|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 14:16:51   
sunce9
pozdrav svim forumasicama,
ja sam nova na forumu i molim za savjet. prosle sedmice sam radila dijagnosticku laparaskopiju i histeroskopiju, sve je hvala Bogu, poslo dobro, malo sam krvarila dva dana poslije toga ali treci dan je pocelo bas obilno i drugacije nego ta dva prethodna. ja pretpostavljam da je to menstruacija jer mi izgleda isto kao inace, samo malo obilnije jedino sto je dosla 5 dana ranije. interesuje me je li to normalno? citala sam da nekim zenama zakasni ili preskoci termin ali meni je suprotno pa se malo brinem. ako imate slicna iskustva dobro bi mi dosao savjet.

(odgovor članu bakterija)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 14:54:07   
Funky
Sunce - dijagnostička laparoskopija/histeroskopija se radi odmah nakon ciklusa/krvarenja ili ti 9-10 DC. Kako si ti radila prije pa da misliš da imaš menstruaciju? Što se tiče krvarenja i ja sam ga imala i to 5-6 dana ali je meni uzet i uzorak endometrija za biopsiju što su vrlo vjerovatno i tebi uradili, jesu li rekli tako? I da, ko te radio?

P.S. aktivne formašice, jeste li se sretale s dijagnoszom "poremećena proloferacijska faza"????

HVala user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu sunce9)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 15:21:45   
sunce9
Funky, operaciju mi je radio dr.Godinjak i uzet je uzorak za biopsiju. operacija je radjena 18 DC a ja sam dobila menstruaciju (ili bar mislim da je ovo menstruacija a ne obicno krvarenje) 20 DC. inace, ciklusi su mi kraci 24-25 dana, nekad i ranije.

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 15:31:16   
Funky
Znamo li se? Da se nismo srele nekad u čekaonici pa pile kafu? user posted image

I meni je on radio... mislim da ćeš ti tek dobiti M, a da je ovo do sada bilo krvarenje zbog biopsije...
Ja sam tek danas dobila nalaz pa se spremi da čekaš podugo...

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu sunce9)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 15:35:55   
sunce9
ma zato sam ja i zabrinuta jer ono krvarenje poslije operacije je bilo skroz drugacije (taman kako opisuju da treba biti zbog te biopsije) od ovog sad, ovo zaista djeluje kao menstruacija. vidjecu za par dana, samo se nadam da nece cijelo vrijeme biti obilno.
hvala ti Funky.

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Laparoskopija
29.4.2013 15:40:18   
Funky
Meni je to krvarenje bilo više kao neka krvava sluz, ne znam kako bih drugačije objasnila. Kasnije, regularna menstruacija bila obilnija nego inače.
Želim ti brz oporavak i naravno nema na čemu, zato smo tu...

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu sunce9)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Laparoskopija
30.4.2013 12:07:05   
ena0002
Sunce mislim da je i moguce da ti je to menstruacija...cini mi se d ase tako nesto desavalo kod par zena

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Laparoskopija
3.5.2013 11:32:18   
sunce9
hvala Ena, evo proslo je pet dana i ovo krvarenje se pokazalo kao moja uobicajena (malo obilnija) menstruacija (informacija za one koje ce se tek susresti sa ovim problemom). samo sto jos ne prolazi skroz, pola dana mi ne bude nista a onda kao kod Funky, kao mala crvena sluz. nadam se da ce i ovo uskoro da stane.
nakon koliko vremena od laparaskopije i histeroskopije ste vi imale odnose?

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Laparoskopija
6.5.2013 11:26:29   
Funky
Sunce hajd neka je i to prošlo user posted image ... ja ti nisam imala odnose skoro mjesec, iskreno da ti kažem nešto mi se nije dalo user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu sunce9)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Laparoskopija
6.5.2013 18:15:14   
sunce9
hehe, onda sam ja kao i ti Funky, ni meni se ne da, vec sam se pitala je li i ovo jedna od nuspojava user posted image

(odgovor članu Funky)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Laparoskopija
21.11.2013 10:30:10   
merima_s
Ja sam drugi mjesec nakon dijagnostičke laparoskopije ostala trudna. Trije toga sam godinu i po bila na klomifenu ali bez rezultata.
Prof. Godinjak mi je rekao da ćemo dva mjeseca sačekati jer nakon operacije desi se da žene bez ikakve stimulacije ostanu u drugom stanju, valjda laparoskopija nekako stimuliše jajnike. Čula sam još par sličnih iskustava.
Međutim sad kad opet pokušavam da zatrudnim ne ide :-(
Nešto kontam možda bi bilo dobro opet uraditi laparoskopiju? Je li neka od vas imala problem sa zatrudnjivanjem drugi put nakon što je rađena laparoskopija i ostvarena prva trudnoća?

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu sunce9)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 10:10:08   
beba 83
Pozdrav svima ! Moj problem jeste zacepljen jajovod,to mi ustanovljeno HSG-om.Jedan jajovod mi je odstranjen,a eto drugi je zacepljen.Radili smo vantjelesnu,ali nazalost nije uspjelouser posted image .Gdje ste vi radili laparoskopiju? Ja sam razgovarala sa svojim dr.oko tog,ali on mi bas i ne preporucuje.Kaze da su posljedice ogromne,a rezultati minimalni....Šta raditi?????

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 11:00:51   
bebaaaaa
Cao zenice ja sutra trebam leci a preksutra na laparoskopiju jel uredu da mi se radi na 15 Dc bas sam se zabrinula cula sam da se treba odma nakon menestruacije user posted image

(odgovor članu beba 83)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 11:09:32   
vjestica
ja sma radila 18 dc ciklusa
preporuka je poslije menstruacije radi eventualne trudnoće jedino
a ne znam na koje to ogromne posljedice se misli nakon laparoskopije?
svakako je detaljnija od hsg i možda pomogne, možda ne oko začepljenog jajovoda

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bebaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 11:13:02   
bebaaaaa
Vjestice hvala ti na odgovoru neznam ni ja na koje se posledice misli ali sam se prepala jer sam citala da se treba u prvi 10 dana ciklusa raditi meni bi i bilo 10 dan preksutra nego mi stigla 5 dana ranije tako da ce mi to biti 15 dc a imam cistu polip i polucisticne jajnike pa da se to sredi i usput prohodnost jajovoda.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 11:13:56   
ljiljo
ja sam pocetkom novembra imala vanmatericnu i radili su mi je laparaskopski i tu mi ustanovi dr. da su mi jajovodi zacepljeni i da je zbog toga doslo do vm, i odstranili su mi desni jajovod a ovaj sto je ostao propuhali tj. ocistili od priraslica i evo prvi mjesec od pokusavanja nista dobila sam ali me boli jajnik gdje imam jajovod i evo odoh danas dr. da vidim da nije slucajno opet vm



_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu bebaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Laparoskopija
28.1.2014 11:21:20   
bebaaaaa
Oj Ljijo draga drzim fige da nije i da ubrzo zatrudnis.
Ebem mu misa samo jedan problem za drugim i ja se borim 9 godina nadam se posle laparo da ce biti sve uredu i da cu konacno ugledati user posted image .

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Laparoskopija
10.2.2014 20:49:13   
Sweety
Da i ja dam svoj doprinos ovoj temi :) Radila sam dijagnosticku laparoskopiju i histeroskopiju. Jajovodi prohodni, pa sam se malo razocarala :( Mislila sam da je problem do jajovoda, sad kako stvari stoje sve ok..Je li neko bio u istoj situaciji? Sta bi mi sad dr mogao preporuciti da radim?

(odgovor članu bebaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Laparoskopija
10.2.2014 21:36:23   
ljiljo

IZVORNA PORUKA: bebaaaaa

Oj Ljijo draga drzim fige da nije i da ubrzo zatrudnis.
Ebem mu misa samo jedan problem za drugim i ja se borim 9 godina nadam se posle laparo da ce biti sve uredu i da cu konacno ugledati user posted image .


hvala ti i ja tebi zelim da zabebis stoprije da zajedno trbave i bebele setamo user posted image user posted image , ispostavilo se na pregledu da me jajnik boli od Ovulacije pa sam primila stopericu i evo cekam nedelju da vidim rezultate

sweety kazu da najvise zena zatrudni poslije laparaskopije tako samo navali user posted image

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu bebaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Laparoskopija
11.2.2014 8:51:58   
Jelena86
Ženskice, lijep pozdrav svima. Evo da i ja napišem svoj slučaj. Radila sam dva puta lpsc.i to zbog endometrioze, koja mi se nakon operacije vratila za svega 4 mjeseca. Sada sam uz to radila i histeroskopiju, na kojoj su mi odstranili septum.
Koliko ste se vi pazili od odnosa i zatrudnjivanja nakon lpsc i histeroskopije?

Sweety, a kakav ti je mužev nalaz, da li je on radio spermiogram?

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Laparoskopija
11.2.2014 23:28:46   
Twinkies04
Jelena sto se tice odstranjivanja septuma ja sam ga isto radila u aprilu prosle godine i meni je moja dr rekla da bi trebalo da prodje otprilike nekih 4-5 mjeseci pa da planiras trudnocu...sad opet sve zavisi...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Laparoskopija
12.2.2014 8:27:58   
Jelena86
Auuu, ko će to dočekati user posted image ja se nadala odmah naredni ciklus user posted image hvala na odg.

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Laparoskopija
13.2.2014 13:03:14   
sar@
Sweety ja sam bila u istoj situaciji kao ti.Radila dijagnostičku laparo i histero i nalazi u redu.Prije toga tri ciklusa na klomifenu bez uspjeha.Doktor mi je preporučio da posle laparo pokušam dva -tri ciklusa prirodno zatrudniti pa ako se ništa ne desi da idemo na inseminaciju.Međutim,hvala Bogu, četvrti ciklus posle laparo ja sam potpuno prirodno ostala trudna user posted image ,a prije toga 4 godine pokušavali.
Tako da samo navaliuser posted image , nikad ne znaš koji je ciklus dobitni.
Mi smo odnose imali mjesec posle laparo,tako mi je dr.savjetovao.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Laparoskopija
13.2.2014 16:37:09   
Twinkies04
jelena zenice draga...hajde ne kosta te nista jos 2-3 mjeseca da se strpis..makar ce ovako biti pun pogodak....user posted image user posted image brzo ce to proci ,vidjet ces kad te iznenadi jedna mala user posted image ...

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu Jelena86)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Laparoskopija
13.2.2014 21:55:57   
Sweety
@Jelena86 muzev nalaz je uredan.
@sar@ bas si me obradovala, bila sam jucer na kontroli kod prof Godinjaka, pa kaze ako se nista ne desi za mjesec-dva, da dodjem. pa, pretpostavljam da bi mi dao neku stimulaciju. vidjecemo kako ce se dalje odvijati ;)

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 35 [36] 37   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *