|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:49:46   
henna ze
H se počela stidjeti i mene...
meni se to ne svidja ali poštujem..ja se nisam sramila pred svojom mamom..

želim da je svu ispregledam..da vidim jel sve na svom mjestu..a ona kad presvlači majicu okrene se..počele micike da rastu...

narasla je dzaba se ja otimamuser posted image


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:51:28   
veeseelaa
narasla je dzaba se ja otimamuser posted image


e da, jeste henna, ti imaš veliku curu, valja nama do tebe dobaciti :)))

e zamisli imam dječaka a on sa 4 godine ne želi da ga mama kupa hahahahha


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:52:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e sad drugi je par rukava što ja imama argumenatic+iju uvijek spremnu da on želi mene da sasluša, da izvagamo sve i odlučimo...
sad moja pristup informacijam, moja potreba da dosegnem do te informacije, moja potreba da do najsitnijega detalja sve to rašlanim to je ono što u dosta slučajeva je odluka koju sma ja željela da bude...al je svakako i njegova jer sma prenijetu informacioju njemu i on sada sa istom tom argumentacijom balansira...


hheheh rekoh ja
pa i ja tako, ne kažem samo e to je to hebi se ti mužek
nego obrazložim a on samo zine i kaže aminuser posted image

o sitnicama, tipa šta će obući, kakva će joj torta biti, cipelice i sl to nas dvije brate, neće mi se ko derpe u tortu miješat
uhvatila bi me panika kad bi u sve zabijao nosuser posted image



e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...
da on može svoj dio posla odraditi...kupiti im poklon uz temu, srediti porstor dekoracijama uz boju koju biraju itd...
to voli...
jako voli njihove rođendane...
voli puno djece kroz kući i nikada nije napustio dom kada slavimo ili igraonu kada smo unutra...
uvijek je tu da fotka, pomogne oko djece itd...
nije pederuser posted image al voli djecu...jako...i najljepše se osjeća kada se djeca igraju mnogobrojana sa našom djecom...
mnogo je sretan i ne libi se igrati sa njima...
on je jedna do onih tata koji kad naruče klovna jedva čekaju da isti dođe da se izgigraju sa djecom i klovnomuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:56:24   
veeseelaa
e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...


ma voli da vidi al da se miješa ne, smatra da je bitno da je ona sretna s izborom pa i on je kao i ja
mi ne slavimo rodjendane tako da nemamo tih problema oko dekorisanja i sl
nejna proslava je u vrtiću i to je to :))))
evo me ko jasmin user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:57:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...


ma voli da vidi al da se miješa ne, smatra da je bitno da je ona sretna s izborom pa i on je kao i ja
mi ne slavimo rodjendane tako da nemamo tih problema oko dekorisanja i sl
nejna proslava je u vrtiću i to je to :))))
evo me ko jasmin user posted image

user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:58:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...


ma voli da vidi al da se miješa ne, smatra da je bitno da je ona sretna s izborom pa i on je kao i ja
mi ne slavimo rodjendane tako da nemamo tih problema oko dekorisanja i sl
nejna proslava je u vrtiću i to je to :))))
evo me ko jasmin user posted image


e vidiš o ovome ste sigurno zajedno donijeli odluku..
kao što smo nas dvoje donijeli o obimu u kojem mi tome posvećujemo pažnju...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:58:31   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...


ma voli da vidi al da se miješa ne, smatra da je bitno da je ona sretna s izborom pa i on je kao i ja
mi ne slavimo rodjendane tako da nemamo tih problema oko dekorisanja i sl
nejna proslava je u vrtiću i to je to :))))
evo me ko jasmin user posted image

user posted image



hahhaha pa ne majke mi, ne slavimo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 12:59:36   
veeseelaa
e vidiš o ovome ste sigurno zajedno donijeli odluku..
kao što smo nas dvoje donijeli o obimu u kojem mi tome posvećujemo pažnju...


da, on i ja ne volimo pompe, volimo mini porodična okupljanja


< Poruku je uredio veeseelaa -- 19.6.2013 13:00:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:02:04   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e vidiš o ovome ste sigurno zajedno donijeli odluku..
kao što smo nas dvoje donijeli o obimu u kojem mi tome posvećujemo pažnju...


da, on i ja ne volimo pompe, volimo mini porodična okupljanja


ne ulazeći u razloge VAŠE odluke, krucialno je ovo dauser posted image i ovo vašeuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.6.2013 13:04:40 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:03:51   
veeseelaa
baš tako

nek je nama lijepo i nek mi imamo divne i skladne porodice user posted image
al odosmo mi van teme user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:17:45   
Sittah
joj šta bi rekla ona rodica od smajli80 kad bi pročitala cijelu temu user posted image

možda je to trebalo i uraditi - trebalo je pozvati ženu da se priključi ovdje, nek i ona doda koju o svojim razlozima svog načina odgoja user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:19:57   
tobleronica1
Ljudima sa strane neke stvari izgledaju prebrižno
Jer  se ne udubljuju u tematiku
Kada padne, ja trčim ne samo da je podignem
Trčim, jer znam da je moj zagrljaj smiruje

Kada dobije temperaturu , vodim je doktoru odmah ujutro
Iskustvo me je naučilo da sam u 99% slučajeva bila u pravu zbog odlaska doku

Kada se prošarala po nogama od jajeta,
alergija se povukla u čekaonici.
E, tu sam napravila “mahu”
Bez obzira na “lažnu uzbunu” bilo mi je lakše ići
doktoru, nego umrijeti od straha kako će se i na šta odraziti  alergija

Dok je bila beba oblačila sam je više nego što treba.
Ravnala sam po sebi “smrzli”
Vremenom sam naučila pratiti njen ritam i potrebe

Ali, na meni je ostalo zvono da sam prebrižna
Bez obzira šta  uradila

U suštini :kako pojedinci govore da sam ja prebrižna, dijete
mi je hvala Bogu medju zdravijom djecom u obdaništu,
niti je debela niti mršava,vesela je,druzeljubiva

Haman radim i nešto dobro, sudeći prema djetetovom
psihofizičkom razvoju..




(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:26:28   
veeseelaa
nek i ona doda koju o svojim razlozima svog načina odgoja user posted image


mislim da to nikog ne zanima, izuvev smajli user posted image
tako da....

tobleronice upravo tako draga moja, ma mama najbolje zna a naši rezultati se vide kroz zdravlje kako psihičko tako i fizičko zdravlje naše dječice

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Sittah)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:42:22   
tobleronica1
IZVORNA PORUKA: Hanady RR




e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...
da on može svoj dio posla odraditi...kupiti im poklon uz temu, srediti porstor dekoracijama uz boju koju biraju itd...
to voli...
jako voli njihove rođendane...
voli puno djece kroz kući i nikada nije napustio dom kada slavimo ili igraonu kada smo unutra...
uvijek je tu da fotka, pomogne oko djece itd...
nije pederuser posted image al voli djecu...jako...i najljepše se osjeća kada se djeca igraju mnogobrojana sa našom djecom...
mnogo je sretan i ne libi se igrati sa njima...
on je jedna do onih tata koji kad naruče klovna jedva čekaju da isti dođe da se izgigraju sa djecom i klovnomuser posted image


I moj je sličan. Uvijek je volio djeci i djeca njega.
Čak i djeca moje rodbine trče  prvo njemu,pa meni.

Da tortu i napravi, ne znam zašto bi bio ko derpe
Ima muškaraca koji vole da kuhaju user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:42:33   
Daliyah92
Ima majki koje su prebrizne, u tudjim ocima naravno, a same vjerovatno ne misle tako. Jedino sto mi se ne svidja kod tih majki koje "pretjeruju" je to sto ih pretrpavaju i sto se djeca jako puno ugoje. Slatko je vidjeti malu bebu buckastu, ali ne predebelu.

Sto se tice ostavljanja djeteta kod drugih,
kod mm bih ga ostavila jer znam da ce ga paziti kao i ja. Kod svoje mame i svekrve bih ga uvijek ostavila.

Kad sam ga rodila, nakon par dana dobio turu i ostavili ga u bolnici. Ja sam bila tad tek pocela konacno da dojim fino, i oni samo kazu da ga ostavim, primao antibiotike. A kad sam ga odnijela u bolnicu one sestre ga masiraju i kazu kako ce ostati, a ja placem i krivo mi, govorim mm: kao da ja ne znam svoje dijete masirati, sta one bolje znaju od mene user posted image Nosaju ga tamo i kao paze, a ja im ne vjerujem da MOJU bebu mogu paziti bolje od mene. To ni sad ne bih vjerovala, od toliko djece da se oni bas za mojim okrenu kad kmekne. Znam da nece, a ja bih user posted image I svaka 2 sata sam isla od kuce da ga dojim. Htjela sam da zadrzim mlijeko, jer on je trebao 3 dana biti tamo, ja sam mislila da bi mi mlijeko umanjilo.

Ovo je za doktore bilo pretjerivanje, ali za mene nije.

Hocu da kazem da za svu tu "prebriznost" majke imaju neke razloge. Ako ta prebriznost nece naskoditi djetetu, nije problem. user posted image Ali pretjerana debljina itekako moze naskogiti djetetovom zdravlju, dzaba mu da jede svaki cas spinat.




< Poruku je uredio Daliyah92 -- 19.6.2013 13:43:48 >


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:44:00   
veeseelaa
Ovo je za doktore bilo pretjerivanje, ali za mene nije.


tudja ruka svrab ne češe


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:47:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

IZVORNA PORUKA: Hanady RR




e moj voli da vidi što će obući...
kakvu su tortu poželjele itd...
da on može svoj dio posla odraditi...kupiti im poklon uz temu, srediti porstor dekoracijama uz boju koju biraju itd...
to voli...
jako voli njihove rođendane...
voli puno djece kroz kući i nikada nije napustio dom kada slavimo ili igraonu kada smo unutra...
uvijek je tu da fotka, pomogne oko djece itd...
nije pederuser posted image al voli djecu...jako...i najljepše se osjeća kada se djeca igraju mnogobrojana sa našom djecom...
mnogo je sretan i ne libi se igrati sa njima...
on je jedna do onih tata koji kad naruče klovna jedva čekaju da isti dođe da se izgigraju sa djecom i klovnomuser posted image


I moj je sličan. Uvijek je volio djeci i djeca njega.
Čak i djeca moje rodbine trče  prvo njemu,pa meni.

Da tortu i napravi, ne znam zašto bi bio ko derpe
Ima muškaraca koji vole da kuhaju user posted image



tortu pravim ja a ručak za ekipu onuser posted image

sreća iako se zna ko kosi ko vodu nosi kod nas uopće nije tip koji se nebi snašao sma sa djecom i da nemamo moju mamu pri ruci....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:50:22   
anitaa
Vjerovatno ima još nešto u toj priči, ako u djetinjstvu nije dobila ljubavi i pažnje koliko joj je trebalo zatrpava sina i doslovno hranom (ljubav ide kroz želudac) i pažnjom, i što bi narod rekao sve što je previše nije dobro. Ali šta se može-sto ljudi, sto ćudi.

Uvijek su tu neke pozadine, moja prijateljica je dobila sina nakon što je izgubila svaku nadu i zar je neobično što su i ona i muž prebrižni? Ja sam u 35-oj rodila svoju sreću i nakon što sam sebe toliko dugo stavljala na pijedestal i nakon što smo mm i ja svim srcem poželjeli djete zar je moglo drugačije, nekad kažem i da radim sve suprotno, vidjela bi mi sve u očima. Ni mm ni ja ovdje nemamo rodbine, pa je to sve vodilo ka još jačem vezanju. Bilo je frke kod polaska u vrtić, orilo se naselje od njenog negodovanja, tete su to zvale plač bez suza, ali poslije 10, 15 dana naselje se opet orilo od njenog smijeha i veselja, tako je i ostalo. Hoću da kažem - možda će biti djetetu teže u nekim situacijama kad se odgaja na prebrižan način, ali sve je bolje od nepostojanja ljubavi, nepružanja pažnje i nebrige. 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:50:29   
Sittah
ja čak i ne smatram da se dijete "može pretrpati" i da mu se "želudac" tek tako može "razvaliti"

pa nisu sva djeca ista, neka vole jesti, neka neće ni naopako, čak i da ga tjeraš, neka su punija, neka mršavija, valjda je do genetike nešto

neka se djeca i rode debela, a neka mršava ko čačkalice

i ja nešto ne vjerujem da bi neko dijete jelo nasilu ako ne može, baš do te mjere da mu je "želudac razvaljen", možda u nekoj starijoj dobi, ali beba - ne

evo ja imam u svojoj okolini slučaj gdje je "prebrižna" majka isto tako pokušavala da trpa hranu u dijete non-stop, a dijete odbijalo sve što je višak i ne samo da nije debelo, nego je uvijek bio baš mršavko i pored takve prebrižne majke


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:52:07   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: tobleronica1



Dok je bila beba oblačila sam je više nego što treba.
Ravnala sam po sebi “smrzli”
Vremenom sam naučila pratiti njen ritam i potrebe




I ja sam smrzla, haha, ali ne zelim da mi dijete bude kao ja. Oblacila sam ga vecinom kako i ostala djeca vani. Jedino sto sam pazila zimi da ne bude bez kapice i carapica, a vidim ovdje zene ni zimi ne paze da obuju djeci carapice. Vjerovatno zato sto autom dolaze do bolnice, pa u autu nije hladno. Ali je u bolnici bilo hladno i ja sam svog oblacila. Mozda su te zene pomislile da ja pretjerujem user posted image


_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:52:25   
jasmin

IZVORNA PORUKA: tobleronica1

Ljudima sa strane neke stvari izgledaju prebrižno
Jer  se ne udubljuju u tematiku
Kada padne, ja trčim ne samo da je podignem
Trčim, jer znam da je moj zagrljaj smiruje



Haman radim i nešto dobro, sudeći prema djetetovom
psihofizičkom razvoju..





A ja opet sačekam da dođe po moj zagrljaj,jer će u životu biti trenutaka kada mama neće biti blizu. A kad se navikne da sam blizu uvijek kod 'padova',i nekada ne budem,bilo bi joj/mu teže to što mama nije tu nego sam 'pad',ma koje vrste bio.
I kad su moji kinderi u pitanju,znam da postupam ispravno.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu tobleronica1)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:57:05   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: anitaa

Vjerovatno ima još nešto u toj priči, ako u djetinjstvu nije dobila ljubavi i pažnje koliko joj je trebalo zatrpava sina i doslovno hranom (ljubav ide kroz želudac) i pažnjom, i što bi narod rekao sve što je previše nije dobro. Ali šta se može-sto ljudi, sto ćudi.

Uvijek su tu neke pozadine, moja prijateljica je dobila sina nakon što je izgubila svaku nadu i zar je neobično što su i ona i muž prebrižni? Ja sam u 35-oj rodila svoju sreću i nakon što sam sebe toliko dugo stavljala na pijedestal i nakon što smo mm i ja svim srcem poželjeli djete zar je moglo drugačije, nekad kažem i da radim sve suprotno, vidjela bi mi sve u očima. Ni mm ni ja ovdje nemamo rodbine, pa je to sve vodilo ka još jačem vezanju. Bilo je frke kod polaska u vrtić, orilo se naselje od njenog negodovanja, tete su to zvale plač bez suza, ali poslije 10, 15 dana naselje se opet orilo od njenog smijeha i veselja, tako je i ostalo. Hoću da kažem - možda će biti djetetu teže u nekim situacijama kad se odgaja na prebrižan način, ali sve je bolje od nepostojanja ljubavi, nepružanja pažnje i nebrige. 



Potpisujem, posebno boldirano. user posted image Samo kazem, ako djetetu nece naskoditi ta prebriznost, tj. njegovom zdravlju, onda je ok. U suprotnom mi nije uredu.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 13:58:57   
veeseelaa
Hoću da kažem - možda će biti djetetu teže u nekim situacijama kad se odgaja na prebrižan način, ali sve je bolje od nepostojanja ljubavi, nepružanja pažnje i nebrige.


dobro rečeno



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 14:01:44   
tajra26
nije peder al voli djecu...jako...i najljepše se osjeća kada se djeca igraju mnogobrojana sa našom djecom...
mnogo je sretan i ne libi se igrati sa njima...
on je jedna do onih tata koji kad naruče klovna jedva čekaju da isti dođe da se izgigraju sa djecom i klovnom


vidjela sam ovo i stvarno se nadopunjujete... p.s cuvao je i moje djete da ja popijem kafu user posted image

ne razumijem ja to da neko ne ostavi dijete svojoj mami to je meni bolesno... ja nisam pristalica toga da dijete bude stalno sa nanom ali ako moze da ga cuva ili pricuva (ne znam ko to moze bolje od nje)
moje dijete je stalno kod nekoga u mahali kad dodjemo kuci s posla izljubimo se i dok ja pravim rucak uvijek dodje neko po njega jesam li ja bezbrizna majka sto svoje djete pustim kod komsinice da se igra sa njima pred kucom ili treba da ga posadim uz tv dok napravim rucak... ili da mu otimam komad salame kad mu tetka da....

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Prebrižna mama
19.6.2013 14:02:53   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: Sittah

ja čak i ne smatram da se dijete "može pretrpati" i da mu se "želudac" tek tako može "razvaliti"

pa nisu sva djeca ista, neka vole jesti, neka neće ni naopako, čak i da ga tjeraš, neka su punija, neka mršavija, valjda je do genetike nešto

neka se djeca i rode debela, a neka mršava ko čačkalice

i ja nešto ne vjerujem da bi neko dijete jelo nasilu ako ne može, baš do te mjere da mu je "želudac razvaljen", možda u nekoj starijoj dobi, ali beba - ne

evo ja imam u svojoj okolini slučaj gdje je "prebrižna" majka isto tako pokušavala da trpa hranu u dijete non-stop, a dijete odbijalo sve što je višak i ne samo da nije debelo, nego je uvijek bio baš mršavko i pored takve prebrižne majke





Ja sam vidjela predebelo dijete i ni sama ne znam kako je tako malo nosilo tu tezinu. Dijete od oko 3 god. sa kilazom od oko 30 kg user posted image Ja ga nisam vagala user posted image ali vidjelo se na njemu, a i pretezak je bio za nositi. Tako da vjerujem da je imao tu kilazu, sto je previse i nije dobro za dijete.



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Sittah)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *