|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 20:57:09   
issa
Kod mene, u USK, Vlada je na zadnjoj sjednici povećala naknadu za rodilje (koju nakon poroda daje Centar za socijalni rad) sa 60 na 80%, što je dosta pohvalno. Naravno, visina primanja ovisi o visni plate rodilje. Od firme u kojoj je zaposlena ovisi da li će joj davati razliku para i koliko dugo. U mojoj firmi do sada niti jednoj rodilji nije uplaćivana ta razlika, dakle nije bilo volje i htijenja za to, ali ruku na srce niti jedna moja kolegica nije podnosila zahtjev.
 
Ja sam odlučila podnijeti zahtjev Upravnom odboru firme za isplatu te razlike, jer ipak ću roditi blizance, što je prvi slučaj u firmi u kojoj radim. Valjda će mi izaći u susretuser posted image
 
Dobro je to što dok sam na bolovanju ( dakle dok se ne porodim) primam 100% plate, naravno bez toplog obroka. Zadovoljna sam, jer masa firmi svojim trudnicama daje 60-80% plate, a kasnije ih samo prebace na Centar.
 
Malo sam čitala zakone i samo u rfederalnom Zakonu o radu stoji stavka da se majkama sa blizancima, trojkama itd daje mogućnost da 18 mjeseci budu sa svojim bebama, a ne godinu dana kao majkama sa jednim djetetom. Žalosno je da novac i naknade u ovakvim slučajevima niko ne spominje, a upravo zbog nedostatka para majke se vraćaju na posao već nakon 2-3 mjeseca od poroda.
 
Ma, Višnja dirnula si me u bolnu tačku, zato sam se ovako raspisalauser posted image  
Ne zamjerite mi, please

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 21:07:53   
Amelaa RR
Ma ja mislim da nasa drzava nista ne daje,....nikome ona samo sebi uzima....i uvijek joj malo...nazalost al tako je...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 21:11:54   
Emina*
Stvarno, ja sam to gore i navela...
Ma zamisli ti sad trudnu zenu, lupam, i da ne znam u 7-8 mjesecu trudnoce ganja papirologiju da bi dobila tu nekakvu crkavicu sto se oni smiluju pa daju...
Nema nikakva opstinska sluzba koja ti izadje u susret...

Ja hocu evo knjizicu da izvadim, pa me izvozase,a kad samo pomislim da hocu da vidim mozel se sta dobiti kao naknada za porodiljsko, muka mi dodje....

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 21:19:04   
Amelaa RR
Vec sam jednom rekla da je nasa administracija jedno opste rasulo...ti cekas ceka cekas...a ona prica na telefon....#"PA KAKO SI TI...GDJE SI TI SINOC BILA..."a ti kazes gospodjo  a ona"MOLIM SACEKAJTE VIDITE DA SAM ZAUZETA#"ITD....


FUJ FUJ.....


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 21:28:05   
stella
Eh ovako...Meni je muz u opstini centar,sa, uzeo zahtjev za naknadu za porodilje.Na tom zahtjevu sve pise sta je potrebno od dokumentacije.Ja nisam htjela da se zezam sa onim za mlijeko i doplatak tako da sam predala samo za platu.Ustvari doplatak nisam imala pravo zato sto muz ima platu preko te njihove granice tako da auto ne igra nikakvu ulogu ako je plata veca od odredzenog iznosa.

od dokumenata nam je trebao rodni list,potvrda od firme da sam u stalnom radnom odnosu,ako je neko na odredzeno onda mora donositi nove potvrde o produzenju ugovora a ukoliko posle dobije nedaj boze otkaz onda nastavlja primati onaj najmanji iznos.nalaz o trudnickom bolovanju,kopija lk i taj njihov zahtjev.

sto se tice otvaranja bolovanja u kantonu sa nema vise doznaka,vec se dobije nalaz gdje se otvara bolovanje.ja sam u skerlicevoj.dobiju se dva rjesenja jedno od tih ide firmi tako da je super bez doznaka.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 21:31:20   
stella
Zaboravih reci da se rjesenje dobije na kucnu adresu od opstine kad obrade dokumente.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta nam Kanton daje???
4.2.2008 22:57:23   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Visnja

a kad nisi na Bioru , mozes mahati usima ? :)

eee znala sam ja da ...
moja je situacija toliko zapetljana da kad bih pocela pisati trebalo bi mi 5 starana i opet nikom nista ne bi bilo jasno...
a ukratko nisam na birou jer mi firma (koja se raspala al se to nikad nigdje nije zavelo u paprima -ne pitajte kako ) nije zakljucila knjizicu...zbog cega sam se i sudila sa direktorom al...dzaba kad zivimo u drzavi gdje "guzonje" nadju rupe u zakonu i budu zasticeni a nas ko shisha... imam zdravstveno osiguranje preko muza, al on radi za strance ...i njegov staz nema veze sa nasom drzavom...
dakle ja rodjena u Sa imam manja prava nego Kinezi kojih je pun grad (nisam rasista) a do situacije u kojoj jesam nisam dosla svojom krivicom nego nepostovanjem pravnih zakona i sticenjenm  "rogatih"... uhhh sad se nerviram... odoh papati... user posted image


Ljudi moji, pardon, zene moje user posted image , drzava nam je odron...
Ja sam danas takodjer saznala za nove odluke i pravila, prema kojima trudnocu moras voditi i u drzavnoj ambulanti/Domu zdravlja, jer od privatnika niti jedan papir ne priznaju kao validan!
Iznervirah se danas, al' da se nisam malo raspravljala ne bih usla preko reda, i morala bih cekati da se prije mene pregleda 15-ak zena! user posted image user posted image
A u Dom zdravlja sam otisla samo kako bih dobila taj papiric, tj. uputnicu za Transfuziologiju jer moram pregledati antitijela, jer sam negativna krvna grupa...
Nista mi jos uvijek nije jasno, pa vam se javim sa raznim temama sutra. user posted image
Veliki pozdrav svim trudnicama.
 
Suzana

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 0:00:33   
Visnja RR
Ja sam tu uputnicu za transfuziologiju ( isto zbog antitjela jer sam ja A- a muz B+) dobila od svoje privatne doktorice... i ponijela brdo para misleci da to puno kosta ...kad sam dosla gore izvadili mi krv i kaze med. sestra al ovo morate platiti jer nemam knjizicu...i odem u drugu zgradu da platim kontajuci aaaa kolko cu sad da dam...kad zena  koja radi kaze 6 km user posted image  ...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 10:24:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: issa

Malo sam čitala zakone i samo u rfederalnom Zakonu o radu stoji stavka da se majkama sa blizancima, trojkama itd daje mogućnost da 18 mjeseci budu sa svojim bebama, a ne godinu dana kao majkama sa jednim djetetom. Žalosno je da novac i naknade u ovakvim slučajevima niko ne spominje, a upravo zbog nedostatka para majke se vraćaju na posao već nakon 2-3 mjeseca od poroda.



Ovaj član zakona je promijenjen 2005. godine tako da i majke blizanaca, ili trećeg dijeteta imaju porodiljsko od godinu dana. U Rep Srpskoj je drugačije.

Žalosno. Sve u svemu. user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 14:21:58   
Cvrle
Porođajno odsustvo za blizance:

http://www.posao.ba/rubrike.php?user=dbf13f0344720b484428af3d5e2d31c8&aCat=10&aID=1308&type=A

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 14:25:12   
Cvrle
strumpfeta : nazalost, nasla sam i ovaj link:


Ugovor na određeno i porodiljski dopust

http://www.posao.ba/rubrike.php?user=dbf13f0344720b484428af3d5e2d31c8&aCat=10&aID=1308&type=A

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 14:32:53   
Visnja RR
e kad ja pocnem da citam ove zakone dobijem alergiju

ovo me bas nasmijalo ( al kiseli smjeh):
"Dakle poslodavac Vam je dužan vratiti radnu knijžicu. Osim toga, nevraćanje radne knjižice je prekršaj za koji je predviđena novčana kazna za poslodavca - pravno lice. Stoga, prijavite Vašeg poslodavca Inspekciji rada, koja će Vam pomoći da vratite knjižicu. Ako to ne bi bilo dovoljno (mislimo da bi moralo biti), morat ćete sudskim putem tražiti povrat knjižice, ali moći ćete tražiti i naknadu štete zbog neovlaštenog zadržavanja knjižice."
dva puta sudjenje ...naravno direktora nije bilo na mapi ...i nikad nisam uspjela povratiti svoju kjnizicu... evo 7 g ... user posted image

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 14:33:00   
Cvrle
Evo kako izgleda obrazac koji se treba popuniti u opstini prilikom predaje zahtjeva za naknadu:

http://www.centar.ba/images/pdf/Zahtjevi/Socijala/OCO-12-05.pdf

tu su i neka od upustava.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 15:48:53   
Cvrle
E drage moje, kao sto sam obecala, objavljujem vam tekst o Naknada za porodiljsko odsustvo. Zaista imam divnog radnog kolegu, i zamislite ovaj clanak je napisao upravo za najnoviji broj Poreznog Savjetnika, tako da vam je tekst iz prve ruke i sa najsvjezijim zakonskim regulativama (koje se inace stalno mijenjaju).
http://www.imageshack.us/?pickup=8019998301945

Pickup code: 8019998301945

(valjda ce funkcionisati)

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 16:58:55   
Cvrle
ili probajte ovaj link :
http://www.filefactory.com/file/087eae/ 
pa onda kliknite free download

(jos nisam uhodana sa web hostingom za fajlove, p ami nemojte zamjeriti ako ne profunkcionise odmah) Ako ne uspijete javite pa cu onda objaviti ovdje tekst, jest da je podug malo...

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 21:24:31   
kana
Cvrle ne ide ovouser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta nam Kanton daje???
5.2.2008 21:43:50   
Emina*
Ne ide ni kod mene...  ihihihihhi
Mene sve nesto stid da kazem, kontam ja ne znam kako...

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 8:18:51   
Cvrle
Joj ne znam sta da radim onda, ovaj tekst ima 10 strana. jel puno da ga postam na posebnu temu? 

Ima li ko od moderatora da nas uputi ikako da postavljamo fajlove za preuzimanje (imam i jedan presladak kalendar koji bih voljela da vam pokazem) .

A za sada cu onima koji su pokusali poslati mailom. :)

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 8:32:58   
Hannah
Prvi link:

File upload seems to be abandoned by sender

Drugi link: Može downloadovat pdf ali je izgleda oštećen :(

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 8:44:00   
Emina*
Slazem se s Cvrle, bas bi trebalo napraviti da u okviru ovog prozora gdje pisemo, ima da uploadujemo filove...

user posted image user posted image

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 9:00:15   
Cvrle
Eh, evo ga, mislim da bi sada trebalo biti sve OK (sada je d.doc verzija, izgleda da nije podrzavao pdf)

http://www.filefactory.com/file/90a96b/        (veličina 105 KB)

Znači, pri dnu ekrana zeleno dugme FREE DOWNLOAD
zatim otkucate slova sa slike i pritisnete CONTINUE
i opet zeleno dugme BEGIN DOWNLOAD, dalje znate : Open ili Save....

a evo link za jos nesto (super slatki kalendar za 2008 sa slikama beba .pps):
http://www.filefactory.com/file/169a93/        (veličina 3.28 MB)

isti postupak kao gore.

Nadam se da ce sada uspijeti.  IZVINITE na maltretiranju user posted image

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 9:22:02   
hana
Cvrle,
hvala na naporu za postavljanje ovog teksta. Svima nam je od koristi.
Pozdrav svima.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 9:30:08   
Cvrle
Eh, da i jos jedan podatak: u tabeli kolona br 4: 20% od prosječne plate

Za Sarajevski kanton novembarska prosječna plata je bila 694,77 KM, decembarska jos nije objavljena. A prosjek tri zadnje prosječne plate (sept.-nov.) je 679,98 KM.   Pa da se mozete orijentisati. Ovo je za zene-majke koje nisu zaposlene. Zaposlene se orijentisu prema svojim platama (onim koje su prijavljene zavodu, tj.one koje stoje u vasim ugovorima)

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 10:06:39   
hanabanana
Svaka zaposlena majka u kantonu Sarajevo dobija 60 % prosjećne plate kantona a ne svoje plate koju je ostvarila u zadnjoj godini, ili zadnja tri mjeseca. 

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta nam Kanton daje???
6.2.2008 10:30:33   
D_K
Cvrle - pusa i veliko hvala na ovim informacijama.
Taman se pripremam da pocnem da 'ganjam' ove sve papire i ove tvoje informacije su mi od veeelike pomoci. Thanx jos jednom.

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *