|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:54:29   
jasmin
Evo mene maloprije kritikuje svekrvi jedna starija komšinica kako sam pustila djecu same vani user posted image ,od djevera se mali ljuljao pa pao s ljulje. I eto,trebao je neko da stoji pored šestogodišnjeg djeteta,koji bi se svakako udario i da se stajalo kraj njega,ali naš narod je bezbeli besposlen user posted image .
Naravno,čujem i ja i cijela ulica user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 11:59:31   
chuci

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ne znam za tvoju L al moja Ajša u zadnjih 6-7 mjeseci se posrami kad je ja kupam a mm udje u kupatilo
nije uvijek ista reakcija al često ju je stid i kaže ti si dječak izadji
kad piški isto ne da ocu da je opere, jako često se to desi, kažem ne uvijek al počela je da razlikuje to muško - žensko
do duše i ja joj spominjem isto
ipak ne bi da dedi kaže ajde mi operi guzu hahhahaha



i šta kažete na ovoooo?



moj tata ajši opere guzu ako je sam u kući s njom. pa neće je pustiti da obavi wc a da je ne opere a ona još ne zna sama.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:00:45   
veeseelaa
ništa ti moja jasmin user posted image
ja A nikad bez nazočnosti ne puštam u baštu, koja je tzako i velika da ne bi vidjela s prozora gdje je
a moja snaha se čudi zašto to??? ma idi rekoh begaj user posted image
a ona svu svoju djecu do četvrde godine ljulja na nogama da zaspu a ja A nikad user posted image
i tako mi zezamo jedna drugu, al to je zaista u cirkusu i u dobrom raspoloženju spika

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:01:18   
chuci

IZVORNA PORUKA: minja_

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

rekli su joj da oslobodi stolicu od igračaka i tu je nastao haos, znači ni 10 min ne mogade bez mamike spasioca hahhahah



kod nas je koncenzususer posted image što misli mama, to misli i tata i obje nane i oba djedauser posted image . tako da nema krivina i mame spasioca. Zna se šta može, šta ne može a šta se mora, da smo ne znam u čijoj kući.




i men zanima kako si to ti veeseelaa spasila sitaciju

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:02:18   
veeseelaa
moj tata ajši opere guzu ako je sam u kući s njom. pa neće je pustiti da obavi wc a da je ne opere a ona još ne zna sama.


pa mora kad je sam s njom, no moja A je uvijek samnom hahahha
il u vrtiću il kod nane a do skoro kao što rekoh bez problema je isto mogao raditi i mm a sad se stidi, kažem ne uvijek al jako često joj je neugodno

šta da radim?

izgleda da se moja A jedina stidi.....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:09:35   
snijeg
Smajli, nismo se razumijele....ne mislim da se petljaš u tuđe živote time što brineš za nekog do koga ti je stalo...
Sugestije o odgoju i pristupu djetetu su vrlo osjetljiva pitanja i nije dovoljno da ti neko bude drag da bi mu prenio svoje mišljenje, potrebno je mnogo više, potrebno je povjerenje i razumjevanje da bi te onaj drugi shvatio dobronamjerno.
Ponekad je iskustvo najbolje znanje. Nisam pobornik navikavanja djeteta na odsutnost od majke za slučaj ŠBB KBB. Dakle, ne podržavam teoriju da se odvajamo od djece da bi ih navikli da nas nema, povezanost roditelj-dijete je izuzetno važna, a naročito u dobi do 3 godine. Kasnije ih pomalo navikavamo na nane, dede i co.
Navike su čudo, u društvu i vremenu koje generalno ima problem sa upotrebom i konzumacijom zdrave hrane, meni se sviđa njena dosljednost da dijete jede na vrijeme i biranu hranu, o količini ne mogu diskutovati tu je pristup različiti i u zavisnosti od niza faktora. U svakom slučaju, iskustvo zlata vrijedi, tako će i ona "nadoći" što bi rekao naš narod user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:12:06   
veeseelaa
i men zanima kako si to ti veeseelaa spasila sitaciju


prosuh kafu... dobitak vele

tako što ja imam način kako da ona odradi što god je ispravno a da se situacija riješi bez vriske i dreke
i pored toga sam ja njoj autoritet, kad mama kaže nema van jednostavno nema, džaba mm, pa mama je rekla user posted image
u tom smislu mislah

inače smatram da se svako dijete treba pridobiti a ne natjerati na nešto

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:14:06   
chuci
ja moram napisati da jeste tačnmo da svaka mama zna najbolje sa svojim djetetom ali treba napomenuti da sve mame nemaju različite izvore informacija na raspolaganju. samim time neke mame nisu dovoljno informisane oko raznih stvari vezano za dijete pa nekada treba i o tome pričati s drugima. sad će meni neke čuj da pričam o djetetu, Bože sačuvaj, najdosadnije su mi prijateljice kje samo o djeci pričaju.

mislim činjenica je da nije zdravo jesti velike količine špinata, jer nije špinat samo željezo i vitamini, možda žena za vezu nitrata i špinata, možda nikad nije čula o tome ni čitala pa se to može spomenuti.
nisam ni ja to znala do prije par godina pa sad znam.


ja sam za to da sve uvijek treba umjereno i ni u čemu ne treba pretjerivati.



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   [Obrisana poruka]
19.6.2013 12:14:36   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:18:15   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i men zanima kako si to ti veeseelaa spasila sitaciju


prosuh kafu... dobitak vele

tako što ja imam način kako da ona odradi što god je ispravno a da se situacija riješi bez vriske i dreke
i pored toga sam ja njoj autoritet, kad mama kaže nema van jednostavno nema, džaba mm, pa mama je rekla user posted image
u tom smislu mislah

inače smatram da se svako dijete treba pridobiti a ne natjerati na nešto


u našem domu i ja i mm smo autoritet...
a naravno i nana i tetka svaka i tetak...
učimo da se stariji poštuje...i ako stariji kaže NE onda je to tako...bez puno priče...

nikada se ne mješam ako ih mm sugeriše da nešto mora biti drugačije...
niti se on mješa kada im ja držim bukvicu..osobito s ene mješaju nana, tetke i tetkovi...

svako do nas je manje taktičan ili više u iznalaženju rješenja da bez puno vriske nešto se rješi...
ali u svakom slučaju one su te koje su naučene poštovanju i znaju da vriskom i neposlušnošću neće daleko dogurati...
to nam uveliko svima olakšava posao...i nadasve nas ne dovodi u pozicije da ubijek jedini autoritet mora biti prisutan da bi one poštivale osnovne postulate odgoja koji smo im pružili i koji zahtjevamo

i učiteljica je autoritet i u vrtiću i u školi...i to se znati mora...
nisma ja bila u vrtiću sa mojoj H niti sam sa njom u školi niti ću biti sa mojom F

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:19:30   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i men zanima kako si to ti veeseelaa spasila sitaciju


prosuh kafu... dobitak vele

tako što ja imam način kako da ona odradi što god je ispravno a da se situacija riješi bez vriske i dreke
i pored toga sam ja njoj autoritet, kad mama kaže nema van jednostavno nema, džaba mm, pa mama je rekla user posted image
u tom smislu mislah

inače smatram da se svako dijete treba pridobiti a ne natjerati na nešto


Meni ovo nije ok...mislim i tm je roditelj i treba da se pita i da ga A sluša.
Šta će biti kad odeš u rodilište ili kad aBd se porodiš pa i tm bude morao uskakati 1:1 s A?
Neće ga slušati, tražiće mamu?




pa šta ću kad mm smatra da ja donosim najispravnije odluke za A, kao što je npr izlazak van , ja najbolje znam jel vrijeme za spavanjje il za van i tome sl
mm uskače i sad, a to što ona njega ne sluša uvijek nije do mene već do njega, jednostavno imaš blagih naravi a on je taj
ja ću mu reć da ne može to tako user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:20:03   
chuci
Hanady to uvijek dobro složi

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:22:13   
veeseelaa
i učiteljica je autoritet i u vrtiću i u školi...i to se znati mora...


apsolutno

no dijete vremenom skonta ko je taj ko otprilike donosi krucijalne odluke za dijete user posted image
budimo realni u većini slučajeva su to mame user posted image
pričam u odnosu mame i tate

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:23:12   
henna ze
ovo je tema..najpametnija mamauser posted image

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:23:41   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: chuci

Hanady to uvijek dobro složi



da al ja stičem dojam da to nije tako i da se Hanady pita o svemu vezano za djecu, e sad možda ona muža ubijedi da on njen prijedlog aminuje al bude kako ona hoće user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:23:54   
elmaL
ja stvarno ne znam gdje je ta granica izmedju brižne i prebrižne mameuser posted image

i mislim da to zavisi od svakog slucaja do slucaja, nismo svi isti, niti imamo istu situaciju u kuci i sl...ali iskreno vec sad se brinem da li cu biti prebrizna mama, ne bih zeljela biti overprotectedkako se danas nazivaju roditelji, ali kako uskladiti sve sa utjecajima iz okoline, a da ujedno i dijete najbolje odgajas i razvijas mu individualizam i samostalnost?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:30:38   
veeseelaa
ja do sad nisam nikada vidjela dijete kojem starija osoba kaže ne a ono svaki put posluša....

no aferim ako takvih ima

moja A se nekad napravi da ne čuje da joj se neko obraća kad joj ne pašeuser posted image
vidim kod brata maleni lupa kamenčićima i ja vičem ne, ne a on se smije i nastavlja
wtf? čudni smo familijarno user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:33:30   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: henna ze

ovo je tema..najpametnija mamauser posted image




hahhaha zavalih se od smijeha

jedno znam hebe mi se zaista za odgoj ostale djece, ja imam svoju i na njih trošim energiju kako znam i umijem....
od srca, s ljubavlju, s greškama al s naboljom namjerom
ne želim nikom sugerirati šta će sa svojom djecom i kako, osobito ako me ne pita za mišljenje


ja sma pitala kako i dal se vaše curice u odredjenom vremenskom dobu počnu stidjeti pred muškim članovima porodice i niko ništa? il slabo skroz??


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 93
   [Obrisana poruka]
19.6.2013 12:34:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 94
   [Obrisana poruka]
19.6.2013 12:35:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:43:04   
veeseelaa
To si u pravu....mame u nekim stvarima odlučuju i upućenije su u stanje...tipa: kad je vrijeme za jesti, spavati, može li dijete dobiti nešto slatko u tom i tom trenutku...i mm se konsultuje sa mnom uvijek.
Ali kad on kaže NE to je NE i mora ga se poslušati...nikad me još nije zvao da je ja saulišem niti me ona zove...doduše ona uvijek traži 'utjehu' kod onog roditelja koji je ne ruži ali to uredno izignorišemo i iako se ponekad ne slažem s mm 'ukorom' u tom trenu prešutim pa mu poslije krementam user posted image


da, da
al kažem mm je blag, i mora baš da pretjera da on reagira a samnom nema trte vrte, takva mi narav jbg
i ond aona zna da ja kad kažem ne, onda je to ne
što ej mm takav ne bi ti znala reći user posted image pripisujem to naravi, genima i sl i njegovi su slični
i kažem njegov je to problem
naravno da ja učim A da ga sluša al dijete jednostavno osjeti i zna gdje ima prolaza i jako ej teško četvorogodišnjaka ubijedi u drugačije
pa i ja od 34 godine znam gdje mogu s manje frke proći user posted image

jendostavno nećemo pričati o nekim savršenim odgojima, gdje roditeklj okom dijete skokom, ja takve ne znam
biću sretna is retna sam što sma negdje u sredini, čak mislim što više posmatram svijet da mi je Ajša odlična s ponašanjem a da može bolje uvijek može


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:44:48   
veeseelaa
Moja još uvijek ne...ali se mm stidi pred njom.user posted image
Neki dan mu je slučajno upala u vecu dok se tuširao i pitala: a šta ti to imaš?user posted image


ah to za naše muževe je jasno
i treba da se zaključlaju dok su u toaletu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:45:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i učiteljica je autoritet i u vrtiću i u školi...i to se znati mora...


apsolutno

no dijete vremenom skonta ko je taj ko otprilike donosi krucijalne odluke za dijete user posted image
budimo realni u većini slučajeva su to mame user posted image
pričam u odnosu mame i tate


ja ni jednu odluku nisam donijela osobito od krucijalne važnosti bez dogovora sa svojim suprugom...
ne zato što smatram da bez njega ne bih donijela ipsravnu već zbog toga što smatrama da je jako važno da oboje budemo uključeni u donošenje odluka...

izbor škole, vrtića, izleta, odlzaka kod durgih itd...

e sad drugi je par rukava što ja imama argumenatic+iju uvijek spremnu da on želi mene da sasluša, da izvagamo sve i odlučimo...
sad moja pristup informacijam, moja potreba da dosegnem do te informacije, moja potreba da do najsitnijega detalja sve to rašlanim to je ono što u dosta slučajeva je odluka koju sma ja željela da bude...al je svakako i njegova jer sma prenijetu informacioju njemu i on sada sa istom tom argumentacijom balansira...

jednom što je NE kod nas je uvijek NE i kod svih je NE...
godinama povaljanjem istoga dijete shavti da je to tako...nikada nismo dlai ja i suprug da ono što mi ne dozvoljavamo drugi im dopuste...
pa makar to bile sitnice...ako smo mi rekli NE tako će biti...
od rođenja do danas neke su stavi ostale NE i biće to zadugo...
naša ''prvaila'' u našem domu su pravila i za njih u tuđim domovima....
ako kdo nas nema čokolade iza 18...nema ni kod drugih i to je to...nema diskusije...ni sa timd rugaima ni sa djecom oko toga

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:47:32   
veeseelaa
e sad drugi je par rukava što ja imama argumenatic+iju uvijek spremnu da on želi mene da sasluša, da izvagamo sve i odlučimo...
sad moja pristup informacijam, moja potreba da dosegnem do te informacije, moja potreba da do najsitnijega detalja sve to rašlanim to je ono što u dosta slučajeva je odluka koju sma ja željela da bude...al je svakako i njegova jer sma prenijetu informacioju njemu i on sada sa istom tom argumentacijom balansira...


hheheh rekoh ja
pa i ja tako, ne kažem samo e to je to hebi se ti mužek
nego obrazložim a on samo zine i kaže aminuser posted image

o sitnicama, tipa šta će obući, kakva će joj torta biti, cipelice i sl to nas dvije brate, neće mi se ko derpe u tortu miješat
uhvatila bi me panika kad bi u sve zabijao nosuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:48:57   
veeseelaa
ako kdo nas nema čokolade iza 18...nema ni kod drugih


moja A još ne zna na sat, a ni ja nisam tip da imam takva strikna pravila


< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.6.2013 12:49:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *