|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test za trudnoću
5.11.2007 11:44:14   
lepara
hvala ti travnicanko na iskrenim cestitkama.user posted image
presretna sam sto cu imati maluuser posted image

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Test za trudnoću
5.11.2007 11:44:20   
jupajdi
CESTITAM!!!!user posted image user posted image user posted image  
Uživaj u trudnoći.

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Test za trudnoću
5.11.2007 15:08:29   
ja
prvo veliki pozdrav za mame i BUDUĆE MAME
Iz iskustva ću reći samo da se opustite i da ne mislite na to kada idete u krevet ili jednostavno odnos (nije uvijek u krevetu)user posted image jer mogu vam reći da je psiha glavni nekad problem....ja sam pokušavala 4 mj i ništa i kad sam digla ruke rekla  ma kad se desi ,taj mjesec su se pokazaleuser posted image  i ja dobi dječaka koji sad ima 6mj i mogu vam samo poručiti uzivajte desiće se kad tad...SRETNO
a sto se tiče testova na trudnoču kada je to to ono mora pokazati pravilno.Ja sam primjer ušla u apoteku i rekla dajte mi test i ona mi reče koji ima od 3,9,17 i 21km....ja uzmem taj od 3 reko ako bude biće i na tom i bilo je zato opet kazem sretno

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Test za trudnoću
15.11.2007 15:23:22   
miracle
lepara..čestitam user posted image

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Test za trudnoću
17.11.2007 12:32:35   
lepara
hvala miracle.user posted image
tako se divno osjecam da od srca svima vama zelim da budete u ovakvoj situacijiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Test za trudnoću
19.11.2007 9:11:40   
moja malena
I ja se pridruzujem cestitkama.user posted image user posted image user posted image  lepara.
sto se tice tog divnog osjecaja, vidjeces aBd kako
je to predivno stanje, a tek kad budes uzela svoju bebicu prvi put u narucje

user posted image  niko sretniji od tebe. To ti niko ne moze ispricati i prenjeti, to se zaista mora dozivjeti.

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:08:14   
Laka
Pozdrav svima,
evo prvi put aktivno na nekom forumu, nakon sto sam procitala sv ei svasta na raznim forumima i Internet stranicama, al htjela sam da to bude sa mojim zenama Bosankama user posted image
Mi vec 4 mjeseca radimo na bebi i nista se ne zbiva...
negdje u avgustu je mjesecnica kasnila oko 10 dana pri cemu samja svaka 2 dana radila testove i uvijek su pokazivali negativan rezultat...
moj ginekolog mi je prepisao dobrosten (cini mi se da je to tacan naziv) i ja sam vrlo brzo dobila, ispostavilo se da se radi o anovulatornom ciklusu ...
razocarenje je bilo ogromno... ja vam naime imam dijagnosticiranu hipotireozu i pod vjecitim sam pritiskom da li cu , kako cu, hocu li uopste moci zatrudnjeti...

eh sad prosli mjesec sam imala 18/10, ciklusi traju u prosjeku 32 dana, znaci da mjesecnica kasni neka 2 do 3 dana...
pri tom imam grceve i druge simptome kao kod PMSa, boli me zaista kao kad imam pa 2-gi 3-ci dan kad se situacija malo smiri (prvi dan M je neizdrziv)...
ja sam danas napravila test, ne s jutarnjom mokracom, nisam mogla cekati do sutra, i ucinilo mi se, da sam vidjela jako blijedu plavu liniju (plusic)... nisam sigurna je li zaista bila linija ili ja to samo toliko silno zelim....
Nakon kog vremena (koliko dana kasnjenja M) otprilike radite test?
Ima li zena sa hipotireozom koje nisu imale problema sa zanosenjem i koje su rodile zdravu djecu...
Molim Vas samo dobre vijesti, o losima ne mogu vise slusati...user posted image
Test cu ponoviti za vikend ako mognem izdrzati do tada... Dodatno me brine sto sam u proteklom mjesecu isla i kod zubara, radila snimak zuba, primala anesteziju u inekciji ... KATASTROFA brigama nikad kraja...
Budite mi dobro...

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:18:00   
D_K
Pozdrav Laka.
Iskustva sa hipo i sa trudnocom imas negdje medju postovima - strumpfeta je to pitanje postavila mislim da se zove 'trudnoca u hipotireozi' i kako ces vidjeti nisi jedina.
A mogu nastaviti i 'nisi jedina trudnica' jer koliko ja znam - ako se pojavi cak i najbljedja linija to znaci da su prisutni hormoni koji se javljaju u trudnoci. Meni je tako bilo kad sam radila test - jako, jako blijedo ali je bila linija i ja sam nakon 5 dana (jedva sam izdrzala) ponovila test i bila je izrazajna linija. Sve je ovo bilo prije nego sto mi je kasnio menzes jer sam planirala trudnocu a trebala sam ici na snimanje zuba pa sam htjela da budem sigurna da nisam trudna..
Nadam se da sam u pravu i da si zaista trudna..
P.S. pogledaj postove od strumpfete..
Pozdrav

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:19:22   
D_K
Pardon - prije nego sto sam trebala imati menzes - jer ne moze kasniti nesto sto nisam ni dobila :))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:28:39   
Laka
Joj D_K hvala ti, kako si brzo odgovorila...
ma ja neznam sta da radim, da mi je nekako prespavati do subote i novog testa...
bojim se strasno snimak sam napravila doduse vjerovatno prije samog dana zaceca, mislim prema mom proracunu dana ovulacije i dana zaceza , pa se nadam da to nije toliko strasno, sta ti mislis D_K...
ne znam sta ce mi biti gore negativan test , ili strah zbog eventualnih posljedica tog glupog zubarskog pregleda...
procitala sam Strumpfetine i tvoje postove na temi Trudnoca u hipotireozi, ipak je sve moguce... user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:45:57   
D_K
Ma nemoj da se brines unaprijed - prvo sacekaj dok uradis novi test.
Ja isto nisam vjerovala svojim ocima (mislila sam da mi se pricinila ta blijeda linija) niti sam znala moze li znaciti trudnocu (i ako sam je vidjela) dok nisam ponovila test i lijepo vidjela liniju i dok mi nisu objasnili detalje..
Sto se tice zracenja ja sam taman tada htjela snimati zub i kad sam saznala da sam trudna opet sam isla i pitala - kazu da se moze u specijalnim slucajevima uraditi i to snimanje ali ga je bolje izbjegavati u trudnoci a vec kad se tako zadesilo nemoj puno da brines jer moze vise tvoja briga i strepnja naskoditi plodu nego mozda to zracenje (a jos ako znas kada si mogla ostati trudna - a ja isto znam datum - i ako si se snimala prije jos bolje).
U svakom slucaju ako ti test bude pozitivan - prvo proslavi, pa javi nama da i mi proslavimo pa pravac kod doktora i raspitaj se :)


(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Test za trudnoću
20.11.2007 15:53:19   
D_K
Ne da je moguce nego je hvala Bogu prva trudnoca prosla bez ikakvih problema a evo druga je u toku i nadam se da ce ako Bog da i ova lijepo zavrsiti. Samo kontrolisi hormone i nemoj da se brines. Meni to sto pijem vobenol (tj. sad letrox) vec duze od 10 godina nije uopste uticalo na trudnocu niti na kvalitet zivota uopste..
Zato - uzivaj i ne brigaj :)

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Test za trudnoću
21.11.2007 8:03:03   
Laka
Hvala ti D_K puuuuuuno,
zbilja me ohrabruje tvoja prica...
Drugacije je kad ti  rijeci podrske govori neko ko je u istoj kozi, hvala jos jednom,
javit cu se u subotu nakon testiranja user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Test za trudnoću
23.11.2007 12:43:58   
mišur
Laka, držim ti plačeve...user posted image user posted image

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Test za trudnoću
27.11.2007 8:27:54   
budućamama
Prije svega da čestitam lepari na user posted image , to su jako lijepe vijestiuser posted image user posted image user posted image !
Dugo me nije bilo.
A Laki držim palčeve, samo se nemoj brinuti. Biće to sve OK. Sretno.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Test za trudnoću
27.11.2007 9:44:34   
D_K
Sta se desava?
Ima li lijepih vijesti?

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Test za trudnoću
29.11.2007 8:37:25   
Laka
Dobro jutro drage moje,
nista od mene ovaj mjesec dobila sam prije 5 dana ijos uvijek imam, cudno...
jako sam tuzna, bavim se mislju da probam sa trakama za ovulaciju, moj ginekolog kaze da je jos rano i da se ne opterecujem s tim, da se opustim, ali ja ne znam koliko jos razocarenja mogu podnijeti...
bila sam ubjedjena da sam trudna...
ne brinite za mene obicno nisam ovako negativna, proci ce mene to  za koji dan ... pokusavat cemo ponovo...
hvala vam sto se brinete... user posted image


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Test za trudnoću
29.11.2007 9:40:38   
ismihana
Hej, hej... rano je da počneš tugovati! Ljudi dobijaju djecu i nakon 10-15 godina braka, pa šta? Svi smo mi tek na početku i nismo iscrpili ni blizu sve mogućnosti i opcije. Budi u redovnoj vezi i konsultacijama sa ljekarom, radi sve pretrage koje trebaš i vodi računa o sebi - zdrava hrana, vitamini, čajevi (od viška glava ne boli, macina trava i vrkuta mogu samo pomoći). Optimizam je neophodan, kao i puno ljubavi, uzajamne podrške i razumijevanja, prvo između tebe i mm, a onda i među prijateljima pa i ovdje na forumu. I uvijek sebi kaže kako će 'sve ovo jednom biti juče' i zamisli kako ćeš za 10-15-20 godina pričati svom djetetu/djeci koliko si se borila za njih user posted image

(odgovor članu Laka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Test za trudnoću
29.11.2007 11:25:51   
hana
cestitam lepara. Neka trudnoca bude ugodna i lijepa. Sve najbolje.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Test za trudnoću
29.11.2007 13:00:39   
aldi
u potpunosti se slazem s Ismihanom. Bit ce ako Bog da...

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Test za trudnoću
17.1.2008 18:31:37   
maya.irfan
user posted image kao prvo- cestitam buducim mamama!!!!!
eh, ja user posted image  ni ne dobijam jer dojim, a pokusavamo dobitiuser posted image  broj 2.
i kupim ja tako test  kad- nista.user posted image
a opet po mom proracunu  moze biti da je previse rano da bi test pokazao.
prvi put (prva trudnoca)  test  je pokazao plus iste sekunde kad je dotakao mokracu, ali tad mi je user posted image  vec kasnila, a po prvi put u zivotu sam imala grudi a ne neku sramotu koja vise lici na dvije bubuljice.user posted image
iste su bile pune nabreklih vena, a za  vrijeme odnosa vlaznost vagine je bila 100 puta veca nego inace. eh sad user posted image user posted image  nema, grudi su od dojenja svakako takve, tako da je jos teze prepoznati simptome...


_____________________________

IRFAN-23. 06. 2007. SRECA MOG ZIVOTA!

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Test za trudnoću
17.1.2008 18:38:17   
tikica_69
Dojenje je prirodna kontracepcija jer pojacano lucis hormon prolaktin..dokle god dojis vrlo je mala vjerojatnost da ces dobiti drugu bebu. Lijepo ti prvo dobro nahrani ovo prvo, pa ce drugo brzo doci. Nemoj da ti padne na pamet da zbog toga bebici uskratis najhranivije sto ima user posted image Znas da je mozes imati i nemoj zuriti. Uzivaj u ovom prekrasnom andjelu user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu maya.irfan)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Test za trudnoću
17.1.2008 18:48:26   
maya.irfan
naravno!!! ni slucajno ne mislim prestajati dojiti niti je frka i zurba za drugouser posted image , mi cemo vrijedno raditi na tome pa kad Bog da , bice!
nego, ne bih voljela da sam trudna a da to ne znam , jer zelim kao i za vrijeme prve trudnoce  praktikovati sve savrseno zdravo, a sad sam opet pocela sa pokojom cigaretom, preskakanjem obroka...

_____________________________

IRFAN-23. 06. 2007. SRECA MOG ZIVOTA!

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Test za trudnoću
17.1.2008 18:50:36   
tikica_69
ja bi voljela da ti bude onako kako si sama pozelis user posted image ....u svakom slucaju, budi dobra prema sebi jer sve to prenosis na bebu i nadam se da ce ti se ispuniti zelja i da ces skoro dobiti i drugo...nadam se da cu i ja skoro dojiti svoju bebicu user posted image ..pozdrav!

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu maya.irfan)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Test za trudnoću
17.1.2008 19:14:06   
BUBU
kao što sam već pisala na jednoj temi, dojenje nije i ne može biti potpuna prirodna kontracepcija, prvih par mjeseci dojenja prolaktin se bitno manje izlučuje ali ga ipak ima, čim smanjiš broj podoja mogućnost trudnoće se mnogostruko povećava.
Maya, koliko vidim beba ti ima 7 mjeseci,pa joj vjerojatno daješ i drugu hranu osim mlijeka. Ako si dobila prvu M poslije poroda znači da imaš i O. Ja dojim najmanje 5 puta dnevno ( sin mi ima 21 mjesec) a trudna sam 9 tjedana. Očito ti se samo nije potrefilo, ali bude. Sretnouser posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *