno,ne odustajemo od toga pa kako nam Bog da,a nadam se da ce svima nama pomoci.I mi vama svima zelimo puno srece i da sve bude kako treba,hvala vam puno na podrsci to nam puno znaci.Javicemo se kad budemo saznali kakva je situacija.Veliki pozdrav svima.

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Azoospermija
15.4.2015 17:00:01   
Magnolie
Pozdrav svima, od postupka mi je ostala jedna ampula orgalutran. Ako kome bude potrebna neka mi se javi u pp.

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu Amela987)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Azoospermija
6.5.2015 11:57:09   
mina_a
Drage moje,nova sam na forumu a u azoospermiji vec 10 god.Sve smo prosli i pokusali,ali nista...Ipak ne odustajemo..

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Azoospermija
28.5.2015 13:07:48   
djevica88
mina_a dobro dosla nazalost na ovu temu,ali kao sto vidis niste sami...jestel radili mikro tese,vto?

(odgovor članu mina_a)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Azoospermija
28.5.2015 13:08:25   
djevica88
moniiiiii kako bebana user posted image

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Azoospermija
28.5.2015 13:46:18   
mina_a
Ipak hvala na dobrodoslici...kod nas je cista azoospermija da cak nema uopste materijala ni za bilo koju oplodnju.Obisli smo mnoge doktore koji su potvrdili da ni oni nisu "načisto " sa azoospermijom.Ali nikad ne reci nikad...Prije par godina sam (za nepovjerovati) ja ostala trudna...ali na zalost bila je biokemijska...user posted image .Zato ne odustajemo.user posted image

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Azoospermija
2.6.2015 20:55:10   
zašto
Otisli papiri za Maribor.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *