|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  107 108 [109] 110 111   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
31.5.2013 22:17:38   
Cickolini

Mirkice hvala na savjetima... Tako mi je nesto tesko odjedom... A mm me tjesi, a vjeruj mi da mi vise ide na zivce user posted image ubi me nervoza mi strah... Prezivit cemo i to aBd. Sutra ujutro cu onda uzeti vazelin i kantarionovo ulje pa cu i ja tako. Znam da ce biti dobro aBd, ali eto uhvatila me trema...

< Poruku je uredio Cickolini -- 31.5.2013 22:18:50 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 2701
   RE: Sunet / cirkumcizija
31.5.2013 22:20:50   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Cickolini


Mirkice hvala na savjetima... Tako mi je nesto tesko odjedom... A mm me tjesi, a vjeruj mi da mi vise ide na zivce user posted image ubi me nervoza mi strah... Prezivit cemo i to aBd. Sutra ujutro cu onda uzeti vazelin i kantarionovo ulje pa cu i ja tako. Znam da ce biti dobro aBd, ali eto uhvatila me trema...


ja sam bila kad su obojicu sunetili cak sam i malog drzala al moj svjet ti je kloni se toga ako ne vidis manje ce te bolejti , jer kasnije i nije to toliko strasno ako pazis kao sto sam ti rekla , neka muz ide nek se sikira hahahahahhahaha

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2702
   RE: Sunet / cirkumcizija
31.5.2013 22:29:53   
Cickolini

IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja sam bila kad su obojicu sunetili cak sam i malog drzala al moj svjet ti je kloni se toga ako ne vidis manje ce te bolejti , jer kasnije i nije to toliko strasno ako pazis kao sto sam ti rekla , neka muz ide nek se sikira hahahahahhahaha


Ja sam mislila da budemo oboje uz njega... Samog ga definitivno necu pustiti... Mada evo muz govori da je mozda bolje da on ide sam s njim jer kaze ti si u stanju uzet ga sa stola ako te prevrne user posted image

A nekako majka je majka... Mi smo uvijek osjetljivije. Mozda je bolje mm poslati jer opcija da ne gledam dok to rade otpada jer nije dug dva metra pa da se mogu okrenuti, a i morat cu ja gledati znam sebe...

Hvala na svim savjetima user posted image

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 2703
   RE: Sunet / cirkumcizija
1.6.2013 1:29:27   
magbi
Da li je iko sunetio u eurofarmu na ilidzi kod doktora topalovica ako.jeste da.li ste zadovoljne

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2704
   RE: Sunet / cirkumcizija
1.6.2013 13:08:50   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Hvala Bogu da je i to iza vas!
Bit će to sve dobro. Mom bebaču končići već otpadaju. Ćunica poprima "normalan" izgled! : ))

VINETUU Reci mi jel kod tvog bilo zuto nesto pored konaca i izgleda mi ispod glavice da ima preko konca flaster providniuser posted image .Mom se onaj prsten sad crveni , bio je plav i natecen i dr. je rekao da je hematom i da ce proci ya 7do 10 dana.Ma samo me strah da nije zbog toga temperatura!!!

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2705
   RE: Sunet / cirkumcizija
1.6.2013 13:17:49   
djoisa
IZVORNA PORUKA: Cickolini


IZVORNA PORUKA: Mirkica

ja sam bila kad su obojicu sunetili cak sam i malog drzala al moj svjet ti je kloni se toga ako ne vidis manje ce te bolejti , jer kasnije i nije to toliko strasno ako pazis kao sto sam ti rekla , neka muz ide nek se sikira hahahahahhahaha


Ja sam mislila da budemo oboje uz njega... Samog ga definitivno necu pustiti... Mada evo muz govori da je mozda bolje da on ide sam s njim jer kaze ti si u stanju uzet ga sa stola ako te prevrne user posted image

A nekako majka je majka... Mi smo uvijek osjetljivije. Mozda je bolje mm poslati jer opcija da ne gledam dok to rade otpada jer nije dug dva metra pa da se mogu okrenuti, a i morat cu ja gledati znam sebe...

Hvala na svim savjetima user posted image



ja sam cuvala svog sina, imao je oko 3 mj.

znaci ne vidi se nista, jer taj prostor zauzmu sestre i doktor.. jedino da se i ti nadvirujes s njima, ali mislim da to doktor ne bi dozvolio user posted image

on je lezao na stolu , ja sam sjedila na stolici i cuvala mu rukice i pricala..

i najvaznije on uopste nije plakao, samo na ubod igle od anestezije i brzo se smirio..znaci njega nista nije boljelo u toku zahvata, sto je logicno jer je primio anesteziju..

sretno, ako ipak odlucis da ti budes uz njega

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2706
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.6.2013 16:36:38   
Visnja RR
https://www.facebook.com/SunecenjeEdukacijaZaRoditelje

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 2707
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.6.2013 18:24:46   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: almondray
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Hvala Bogu da je i to iza vas!
Bit će to sve dobro. Mom bebaču končići već otpadaju. Ćunica poprima "normalan" izgled! : ))

VINETUU Reci mi jel kod tvog bilo zuto nesto pored konaca i izgleda mi ispod glavice da ima preko konca flaster providniuser posted image .Mom se onaj prsten sad crveni , bio je plav i natecen i dr. je rekao da je hematom i da ce proci ya 7do 10 dana.Ma samo me strah da nije zbog toga temperatura!!!

Izvini, almondray, nisam ranije vidjela tvoju poruku. Prošlo je već 7 dana otako si pitala. Ne vjerujem da je ikakav flaster. Meni se jedno vrijeme činilo kao da je gonj, ali sam uvidjela da nije. Prsten je bio modar. SAda je već crven, prošle su 3 sedmice od suneta. Ostao mi je još jedan konac, svi su ostali sami ispali.

Kako je maleni sada? Ima li još uvijek temperaturu?

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2708
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.6.2013 20:27:05   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: almondray
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Hvala Bogu da je i to iza vas!
Bit će to sve dobro. Mom bebaču končići već otpadaju. Ćunica poprima "normalan" izgled! : ))

VINETUU Reci mi jel kod tvog bilo zuto nesto pored konaca i izgleda mi ispod glavice da ima preko konca flaster providniuser posted image .Mom se onaj prsten sad crveni , bio je plav i natecen i dr. je rekao da je hematom i da ce proci ya 7do 10 dana.Ma samo me strah da nije zbog toga temperatura!!!

Izvini, almondray, nisam ranije vidjela tvoju poruku. Prošlo je već 7 dana otako si pitala. Ne vjerujem da je ikakav flaster. Meni se jedno vrijeme činilo kao da je gonj, ali sam uvidjela da nije. Prsten je bio modar. SAda je već crven, prošle su 3 sedmice od suneta. Ostao mi je još jedan konac, svi su ostali sami ispali.

Kako je maleni sada? Ima li još uvijek temperaturu?


Hajd dobro je hvala Bogu.I sad ima donje končiće , ima i tog žutog i prsten je još malo otečen i crven.Isli smo pedijatrici i ona kaže da je ok.A valjda je bio neki virus pokupio.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2709
   RE: Sunet / cirkumcizija
7.6.2013 20:42:12   
Mirkica
Cickolina kako prodje sunet ????
kako je djecak ???

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2710
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.6.2013 10:15:57   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: almondray
Hajd dobro je hvala Bogu.I sad ima donje končiće , ima i tog žutog i prsten je još malo otečen i crven.Isli smo pedijatrici i ona kaže da je ok.A valjda je bio neki virus pokupio.


Ja sam tek kasnije shvatila da je konac svijetložute boje i tamo gdje su bili čvorići konca meni se činilo da je gnoj. Srećom, nije bio!

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2711
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.6.2013 11:13:46   
almondray

IZVORNA PORUKA: Vinetu

IZVORNA PORUKA: almondray
Hajd dobro je hvala Bogu.I sad ima donje končiće , ima i tog žutog i prsten je još malo otečen i crven.Isli smo pedijatrici i ona kaže da je ok.A valjda je bio neki virus pokupio.


Ja sam tek kasnije shvatila da je konac svijetložute boje i tamo gdje su bili čvorići konca meni se činilo da je gnoj. Srećom, nije bio!

Nije gnoj , suhe rane imaju krastu, mokre kao ove imaju to žuto.To sam negdje pročitala.

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2712
   RE: Sunet / cirkumcizija
8.6.2013 16:04:25   
Vinetu
IZVORNA PORUKA: almondray
IZVORNA PORUKA: Vinetu
Ja sam tek kasnije shvatila da je konac svijetložute boje i tamo gdje su bili čvorići konca meni se činilo da je gnoj. Srećom, nije bio!

Nije gnoj , suhe rane imaju krastu, mokre kao ove imaju to žuto.To sam negdje pročitala.

Nisam to znala... sada znam user posted image user posted image

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2713
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.6.2013 8:41:35   
Cickolini

IZVORNA PORUKA: Mirkica

Cickolina kako prodje sunet ????
kako je djecak ???


Odlicno draga... Sad cu i napisati kako je sve proslo mozda nekom pomogne moje iskustvo :) Hvala na podrsci hehe

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 2714
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.6.2013 9:03:35   
Cickolini
E evo i mog iskustva...

Datum: 01.06.2013. godine
Dob: 5 mj i 3 sedmice

Dvoumila sam se i brinula kao i sve druge mamice, ali eto odlucih smo se da i to zavrsimo sto prije to bolje. Mi smo sunet obavili u Holandiji na istom principu kao i kod nas samo uz malo drugacije savjete koju su se u nasem slucaju pokazali kao odlicni.

Po savjetu dr dali smo bebcu sat prije zahvata jedan paracetamol cepic 120mg. Kad je stigao tamo dobio je jos jedan isti i cetri inekcije oko cundarice. Tata ga je drzao,a ja zacepila usi da ga ne cujem kako place. Vrisnu jeste, ali i odmah prestao. Onda smo se malo igrali 5 min i presli u salu. Zahavt su obavili jedan dr i asisten. K je lageo na sto, moj muz je sjedio pored njega ako pocne da se vrti da ga moze zabaviti, ali nije bilo potrbe jer je on bio bas raspolozen i zaigran. Pustili su bebi muziku poceli. Ja sam se krila iza kamere jer nisam smjela da pridjem.

Prvo su mu ocistili i testirali da li nista ne osjeti... Kad sam vidjela da to tako fino ide i sama sam prisla. Vidjela apsolutno sve i nije nista strasno. Mozda zato je je K bio miran i veseo. Sve se zavrsilo za 10 min. Poslije op cundarica je bila super. Nije krvarila, nisu se vidjeli ni konci. Glavic je bio crveniji u odnosu na danas, ali dr kaze da je to normalno jer je tek ugledao svjetlo dana hahaha

Ovdje je osnovni savjet Bijeli vazelin. Dr su nakon sto su ocistili stavili bijeli vazelin i gazu preko. Onda su stavili dvije pelene. Jedna pelena za pisu i druga za zastitu da se ne povrijedi. Pitala sam za Knatarionovo ulje, ali oni ne savjetuju uospte jer od ulja se stvaraju bakterije i idealno je za infekciju. Mi poslusali...

Njihovi savjeti su paracetamol cepic svaka 4 sata po potrebi (mi smo samo jos jedan stavili poslije operacije bez potrebe doduse), 7 dana bijeli vazelin na gklavic i pelenu (ja sam malo pretjerivala i potrosila 3 tube od 100gr vazelina za 7 dana), dvije pelene 7 dana zbog gore navedenih razloga, prvi dan poslije operacije bez kupanja, narednih 7 dana svaki dan 15 min topla kupka u cistoj vodi. Uzi bodi da cuva cunu jer sto je cundarica slobodnija to se vise leta po peleni i nadrazuje i boli. To 100% istina osjetila na sebi poslije CR. I mi smo ponjeli siri bodi, a ispostavilo se da treba uzi. Vazelin ne da da se zaljepi tako samo slobodno.

Kako anestezija prestaje djelovati nakon 20-30 minuta bebac je od momenta kad smo ga stavili u autosjedalicu poceo da nervoza i kenjka. To je sve trajalo 10 min. Nije ni flasicu popio zaspao je u autu.

Dosli kuci on kao da nije nista bilo. Nismo mogli vjerovati. Pkusavala sam skoro dva sata da mu ne dam da se okrene na stomak, ali onda sam odustala i on se super igrao na stomaku . Bez ikakvih problema.

Nikako nije vise ni plakao ni imao problema. Kad se ukaki (cega je mene najvise bilo strah) od vazelina kaka samo sklizne sa cune i mi maramicama ocistimo ostalo i onda malom vodom speremo cunu. Moram da kazem da je vazelin najbolja stvar na svijetu.

Danas je 7 dana kako se sve to zavrsilo i stvarno mogu reci da smo prosli savrseno... DR nam je naglasio da ukoliko dodje do temp 2 ili treci dan da se javimo je li to moze ukazivati na infekciju. I ukoliko bude krvarilo u kapljicama.

Mislim da sam sve napisala, ali ako ima neko nesto da pita... tu sam. Malo sam opsirna, ali ja volim detalje procitati kad me nesto zanima pa sam tako i ja napisala. I da sunet je obavljen normalno, a ne laserski.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2715
   RE: Sunet / cirkumcizija
9.6.2013 23:42:05   
beba bu
i mi nismo koristili nikakva ulja samo dolokain gel koji nam je preporučijo doktor Gazić i malac je nakon dva dana izašao iz kuće napolje da se igra user posted image

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2716
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 7:58:55   
tajra26

IZVORNA PORUKA: Cickolini

E evo i mog iskustva...

Datum: 01.06.2013. godine
Dob: 5 mj i 3 sedmice

Dvoumila sam se i brinula kao i sve druge mamice, ali eto odlucih smo se da i to zavrsimo sto prije to bolje. Mi smo sunet obavili u Holandiji na istom principu kao i kod nas samo uz malo drugacije savjete koju su se u nasem slucaju pokazali kao odlicni.

Po savjetu dr dali smo bebcu sat prije zahvata jedan paracetamol cepic 120mg. Kad je stigao tamo dobio je jos jedan isti i cetri inekcije oko cundarice. Tata ga je drzao,a ja zacepila usi da ga ne cujem kako place. Vrisnu jeste, ali i odmah prestao. Onda smo se malo igrali 5 min i presli u salu. Zahavt su obavili jedan dr i asisten. K je lageo na sto, moj muz je sjedio pored njega ako pocne da se vrti da ga moze zabaviti, ali nije bilo potrbe jer je on bio bas raspolozen i zaigran. Pustili su bebi muziku poceli. Ja sam se krila iza kamere jer nisam smjela da pridjem.

Prvo su mu ocistili i testirali da li nista ne osjeti... Kad sam vidjela da to tako fino ide i sama sam prisla. Vidjela apsolutno sve i nije nista strasno. Mozda zato je je K bio miran i veseo. Sve se zavrsilo za 10 min. Poslije op cundarica je bila super. Nije krvarila, nisu se vidjeli ni konci. Glavic je bio crveniji u odnosu na danas, ali dr kaze da je to normalno jer je tek ugledao svjetlo dana hahaha

Ovdje je osnovni savjet Bijeli vazelin. Dr su nakon sto su ocistili stavili bijeli vazelin i gazu preko. Onda su stavili dvije pelene. Jedna pelena za pisu i druga za zastitu da se ne povrijedi. Pitala sam za Knatarionovo ulje, ali oni ne savjetuju uospte jer od ulja se stvaraju bakterije i idealno je za infekciju. Mi poslusali...

Njihovi savjeti su paracetamol cepic svaka 4 sata po potrebi (mi smo samo jos jedan stavili poslije operacije bez potrebe doduse), 7 dana bijeli vazelin na gklavic i pelenu (ja sam malo pretjerivala i potrosila 3 tube od 100gr vazelina za 7 dana), dvije pelene 7 dana zbog gore navedenih razloga, prvi dan poslije operacije bez kupanja, narednih 7 dana svaki dan 15 min topla kupka u cistoj vodi. Uzi bodi da cuva cunu jer sto je cundarica slobodnija to se vise leta po peleni i nadrazuje i boli. To 100% istina osjetila na sebi poslije CR. I mi smo ponjeli siri bodi, a ispostavilo se da treba uzi. Vazelin ne da da se zaljepi tako samo slobodno.

Kako anestezija prestaje djelovati nakon 20-30 minuta bebac je od momenta kad smo ga stavili u autosjedalicu poceo da nervoza i kenjka. To je sve trajalo 10 min. Nije ni flasicu popio zaspao je u autu.

Dosli kuci on kao da nije nista bilo. Nismo mogli vjerovati. Pkusavala sam skoro dva sata da mu ne dam da se okrene na stomak, ali onda sam odustala i on se super igrao na stomaku . Bez ikakvih problema.

Nikako nije vise ni plakao ni imao problema. Kad se ukaki (cega je mene najvise bilo strah) od vazelina kaka samo sklizne sa cune i mi maramicama ocistimo ostalo i onda malom vodom speremo cunu. Moram da kazem da je vazelin najbolja stvar na svijetu.

Danas je 7 dana kako se sve to zavrsilo i stvarno mogu reci da smo prosli savrseno... DR nam je naglasio da ukoliko dodje do temp 2 ili treci dan da se javimo je li to moze ukazivati na infekciju. I ukoliko bude krvarilo u kapljicama.

Mislim da sam sve napisala, ali ako ima neko nesto da pita... tu sam. Malo sam opsirna, ali ja volim detalje procitati kad me nesto zanima pa sam tako i ja napisala. I da sunet je obavljen normalno, a ne laserski.



drago mi je da ste to zavrsili jer covjek je bas rahat kad to prodje. i kod nas je slicna situacija samo bez vazelina jer kod nas to doktori ne daju.. umjesto vazelina bivacin prah user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 2717
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 8:04:09   
m.i.n.a.
ja sam koristila kantarionovo ulje..i super nam je pomoglo...hvala Bogu nismo imali ni jedno ljepljenje gaze ili neke komplikacije..al mi je drago da je to vec odavno iza nas :-)

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 2718
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 8:07:42   
Vinetu
Interesantno je koliko doktori preporučuju različite tretmane. Mislim, bitno je da sve to djeluje.
Mi smo prvih dana koristili Bivacin mast i kantarionovo ulje, a onda smo veoma dugo koristili Jekogal mast. Jučer sam prestala stavljati i Jekogal, jer mu je jučer i otpao posljednji končić. Dakle, trebalo je 3 i po sedmice da otpadne i posljednji končić.
Glavić je još uvijek nekako modar... je li to ok?

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 2719
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 9:32:00   
almondray
U pravu si Vinetu , nama su rekli bivacin krenu 3 dana a 7 dana bez kvašenja bilo čim.A sestrica mi je prišapnula da mu stavljam vazelinsku gazu.Ja sam prvih sati mjenjala gazu ali mi se treća čini mi se malo zalijepila i nisam više stavljala.

Osim hematoma zbog kojeg je još malo otečeno sve izgleda super , ima još taj treći končić.

A za glavić mi je isto sestrica objasnjavala , to je reakcija na okolinu jer je on cijelo vrojeme bio skrivenuser posted image .Mom se ranije glavić navikao na okolinu , jer sam mu morala prevlačit često kožicu za UK i sad je ružičast , normalan čini mi se user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2720
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 9:36:33   
hatepsut
Bas,cini mi se svaki hirurg preporuci drugacije.Kad smo sunetili starijeg,mi smo skidali gazi(kiselili ga u kamilici),a mladjeg smo vodili na kontrolu pa mu doktor skinuo i preporucio obloge rivanloske.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2721
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 11:47:51   
Vinetu
Nama dr. savjetovao da prvih 12 sati ćuna bude potpuno gola. Uhhh, kakvu smo muž i ja skalameriju morali smisliti i napraviti da mali ne piša okolo, da ne piša po sebi, da se ne prehladi... Doduše, mislim da je i to doprinijelo da rana brzo zaraste, tako da nikako više nije ni krvarila.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 2722
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 12:15:57   
Bihter
Mene interesira kako je kod vas obicaj kod suneta,..da li imate kuma za sunecenje ( u Krajini se naziva krvni kum) ili ne? Ja sam to juce prvi put cula da onaj koji drzi djete tokom suneta je krvni kum djetetu,.naravno kad se to radi kod kuce,..S obzirom da vecina sunet sad u bolnici obavljaju onda se priredi zabava kod kuce gdje kum daruje djete i slicno,..pa eto ako moze netko da mi objasni kako to ide i da li se taj obicaj uopce koristi,..hvala user posted image

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2723
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 13:02:43   
Vinetu
Moja šira familija je valjda očekivala neki "dernek". MM i ja nismo nikome ni rekli da ćemo taj dan sunetiti sina. Blo je komentara: Pa što tako, da niko ne zna?!
Meni stvarno nije trebalo da gostim ikoga, dovoljno je bilo što sam bila u srkletu oko suneta.
MM i ja i inače izbjegavamo sve te običaje koji nisu utemeljeni u islamu, tako da me nije mnogo briga šta su drugi mislili. Svakako, ugostila sam sve one koji su tim povodom došli nekoliko dana poslije suneta.

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 2724
   RE: Sunet / cirkumcizija
10.6.2013 14:34:02   
saninica
Sto prije to bolje. I za majku a i za bebu

< Poruku je uredio maja78 RR -- 10.6.2013 14:49:10 >

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 2725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  107 108 [109] 110 111   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  107 108 [109] 110 111   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Vrtić.
Admin

Koji vrtić pohađa vaše dijete?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *