|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 22:43:05   
Admin

IZVORNA PORUKA: mishkica


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mishkica

Ne znam je li vec napisano, treba se prijaviti u policijsku postaju mjesta gdje ste odsjeli ako ste vise od 48 sati tamo, inace ce biti prijava kada izlazili iz Hr, ovo je iz prve rukeuser posted image


osim u slučaju da ti prijavu uradi onaj kod koga odsjedaš ako je pravno lice ...u okviru cijene platiš boravišnu taksu

ova prijva se obavezna raditi u svim zemljama bez obzira na EU...i dolazak u CRg ovo podrazumjeva i moguće je uraditi u svakoj turističkoj agenciji ne mora se do MUP-a ići tamo recimo...



Da , taj kod koga se odsjeda mora vam dati prijavu, mora se znati da vas je prijaviouser posted image


na računu kad platite gazdama stoji da se plati i taxa...to je valjda dovoljan dokaz da se blo prijavljeno

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 22:43:34   
InLove
aha, hvala Hanady, do sad se nismo prijavljivali.. a za lovu se ne sikiram user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 22:46:54   
chuci

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

chuci...novac se odnosi na punoljetne članove...ne za djecu :)

a boravišna taksa je prijava koju radi gazda...to je to

e super nisam to znala. ja mislila sve osobe podrazumjeva sve osobe user posted image

doduše i da imam 1600 eura da pokažem za mene i mm ne bi me ni vidjela Hr granica. išla bih u tursku user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
24.6.2013 8:30:18   
Alannah
Komsije su otisle prije dva dana na more,kazu da su im samo radi reda pregledali dokumente i pitali imate li sta prijaviti.Valjda zavisi i od toga ko radi od granicara.Mi smo isli za 1.maj na more,na Doljanima bila tolika guzva,cekali oko 1 i pol sat.Neke su pretresali,neke samo pustili. Sto se tice novca,nezamislivo mi je ponijeti toliki novac sa sobom.Sto drugi kazu,ne bih ni isla u Hrvatsku onda user posted image .A s druge strane,ni kod sebe nikad nemam vise od 50 KM u novcaniku,ostalo placam karticom,i ovih 50 sluzi za sitnice.Mi idemo u julu,ja imam RH pasos,pa mislim da onda mogu onako prociuser posted image .Kod MM je nas bosanski,pa cemo vidjeti kako ce biti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
24.6.2013 20:35:12   
vila_7
Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
24.6.2013 21:54:24   
Alannah
vilo najbolje ti je nazvati konzulat pa pitati.Ako i budes morala novu vaditi,ceka se trenutno oko mjesec i po.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
24.6.2013 22:38:10   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


na stranici pise da putovnice koje nisu biometrisjke važe do isteka ...tj datuma koji je naveden u potovnici

http://www.mup.hr/44.aspx

< Poruku je uredio Visnja RR -- 24.6.2013 22:41:00 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
24.6.2013 22:46:08   
Visnja RR
http://www.bh-index.com/hrvatska-zeli-da-bh-gradani-prelaze-granicu-sa-licnim-kartama/

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
25.6.2013 20:13:34   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


na stranici pise da putovnice koje nisu biometrisjke važe do isteka ...tj datuma koji je naveden u potovnici

http://www.mup.hr/44.aspx


da,ali ovo su bas njihove RH putovnice - nisu iste kao ove hrvatske sto BH gradjanu imaju. Morat cu nazvati konzulat- MM-u treba, ja nemam nijedne seljanka user posted image . A znate li koliko se cekaju BH pasosi?

P.S. Visnja aj ti ovaj link ne mogu otvoriti


< Poruku je uredio vila_7 -- 25.6.2013 20:14:52 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 7:47:58   
mala86

IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


ako imas i hr licnu mozes preci bez frke user posted image

ja sam se vec bila prepala,ja u Bosni,trebam u 8 mjesecu u Hr ,hr putovnica istekla,ali procita na vise mjesta da se moze preci samo sa licnom njihovom

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:02:45   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vila_7

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


na stranici pise da putovnice koje nisu biometrisjke važe do isteka ...tj datuma koji je naveden u potovnici

http://www.mup.hr/44.aspx


da,ali ovo su bas njihove RH putovnice - nisu iste kao ove hrvatske sto BH gradjanu imaju. Morat cu nazvati konzulat- MM-u treba, ja nemam nijedne seljanka user posted image . A znate li koliko se cekaju BH pasosi?

P.S. Visnja aj ti ovaj link ne mogu otvoriti



za RH putovnicu čekaš do 2 mjesca...za BiH pasoš oko 20 dana
MM ima putovnicu koja nije biometrijska i ona važi dok ne istekne...u njegovom slučaju do 2018



evo još malo utješnih informacija

http://depo.ba/hronika/turisti-iz-bih-su-dobrodosli-policija-im-nece-prebrojavati-eure

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:04:09   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


ako imas i hr licnu mozes preci bez frke user posted image

ja sam se vec bila prepala,ja u Bosni,trebam u 8 mjesecu u Hr ,hr putovnica istekla,ali procita na vise mjesta da se moze preci samo sa licnom njihovom



ovo provjeri...možda možeš ući ali kako ćeš se vratiti ako naši traže pasoš tj putovnicu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:40:58   
Ramona11
Evo moja prijateljica predala za putovnicu RH i rekli joj da se ne nada da ce biti gotova prije 2,5 mj.
Ja predala za BH pasos i rekli mi da dodjem za 20 dana i naravno jos nije gotov.

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:42:47   
mala86

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


ako imas i hr licnu mozes preci bez frke user posted image

ja sam se vec bila prepala,ja u Bosni,trebam u 8 mjesecu u Hr ,hr putovnica istekla,ali procita na vise mjesta da se moze preci samo sa licnom njihovom



ovo provjeri...možda možeš ući ali kako ćeš se vratiti ako naši traže pasoš tj putovnicu



ja preci moram user posted image user posted image

evo kopirano sa mup.hr

"Prelazak granice sa Bosnom i Hercegovini
Građani Republike Hrvatske moći će i nakon ulaska Republike Hrvatske u EU granicu s Bosnom i Hercegovinom, osim s putovnicom, prelaziti i s osobnom iskaznicom izdanom nakon 1. siječnja 2003. godine. S obzirom da je od 10. lipnja 2013. godine omogućeno izdavanje osobne iskaznice i djeci bez obzira na godine i djeca će moći prelaziti državnu granicu i putovati u BiH. Isto vrijedi i za prelazak granice kod Neumskog koridora. "

moja izdana 2010 u 11 mjesecu user posted image


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:48:17   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: vila_7

Da li neko zna sta je sa onima koji imaju RH putovnicu ali nije biometrijska?
I da li su velike guzve za BH pasos?


ako imas i hr licnu mozes preci bez frke user posted image

ja sam se vec bila prepala,ja u Bosni,trebam u 8 mjesecu u Hr ,hr putovnica istekla,ali procita na vise mjesta da se moze preci samo sa licnom njihovom



ovo provjeri...možda možeš ući ali kako ćeš se vratiti ako naši traže pasoš tj putovnicu



ja preci moram user posted image user posted image

evo kopirano sa mup.hr

"Prelazak granice sa Bosnom i Hercegovini
Građani Republike Hrvatske moći će i nakon ulaska Republike Hrvatske u EU granicu s Bosnom i Hercegovinom, osim s putovnicom, prelaziti i s osobnom iskaznicom izdanom nakon 1. siječnja 2003. godine. S obzirom da je od 10. lipnja 2013. godine omogućeno izdavanje osobne iskaznice i djeci bez obzira na godine i djeca će moći prelaziti državnu granicu i putovati u BiH. Isto vrijedi i za prelazak granice kod Neumskog koridora. "

moja izdana 2010 u 11 mjesecu user posted image



Samo ti furaj tamo-ovamo EU drzavljanko user posted image


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:48:39   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Ramona11

Evo moja prijateljica predala za putovnicu RH i rekli joj da se ne nada da ce biti gotova prije 2,5 mj.
Ja predala za BH pasos i rekli mi da dodjem za 20 dana i naravno jos nije gotov.


čest je slučaj da traže da im se donese ponovo uvjerenje o državljanstvu...meni tražili da prebacim prezime s djevojačkog na udato..niđe veze ...to sam već davo uradila..ali eto i to sam uradila kad su tražili...

mojoj prijateljici juče iako je prošlo 20dana rekli da im treba donijeti državljanstvo sa prebačenim prezimenm a udala se isto kao i ja prije 17 godina.... pa će joj pasoš biti gotov tek u sljedeću srijedu... dakle nakon 27 dana...smješni su....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 15:50:19   
Ramona11

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Ramona11

Evo moja prijateljica predala za putovnicu RH i rekli joj da se ne nada da ce biti gotova prije 2,5 mj.
Ja predala za BH pasos i rekli mi da dodjem za 20 dana i naravno jos nije gotov.


čest je slučaj da traže da im se donese ponovo uvjerenje o državljanstvu...meni tražili da prebacim prezime s djevojačkog na udato..niđe veze ...to sam već davo uradila..ali eto i to sam uradila kad su tražili...

mojoj prijateljici juče iako je prošlo 20dana rekli da im treba donijeti državljanstvo sa prebačenim prezimenm a udala se isto kao i ja prije 17 godina.... pa će joj pasoš biti gotov tek u sljedeću srijedu... dakle nakon 27 dana...smješni su....


Ooooo super, sad ce i mene mrcvariti oko prezimena user posted image


_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 16:07:23   
Ramona11
Cudo user posted image ja o pasosu kad ide info da je gotov user posted image

Prvi put da mi ne prave zbrku oko prezimena user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 16:28:34   
Full Moon
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/67192/mup-rh-predstavilo-uvjete-za-prelazak-granice

(odgovor članu Ramona11)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 16:55:34   
mala86
vezano za ovaj novac

kad smo isli u Holandiju prije par godina ja i muz,carinik na aerodormu nas je dobro ispito koliko novaca imamo,i stao i konta se moze li nam biti,jos sam mu rekla da idemo kod mm sestre,da imamo povratne avionske karte...to stvarno nije neka novina

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
26.6.2013 20:09:37   
vila_7
evo vezano za novac

http://www.grad-busovaca.com/index.php/vijesti/mup-hrvatske-o-prelasku-granice-turisti-iz-bih-su-dobrodosli-policija-im-nece-prebrojavati-eure.html

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
28.6.2013 14:33:05   
elmaL
Mi smo išli krajem maja u Split 3 dana, izasli na jednom prelazu vratili se na drugi, niko nas pogledao nije, a ne upitao nesto. Doduse, žena u hotelu u kojem smo bili, nam je na polasku dala račun kaže ako vam zatreba na granici, jer su znali do sad to traziti.

A što se tiče novih pravila od 1.jula, procitah neki dan u novinama, da se može unijeti do 5 kg voća i povrća-pa nama dosta taman da ponesemo domaćeg ako što bude kad krenemo, 1 šteka cigara i ono standarno.


Sjetih se kad smo mm i ja jednom isli iz Holandije, vracali se busom, i na slovenskoj granici, odabrali 10 muskaraca za detaljni pregled, mislim da je to nasumični izbor, i mm bio jedan od njih. Ulazili na prebiranje po 2, usao sa njim lik, pita ih carinik imate li sta prijaviti kaže lik imam ja golubauser posted image otkopča jaknu i izvuče golubauser posted image ponio ga legenda nekom na poklon specijalno iz Holandije user posted image joj oplakali poslije od smijehauser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
28.6.2013 14:39:34   
ladyblue RR
ja se jučer vratila s mora....niko nas pogledao nije. s tim da su strašne gužve na GP-ima jer se svi dokumenti skeniraju. izbjegavajte Doljane.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
29.6.2013 13:39:49   
elmaL

IZVORNA PORUKA: ladyblue

ja se jučer vratila s mora....niko nas pogledao nije. s tim da su strašne gužve na GP-ima jer se svi dokumenti skeniraju. izbjegavajte Doljane.


na Doljanima su uvijek guzve, mogu misliti sad. Ima nekoliko manjih granicnih prelaza koji se mogu koristiti, sa puno manje guzve.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
6.7.2013 21:20:25   
Ramona11
I? Kakva je sada situacija nakon 1.7.?

Je li isao neko? Iskustva molim user posted image

_____________________________

Nisam znala koliko je ljubavi u mom srcu dok me neko nije nazvao MAMA!

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *