|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jevmu - Ašure
10.12.2009 14:54:01   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Shee

hvala ti u svakom slucaju!!!user posted image
ja sam po svom nahodjenju(i po tvom) zavrsila.user posted image
drage zene! ovo je haaaaaaaaaaaaooooooooooooooosssssssss!!!
imam nekih 33 sastojka, nabralo se.... ali ukus je fantastican!
Najdraze mi je sto nisam koristila secera puno, jedno 3 case smedjeg!!!
Eto ideje za nas na vjecitoj dijeti!! I jos jedna, stavila sam listica caja od nane!
Bas je ispalo kako sam zeljela!!!
Malo sam napravila, ali je ipak moj muz kupio male teglice, celofan, ukrasnu platnenu vrpcu i sad cu da pakujem preko poklopca i da podijelim rodbini, da ne dodjemo u iskusenje da sve sami ponjopamo.user posted image
Mogu misliti hoce se zijaniti ljudi kad im posaljem. A sigurna sam da ce me ganjati za jos!user posted image



Shee, ako budeš i ove godine pravila, proslijedi drugarici jednu teglicu. user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jevmu - Ašure
11.12.2009 0:02:45   
Mirkica
prvi put cujem za ovo i neznam kako mi je to promaklo user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jevmu - Ašure
11.12.2009 22:09:27   
ena0002
I mene ste zainteresovale da pravim ove godine ako Bog da user posted image .
Znaci prvi se 26.12 i lijepo je da se posti taj dan user posted image
Koliko sam shvatila pravi se kao kompot, s tim sto se grah i sl. namirnice prije skuhaju pa dodaju. A koliko se stavi secera?

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 1:21:26   
merima_s
Sve se namirnice posebno skuhaju pa onda sve sastavljas u jednu serpu u kojoj opet sve jos malo provri.
Ja stavim jednu serpu sa agdom i onda skuham jedan sastojak pa ga izvadim, pa drugi i tako redom. A koliko se kuha zavisi od toga sta je. Recimo dunje malo 5-6 min, bananu i kivi samo par sekundi.Grah sam iz konzerve stavljala i opet cu, lakse mi je a ionako stavim 10-15 zrna, ne vise.


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:01:44   
reallove
moze li mi molim vas neko objasniti sta je to Jevmu-Asure..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:10:59   
reallove
Niko.....user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:12:47   
amela2208
ja znam kako je dobro i ukusno slatko, da se pravi od 7-77 sastojaka i da se pravi nedje oko hidzretske nove godine. Zasto pitaj dragog i kod njih ima asureuser posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:16:03   
reallove
Amela hvala puno,ma znas otkad pitam a niko nebi objasniouser posted image ...evo sada otprilike znam a jos cu pitati mm kada dodje..hvala jos jednom

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:17:57   
tajcika
nadam se da dozvaljavate ovo copy-paste
"Reci: "O robovi moji koji vjerujete, bojte se Gospodara svoga! One koji na ovom svijetu dobra djela budu činili čeka nagrada, a Allahova zemlja je prostrana; samo oni koji budu strpljivi biće bez računa nagrađeni!" (Az-Zumer, 10.)
خَلَقَ السَّمَاوَات وَالأَرْضَ مِنْهَا أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ فَلاَ تَظْلِمُواْ فِيهِنَّ أَنفُسَكُمْ وَقَاتِلُواْ الْمُشْرِكِينَ كَآفَّةً كَمَا يُقَاتِلُونَكُمْ كَآفَّةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ
«Broj mjeseci u Allaha je dvanaest, prema Allahovoj Knjizi, od dana kada je nebesa i Zemlju stvorio, a četiri su sveta; to je prava vjera. U njima ne griješite!» (At-Tewba, 36.) Draga braćo danas je 09. muharrem 1429. hidžretske ujedno danas je 18. januar 2008. godine.   U današnjoj hutbi govorim o značaju Jevmu-l-ašure, koja je sutra 10. muharrema odnosno 19. januara ove godine. Još prije pojave islama i mekelije su posteći obiljžavele deseti dan muharema. Muhammed a.s., je za vrijeme svoga boravka u Meki postio deseti  dan muharrema. Nakon dolaska u Medinu našao je da Jevreji poste Ašuru, pa je upitao: "Šta je ovo?" Rekli su: "Ovo je lijep dan, dan u kojem je Uzvišeni Allah spasio Benu Israelćane, od njihova neprijatelja, pa ga je postio Musa (a.s.)." Rekao je: "Meni je Musa bliži od vas!" - pa je postio i naredio drugima da poste.» (Buharija)            
Šta je jevmu-l-ašura i po čemu je poznat taj dan? Jevmu-l-ašura se naziva deseti dan mjeseca muharrema. Njegovo značenje i jest deseti dan. O ovom danu Muhammed a.s. je rekao: "...To je dan u kojem se zaustavila lađa na brdu Džudijj, pa ga je Nuh a.s. postio..." ( Ahmed) Ibn Abas kaže: "Nisam vidio Muhammeda a.s. da sa više želje posti neki dan od Ašure i ovoga mubarek mjeseca (misleći na ramazan)." (Buharija) Muhammed a.s je rekao: "Post Ašure je uzrokom praštanja grijeha koji su učinjeni protekle godine!" (Muslim)            
Posteći deveti dan muharrema, Muslimani se u ovom ibadetu razlikuju od Jevreja. Muhammed a.s. je rekao: "Postite jedan dan prije i jedan dan poslije" (Muslim). Historičari bilježe značaj desetog dana mjeseca muharrema tj. jevmu-l-ašura u kojem su se desili bitni trenuci u povijesti čovječanstva. Dan Ašure je kod muslimana poznat i kao "عِيدُ الأَنْبِيَاءِ" , tj. "Bajram vjerovjesnika", jer je Uzvišeni Allah, na ovaj dan mnogim poslanicima podario razne počasti. Na dan Ašure Uzvišeni Allah je primio pokajanje Adema a.s., zato je aAšura dan primanja pokajanja. Na ovaj dan je spašeno čovječanstvo sa Nuhom a.s., čija se lađa zaustavila na planini Džudijj, a Junus a.s. je spašen iz utrobe kita u kojem je proveo četrdeset dana. Trgovačka karavana, koja je putovala prema Egiptu, izvadila je iz bunara Jusufa, a.s., a Jakubu, a.s., je vraćen vid, Ejjubu, a.s., je vraćeno zdravlje poslije bolesti od koje mu se raspadalo tijelo...
Zato je ovo dan spasenja iz tmine u svjetlost. Na ovaj dan su rođeni Musa a.s. i Isa a.s. A ovog dana Musa a.s. je sa svojim Izraelskim narodom spašen od faraonovog ropstva. Zato je ovo dan rađanja nade i traganja za slobodom. Na deseti dan muharrema jevmu-l-ašure data je vlast Sulejmanu a.s. a njegovom ocu Davudu a.s. je oprošten grijeh. Zato je ovo dan darovanja i praštanja. Draga braćo, pred nama je još jedna prilika da zaradimo koje dobro djelo i očistimo se od grijeha, pa nemojmo je propustiti! Ne propustimo da postom, kao jednim od najiskrenijih ibadeta, ovog dana oživimo pritvrđeni sunnet našeg Vjerovjesnika Muhammeda a.s., te da kroz post uzmemo pouku da je Ademu a.s. na dan Ašure oprošten grijeh, zato iskoristimu ovaj dan za pokajanje svojih grijeha i zatražimo oprost od dragog Boga.
Shvatimo da se ljudi kroz dobro spašavaju a kroz zlo propadaju. Nuh a.s. i Junus a.s. su spašeni zato što su  vjerovali, pozivali i radili dobra djela sebi i drugima, a propao je sin Nuha a.s. koji je bio ohol i narod Junusov a.s. je propao jer su bili neposlušni svome Vjerovjesniku i radili su zlo drugima. Musa a.s. je sa svojim narodom izborio slobodu, zato što su bili zlostavljani i proganjani. Jevmu-l-ašura je u povijesti islama ubilježena i sa nemilim događajem 680. godine kada su na svirep način ubijeni hz. Husejin i njegova kompletna porodica. Od tada izraženije traju međumuslimanska sukobljavaja, zlostavljanja i proganjanja. Otuda se u šiizmu i nekim islamskim pravcima ovaj dan obilježava kao dan tuge. U islamskoj kulturi ishrane na dan ašure se sprema posebno Ašura jelo od raznih vrsta žitarica, voća, povrća... Naime, muslimani su nastojali na razne načine obilježiti ovaj značajn dan u povijesti čovječanstva. Pripovieda se da je Nuh a.s. spravio ovo jelo nakon iskrcavanja iz lađe u znak zahvalnosti Uzvišenom Allahu. Kako danas obilježiti Ašuru.
1.      Postimo tri dana Ašure (petak, subotu i nedelju) jer na taj način slijedimo sunnet Muhammeda a.s.
2.      Posteći ove dane zatražimo oprost za svoje grijehe, iskažimo ljubav prema Uzvišenom Allahu, Poslanicima i dobrim ljudima.
3.      Sjetimo se i međumuslimanskog sukoba na Kerbeli na način da uputimo dovu Uzvišenom Allahu da među muslimane ulije ljubav, povjerenje, razumijevanje, slobodu, mir i suživot na ovom različitom dunjaluku.  
4.      Spremanjem jela ašure zahvalimo Uzvišenom Allahu na birićetu i zamolimo Ga za blagodati dobra koji će nas približiti dobru a udaljiti od zla.    Muhammed a.s. je rekao: «U ovom danu (petak) postoji jedan trenutak, u kojem klanjač kada nešto zamoli od Allaha zasigurno će to dobiti».            
Daj Bože da je taj trenutak kada mi učimo dovu:  Gospodaru naš, ne kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo! Gospodaru naš, ne opterećuj nas onim što nemamo snage da podnesemo! Oprosti nam grijehe, smiluj nam se. Gospodaru naš, daj nam dobro i na ovom i na drugom svijetu i sačuvaj nas činjenja grijeha. Uzvišeni Allahu podari nam u danima jevmu-l-ašure zdravlje i volju za postom, spasi nas od zla i uvećaj nam dobra djela.  Sačuvaj našu mladost od nemorala, alkohola i droge.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:23:23   
amela2208
evo bas sad sam malo cackala po googlu i keze da se na asure  bude 10. muharem mjeseca. i da se u istoriji pejgambera pocevsi od Hz.Muse (as) pa do Hz.Eyyub-a desavala cuda na taj dan. recimo Hz.Musina (as) vojska je potopljena, Hz. İbrahimov (a.s.) sin Hz. İsmail se na asure dan rodio, ili Hz. Eyyub se oporavio od jake i teske bolesti. Zato se kaze valljda da je mubarek dan
vjeruj mi nisam ni ja znala sta je asure dok nisam ovamoo doslauser posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:25:22   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: tajcika

nadam se da dozvaljavate ovo copy-paste
"Reci: "O robovi moji koji vjerujete, bojte se Gospodara svoga! One koji na ovom svijetu dobra djela budu činili čeka nagrada, a Allahova zemlja je prostrana; samo oni koji budu strpljivi biće bez računa nagrađeni!" (Az-Zumer, 10.)
خَلَقَ السَّمَاوَات وَالأَرْضَ مِنْهَا أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذَلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ فَلاَ تَظْلِمُواْ فِيهِنَّ أَنفُسَكُمْ وَقَاتِلُواْ الْمُشْرِكِينَ كَآفَّةً كَمَا يُقَاتِلُونَكُمْ كَآفَّةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ
«Broj mjeseci u Allaha je dvanaest, prema Allahovoj Knjizi, od dana kada je nebesa i Zemlju stvorio, a četiri su sveta; to je prava vjera. U njima ne griješite!» (At-Tewba, 36.) Draga braćo danas je 09. muharrem 1429. hidžretske ujedno danas je 18. januar 2008. godine.   U današnjoj hutbi govorim o značaju Jevmu-l-ašure, koja je sutra 10. muharrema odnosno 19. januara ove godine. Još prije pojave islama i mekelije su posteći obiljžavele deseti dan muharema. Muhammed a.s., je za vrijeme svoga boravka u Meki postio deseti  dan muharrema. Nakon dolaska u Medinu našao je da Jevreji poste Ašuru, pa je upitao: "Šta je ovo?" Rekli su: "Ovo je lijep dan, dan u kojem je Uzvišeni Allah spasio Benu Israelćane, od njihova neprijatelja, pa ga je postio Musa (a.s.)." Rekao je: "Meni je Musa bliži od vas!" - pa je postio i naredio drugima da poste.» (Buharija)            
Šta je jevmu-l-ašura i po čemu je poznat taj dan? Jevmu-l-ašura se naziva deseti dan mjeseca muharrema. Njegovo značenje i jest deseti dan. O ovom danu Muhammed a.s. je rekao: "...To je dan u kojem se zaustavila lađa na brdu Džudijj, pa ga je Nuh a.s. postio..." ( Ahmed) Ibn Abas kaže: "Nisam vidio Muhammeda a.s. da sa više želje posti neki dan od Ašure i ovoga mubarek mjeseca (misleći na ramazan)." (Buharija) Muhammed a.s je rekao: "Post Ašure je uzrokom praštanja grijeha koji su učinjeni protekle godine!" (Muslim)            
Posteći deveti dan muharrema, Muslimani se u ovom ibadetu razlikuju od Jevreja. Muhammed a.s. je rekao: "Postite jedan dan prije i jedan dan poslije" (Muslim). Historičari bilježe značaj desetog dana mjeseca muharrema tj. jevmu-l-ašura u kojem su se desili bitni trenuci u povijesti čovječanstva. Dan Ašure je kod muslimana poznat i kao "عِيدُ الأَنْبِيَاءِ" , tj. "Bajram vjerovjesnika", jer je Uzvišeni Allah, na ovaj dan mnogim poslanicima podario razne počasti. Na dan Ašure Uzvišeni Allah je primio pokajanje Adema a.s., zato je aAšura dan primanja pokajanja. Na ovaj dan je spašeno čovječanstvo sa Nuhom a.s., čija se lađa zaustavila na planini Džudijj, a Junus a.s. je spašen iz utrobe kita u kojem je proveo četrdeset dana. Trgovačka karavana, koja je putovala prema Egiptu, izvadila je iz bunara Jusufa, a.s., a Jakubu, a.s., je vraćen vid, Ejjubu, a.s., je vraćeno zdravlje poslije bolesti od koje mu se raspadalo tijelo...
Zato je ovo dan spasenja iz tmine u svjetlost. Na ovaj dan su rođeni Musa a.s. i Isa a.s. A ovog dana Musa a.s. je sa svojim Izraelskim narodom spašen od faraonovog ropstva. Zato je ovo dan rađanja nade i traganja za slobodom. Na deseti dan muharrema jevmu-l-ašure data je vlast Sulejmanu a.s. a njegovom ocu Davudu a.s. je oprošten grijeh. Zato je ovo dan darovanja i praštanja. Draga braćo, pred nama je još jedna prilika da zaradimo koje dobro djelo i očistimo se od grijeha, pa nemojmo je propustiti! Ne propustimo da postom, kao jednim od najiskrenijih ibadeta, ovog dana oživimo pritvrđeni sunnet našeg Vjerovjesnika Muhammeda a.s., te da kroz post uzmemo pouku da je Ademu a.s. na dan Ašure oprošten grijeh, zato iskoristimu ovaj dan za pokajanje svojih grijeha i zatražimo oprost od dragog Boga.
Shvatimo da se ljudi kroz dobro spašavaju a kroz zlo propadaju. Nuh a.s. i Junus a.s. su spašeni zato što su  vjerovali, pozivali i radili dobra djela sebi i drugima, a propao je sin Nuha a.s. koji je bio ohol i narod Junusov a.s. je propao jer su bili neposlušni svome Vjerovjesniku i radili su zlo drugima. Musa a.s. je sa svojim narodom izborio slobodu, zato što su bili zlostavljani i proganjani. Jevmu-l-ašura je u povijesti islama ubilježena i sa nemilim događajem 680. godine kada su na svirep način ubijeni hz. Husejin i njegova kompletna porodica. Od tada izraženije traju međumuslimanska sukobljavaja, zlostavljanja i proganjanja. Otuda se u šiizmu i nekim islamskim pravcima ovaj dan obilježava kao dan tuge. U islamskoj kulturi ishrane na dan ašure se sprema posebno Ašura jelo od raznih vrsta žitarica, voća, povrća... Naime, muslimani su nastojali na razne načine obilježiti ovaj značajn dan u povijesti čovječanstva. Pripovieda se da je Nuh a.s. spravio ovo jelo nakon iskrcavanja iz lađe u znak zahvalnosti Uzvišenom Allahu. Kako danas obilježiti Ašuru.
1.      Postimo tri dana Ašure (petak, subotu i nedelju) jer na taj način slijedimo sunnet Muhammeda a.s.
2.      Posteći ove dane zatražimo oprost za svoje grijehe, iskažimo ljubav prema Uzvišenom Allahu, Poslanicima i dobrim ljudima.
3.      Sjetimo se i međumuslimanskog sukoba na Kerbeli na način da uputimo dovu Uzvišenom Allahu da među muslimane ulije ljubav, povjerenje, razumijevanje, slobodu, mir i suživot na ovom različitom dunjaluku.  
4.      Spremanjem jela ašure zahvalimo Uzvišenom Allahu na birićetu i zamolimo Ga za blagodati dobra koji će nas približiti dobru a udaljiti od zla.    Muhammed a.s. je rekao: «U ovom danu (petak) postoji jedan trenutak, u kojem klanjač kada nešto zamoli od Allaha zasigurno će to dobiti».            
Daj Bože da je taj trenutak kada mi učimo dovu:  Gospodaru naš, ne kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo! Gospodaru naš, ne opterećuj nas onim što nemamo snage da podnesemo! Oprosti nam grijehe, smiluj nam se. Gospodaru naš, daj nam dobro i na ovom i na drugom svijetu i sačuvaj nas činjenja grijeha. Uzvišeni Allahu podari nam u danima jevmu-l-ašure zdravlje i volju za postom, spasi nas od zla i uvećaj nam dobra djela.  Sačuvaj našu mladost od nemorala, alkohola i droge.

Amin...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:27:36   
reallove
TAJCIKA user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:31:19   
reallove

IZVORNA PORUKA: amela2208

evo bas sad sam malo cackala po googlu i keze da se na asure  bude 10. muharem mjeseca. i da se u istoriji pejgambera pocevsi od Hz.Muse (as) pa do Hz.Eyyub-a desavala cuda na taj dan. recimo Hz.Musina (as) vojska je potopljena, Hz. İbrahimov (a.s.) sin Hz. İsmail se na asure dan rodio, ili Hz. Eyyub se oporavio od jake i teske bolesti. Zato se kaze valljda da je mubarek dan
vjeruj mi nisam ni ja znala sta je asure dok nisam ovamoo doslauser posted image

Ma ja sam jednoj forumasici poslala pp zamolila da mi objasni,vidim nema odg. pa pitam ovdje,malo me stid bilo al eto nisam jedina koja nije znala stvarno prije nisam cula za to ali evo sada znam i aBd cu postiti

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:34:29   
amela2208
ne vidim razlog sto bi se stidjela, niko nije rodjen naucen. Ako imas vremena napravi i ti asure jako je dobrog ukusa. Ja ne znam ali zato ovdje ima gotovo asure koje se spremi za 10tak min pa cu ja njemu dodat dodataka jos makar da izadje na 50user posted image user posted image . Pozdrav

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Jevmu - Ašure
12.12.2009 12:47:45   
sheri
ni ja nisam znala za ovo, i bas sam htjela pitati.
nego, jel se mora bas taj dan kuhati ovo ili moze ranije?
hvala vam drage forumasice, svasta lijepog od vas cuti i nauciti. user posted image user posted image user posted image user posted image
javim vam kako je ispalo u mojoj izvedbiuser posted image



_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Jevmu - Ašure
22.12.2009 18:39:05   
dana3
10-ti dan Muharema mjeseca je jevmu asure je li tako?
ako je prosle godine bilo 7.januara po ovom kalendaru kako to da je sad 26.decembra ove godine?Izgubih se ja ili neko drugi u racunu?user posted image user posted image user posted image ma jest mi sladak nesto ovaj smajli danas, samo ga stekamuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Jevmu - Ašure
22.12.2009 18:47:52   
Anoniman
Jeste, 26.12. je Jevmu-Ašure

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Jevmu - Ašure
22.12.2009 18:59:12   
dana3
user posted image , ok.
Ja kupovla stvarcica za to kod arapa pa me pita a on izvorno rekao ja blehnula u njega.Kupila sam nekih sjemenki ni ne znam sta je hhahahahahaha

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Jevmu - Ašure
26.12.2009 10:02:55   
amela2208
zdravo svima....

Ja sam sinoc napravila Asure po prvi put i zivotu, dobre su izasle eto valja mi ih danas podijelit. İmal jos neko da je pravio???

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 9:53:29   
Anoniman
Samo da prijavim dasam napravila, ne sa puno sastojaka kao prosle godine, sao 23, ali je ispalo fenomenalno.

(odgovor članu amela2208)
  Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 9:58:28   
mamine oci
i meni,ja nisam bas puno kolicinski napravila ali to sto jesam super ispalo vec se pojelo ostalo jos dvije zdjeliceuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 10:02:58   
Amelaa RR
Eh drage moje, ja sam u subotu dobila dosta teglica Asure i svaka je bila predobra...mmm. Evo jedna koju sam dobila od prijateljice. Svekrva je pravila takodjer asuru s manje sastojaka nesto kao slatki cevap...predobro je ...skoro pa smo sve pojeli...
user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 28.12.2009 10:03:54 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 10:07:36   
amela2208
ma i meni su super izasle asureuser posted image user posted image Podijelila sam nekoliko ostalo jos par zdjelica, evo dobro ste me napomenule da uzmem sad jednuuser posted image user posted image user posted image  (da se ne pokvariuser posted image user posted image user posted image ).

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 10:27:39   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: amela2208

ma i meni su super izasle asureuser posted image user posted image Podijelila sam nekoliko ostalo jos par zdjelica, evo dobro ste me napomenule da uzmem sad jednuuser posted image user posted image user posted image  (da se ne pokvariuser posted image user posted image user posted image ).


Super imenjakinjo...user posted image Ja sam jucer cijeli dan to govorila i svako malo isla i njopala asuru..reko ovo ne moze staajati ..da se ne pokvari bolje da se pojedeuser posted image user posted image Poguzija pa hajd..

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 28.12.2009 10:28:24 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Jevmu - Ašure
28.12.2009 10:34:10   
amela2208
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad sam ovo gore pisala i ja sam htjela dodat to "imanjako"al hajd rekoh bit cu ofirnauser posted image user posted image user posted image . Hajde bujrun kod mene na asure dok je jos ima.... Aman ja nesto u zadnje vrijeme samo jedem muz mi kaze pocela si da licis na pingvinauser posted image user posted image user posted image . Drago mi je da se i na nase prostore stavlja i prai kad je asure

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *