|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
13.5.2012 0:11:47   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu balasgirl)
  Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Temperatura pa osip.
25.12.2012 16:22:09   
mamina princeza
Jel na ovoj temi fali par postova iz 2008. mislim sigurno sam pisala na ovakvoj temi vezabno za kcerku i sad sve prevtih a nigdje toga a tacno trazim sta sam ja pislala....

sad prolazim sa mladjim djetetom kroz nesto sto mi ibas lici sve vise samo na taj trodnevni virus.
kcerka mi je imala sa 12 mjeseci i iakos e sjecam toga jer mi je bilo nesto najstarsnije stos am prosla sa njom opet ne znam bas kakos am joj skidala.

sad je jos gore. ovom malenom temperatura ide iznad 40 ... i vrace se svako 6 sati poslije voltarena. njemu pola voltarena nije ni skinulo temperaturu kako treba pa sad po preporuci sa pedijatrije dajemo izmedju pola i cijelog....
pokusavam kombinovati sa parecatmolom al tesko id jer paracetamol mi vrlo malo smanji i vracae se za 2 sata opet velika...
gore na pedijatriji smo bili sinoc i oni su rekli slobodno tavljati cepice bez obzira sto nas je strah jer na tako visoku temperaturu nista drugo ne djeluje....
juce je poslije popijene doze paracetamola za sat imao skoro 40 i onda su mmu oni gore oprt stavili voltaren.
o mi je nekako puno voltarena al sta cu ...bolje i to nego ne daj boze fras ili da mu sve izgori od toliko visoke temperatur.

nalazi su mu svi ok ..crp , leukociti sve je u grnicama normale zato kazu i oni virus je vjerovatno pa ako ne prodje za tri dana opet cemo ici...
jel neko ima iskustvo sa bas ovolikim temperaturama i cestim voltrenima....
ja moram dati voltaren bar 3 putau 24 sata - tu dozu od 2/3 ----

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Temperatura pa osip.
25.12.2012 22:49:29   
R&T@
Tek ovo vidjeh...

Ne znam nista o trodnevnoj, ni o upotrebi voltarena, ali moram da ti posaljem user posted image

Ne dajte se...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Temperatura pa osip.
25.12.2012 22:59:46   
Latinka
Imran je sa 8 mjeseci imao trodnevnu i kad smo ga nosili ped., nalaz krvi, tj.leukociti su pokazali da je virusno i fino nam rekla:haj'te kući, ako bude osip dugo trajao dođite na kontrolu. Tada nije ni imao osip. A temp. mu je bila stalno oko 40, kad nekad u rijetkim momentima padne na 38,5, mojoj sreći nije bilo kraja. Ja nisam stavljala voltaren, pošto je još mali. Tuširali smo ga često, davala mu paracetamol, i čepiće neke za bebe (zaboravila sam kako se zovu), 4 noći nisam smjela zaspati da mu šta ne bude od temp. I kad se osuo, još je jedan dan imao temp.
Nisam ti baš nešto pomogla, ali si barem mrvicu mirnija kad su mu nalazi u redu, hB
Želim vam da što prije temperatura padne user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Temperatura pa osip.
26.12.2012 22:24:59   
Latinka
mamina princeza, kako je malecki?

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Temperatura pa osip.
26.12.2012 22:55:24   
mama21e
mamina princezo, kod nas isti slucaj prosle sedmice, visoka temperatura, svaki dan kod dr isli, vadili nalaze i rekli nam da je virusno, ona je imala proljev, po 6 i vise puta na dan, pa zato nismo smjeli cepice... i jos joj je bilo upaljeno grlo... nije nista jela, sve je na silu hranila i to spricom, ako popije 30 ml elhamdulillah... davala joj samo paracetamol i ORS i linex za proljev... tusirala je, stavljala joj krompir i sirce na nogice, obloge na celo... i sve kad to uradim spadne malo i opet se vrati... posije 3 dana tura prosla hvala Bogu i osula se, osip trajao 2 dana... nemoj da se brines, bitno je da su nalazi dobri hvala Bogu...
veliki user posted image da nam djug bude dobro ako Bog da

_____________________________

Boze ne prepustaj me samoj sebi ni na treptaj oka!

¦ 28.05.2012. ...moje srce kuca za tebe pahuljo moja mirisna...¦

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Temperatura pa osip.
25.3.2013 12:57:29   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: pocahontas

i mi smo evo fasovali i u finalnoj je fazi ova bolest tzv. roseola ili trodnevna vrućica (samo sto je kod nas trajala 5 dana)...
temperatura  je bila prvo standardna 38,5, dijete apsolutno normalno, veselo, razigrano, da bi prekjucer temp. bila 39,5 (40 C u guzi, tada je dijete bilo malo lošije nego inače)..stavila sam voltaren jedan ujutro jedan navecer itada je spala temp..user posted image
ja luda od cega mi djetetu ne spada temperatura toliko dana, nema nikakve druge simptome...vodila pedijatru, kazu vjerovatno virus...user posted image

davala urin na analizu, nalaz dosta bakterija, leukociti od 8-10...kada mu je presinoc temperatura isla do 40 C u konsultaciji sa pediajtricom dam mu pancef zbog takvog nalaza mokrace....
danas nalaz urinokulture sterilan..kad se nisam roknula sto mu dadoh antibiotikuser posted image ali sta je tu je sada...
danas se dijete osulo po ledjima, po licu vise prema ušima i malo po prsima...progooglam i vidim da je u pitanju ova roseola....eto da mame znaju da dijete moze imati ludjacku teperaturu bez ikakvih simptoma i tek treći ili peti dan kada dobiju osip temperatura spadne...
inkubacija traje 10 dana (prenosnici djeca u parku garant)...


identično nam se desilo,evo danas 5 dan temperature,bez drugih simptoma,osim grlo blago crveno,izašao nam je osip uz rub kose i lica,po leđima,stomaku

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Temperatura pa osip.
9.4.2013 15:53:00   
ljubičica 28
I mi smo ovih dana muku mučili s temp. Iščitavajući ovu temu vjerovatno je bio ovaj trodnevni virus.

Temp. se javila u petak navečer odjednom i odmah se penjala na 38,5. Teško je bilo skidati i baš smo se tu noć namučili. Davala sam mu dalsy, tuširanje, obloge od sirćeta(s vodom), senfa, krompira...U subotu i nedjelju je bilo malo bolje danjnji puu. Penjala bi se i danju ali ne tako često, između nikakvih simptoma osim smanjenog apetita. Noću je bilo malo teže.

U nedjelju navečer se za 5 minuta sa 37 popela na 38,5. Jedva smo je skinuli i nakon toga se hB više nije ni javljala.
U ponedjeljak poslije podne se pojavio osip po leđima i stomaku. Do navečer je taj osip jedva bio vidljiv, a danas ga i nema.
Nisam ga vodila dr. da potvrdi. Nadam se da je i ovo iza nas.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Temperatura pa osip.
10.4.2013 9:30:12   
Latinka
Ljubičice, i ja mislim da vam je bila trodnevna. Kod nas se javila kad je Imran imao 8 mjeseci, trajala je 5 dana, atemperatura strašno visoka: 39 i više. Ja izludila. On po noći spava, a ja nisam smjela zaspati, stalno provjeravala je li samo vruć ili je vreo i mjerila temp. Osip se javio isto na kraju i tako je i prošlo.

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Temperatura pa osip.
10.4.2013 9:31:41   
Latinka
EDIT: sad vidjeh svoj post iznad user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Temperatura pa osip.
10.4.2013 15:44:26   
ljubičica 28
Kod nas temp. nije išla iznad 39, uglavnom je bila 38,5 a ja bih odmah reagovala i nekako je 'natjerala' da se pođe spuštati. Evo i danas hB nema ništa, ni temp, ni osipa user posted image

A što kažeš to provjeravanje me izludilo, stalno sam ga ljubila u čelo user posted image , nekako tako najbolje osjetim usnama je li vruć ili vreo.
HB iza nas je user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Temperatura pa osip.
1.8.2013 12:27:56   
daris
jeli nekome poznata ova situacija.Mali ima skoro 4 godine.Prije dva dana je dobio temp.Sve ostalo je ok.Nema osip ne smrca,ne kise, ne kaslje, nema proljev ne povraca.Znaci nikakvi simptomi.Uradjeni nalazi.Urin uredan leukociti u poviseni ali u granicama normale.Pedijatrica kaze nije sigurna sta je.Hajte kuci dodjite za dva dana.Samo skidajte temperaturu.Evo od juce nema temperaturu ali evo sad upravo cujem da je od sestre mali s kojim je stalno u kontaktu jutros isto dobio temp.I vodila ga je doktoru uradili nalaze koji ce tek sutra biti gotovi.I on je opcenito dobrog stanja.Neznam sta bi moglo biti.Imate li iskustva sa slicnim?

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Temperatura pa osip.
1.8.2013 12:59:07   
hanabanana
Ako je jako visoka tem, preko 39, i ako traje tri dana onda je u pitanju trodnevna groznica.

Ako je tem. koja traje manje, ili je općenito manja, onda je moguće neka viroza.

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 8:35:03   
Lulu_08
Mojoj maloj djevojčici su nikle četvorke u toku proteklih par sedmica, sada se probijaju trojke. Ona je u četvrtak ujutro osvanula sa temperaturom (cca 38,5) kada je muž odveo doktorici koja je rekla da su zubi ali malo crveno grlo i uključi joj Xiclav (starija djevojčica i ja smo alergične na Penicilin) uz Paracetamol + Dalsy kombinaciju za skidanje temperature. Ona nije niti kašljala, nije curio nosić niti bilo šta slično.

U nedjelju ujutro je osvanula sa osipom, prvo po leđima i stomačiću pa onda po vratu i licu. Osip je izgledao malo blaža verzija od ovoga:

http://i1246.photobucket.com/albums/gg614/amalek09/IMG_20121120_175042_325.jpg

http://1.bp.blogspot.com/_MfjC6Xn71W8/S98bnev-4QI/AAAAAAAABaU/uAseC6yfs1M/s400/002.JPG

Količinski je bilo manje, ali sličnog izgleda.

Kada uporedim slike na google-u može biti reakcija na amoxicilin ili osip od vrućine. Starija je osip od penicilinskog sirupa dobila odmah nakon 1ve doze kroz 4 sata, a ja kao mala sam se osula tek 3-4 dan.

Koja su vaša iskustva sa osipom poslje temperature kao i poslje amoxicilina?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 8:37:04   
Lulu_08
Po ovoj stranici se osip od amoxicillina ne smatra kao alergijska reakcija?

http://www.cpnonline.org/CRS/CRS/pa_ampirash_hhg.htm



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 10:31:39   
Lulu_08
Iko?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 11:25:46   
škorpija
je li ospen amoxicilin, znam da se pravop puno djece od njega dobije osip

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 11:53:17   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Po ovoj stranici se osip od amoxicillina ne smatra kao alergijska reakcija?

http://www.cpnonline.org/CRS/CRS/pa_ampirash_hhg.htm



ne da se ne smatra već da uzrok osipa može biti i nešto drugo kao roseola-trodnevni virus.ali ne bih se ja igrala s tim,ako se tokom terapije javi,ja bih rekla dr da promjeni terapiju

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Temperatura pa osip.
2.8.2013 12:39:29   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Po ovoj stranici se osip od amoxicillina ne smatra kao alergijska reakcija?

http://www.cpnonline.org/CRS/CRS/pa_ampirash_hhg.htm





Malo sutra. Neka to ovi stručnjaci kažu meni čije je dijete pet dana ležalo u bolnici radi reakcije na Eugmentin ( koji je u svojoj bazi xiclav )
Vidjela je hanadi slike moje Hane, ovo što si ti slikala nije ni slično tomu.
Ja bih rekla da je ovo od vrućine.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Temperatura pa osip.
4.3.2015 18:54:39   
mimi_2in1
hej zenice, dizem temu malo.

malena je imala temperaturu par dan , cetiri da budem tacna, i dans je spala. u medjuvremenu je dobila ospen jer joj je grlo bilo jaaako crveno. danas nema temperaturu ali joj je izasao osip po trupu i celu. zvali pedijatricu, kaze ne vjeruje da je od ospena jer bi bio drugaciji osip od ovoga sto smo pisali, nego da je ovo trodnevna, i da dodjemo sutra u 11, da do tad dajemo ospen user posted image je ko imao iskustva sa tim osipom od ospena? evo ja tacno ne znam sta da radim user posted image

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Temperatura pa osip.
4.3.2015 19:00:49   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

hej zenice, dizem temu malo.

malena je imala temperaturu par dan , cetiri da budem tacna, i dans je spala. u medjuvremenu je dobila ospen jer joj je grlo bilo jaaako crveno. danas nema temperaturu ali joj je izasao osip po trupu i celu. zvali pedijatricu, kaze ne vjeruje da je od ospena jer bi bio drugaciji osip od ovoga sto smo pisali, nego da je ovo trodnevna, i da dodjemo sutra u 11, da do tad dajemo ospen user posted image je ko imao iskustva sa tim osipom od ospena? evo ja tacno ne znam sta da radim user posted image


I moja je imala gnojnu anginu u septembru prošle godine i popila dvije bočice Ospena...poslije 5,6 dana sva se osula...pedijatrica mi dala neku kremu ko kreč...kao ono za pljuskavice..i ja mazala...nakon tri dana se povuklo...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Temperatura pa osip.
4.3.2015 20:00:50   
mimi_2in1
ja evo kontam da li da joj dajem ospen do sutra..ili da stanem..ne znam. do sutra do 11 treba ga popiti jos 3 puta..

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Temperatura pa osip.
5.3.2015 8:29:37   
ananas_ze
Mimi tako je bilo S kad je imao 4.5mj. Dr rekla gnojna angina, dala ospen, temp spala pojavio se osip,u hitnoj mu dali injekciju osip ne mrda, pa na pedijatriju pa na zarazno, ma cirkus zivi. Ja sam ospen prestala davat dok je osip dobio.


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Temperatura pa osip.
5.3.2015 14:50:24   
irenaSA

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

ja evo kontam da li da joj dajem ospen do sutra..ili da stanem..ne znam. do sutra do 11 treba ga popiti jos 3 puta..


Ja sam izdavala uprkos osipu jer da nije njega bile bi injiekcije...nisam mogla to sebi priuštiti u devetom user posted image ...
Ja bih na tvom mjestu odvela dr. pa pitala ima li kakve fajde od te tri doze...a osip je sigurno od Ospena..jak je on...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Temperatura pa osip.
5.3.2015 14:59:21   
mimi_2in1
eh evo da se javnem. hvala vam na odgovorima. bili smo danas kod pedijatrice, kaze ta trodnevna groznica, ona je valjda virusna. da ospen nastavimo davati dok ne potrosimo flasicu cijelu jer pored ovoga ima i jaku upalu grla. desni luk joj je ranjav sav i pojavila joj se afta na desnima. kaze nije gnojna angina...ali treba antibiotik da se ne bi dalje komplikovalo. za osip nije dala nista, kaze povuci ce se sam od sebe.

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Koliko su teška vaša dijeca??
Selma.A.M

Moj diječak stra 4 godine i 1 mjesec je težak 20 kg i po procjeni pedijatra to je puno za njegovu dob jer je to prosječna kilaža predškolskog dijeteta ?!?

oko 10 kg (41%)

oko 15 kg (34%)

oko 20 kg (24%)


Broj svih glasova: 94

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *