|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
31.5.2011 17:04:33   
Nenci
Ja cu otici na pregled svakako, pa cu vidjeti onda sta ce mi reci....
da li cu dalje na operaciju vidjecu


_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
31.5.2011 18:22:19   
LELA 77
Ja sam radila lasersku operaciju očiju u Rusiji.Već 11 godina dioptrija ne raste.Ne bih imala poverenja nikome da dozvolim da mi operiše oči jer samo u Ruse imam poverenja, neprikosnoveni su što se toga tiče.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
31.5.2011 22:52:07   
miller
Kolika ti je bila dioptrija kada si radila zahvat, u kojem gradu si radila, koja metoda i koliko si imala godina u trenutku kada si radila korekciju i jos samo koliko ti je prije toga bila stabilna dioptrija ?!

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
5.6.2011 17:20:03   
škorpija
Evo bila sam nedavno u poliklinici Svjetlost na pregledu, kazali su mi da sam idealana kandidat za operaciju, vjeorvatno su to većini rekliuser posted image .

Uglavnom radili su mi neke preglede koje nisma nikad radila kod drugih oftamologa, i najvjeorvatnije idem na operaciju,

kazali su mi da su male šanse za vraćanje dioptrije, ali ako se bude vraćala da će to biti u prvoj godini nakon operacije i da će biti do -1, a nikako -4 koliko sad imam. ukoliko se dioptrija vrati rekli su mi da se će uraditi i ponov operaciju GRATIS

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu miller)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
5.6.2011 23:30:48   
miller
javi se ako uradis operaciju, utiske ! :D Sretno :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
9.6.2011 15:08:15   
Nenci
haha Skorpija e dobro si bogami,
elem bila i ja na pregledu i mogu samo reci da se isplati otici na pregled jer je stvarno detaljan.

Da li cu na operaciju jos nisam odlucila, nalaz vrijedi 6 mjeseci.


_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu miller)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
9.6.2011 15:09:52   
Nenci
A ovo je skinuto sa interneta:

Važno je istaknuti da se laserom ne može poboljšati vid na oku, nego se samo uklanja dioptrija, odnosno potreba za nošenjem naočala ili kontaktnih leća. Postoji li slabovidnost ili ambliopija (kad je vidna oštrina s korekcijom manja od 100 posto), ostaje i nakon primjene lasera.
Povratak na posao - Većina pacijenata može se vratiti na posao puno radno vrijeme već prvi poslijeoperativni dan. Rijetko treba pričekati jedan do dva dana prije povratka na posao. Ako je moguće, preporučuje se uzeti nekoliko dana odmora.
Bavljenje nekontaktnim sportom može se nastaviti čim se osoba osjeća spremnom. Ako se bavi tenisom ili badmintonom, ili nekim od grubim kontaktnih sportova, mora zaštititi oči postoji li mogućnost udarca.

2. travnja 2009. godine u Poliklinici "Svjetlost", započela je nova era laserskog skidanja dioptrije Z-LASIK procedura.


_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:22:06   
škorpija
Evo mene, dan poslije operacije, super vidim, samo mi je je još pomalo mutno. operacija nije baš bezbolna kako to predstavlajju, ali je vrlo kratka i nije teško za izdražeti. oporavak je najteži prvih dva sata poslije operacije, ostalo je ok.

uglavnom nisam se pokajala, samo mi je malo problem da se pazim udarca u oko, svako ko ima dvogodišnjaka zna kako je teško manevrtirati i izbjegavati iznenadne zagrljaje, bacanje i ostalouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:25:21   
sheri
skorpija cestitam! nema vise čalanao user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:26:45   
Lady26
Skorpija bas mi je drago zbog tebe user posted image user posted image
Od moje kolegice se prijatelj operisao u subotu, juce su izlazili kaze joj da super vidi...i kao u naredne 2 sedmice ce se postepeno izostravati vid dok se ne razbistri u potpunosti....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sad se samo malo pripazi koliko je moguce....


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:41:24   
Anoniman
škorpija drago mi je što si to riješila i da ti se dioptrija ne vrati nikad višeuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:44:53   
škorpija
Hvala svima, sad me svi zovu Esmeraldauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:47:17   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
14.6.2011 13:47:33   
Lady26
IZVORNA PORUKA: škorpija

Hvala svima, sad me svi zovu Esmeraldauser posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
15.6.2011 16:05:24   
Nenci
Skorpija draga divnooooo

user posted image user posted image
Da se sto prije oporavis i super vidis zelim ti od sveg srca user posted image

Javi za koji dan kako tece oporavak, da znamo
I ja cu sve su prilike na operaciju...

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
15.6.2011 16:23:44   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: škorpija

Hvala svima, sad me svi zovu Esmeraldauser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image ...svaka cast Esmeralda kad si imala hrabrostiuser posted image user posted image user posted image ja je stvarno nemam ,pogotovo nakon ovog tvog da je ipak bolnouser posted image
od koje dioptrije rade i koja je cijena tog zadovoljstvauser posted image ..zelim ti brz oporavak i da ti se ne vrati dioptrija ponovouser posted image






_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
15.6.2011 17:30:30   
škorpija
ma nije toliko bolno, otprilike kao ginekološki pregled kad se uzima papa testuser posted image ,

ne boli operacija, nego bole malo oni držači što ti drže oko širom otvorenim jer anestezija je u oku e ne oko oka, i malo smrdi onaj laser, kad radi slično kao kad ti kod zubara pale ono živo meso, malo smrducka, ali to traje 35 sekundi po oku,
ali posje operacije da mi brufen i apaurin od 5 mg, uh kako me to umahalo jedva sam do kuće došla, jedva čeklala da spavam, i prva dva sata ili dok ne počne brušen djelovati bole oči, glava vilica, ali skontala sma da je to od napetosti koliko sma zube stisnula za vrijeme operacije.

uglavnom danas još bolje vidim, ma nejverovatno, stalno pipam oko  sebe i tražim naočale, nikako da se naviknemuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
15.6.2011 17:31:46   
škorpija
rade do -10 i do + 5, cijena je inače 3000 KM za oba oka, plus pregled 150, no mi koji smo se prijavili u prvih 100 pacijenata, dobili smo sve upola cijene

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
17.6.2011 14:47:20   
Nenci
Skorpija user posted image Super user posted image

Pa draga zar nisi odmah zafrljacila cvike u kantu user posted image

Meni je onda najbolje da prije operacije popijem sta protiv bolova user posted image

_____________________________

Nas bebac slatki je obradovao mamu i tatu na Dan zaljubljenih :))))
Viktor 14.02.2010.
(cekali smo 3,5 godine)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
17.6.2011 14:58:21   
henna ze
škorpijo..želim ti da ti se nikad ne vrati..dioptrija..ne kao meni...i ipak se ti malo pripazi..ja sam fasovala neku upalu dva mjeseca kasnije..strahota..
nemoj se izlagati nepotrebno naporu i nemoj ako vjetar puše bez sunčanica..hej..sad možeš da nosiš fensi šmensi sunčane cvike..one do pola face...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nenci)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
17.6.2011 22:53:35   
škorpija
uh nadam se da se neće vratiti dioptrijauser posted image , a koristim tobrex kapi protiv infekcija valjda će koristiti čemuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
29.9.2011 23:04:16   
vjestica
IZVORNA PORUKA: škorpija

ma nije toliko bolno, otprilike kao ginekološki pregled kad se uzima papa testuser posted image ,

ne boli operacija, nego bole malo oni držači što ti drže oko širom otvorenim jer anestezija je u oku e ne oko oka, i malo smrdi onaj laser, kad radi slično kao kad ti kod zubara pale ono živo meso, malo smrducka, ali to traje 35 sekundi po oku,
ali posje operacije da mi brufen i apaurin od 5 mg, uh kako me to umahalo jedva sam do kuće došla, jedva čeklala da spavam, i prva dva sata ili dok ne počne brušen djelovati bole oči, glava vilica, ali skontala sma da je to od napetosti koliko sma zube stisnula za vrijeme operacije.

uglavnom danas još bolje vidim, ma nejverovatno, stalno pipam oko  sebe i tražim naočale, nikako da se naviknemuser posted image

već sam opis zahvata me naveo da se pokolebam u svojoj odluci user posted image
meni je pozlilo kad mi je doktorica pokušala staviti sočiva u oko, pa šta će mi tek od ovoga biti user posted image user posted image
jeli vidiš ti to sve tokom zahvata?
to što smrdi je najmanji problem


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
29.9.2011 23:28:38   
škorpija
ma vidiš sve kroz maglu, nije tako strašno, ja se nisam pokajala i vrijedilo je i te kratke nelagode i parauser posted image , al ja nisam znala šta me čeka pa mi je zato bilo teže, kontam ako čovjek zna šta ga čeka onda sve laše podnese, zato sam tako detaljno opisala samu operaciju.
pa ja sma prije poroda na youtub-u gledala snimke porođajauser posted image ,al eto nije mi palo na pamet da potražim i snmke laserskog skidanja dioptrijeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
1.10.2011 11:59:49   
Vinetu
Moja kolegica je nedavno išla na pregled negdje na Ilidži, (izgleda da je ista klinika gdje je i škorpija skidala svoju dioptriju), rekli su joj da je "idealan kandidat".  Ubrzo je imala lasersko skidanje dioptrije i prezadovoljna je.  Svaki dan se iščuđava kako dobro vidi.  Kao i škorpija, kaže da su joj više smetali ti držači za kapke, nego sama operacija!
Druga kolegica je išla kod istog doktora i njoj su rekli da nije "idealan kandidat" te joj predvidjeli mogućnost vraćanja dioptrije kroz izvjesno vrijeme, ako bi sada skidala istu.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Lasersko skidanje dioptrije...
28.11.2011 23:27:42   
Visnja RR
Evo i mene dan nakon operacije ..opsirnije pisem kad budem za par dana oki doki... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *