|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 15:47:16   
mukica
Ja mislim u onim bio sopovima

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 15:50:43   
batterfly
Dobri si....moguce je vrlo lahko da ima tamo...
Hvala,potrazim.....

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 15:54:41   
mukica
Meni su neki dan i u radnju donosili iz neke firme al nemam broja tako da ti ne znam ni kako se zovu

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 16:05:11   
HanaBana
Kod mene komsija prodaje te jastuke pa cu se raspitati veceras ali ne mogu ti obecati da cu ti stici brzo javiti jer me kuci obicno nema na PC.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 16:09:30   
batterfly
U svakom slucaju ti se raspitaj,pa javi kad stignes, nije problem....
Hvala!!

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 16:12:13   
mamy Sabina
ej Mishkić evo zvala sam kolegicu,znam da je ona kupovala.
Kaže da je kupila ODEJA jastuk punjen ljuspicama heljde ,oni inače prozvide antialerijske i medicinske jastuke i
jorgane
Platila kaže 30-40 km.
Kupila je u običnoj radnji sa posteljnim rubljem.
Možda ima i kod vas ,ODEJA je Slovenačka firma.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 22:49:45   
stella
Ej Mishkaa,sta ima kako je maleni djecacic,jeli ista bolje?pusa

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
9.1.2009 22:55:07   
stella
Ja sam vidjela u DM-u kod nas.Ja bi prije rekla da je to jastucic a ne jastuk,vec je sasiven,neznam dali na to se jos stavlja jastucnica ili ide onako.Ako treba posalji mi sms ili pp.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
10.1.2009 14:25:22   
batterfly
Mamy2,hvala puno,carica si,pogledat cu onda i ja u slicnim radnjama ili u DM-u,jest da je kod nas manji,ali mozda ima..Ukoliko ne nadjem nista ,javim...


Malac je HB napokon,super!!user posted image user posted image user posted image user posted image
Jutros sam se izblamirala,popila sam i persen da se smirim..kad sam ga presvlacila,primjetila sam osip po citavom tijelu,bukvalno kao da sam uzela zaru i zarila gdje sam stigla..Uzas.....Dok smo dosli do dr.sve se povuklo,kaze ona izasao na "hladno" i odmah se alergija povuce....Dobili smo "fenistil" kapi i gel...Sad za sad nema nista.....
Sto se tice bronhitisa,kaze zena ovako:"Ja ne mogu da vjerujem"!!!Sta to radis djetetu,sta mu dajes....Kaze."ko rukom odneseno"....nema nista na plucima,sve se povuklo,HB,jos uvijek je on,ono malo  i kasljuca i zacepljen nosic,ali kaze na plucima slajma nema i na bronhijama....Ja presretna...!
A davala sam svinjsku mast(mislim da je ona najvise uticala,definitivno je,narode,najbolja,...davala "Elmin" caj i juce sam nabavila med sa borovim iglicama,ali je rijedak i dosta tecan???Jel treba da bude takav???
Kako sad njega dajem,u caj,na kasiku ili kao oblogu??'Ne kontam??'Hvala vam puno drage moje na svemu!!!!!!!


(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
10.1.2009 14:30:03   
beni29
Bravo za momcinu user posted image user posted image user posted image  a i zamamu naravno koja se toliko borila da joj sincina ozdraviuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
10.1.2009 22:30:23   
dana3
jastuke od heljde pravi covjek u sarajevu.najbrze ces do adrese ako kupis auru tamo imaju adrese mnogih travara pa i ovog koji imate jastuke .ja pijem caj od heljde a imam i brasno za pravljnje pogacica.
evo adresa:HELJDA EKO
   tarcin,rastelica bb-71244
tel/fax:033-44 81 66
ovo sam sa kesica caja prepisala pa zovni i pitaj za jastuke.dobar je i provjeren

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
12.1.2009 10:11:45   
HanaBana
Draga Mishka, komsije ne bi za vikend kuci, ali mi je mama rekla da kod njega jastuk kosta 30 KM jer ona ga je nekad pitala za to. Ako zelis ja ti mogu kupiti pa proslijediti, samo da uganjam komsijuuser posted image . Javni se na pp.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
18.1.2009 0:17:19   
amela.srce
Drage mame,

I moja Amela je dobila u sredu bronhitisuser posted image  stvarno sam i ja izgubljen slucaj postala toliko me dusa boli kada je gledam kako patiuser posted image . Bila sam kod dr i dao mije neki sirup antibiotik u petak jos sutra trebam da joj dam, nadam se bice joj bolje. Evo dva dana nista nejede, tek danas je pojela jedan mali jogurt na silu samo pije vodu nece ni mleko.
Neznam gde se moz nabaviti svinjska mast ovde u nemacku. A probacu da joj dajem kozije mleko ako bude htela. Nadam se bice boljeuser posted image  ovih dana.

Ja nisam ni znala za kozije mleko.Jooj 3 puta mi je i povracala pase plasim da ne izgubi tecnost posto nepije bas puno.

Hvala na savetima ovima gore bas sumi malo pomogli da makar znam sta treba koristiti.

Meni je prvo dete pa sam i ja izgubljen slucaj kad je nesto ovako u pitanju.

Pozdravljam vas punoouser posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
28.1.2009 0:18:03   
ziki
Tariku je dr juce dijagnosticirao bronhitis, upala grla se spustila. Prepisao mu je jos jaci antibiotik, bisolvon kapi i inhalaciju. Ja ga kuci 4 x na dan inhaliram i muku mucim al mi se ne ide sa njim u bolnicu 2 x na dan da jos kakav virus pokupi. Sad hvala Bogu pije sirup, a one prosle nedelje nije hteo da vidi, odmah plac i ljutnja. Ali zato citava zgrada zna kad se inhalira koliko vristi i place. Nasla sam nas rodi teks-narodni lijek za bronhitis pa ga kopiram. zagrij maslinovo ulje i natopi tetra pelenu i stavi mu na prsa, što toplije može podnijet, to bolje. Na to novinski papir (samo da drži dulje toplinu pelene) pa na to još ručnik da bolje fiksira. Može s tim i spavati, a možeš mu i obnoviti tokom noći da bude toplo. Oslobađa sluz i već nakon dan dva počne iskašljavat. Čim počne iskašljavat, daji neki sirup da mu olakšaš. I vodi ga van, pa makar na 15 minuta. Promjena zraka olakšava iskašljavanje drenazu (po nekoliko puta dnevno) - lagano lupkanje prstima po povrsini ledja i prsa (ne po bubrezima i ne po kraljeznici) pa 10ak minuta (moze i manje) i nakon samo 2 dana je bio vidno bolje, a nakon drenaze spavao "ko beba"! Prilikom lupkanja po ledjima glavica mora biti prema dolje, znaci najbolje ga postavis preko svojih prekrizenih nogu, kada se radi drenaza prsa tada moze biti u sjedecem polozaju (tipa sjediti tebi u krilu).


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
28.1.2009 0:20:13   
ziki
Citam da pominjete jastuk od heljde, je li neka koristila i kupovala, imali po apotekama u Sa? Kakvi su utisci?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
28.1.2009 8:51:46   
M kao Mama
Svinjska  mast je zakon, ja sam Lajli bronhitis izvukla s njim, a Aida taj mes s borovim iglicama je tako rijedak, moja Lajla ga je nakada htjela, a nekada ne. Tos e daje n kašiku, djetetu ujutro i naveče.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 15:05:10   
Amra k
Pozdrav drage moje. Doktor je juce konstatovao Sari blazi bronhitis. Odmah sam pocela stavljati svinjsku mast, osim sirupa i cepica sto joj dajem. Moze li mi neko objasniti kako se tacno stavlja svinjska mast, koliko cesto?
Ja sam izbockala papir iglom i namazala ga pa stavila na prsa.
Cula sam i da je dobra kozija mast? Imam i to ali eto pocela sam sa svinjskom.
Svaki savjet mi je dobrodosaouser posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 15:18:36   
anitaMO
ugrij malo papir pa joj stavi na prsa.e sad koliko puta da stavljas ne znam .otprilike ti vidi.javi kako je.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 15:25:39   
Amra k
Jel mora biti poseban papir ili obican? Ja sam sad uzela onaj normalni za stampac, a muz ce mi kasnije donijeti  one koverte zute, mislila sam da je taj papir bolji i meksi. Ako se sjecam na njega su se prije uvijek stavljale neke obloge.
Hvala AnitaMouser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 15:27:14   
anitaMO
ma moze i novina obicna

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 15:56:23   
Amra k
Procitala sam na internetu da nije dobra obicna novina, sadrzi olovo od stampanja a olovo direktno ide u krv. Ipak hvalauser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 18:14:40   
ziki
Tarik se izlijecio od bronhitisa, hvala Bogu. Nedelju dana am ga kuci inhalirala, pio sirupice i sad je OK. Doktor mi je cestitao sto sam se odlucila na kucnu inhalaciju babyhalerom i ventolin sprejom jer sprej nema stetnosti po bebu a djelotvorniji je, on jedan koristi inhalator i ne ceka u hodniku da jos nesto pokupi usput. Zbog toga bih ga preporucila svim mama, kosta oko 40 km, nije komplikovano. Jos mi je dao par preporuka da u stanu ne smije biti vunjenih tepiha i jambolija, normalno bez duvanskog dima, da mu ne dajem cupave igracke. Ako se jos cega sjetim pisem

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amra k)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
3.2.2009 18:28:30   
adja
Moja je Nađa imali sa sest mjeseci bronhitis i jedva smo to pregurali, a evo opet se prehladila samo se nadam da nece opet ni sama neznam sta da radim

_____________________________

NASA PRINCEZA JE STIGLA 06.06.2008

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
7.2.2009 14:31:35   
marija m
JA S TIM BRONHITISOM IMAM PROBLEM OTKAKO MI SE MALI RODIO,CAK SAM I U BOLNICI DVA PUTA BILA,TAKODJER JE ALERGIJSKI,OD INHALATORA,KREMA,INJEKCIJA SVE SAM PROSLA,SAD SAM USPJELA DOC DO JEDNOG TRAVARA U SARAJEVU,NAPRAVIO MI JE SIRUP I SVAKA MU CAST,NISAM GA HTIJELA VODIT DOKT JER MI JE VISE DOSADILO GLEDAT KAKO GA PATE,PRIJE PAR DANA MI JE POCEO KASLJUCAT I MALO HROPTAT,VEC DANAS JE PRESTALO SVE,ALI SIRUP MORA POPIT DO KRAJA.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bebe (od godine dana) i bronhitis!!!
7.2.2009 15:09:39   
mamyca
Dobrodoslauser posted image user posted image .Super sto ste uspjeli naci taj sirup,i sto pomaze.Moram te upozoriti da ne smijes pisati velikim slovima jer se to smatra kao deranje na forumuuser posted image .Nadam se da ce mali djecacic biti bolje i da se kasalj vise nece vratiti.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu marija m)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *