|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala krajnika kod djece.
15.6.2010 23:24:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dinaa

Hanady,Milenium user posted image user posted image

Bili jutros kod specijaliste ORL,operacija neizbjezna.Moramo uraditi sve nalaze ukljucujuci opet reuma test i posto dr.dolazi ponovo tek za petnaest dana tada da joj dodjemo sa nalazima i tada ce i zakazati operacijuuser posted image .Pregled je bio prekratak,dijete je samo zinulo i to je to.Sta mislite je li to dovoljno da bi se odredila operacija.Mislim znam da mi dijete ima problem s krajnicima ali sve nekako mislim da bi mogli proci i bez operacije.Danas je jos dvoje djece odredjeno za operaciju krajem sedmog mjeseca,mislim da ce i moj sin dobiti taj termin,a mi mislili bas krajem jula na more,eto sto nista ne treba planirati.Ja sam nekako sva izgubljena,zao mi djeteta,pomalo se i bojim te operacije...ma ne znam vise ni sama sta da mislim.

mila moja...bili ste kod specijaliste...samo malo otvaranje usta njemu je dovoljno da vidi potrebu za operacijom. Sin moje zaove sve one godine išao je pedijatru svakih 7 dna nikada mu nisu rekli ništa za krajnike...nikada. Specijalista nakon otvaranj usta rekao...sve truhlo operacija hitna.

E sad nalaze povadi...samo sa urednim nalzima radit će operaciju...malo je nezgodno jer je jako toplo...ne znam da ostaviš za jesen to. U toplijim danima često dođe do toga da ugrušci pucaju pa dođe do ponovnog krvarenja...mada ovo narvno nije kod svakog djeteta isto...ali eto kod nas u sarajevu bome u ljeto rijeđe idu sa operacijama ...jesen i porljeće su kao njabolji.

I nemoj da se bojiš...pa miša mu imat ćeš zdravo i sigurno dijete od silnih prehlada i virusa...
a i mi smo tu...ako treba eto nas tamo da te bodrimo ženo...
nema veze za more odgodi jmalo ...kasnije će mu goditi more za što bolji oporavak...uh kako ćeš ti biti zimus sretna mama bez bolesti u kući vjerujuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Upala krajnika kod djece.
15.6.2010 23:32:50   
dinaa
I ja sam razmisljala o tome da odgodimo to za jesen,a opet tada pocinje skola pa znas kako je na pocetku odmah izostajatiuser posted image ma joj bas sam se sva raspametila.Hvala na podrsci bas mi je potrebna,ja se iskreno nadam da cemo se rijesiti onih silnih antibiotika,ma samo kad se sjetim da je on u ova dva posljednja mjeseca primio sedam pencilina i jos tri puta pio antibiotik dodje mi da vristim.Eto za sad toliko,javim se ja opet ovdje kad zavrsimo s nalazima.Hvala ti Hanady,divno je to kad ti neko da pravi savjet i pruzi podrsku iako se ne znamo.

< Poruku je uredio dinaa -- 15.6.2010 23:33:59 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Upala krajnika kod djece.
15.6.2010 23:45:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dinaa

I ja sam razmisljala o tome da odgodimo to za jesen,a opet tada pocinje skola pa znas kako je na pocetku odmah izostajatiuser posted image ma joj bas sam se sva raspametila.Hvala na podrsci bas mi je potrebna,ja se iskreno nadam da cemo se rijesiti onih silnih antibiotika,ma samo kad se sjetim da je on u ova dva posljednja mjeseca primio sedam pencilina i jos tri puta pio antibiotik dodje mi da vristim.Eto za sad toliko,javim se ja opet ovdje kad zavrsimo s nalazima.Hvala ti Hanady,divno je to kad ti neko da pravi savjet i pruzi podrsku iako se ne znamo.

kako se ne znamo...pa mi smo drugarice mila...čak smo i rod moje dijete i tvoje dijete su dva lijepa cvijeta na ovome svijetu.user posted image

E nemoj da brineš...znam teško je sad...ja sam cjelu noć sa zaovom i njenim mužem presjedila, psremala im stavri za bolnicu ona jadna nije mogla da progovori...ali sada kaže da bi opet sve to prošla jer dijete joj je preporođeno.
user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.6.2010 0:21:15   
dinaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

sad bi i plakala i smijala seuser posted image  Divna siuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Upala krajnika kod djece.
3.8.2010 1:05:52   
milenium
dina kako je prošla ona operacija,jeste je imali?

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Upala krajnika kod djece.
25.8.2010 21:20:28   
Daj daj
Ima li neko iskustva sa Propolaid - PropolGola sprejom (precisceni propolis) koji se koristi kod prehlada, upale grla i zdrijela?

user posted image








(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Upala krajnika kod djece.
25.8.2010 22:17:28   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Daj daj

Ima li neko iskustva sa Propolaid - PropolGola sprejom (precisceni propolis) koji se koristi kod prehlada, upale grla i zdrijela?

user posted image   





Mojoj djeci pomazeuser posted image

< Poruku je uredio Crvena -- 25.8.2010 22:18:30 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Upala krajnika kod djece.
25.8.2010 22:19:56   
Daj daj
Hvala na odgovoru!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Upala krajnika kod djece.
4.10.2010 0:50:24   
bananica
drage moje, htjela bih cuti vase misljenje
moja curica je prije tri sedmice dobila temp koja nije isla preko 38,5,sutradan je temp. vec spala na 37,7 al je ja odvedem pedijatrici koja kaze da je grlo zagnojeno,propise joj ospen, naruci nas za dva dana na kontrolu, kaze poceo djelovati sirup, nastavite ga koristiti i dodjite za 3 dana na kontrolu, na toj kontroli kaze da se sve iscistilo i da ne treba dalje pti sirup...i sve je bilo dobro do juce kada mi dijete opet dobije temp koja isto nije prelazila 38 i pocne kasljati, suhi kasalj,pogledam joj grlo i vidim na krajnicima bijele krugove, isti kao i prosli put, danas je temp 36,9,ona slabije jede,al pije normalno i dajem joj po kasikicu limuna, puno meda,kad je pitam boli li je sta odgovor je ne,sasvim se uobicajeno ponasa, nije neraspolozena niti ista za primjetiti....mislite li vi da se bakterija vratila jer je zadnji put sirup prerano prekinut, tj. nakon 5 dana koristenja?da li da je odvedem sutra do dr ili da sacekam jos koji dan?da li je moguce da ima neku upalu sa ovako niskom temp.?

(odgovor članu Daj daj)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Upala krajnika kod djece.
4.10.2010 10:34:40   
dacy
ja bih ju odvela, neka nju ipak pregleda pedijatar, a i ti ćeš biti mirnija

_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Upala krajnika kod djece.
5.10.2010 23:22:25   
hatepsut
i mi imamo probleme s krajnicima :( i to jos od nekih 4mj,stalno smo kod ljekara jer su krajnici prirodno uvecani!svako malo smo kod ljekara i ili injekcije ili antibiotici...prije nekih mjesec dana isli smo ljekaru jer je djecak povracao i kad je on otvorio usta pedijatar je kazao "Boze ja ne znam kako ovo dijete dise"kazala da ga dovedem ponovo kako bi nas uputila specijalisti na pregled krajnika.nema vise tako ceste upale krajnika ali nocu strasno hrce ! on sad ima 8god. i kad se pricalo o operaciji slozio se medjutim nakon nekog vremena kaze "mama ja ne zelim na tu operaciju bojim se".ovih dana idemo kod specijaliste i bas sam zabrinuta :( mada sam s druge strane svjesna da to nije nista strasno...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 20:24:25   
Anoniman
mi imamo uvecane krajnike svaki 15 dana uzadnje vrijeme upala neka koja ne moze proci bez antibuser posted image ...
Vadili nal. sve uredu nismo jos jednio bris grla...
Dusa me boli kad vidim recept novi antib.
Evo ponovo ga safatalo nema ni 15 dana kako je pio amoxibos i opet na novo tura varira.
Znam da nam ni sutra ne gine anttib .ili jos gore boce.Do sad ih je dva puta primao
A.ima slab imunitet  i nista ga zaobic nemoze .
Svaki novi zub smo dobro prodeverali svaki put je bio na antib.
Mozda je i od zubi neznam ....


(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 20:30:43   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: felix

mi imamo uvecane krajnike svaki 15 dana uzadnje vrijeme upala neka koja ne moze proci bez antibuser posted image ...
Vadili nal. sve uredu nismo jos jednio bris grla...
Dusa me boli kad vidim recept novi antib.
Evo ponovo ga safatalo nema ni 15 dana kako je pio amoxibos i opet na novo tura varira.
Znam da nam ni sutra ne gine anttib .ili jos gore boce.Do sad ih je dva puta primao
A.ima slab imunitet  i nista ga zaobic nemoze .
Svaki novi zub smo dobro prodeverali svaki put je bio na antib.
Mozda je i od zubi neznam ....




Luna je imala ovaj problem sa zubicima. Valjda je puno stavljala rucice i gluposti u usta pa samim tim unosila vise bakterija itd. Poslje toga je postalo ono redovno sezonsko 2/3 viroze ili upale i to je to. Nadam se da ce bris grla ili neki detaljni ORL pregled nesto pokazati. Toplo preporucujem Dr. Hrustica u MDC Azabagic klinici u Tuzli, ORL je doktor i jako precizan a ima extra pristup prema djeci. Lunu je do sada 2 puta pregledao i detaljno uocio gdje je "caka". Pregled je 29km. Sorry za reklamu ali svrha je pomoc djetetu....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 20:37:25   
Anoniman
mozda je do dude svugdje je stavlja ,baca kad nevidim pa u usta poslije vraca
Vjerovatno jedino stoga moze prenijet baje


(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 20:38:26   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: felix

mozda je do dude svugdje je stavlja ,baca kad nevidim pa u usta poslije vraca
Vjerovatno jedino stoga moze prenijet baje




Slicna situacija je bila kod nas, Luna je voljela dudu najvise na svijetu i svugdje je nosila ali i ostavljala...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 21:12:49   
Anoniman
kad smo vec kod dudi jel se one moraju mjesecno menjat kupovati.Ja anelu cesto prokuham ...
a nemenjam bas cesto kao kad je bio mali.
I ja sumnjam na dude nismo nigdje bili da se zarazi

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Upala krajnika kod djece.
16.2.2011 21:18:16   
Lulu_08
Ja ih nisam bas cesto mjenjala, vec tako otkuhavala, jedino ako bi koja (jer je imala arsenal) pukla bacala sam ih. I sigurna sam da su izvor bakterija... Bljak.. hehe

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Upala krajnika kod djece.
17.2.2011 9:14:34   
emma.L
Čitala sam da se iz tog razloga i četkice za zube trebaju promijeniti poslije upale. Dakle, dude se vjerojatno mogu kuhanjem dezinficirati, zašto ne.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.12.2011 23:45:17   
selina
drage ja sam vas ovdje u ove tri stranice iscitala ali nijedna nije navela koliko dana traje opravak od ove upale krajnika nama je 4 dana danas a tek od jucer korostimo ospen pa mala mi je skroz slaba blijeda zao mi je vise gledati pa me interesuje nakon kolio dana otprilike se oporave djece od ovog? do jucer joj je temperatura bila sve na 4 sata sad joj je otprilke na 7 ili 8 sati ali je jos prisutna

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.12.2011 23:47:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: selina

drage ja sam vas ovdje u ove tri stranice iscitala ali nijedna nije navela koliko dana traje opravak od ove upale krajnika nama je 4 dana danas a tek od jucer korostimo ospen pa mala mi je skroz slaba blijeda zao mi je vise gledati pa me interesuje nakon kolio dana otprilike se oporave djece od ovog? do jucer joj je temperatura bila sve na 4 sata sad joj je otprilke na 7 ili 8 sati ali je jos prisutna


dok djeluje antibitoik morate biti strpljivi...obično kažu nakon treće doze doće do stabilizacije temperature...

nakon toga veće će biti i življa i bolja...polako jesti i brzo s eoni oporave i vrate u normalu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.12.2011 23:48:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: selina

drage ja sam vas ovdje u ove tri stranice iscitala ali nijedna nije navela koliko dana traje opravak od ove upale krajnika nama je 4 dana danas a tek od jucer korostimo ospen pa mala mi je skroz slaba blijeda zao mi je vise gledati pa me interesuje nakon kolio dana otprilike se oporave djece od ovog? do jucer joj je temperatura bila sve na 4 sata sad joj je otprilke na 7 ili 8 sati ali je jos prisutna



Noa je treci dan bila malo bolja a cetvrti kao da nista nije bilo..terapija Ospen i voltaren cepici-ona je imala gnojnu anginu jaku..

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.12.2011 23:54:11   
selina
noa i moja ima bas jaku gnojnu upalu bila si upravu kad sam onu noc pisala na temi povisena temperatura samo eto sto sam ja malte ne dva dana potrosila nevodeci je doktoru kontala sam da su zubici jer su joj tri odjednom krenula pa se reko zbog toga tempeartura pojavljuje eto od jucer je kao sto reko na ospenu 5 joj je doza jedino sto osjetim da vise nije temperatura na 4 sata kao sto je bila a ostalo je isto ostalo bas je nemocna i blijeda isprepadana itd. a cepice ona mi nikako neprihvata odmah ih iskaki a sirup paracetamol isto joj nedjeluje pa tako da joj dajem ibubrufen......nadam se da ce joj sutra biti bolje boli me dusa ovako mala a koliko se pati

hvala vam na odgovorima objema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.12.2011 23:57:42   
Anoniman
uh znam kako je grozno i kako su izmucene..ja sam forsirala tecnost i onako na prevaru po par zalogaja neceg da je drzi..od Ospena ce ti mozda dobiti i proljevuser posted image al nista strasnouser posted image

(odgovor članu selina)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Upala krajnika kod djece.
3.12.2011 0:09:48   
selina
ma znas da bi mi bilo drago da dobije malo proliva od kako je krenula na tutu ima vec 4 mjeseca ima mi tvrdju stolicu ali bit ce bolje ako bog da!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Upala krajnika kod djece.
10.2.2012 22:56:43   
eko beba
help zene ... moze li mi neko reci koliko kod Geže kosta pregled i testiranje sluha ... naime moj stariji sin ima jaaako ceste upale krajnika koje su pocele kako je krenuo u vrtic i evo 2 godine se borimo sa tim ... svakih mjesec i po u prosjeku je na antibioticima ... dijagnoza uvijek ista ... upala krajnika, a i kad mu nisu upaljeni krajnici oni su uvecani ... nije mi do operacije ... ali u zadnje vrijeme imam osjecaj da malo slabije cuje ... ne znam da li sam umislila, ali on na svaku moju recenicu kaze "a?" ili "molim, mama?" ... ne znam da li mu je to fora zadnja dva mjeseca ili je stvarno poceo slabiti sluh ... ne da mi se igrati sa tim. Zanimaju me cijene u ovoj poliklinici i koliko kosta operacija krajnika (mada se nadam da nece morati!!!)
Hvala vam na odgovorima

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *