|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 10:17:09   
mamy Sabina
mloprije bila u gradu i gledala u apoteci mustelu.kupka i sampon 2 u 1 je 12 km sampon 14 km ulj 18 itd.stelatopia je linija za izuzetno osjetljivu kozu i ima sapon protiv tjemenice on je 25-6 km.sva pšakovanj su 150-200ml i koliko sam vidjela na netu mamice kazu da traje jakoooo dugo jer je treba bas malo.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 10:19:22   
Emina*
Pa nije onda ni tako strasno skupo.....
Mi smo vec odabrali kozmetiku i zasad je super,
ali javi ti svakako ako uzmes mustelu, javi kako se pokazala user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 10:41:42   
mamy Sabina
mislila sam uzeti taj sampon i kupku2 u1 i ule mozda.ako bude potrebe i sampon za tjemenice.kad dodje vrijeme dobjes moje utiske

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 12:26:59   
rozi
Ja sam neki dan isla dermatologu zbog sebe i usput je pitala sta mi preporucuje za bebu. Rekla mi je : ''Samo Mustelu''.  Sad ne znam sta da radim, kupila sam : Nivein ruksak, Hippov paket kozmetike i Pavlovicevu.
Mozda da to koristim kad beba malo jakne,   za pocetak da kupim tu Musteluuser posted image
Evo sta je meni preporucila:
- Dermatoloski gel za pranje novorodjencadi (kaze da ima pola litra i da moze duugo biti ):
 http://www.mustela.com/en/main.htm#/baby-products/baby-care/bathing/baby-soap-free-gel

- Pjenasti sampon za novorodjncad ( on spracava pojavu tjemenice i pomaze njenom nestanku):
http://www.mustela.com/en/main.htm#/baby-products/baby-care/bathing/infant-shampoo  i

- Hidratantno mlijeko za tijelo (nije bas identicno nao na slici , al mislim da je to to )
http://www.mustela.com/en/main.htm#/baby-products/baby-care/baby-care/body-lotion

Ja sam kontala uzeti i
-Losion za cisnjcenje bez ispiranja , mislim da je zdravije od vlaznih maramica:
http://www.mustela.com/en/main.htm#/baby-products/baby-care/baby-bathing/cleansing-fluid

''Stelatopija'' je linija za bebe sa izuzetno suhom kozom i sklonoj atopiji, pa nema potrebe ako se nista na kozi nije pojavilo.


E sad imam 3 pitanja za mame:
1. Kad se obicno pojavljuje tjemenaca?
2. Cime ste cistile ili prale  bebinu guzu (kad se unerediuser posted image )  prije nego je otpao pupak?
3. Kada se obicno pojavi pelenski osip(kome se pojavio )?

Bicu zahvalna svima koji odgovore, jer opet su licna iskustva  navrijednija. Velilki pozdravuser posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 12:36:08   
Emina*
IZVORNA PORUKA: rozi


1. Kad se obicno pojavljuje tjemenaca?
2. Cime ste cistile ili prale  bebinu guzu (kad se unerediuser posted image )  prije nego je otpao pupak?
3. Kada se obicno pojavi pelenski osip(kome se pojavio )?

Bicu zahvalna svima koji odgovore, jer opet su licna iskustva  navrijednija. Velilki pozdravuser posted image


Evo mene user posted image   user posted image   user posted image

1.  Tjemenjaca se kod nas pojavila, negdje oko mjesec dana, ali je trajala samo 2-3 dana....
Ja sam mazala glavicu baby uljem, stavljala kapicu na bebinu glavu, i nakon 2 sata sam ga okupala, i cesljala i proslo je eto kako sam napisala za 2-3 dana...
Vise se ne pojavljuje, samo prilikom kupanja istrljam mu kosicu (ne prejako naravno), i pocesljam poslije i to je to user posted image   user posted image   user posted image

2.  Kad se bebi uneredi, perem guzu sapunom i to je to  user posted image ....  Nakon toga namazes nekom kremom....  Ja ga uzmem ono, da mi je on okrenut ledjima, a rukama mu drzim stomak, i guzu okrenem prema cesmi, i operem mu guzu....  Bez obzira da li je pupak otpao ili ne, slobodno ti njemu peri guzu, a pupak ako se pokvasi prilikom pranja, slobodno posusi nekom krpicom ili gazom.....

3.  Osip pelenski se uglavnom javlja kad bebina kaka duze vremena provede u pelenama user posted image   user posted image
Znaci ako je ti ne presvuces ("na vrijeme"), beba place, jer nju to pece, i ako ga cesto ne presvlacis, moze se javiti.....  Ako se slucajno pojavi, mozes uzeti neku kremu koja sadrzi cink, i mazati guzu...  Ja mislim da u tom paketu hippove kozmetike imas kremu za guzu sa cinkom, pa ako zatreba da znas user posted image

PS. Mnogi pedijatri i patronazne sestre preporucuju Hipp kozmetiku, naravno ima tu malo i reklame, ali eto reko da znas.... 
Ako vec imas tu kolekciju, mozes sacekati, pa ili kad potrosis, ili kad vidis kako ce se pokazati kod bebca, onda mijenjaj.....

Uh sto ja utusi user posted image   user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 4.6.2008 12:37:32 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 12:59:00   
nikka
1.tjemenjaču nismo imali ali sam mu prije svakog kupanja do jednog mjeseca mazala glavicu uljem i lagano četkom za bebe četkala.

2.guzu smo prali kad se ukaki,mazali bademovom kremom,od rođenja sam ga kupala svako veče pazeći na pupak dok nije otpao.

3.Pelenski osip se može pojaviti kad beba ima rijetku stolicu ili proliv,to je češće poslije kad već jede čvrstu hranu,a desi se i kod malih beba,nama se desilo par puta ja sam preko bademove stavljala puder i nestane za 2-3 sata.

Eto ti si sebi koliko sam shvatila odredila koju ćeš kozmetiku koristiti pa ti ja nisam navodila,sretno!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 13:14:32   
bezelye
Ma ja mislim da svi ljekari "navijaju" za nekog proizodjaca. Sta je bilo do sad, dok se Mustela nije pojavila?
Predstavnici iz svih kompanija za njegu bebe posjecuju pedijatre, dermatologe i sl., objasne im svoje proizvode (zavisi koliko ljekar ima vremena da slusa), pa jos fina "hedija" za ljekara, malo reklamnog materijala i posao zavrsen.
Isto je i za vitamine koje pijemo u trudnoci. Svaki ginekolog preporucuje nesto drugo.
U subotu smo bili u jednoj prodavnici za bebe i mame i gledala sam kremice za njegu bradavica. Zaista imaju dobar izbor i sve dobre marke su zastupljene. Kaze nam prodavac: "Sve su te kremice iste, zavisi samo u koju bolnicu idete. Po tome koju kremu trazite mi znamo u koju bolnicu idete"

Ti Rozi fino probaj to sto vec imas, pa ako bude problema onda kupuj nesto skuplje. Bolje ti je potrositi pare na nesto drugo. Na RR sam citala da je neka mama navikla bebu na pocetku na neke skuplje vlazne maramice (pardon, tata ih je kupio) i poslije problem nece guza ni jedne druge. Mozda je slucajnost, na znam.

Mi smo se vec odlucili za Niveu a vidjecemo sta ce mala guza reci na to. Imam jedno malo pakovanje neke Musteline kupke. Nisam kupovala, dobili smo u bolnici kad sam usla u 7. mjesec. Poklon paketic "Postajem mama" sve u fazonu Pampers. Unutra promotivni DVD "Postajem mama" malo o trudnoci, malo o bebi, higijeni i naravno na kraju promocija Pampers proizvoda. Tu nam je jos doslo par pokloncica i reklamnih brosurica od domacih proizvodjaca djecije hrane i Mustelin katalog, kupka i neka kremica.

Sve su to komercijalni trikovi user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 13:16:01   
bezelye
Evo Eminice ja sam utusila vise od tebe user posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 13:18:09   
anitaMO
ja koristim hipp preparate .meni su dobri i ljepo mirisu a ti kako hoces.ali to ti je sve isto

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 16:15:12   
eni_24
rozi ja bih ti preporucila to sto vec imas da koristis , dobar izbor si napravila user posted image  Ja sam prvih par dana po izlaska iz bolnice koristila prilikom kupanja bebe niveino ulje (pretpostavljam da ga vec imas posto si kupila ruksak od nivea) nakon tog ga komplet namazem pavlovica masti (ne da je dobra vec je prava) e sad sam presla na nivein sampon i opet nakon kupanja pavlovica mast , malenom je koza tako lijepa , njezna a u bolnici dok smo bili bas se ljustila a oni u bolnici su koristili proizvde od penaten, sezamovo ulje... bas mi je pomoglo em se odmah koza dovela u red em nema crvenila , ne ljusti se i to mislim da mi je pavlovica mast pomogla , steta sto je ovdje nema vec svaki put moram iz bosne ili iz srbije da porucim ali bez nje ni secunde nebih ostala. a sto se tjemenjaca tice , kako eminica kaze tako sam i ja radila stim da su se pocele stvarati na desnoj strani glave , dobro sam namazala sa pavlovica mast , ostavila malo , nakon tog uzela cetku za bebicu i sve je spalo , navecer doslo vrijeme kupanja i nema ih vise ..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 16:41:57   
mamy Sabina
NARAVNO DA TREBAS KORISTITI TO STO VEC IMAS.JA SAM PRVO DIJETE RODILA 1996 I OSNOV NJENE NJEGE JE BILA IVINA MAST.NE MISLIM DA JE MUSTEKLA NASTO STO MUST HAVE ALI CU JE SVAKAKO PROBATI ,KAO I DRUGE PROIZVODJAČE.JA SAM USTVARI KLASIČNI POTROSAC KOJEG SUPER REKLAMA DOBRA AMBALAZA MOGU PRIVUCI.JOS AKO USTO PROCITAM DOBRE RECENZIJE PROIZVODA NEMA PREPREKE.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 20:20:20   
rozi
E drage moje, bas vam hvala.  Da nema vas ja bi se pokupila u apoteku i potrosila gomilu para. Hvala i na odgovorima na pitanja i na odgovaranju od  propagande. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 21:10:59   
mamy Sabina
Draga Rozi tebi takodje hvala na zlata vrijednim savjetima(kolica,as).

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
4.6.2008 22:29:15   
aazra
I ja najvise volim niveu, od kozmetike najvise nju koristim, pa cu vjerovatno to isto i za bebaca, akobogda.
A sta mislite o johnsonu, ja sam kontala uzeti jedno od ovih njihovih baby ulja, imaju bas dobar izbor, mozda lavandu ili aloe veru. Eminice, sta ti koristis?

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 8:13:20   
Emina*
Azric, ja sam na pocetku koristila Johnsons, onaj s lavandom....
Medjutim, malo mi se osuo na prsima, eh sad nisam sigurna jel od toga ili od vrucine, ali smo nakon toga dobili na poklon Hipp kozmetiku, mada sam je ja planirala i kupiti, ali eto posrecilo nam se user posted image , i odmah sam je pocela koristiti...
Vjeruj mi da sam prezadovoljna......
Koza bude njezna, tako mekana, ma uhhh....
Samo da ga gnjavim.....
A mirise, ni prejako, ni preslabo.....   Bas nekako na bebu....  user posted image    user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 11:01:25   
lida
IZVORNA PORUKA: Eminica

Hipp
Vjeruj mi da sam prezadovoljna......
Koza bude njezna, tako mekana, ma uhhh....
Samo da ga gnjavim.....
A mirise, ni prejako, ni preslabo.....   Bas nekako na bebu....  user posted image    user posted image

Slažem se sa Eminicom


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 12:31:20   
mamina princeza
Hej drage moje evo svasta sam citala sto ste napisai ovih dana se spremam u apoteku da nabavim osnovne stvari mada ja jos nisam ni odlucila tacno od kojeg proizvodjaca cu uzeti - prepostavljam hipp ili da tu mustelu probam dosta je hvale.

Nego, mene interesuje nesto drugo i molim ove nove mame da mi odgovore. U cemu navece spavaju vase bebe? Polako mi se skupljea neka gardarobica kupi svako pomalo takoda one osnovne stvari vec imam al me interesuje u cemu bi bilo najbolje da spava beba i da je udobno a i s obzirom da su vrucine - moja bebica treba doci u ovo mjesec dana ako Bog da.


< Poruku je uredio Lejlaginica -- 5.6.2008 12:32:17 >

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 13:28:39   
nikka
Imaš ljetne pidžamice,neznam jesi vidjela već gdje,jednodijelne bez nogavica i rukava ili kratkih rukava,šire su od bodya i udobnije,i tanke čarapice na nogice,po potrebi možeš bebicu pokriti tankom pamučnom dekicom,mada se uvijek otkriju ali mama je u blizini.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 13:47:32   
mamina princeza
Nisam vidjela - ako neko zna gdje imaju bilo bi mi od koristi da ne lutam uzaludno:)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 18:13:00   
Emina*
Ja mu obucem bodi bez rukava koji je jaaako tanak, i preko jednodijelne gegice koje su pamucne i isto tako tanke....
Pokrijem ga dekicom koja je opet tanka  user posted image   user posted image ( prekrivac), kupila u Konzumu (bivsi VF-Koreja), taj prekrivac mi je bas nekako za ljetnih dana, jako je tanak i praktican......
Eh sad, kakvo vrijeme slijedi, nisam sigurna, ali mozda ce tebi biti dovoljan i bodi kratkih rukava i preko samo kakve pantolice sa nonama, i naravno tanji prekrivac....

Ovo sto je Nikka navela, imam ja, izgledom je kao zenska spavacica, bez nogavica, samo sto se meni taj donji dio vraca gore, pa beba bude "gola" user posted image , pa mi nije bas praktican.....

A tih pamucnih stvari, slobodno pogledaj na pijaci, u Azelu......
Sad je svakako izasla nova kolekcija, i to ona ljetna, pa gdje god zaviris gdje su djecije stvari, naci ces nesto user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 18:58:40   
nikka
IZVORNA PORUKA: Eminica



Ovo sto je Nikka navela, imam ja, izgledom je kao zenska spavacica, bez nogavica, samo sto se meni taj donji dio vraca gore, pa beba bude "gola" user posted image , pa mi nije bas praktican.....


Ne nisi me možda shvatila ima nogavice kao šorc i ima kopčice između nogu,jednodijelna ljetna pidžamica,ja mislim da to ima na svakom dječijem odjelu.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 19:32:05   
Emina*
Aj, sorry molim te...
Imam i to, i jako mi je super.....  user posted image   user posted image   user posted image
To je bas kao jednodijelna gegica, samo sto ima na sebi dezen kao pidzama user posted image   user posted image
Skontala sam........


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
5.6.2008 23:29:45   
eni_24
Spava u bodicu kratkih rukava i bez nogavica , prekrijem ga samo sa posteljinicom od jorgancica....  Lejlaginica  PUNOOOOOO SRECE U NAREDNIH MJ DANA. Cmookic

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
9.6.2008 11:28:13   
mamina princeza
Hvala puno, polako se primice i meni:)
Pokusavam da pripremim te osnovne stvari da se ne moram tim dalje opterecivati. Al s tim tzv: pidzamicama bas mi ne ide nikako. Gdje god sam gledala nekako mi kazu - za malu bebu? pa sta ce joj? a ja se slomim onda objasnjavajuci kako mi treba nesto ko gegeice pidjamica - tanko da bebea u julu moze fino pajkit a oni mi izvade one debele gegice sto su im ostali od zime i tako sve u krug.... ma sklopicu ja vec neku pidjamicu za svoju bebu od ovoga sto imam:) 

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: OPREMA ZA NOVOROĐENČE!!!!
9.6.2008 11:31:15   
ElmaB
Lejlaginice!user posted image
 
Te pidjamice za male bebe, odnosno spilhozne velicine 62 i 68, imas u novootvorenoj radnji Oviese u Interexu i kostaju oko 19 KM. Ja sam bas u subotu kupovala nesto svojim bebama i super su! Mozes pogledati i u radnji Vrtuljak koja ti je iz Interxa preselila na Trg heroja, preko puta kafica Hepi!
 
Sretno i cujemo se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *