|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
21.2.2014 23:25:46   
daisy87
Ma u toj dobi su najzanimljiviji sa izjavama :) ja opet imam obrnut "problem",smori me sa pisanjem slova i citanjem,zna ih napisati nekoliko,a raspoznaje sva slova.kad smo u marketu to je izazov za njega pravi u kojem kupovina hljeba i mlijeka traje dva sata,od citanja akcija do naziva proizvoda :) tjera me da ga učim pjesmice.samo ne znam otkud trogodisnjaku takav poriv za učenjem?! :/ a sad mi na um pade njegova izjava.neki dan sam šetala s njim i mamom,i on stade i kaže:nana,hajde me ponesi,jer ja tad tebe slušam i tad cu biti dobar.a sarmeri su pravi i kako ostati smrknut i ozbiljan??? :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 826
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
23.2.2014 15:12:21   
mum82
drage moje,evo i mene s pitanjemuser posted image
naime moj trogodisnjak je u nekoj fazi(nadam se),evo neko vrijeme jednostavno je neposlusan i ne zeli nista svoje da dijeli s bilo kim,pravi scene,place
evo primjera,sinoc smo krenuli kod prijatelja koji imaju djecu i naravno ja sam ponijela slatkisa da zajedno se pocaste,B je odmah poceo da place,i rekao da on ne zeli da nosi slatkise drugoj djeci,objasnila sam da treba da dijeli i pitala ga -je li tebi drago kad ti prijatelji donesu slatkise,rekao je da jeste,ali da on ne zeli njima da nosiuser posted image ,uz ubjedjivanje,ponijeli smo slatkiseuser posted image
danas smo bili u igraonici,nekoliko starije djece od njeg ga je malo gurkalo i nisu mu dali da se penje na tobogan,njihovi roditelji su fkt reagovali i djeca su se pomakla ali on se rasplakao,samo je govorio kako mu ne daju i da on hoce sam da se penje,onda su slagali velike kocke,ali on nije dao nikom drugom da srusi te kocke ( to im je bila igra,slazu pa ruse),i naravno opet plac,,,pokusavali ga smirit,nista,rekli ici cemo kuci ako nastavis,nista,samo plac,na kraju ga izveli iz igraonice i bio je kaznjen dok se S jos malo igrao
e sad ja ne znam jel to faza ili mi negdje grijesimo,trudimo se da provodimo vrijeme s njima,igramo se,setamo,glupiramo,ako je dobar nagradimo,za neposlusnost kaznimo,ali on nekako sve po svomuser posted image
mm misli da je to zato sto provodi malo vremena s drugom djecom,a ja opet kontam ima brata,jest da je mladji,al jel moguce da mu fali drustvauser posted image
malo oduzihuser posted image
al stvarno smo u dilemi sta radit,ne zelimo bit grozni roditelji pa kaznama ga "ucit" sta je dobro a sta nije,al situacija je ponekad bas nepodnosljiva,evo upravo ne da bratu da jede jabuku s njim,kao pojesce mu sveuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu daisy87)
Neposredna veza do poruke: 827
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
23.2.2014 15:52:44   
R&T@
mum82, a koje dijete voli da dijeli?

Doci ce to vremenom...

A plac...mora privuci paznju nekako...
Vrlo brzo ce htjeti da on bude veliki brat koji ne place...

Samo pazite da ne dobije nista "na plakanje", jer ce mu se svidjeti taj lahki nacin...

I, da, mnogo je lakse imati dvije bebe, nego dva djecaka...
Ali ti to mozes, naravno...

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 828
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
23.2.2014 16:09:14   
sretna_mama
Da se stupasim na ovoj temi.. Malom je 3,5mj.. Ovo sto sad prolazimo je teski bezobrazluk.. Tersanje, marskanje, smijanje, glupiranje, skakanje su nam svakodnevna desavanja.. Namjerno se tako ponasa.. Ne da svoje stvari, prije nije branio, kad ga tjeram u sobu ili cosak, tersa.. Trudimo se maximalno da mu sve damo, pokazemo, ucinimo i cini mi se on sve gori..

Iskreno se nadam da svi u tom periodu imaju tu neku fazu prkosa, zloce ..

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 829
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
23.2.2014 16:14:06   
sretna_mama
I da, najgore od svega uz to glupiranje, tu je velika nepaznja, brzina.. Strasno se bojim da se ne udari, oklizne.. Kad se pocne u kadi glupirati zlo mi bude. Ne zelim da ga pucnem, niti da se derem, iako tad bas izgubim zivce samo iz straha da se ne povrijedi..

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 830
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
23.2.2014 16:15:52   
mum82
hvala ti draga na podrsciuser posted image
bas si dusauser posted image

sve ja to kontam,mene vise zanima kako da s emi nosimo s tim,mislim naravno da mu necu dopustit da na plac dobije neke stvari,ali ni ovo kaznjavanje mi nije bas opcija,pokusavamo ga i na ignore,pa objasnit nekoliko puta al sve se zavrsi vriskom i cikomuser posted image

e sad,da li je moguce da je zbunjen,naime jednom sedmicno idemo nenama,gdje mu je sve dopusteno,koliko god se mi boriliuser posted image ,on kod njih na plac sve dobije,i ako mi zabranimo,kaznimo,ispadnemo najgori,one to ne mogu da trpe (da se razumijemo i sveki i moja mama),i eto na kraju on to nekako dobije sve,radi "mira u kuci" jel,i ono "hajde tamo smo dva tri sata,nek mu bude",mislim znam da su nene popustljive i slabe na unuke,al kontam mozda dijete bas to zbunjuje,ono tamo mogu sve,a kod kuce ne mogu bas sveuser posted image

i da,ako neko ima preporucit neku strucnu literaturu,lijepu knjigu o odgoju,rado bih procitalauser posted image


_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 831
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
26.2.2014 22:02:00   
daisy87
I mi imamo sličan problem.Sin je bio bas miran i darežljiv,a sada odjednom nista nikome ne da.a za sve place i cmizdri.ponekad me to dovede do ruba živaca,ali eto vidim da je to normalno u tom periodu.ja cesto posegnem za ucjenom,mada ne znam koliko je ta odgojna mjera prikladna i dobra :/ i ja bih rado da neko predlzi literaturu...

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 832
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.3.2014 11:03:59   
idana1812
Citam zadnih par komentara koje ste napisali i vec mi je lakse. Moja djevojcica ima 3 godine i 4 mjeseca i uvijek je bila tvrdoglava, ali ovo sto u zadnje vrijeme s njom dozivljavamo je teski bezobrazluk koji ne tolerisemo pa pokusavamo da joj skrenemo paznju, ali ona biva jos gora. Ne znam sta je gore ne skrenuti joj paznju i dopustiti da misli da moze sve sto hoce ili je usmjeravati u pravcu koji zelimo (onda ima napade histerije i placa). Da bude gore, dobili smo i drugo dijete i trudimo se da starija ne osjeti da je zapostavljena i mm i ja, ali na momente se bas vidi ljubomora i netoleranicja prema sestri..Nadam se da ce ivi uskoro prestati..

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu daisy87)
Neposredna veza do poruke: 833
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
7.3.2014 11:43:47   
reallove

IZVORNA PORUKA: idana1812

Citam zadnih par komentara koje ste napisali i vec mi je lakse. Moja djevojcica ima 3 godine i 4 mjeseca i uvijek je bila tvrdoglava, ali ovo sto u zadnje vrijeme s njom dozivljavamo je teski bezobrazluk koji ne tolerisemo pa pokusavamo da joj skrenemo paznju, ali ona biva jos gora. Ne znam sta je gore ne skrenuti joj paznju i dopustiti da misli da moze sve sto hoce ili je usmjeravati u pravcu koji zelimo (onda ima napade histerije i placa). Da bude gore, dobili smo i drugo dijete i trudimo se da starija ne osjeti da je zapostavljena i mm i ja, ali na momente se bas vidi ljubomora i netoleranicja prema sestri..Nadam se da ce ivi uskoro prestati..
Idana,moj je isti,bas isti ovakav...
Od kako sam se porodila,nemoguce je izdrzati vise..Svi smo oko njega,bebu samo nahranim,presvucem i spustim je..Ne znam sta da radim sa njim,ponasanje mu je da dragi Bog sacuvauser posted image ..Svaki dan ide,kupi pune kese igracaka,sinoc hoce nesto slatko,pa ga mm vodio da kupi sta hoce,ja sve kontam hajde,neka ga,neka ocejfi malo,nebi li popustio,ali nista...Evo sada sa svekrom ode u setnju,ugadja mu se,ali sta da radim...Bebu ne dira nikad,ne gleda u nju,jednostavno ga ne zanima,on se samo trudi na sebe skrenuti paznju..


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 834
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2014 23:05:17   
daisy87

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: idana1812

Citam zadnih par komentara koje ste napisali i vec mi je lakse. Moja djevojcica ima 3 godine i 4 mjeseca i uvijek je bila tvrdoglava, ali ovo sto u zadnje vrijeme s njom dozivljavamo je teski bezobrazluk koji ne tolerisemo pa pokusavamo da joj skrenemo paznju, ali ona biva jos gora. Ne znam sta je gore ne skrenuti joj paznju i dopustiti da misli da moze sve sto hoce ili je usmjeravati u pravcu koji zelimo (onda ima napade histerije i placa). Da bude gore, dobili smo i drugo dijete i trudimo se da starija ne osjeti da je zapostavljena i mm i ja, ali na momente se bas vidi ljubomora i netoleranicja prema sestri..Nadam se da ce ivi uskoro prestati..
Idana,moj je isti,bas isti ovakav...
Od kako sam se porodila,nemoguce je izdrzati vise..Svi smo oko njega,bebu samo nahranim,presvucem i spustim je..Ne znam sta da radim sa njim,ponasanje mu je da dragi Bog sacuvauser posted image ..Svaki dan ide,kupi pune kese igracaka,sinoc hoce nesto slatko,pa ga mm vodio da kupi sta hoce,ja sve kontam hajde,neka ga,neka ocejfi malo,nebi li popustio,ali nista...Evo sada sa svekrom ode u setnju,ugadja mu se,ali sta da radim...Bebu ne dira nikad,ne gleda u nju,jednostavno ga ne zanima,on se samo trudi na sebe skrenuti paznju..




znaci,identicno i kod mene.bebu sva sreca ne dira,ali skretanje paznje na sebe dominira...zna li neko do kad traje tvrdoglavost i svojevolja ili je jednostavno takvo dijete? btw.svekar vise nece s njim u setnju,jer redovno se desi incident user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 835
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
9.3.2014 23:30:27   
reallove
Ko ce znati koliko traje user posted image ...mozemo samo cekati i nadati se...ja bebu ne smijem ni sekundu da pustim,bojim se da bi joj uradio nestouser posted image ..tacno ne znam sta bih..pricam sa njim stalno,objasnjavam mu,trudimo se svi oko njega,vidjet cemo koliko ce da traje.

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu daisy87)
Neposredna veza do poruke: 836
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.3.2014 9:37:36   
Alma_27
ja napisala post i nije htio otici user posted image

reallove a i ostale mame, nama je pomogla knjiga http://www.laguna.rs/n1884_knjiga_samostalna_deca_su_srecnija_-_pedagoski_metod_marije_montesori_laguna.html
Mi smo je podavno nasli u knjizari Laguna na snjizenju. ovdje mozete procitati i odlomak.



svi trogodisnjaci i cetverogodisnjaci su isti u pet deka neovisno o tome imaju li bebicu u kuci. samo, mozemo im pomoci ako uspijemo da njihovo raspolozenje ne ovisi iskljucivo od nase paznje iako je imaju svakako nego da se trebaju i sami ponekad zabaviti i da ne treba da sve radimo umjesto njih.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 837
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
10.3.2014 12:04:15   
reallove
IZVORNA PORUKA: Alma_27

ja napisala post i nije htio otici user posted image

reallove a i ostale mame, nama je pomogla knjiga http://www.laguna.rs/n1884_knjiga_samostalna_deca_su_srecnija_-_pedagoski_metod_marije_montesori_laguna.html
Mi smo je podavno nasli u knjizari Laguna na snjizenju. ovdje mozete procitati i odlomak.


svi trogodisnjaci i cetverogodisnjaci su isti u pet deka neovisno o tome imaju li bebicu u kuci. samo, mozemo im pomoci ako uspijemo da njihovo raspolozenje ne ovisi iskljucivo od nase paznje iako je imaju svakako nego da se trebaju i sami ponekad zabaviti i da ne treba da sve radimo umjesto njih.

Hvala Alma :*

< Poruku je uredio reallove -- 10.3.2014 12:05:35 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 838
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
25.3.2014 13:24:45   
aidana
trebam kupiti nesto za cetverogodisnjaka ali ne znam sta djecaci tog uzrasta vole. Koji crtici i emisije su im zanimljivi, ima li smisla poklanjati neki pribor za crtanje?

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 839
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
25.3.2014 13:56:40   
reallove

IZVORNA PORUKA: aidana

trebam kupiti nesto za cetverogodisnjaka ali ne znam sta djecaci tog uzrasta vole. Koji crtici i emisije su im zanimljivi, ima li smisla poklanjati neki pribor za crtanje?

Pribor za crtanje je dobra ideja...moj voli bojanke,olovke,bojice,blokove za crtanje..nedavno je od mm trazio da mu kupi knjigu sa pricama,da mu citamo...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 840
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
25.3.2014 14:02:23   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: idana1812

Citam zadnih par komentara koje ste napisali i vec mi je lakse. Moja djevojcica ima 3 godine i 4 mjeseca i uvijek je bila tvrdoglava, ali ovo sto u zadnje vrijeme s njom dozivljavamo je teski bezobrazluk koji ne tolerisemo pa pokusavamo da joj skrenemo paznju, ali ona biva jos gora. Ne znam sta je gore ne skrenuti joj paznju i dopustiti da misli da moze sve sto hoce ili je usmjeravati u pravcu koji zelimo (onda ima napade histerije i placa). Da bude gore, dobili smo i drugo dijete i trudimo se da starija ne osjeti da je zapostavljena i mm i ja, ali na momente se bas vidi ljubomora i netoleranicja prema sestri..Nadam se da ce ivi uskoro prestati..


ja sam skoro kukala na chat temi. moja N ima 3 godine i skoro 5 mjeseci i nepodnošljiva je. tačno me testira dokle može a ja nemam živaca. ludnica.
ona uvijek bila živa ali se zna ko je capo di capo. sada pokušava to da poništi i da bude po njenom sve moguće.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 841
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
25.3.2014 22:09:24   
mala_sa
Jos jedna koja upada u klub. Moj A puni iduci mj aBd 3god. Al zadnjih 15 dana je postao nepodnosljiv. Prije mi nikad nije pravio scene vani, a sad je uzas. Takvu huju, dreku, i taj bezobrazluk ne znam odakle vadi. I ja se nadam da ce cim prije proci jer je bas isctpljujuce. Jezik mi se vise ukocio od silne price, al sutra dan on opet po svom. I moj A ne zna da se zaigra. Prije se duze igrao sam, a sad samo mama ne znam, ne mogu, necu i ako ja ne sjednem da se igram s njim on se sam igrati nece...

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 842
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
26.3.2014 10:49:25   
malena sharena
Zene, koliko vasa djeca spavaju? Moj ima 4 i po godine i spava maksimalno devet sati po noci, po danu ne spava uopste. Zaspe navece oko pola 9, 9 i ujutro se budi oko pola 6, 6. Inace je ranoranilac, kad imamo goste ili idemo negdje zaspe oko 11 i opet se budi u 6 ujutro, najdalje. Nekidan se probudio u 5, a jutros u 5 i 15. Ima dana i kada spava samo po sedam, osam sati i opet nece da zaspe po danu, ja ne znam sta je ovo, ne znam je li to uopste normalno. Pa ja se sjecam u tom uzrastu sam isla "poslije crtanog" na spavanje i opet sam bila pospana kad me mama budila u 6 da me vodi u vrtic, a i u vrticu sam redovno spavala. Izgleda da je pokupio muzev temperament, on kaze da se vazda prije svih budio i gledao kroz prozor dok dan ne svane i ne pocnu se ostali buditi user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 843
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
26.3.2014 15:03:36   
Mamica24
Moj B. ima 4 god pune... ciiiiiiijeli dan ti se djete ne smiri.. cas pjeva plese skace slaze neki svoj mali grad... pa onda boji pise kofole slova... jede bar 4-5 puta... navece jedva doceka 9 zaspi ko top i ujutro do 8 ... znaci po danu ne spava... e ovako je bilo dok su ovi dani kraci sad ce vjerovatno promjeniti ritam pa ce kasnije na spavanje. Ustane jednom uvece ode piski i
li trazi vode.... i to je to!!


a o bezobrazluku i dresiranju mene i muza necu ni da pisem... to su taktike nevidjene... suze krokodilske...obecanja puna usta tipa:" mama susacu... ja cu vas da vojim... bicu dobaj decak..." i meni najdraza " pokupicu igracke"...

jos kako mudro iskoristi seku Lami kojoj je 2 god a voli ga neizmjerno!!

< Poruku je uredio Mamica24 -- 26.3.2014 15:11:01 >


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 844
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 10:31:34   
Alma_27
moj ima 4 god i 4mj i malo se ko smirio user posted image Kao da je postao razumniji. Ne znam ni ja... Naravno, i dalje je aktivan al nema vise one faze kad tersa i jos 1000 drugih faza. Nadam se da ce ovo potrajati barem nekoliko mjeseci pa onda opet faze user posted image

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 845
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 10:45:02   
mum82
evo drage moje da podijelim s vama
http://blog.dnevnik.hr/protivnasilja/2009/01/1625877207/metode-koje-djeluju-na-dijete-bez-vikanja-i-udaranja-granice-4.html

mi smo ove recenice"ja" koristili,tj koristimo ih jos uvijek i kao da malo uspostavljamo normalan razgovor s njim,naravno da jos uvijek tersa,place,nece itd
al recimo kad maltretira S,otima mu igracke,ganja ga po kuci,mi pocinjemo pricu"ja bih stvarno voljela da se ne ponasas tako i da bratu vratis igracke",igra zivaca ali uglavnom upali,nekad place,al bar ne vristim na njih svakih 5minuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 846
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 11:30:37   
reallove

IZVORNA PORUKA: Alma_27

moj ima 4 god i 4mj i malo se ko smirio user posted image Kao da je postao razumniji. Ne znam ni ja... Naravno, i dalje je aktivan al nema vise one faze kad tersa i jos 1000 drugih faza. Nadam se da ce ovo potrajati barem nekoliko mjeseci pa onda opet faze user posted image

Da te utjesimuser posted image i moj se ovako smiri,ne mozes prepoznati dijete,pa se za neko vrijeme vrati na staro user posted image ..

Kaze jutros,ja u glavi imam lijepo ponasanje i ruzno ponasanje,nekad sam fin,nekad nisam,danas nisam finuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 847
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 11:50:49   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: reallove


IZVORNA PORUKA: Alma_27

moj ima 4 god i 4mj i malo se ko smirio user posted image Kao da je postao razumniji. Ne znam ni ja... Naravno, i dalje je aktivan al nema vise one faze kad tersa i jos 1000 drugih faza. Nadam se da ce ovo potrajati barem nekoliko mjeseci pa onda opet faze user posted image

Da te utjesimuser posted image i moj se ovako smiri,ne mozes prepoznati dijete,pa se za neko vrijeme vrati na staro user posted image ..

Kaze jutros,ja u glavi imam lijepo ponasanje i ruzno ponasanje,nekad sam fin,nekad nisam,danas nisam finuser posted image

user posted image kralj je!

I niko nece da napise. Koliko spavaju vasa djeca. Moj se jutros opet probudio prije 6. I bice budan veceras do pola 9, 9. Ja sam user posted image



_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 848
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 12:00:37   
reallove
Moj zaspe oko 10 navecer,budi se oko 9,10... ..ne spava preko dana...

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 849
   RE: Naši trogodišnjaci i četverogodišnjaci
27.3.2014 12:05:31   
mum82
moji lijezu u 9 navece,to im rutina od kako su bebe bili,ustajanje oko pola 7,7 ujutro i idu na spavanje u 12,B cesto zeza nece ovo podnevno spavanje,kao dosadno mu,al iskreno briga me,ima da spavauser posted image
odspavaju otp sat,sat i po u dnevnoj turi,al meni dovoljnouser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *