|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  118 119 120 [121] 122   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sunet / cirkumcizija
6.5.2015 23:10:35   
minie
I mi smo kapali kantarion svako malo i mazali pelenu kremom (imao je 5,5 mj), drugi dan bio na stomaku.
Samo kantarion i bice sve za 5 :) Sretno i da cuna sto prije ozdravi

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 3001
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.5.2015 0:07:41   
irenaSA
Odlučimo se konačno na sunet i posjetimo ljekara na dječijoj hirurgiji koji nas još i isprepada..
Naime user posted image je dosta napredan, ima osam mjeseci i preko 11 kg tako da zaključe da je cirkumcizija kontraindicirana radi ukopane piše i daju dijagnozu Penis buried totalis.
Nije mi to teško palo koliko činjenica da me je prepao da ukoliko ne smrša, hodajući, trčeći itd.. do treće godine morat će na vrlo ozbiljnu i komplikovanu operaciju..u detalje mi objasnivši zarezivanja i stavljanja kopčiuser posted image
Na kontrolu smo pozvani za 6 mjeseci.
Ako ima neko slična iskustva..da li se ta ukopana piša vraća ili ne...neko ko je prošao operaciju i sl. iskustva dobro su došla..jer smo se malo zabrinuliuser posted image
Hvalauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 3002
   RE: Sunet / cirkumcizija
24.5.2015 15:20:28   
škorpija

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Odlučimo se konačno na sunet i posjetimo ljekara na dječijoj hirurgiji koji nas još i isprepada..
Naime user posted image je dosta napredan, ima osam mjeseci i preko 11 kg tako da zaključe da je cirkumcizija kontraindicirana radi ukopane piše i daju dijagnozu Penis buried totalis.
Nije mi to teško palo koliko činjenica da me je prepao da ukoliko ne smrša, hodajući, trčeći itd.. do treće godine morat će na vrlo ozbiljnu i komplikovanu operaciju..u detalje mi objasnivši zarezivanja i stavljanja kopčiuser posted image
Na kontrolu smo pozvani za 6 mjeseci.
Ako ima neko slična iskustva..da li se ta ukopana piša vraća ili ne...neko ko je prošao operaciju i sl. iskustva dobro su došla..jer smo se malo zabrinuliuser posted image
Hvalauser posted image

Mi smo isli na tu operaciju, ujedno smo uradili sunet i operaciju, oporavak nije bio nista tezi od oporavka od obicnog suneta, ne mislim da je to nesto zsbrinjavajuće, ne sekiraj se 😊. Malac je isao na op s 11 mjeseci, sad mu je 6 godina i pisa je ko bombon 😊. Radio je dr. Zvidić i preporucujem ga, odlican ljekar

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 3003
   RE: Sunet / cirkumcizija
25.5.2015 8:00:38   
aidana
Irena imali smo isti slucaj, ista dijagnoza, rekli nam da dodjemo za pola godine, kad smrsa. Za pola godine se situacija nije promijenila jer je kasno prohodao i postao aktivan bio jos uvijek predebel. Ugl na kraju smo ga osunetili sa 18 mjeseci i sve proslo super. Osunetili ga navece, sljedeci dan je vec skakao sa djecom.
No sikiriki, bice to sve ok. Vjerovatno ce biti kako treba kad smrsa, a ako nedaj Boze i dodje do operacije evo kazu da nije nista strasno.user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 3004
   RE: Sunet / cirkumcizija
26.5.2015 10:16:47   
irenaSA
Hvala na iskustvima i ja se nadam da će biti bez operacije...vidjet ćemo za pola godine akBd...


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 3005
   RE: Sunet / cirkumcizija
4.6.2015 19:38:15   
Ilhana RR
Hvala svima na preporuci, Dr. Zvizdic je divan doktor. Sve fino objasnjeno, pretpostavljam i obavljeno. Sad slijedi mirovanje narednih dana.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 3006
   RE: sunet muškog djeteta
15.6.2015 11:10:47   
miracle
I mi smo hvala Bogu obavili sunet uspjesno..
Samo me zanima kako ste Vi prali prvi put...dr.je rekao ne da ide mlaz vode niz tijelo nego samo dole da peremo..pretpostavljam da ide kupka samo me zanima koliko da sjedi da spadnu one naslage ...sunet je bio u cetvrtak...

obavili smo pranje fizioloskom i kamilicom da se skinu zavoji...sadtreba skinuti one naslage koje se pohvataju..


< Poruku je uredio miracle -- 15.6.2015 11:21:14 >

(odgovor članu Kaktus)
Neposredna veza do poruke: 3007
   RE: sunet muškog djeteta
16.6.2015 10:06:55   
vedada

IZVORNA PORUKA: miracle

I mi smo hvala Bogu obavili sunet uspjesno..
Samo me zanima kako ste Vi prali prvi put...dr.je rekao ne da ide mlaz vode niz tijelo nego samo dole da peremo..pretpostavljam da ide kupka samo me zanima koliko da sjedi da spadnu one naslage ...sunet je bio u cetvrtak...

obavili smo pranje fizioloskom i kamilicom da se skinu zavoji...sadtreba skinuti one naslage koje se pohvataju..


MI SMO drugi dan skunuli zavoj i onda svaki dan po malo u banjicu da se bucka, 3 mjeseca mu bilo, samo kamilice, nisam nista rukama skidala, poslije su spale te naslage, nakon 7 dana, kapala rivanol i kantarion.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 3008
   RE: sunet muškog djeteta
16.6.2015 16:41:32   
dilaa
2015.god rađena operacija-curvatura pen.ventralis i sunet na djecijoj hirurgiji. Dr. Zvizdić je operisao malenog. Samo riječi pohvale za doktora. I još nešto vrlo bitno dok sam sa malenim ležala u bolnici dalo se primjetiti da ga djeca jako, jako puno vole.

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 3009
   RE: sunet muškog djeteta
18.6.2015 11:52:25   
Almuccia
Koliko ste dugo mazali kremu na pelenu? Njemu je danas sedmi dan kako je osunecen. Jos je jedan koncic ostao. Samo sam mu gazu kamilicom natapala i eto malo bademove kreme mazala na pelenu da se ne zaljepi. Zadovoljna sam kako je sve proslo.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu dilaa)
Neposredna veza do poruke: 3010
   RE: sunet muškog djeteta
18.6.2015 15:05:57   
vedada

IZVORNA PORUKA: Almuccia

Koliko ste dugo mazali kremu na pelenu? Njemu je danas sedmi dan kako je osunecen. Jos je jedan koncic ostao. Samo sam mu gazu kamilicom natapala i eto malo bademove kreme mazala na pelenu da se ne zaljepi. Zadovoljna sam kako je sve proslo.


Ja sam otprilike 7 dana mazala, cim sam primjetila da je vec dobro i da se nece zalijepiti, da ne vlazi prestala sam.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 3011
   RE: sunet muškog djeteta
25.6.2015 12:25:16   
SREĆNA
Je li neko čuo za doktora koji u Brezi radi sunećenje djece, kao svi ga hvale, a inače radi gore na hirurgiji, ne znam ime ni ništa.
Jo jedno pitanje je li iko radio privatno operaciju ukopanog penisa.

< Poruku je uredio SREĆNA -- 25.6.2015 12:32:56 >

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 3012
   RE: sunet muškog djeteta
26.6.2015 8:24:44   
milocamia

IZVORNA PORUKA: SREĆNA
Jo jedno pitanje je li iko radio privatno operaciju ukopanog penisa.



I mene isto interesuje, gdje da se privatno odradi u Sarajevu operacija ukopanog penisa? I da, još jedno pitanje, da li neko zna radi li dr. Nusret Popović sa dječije hirurgije privatno i gdje?

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3013
   RE: sunet muškog djeteta
30.6.2015 7:48:21   
SREĆNA
Ja ne znam za Popovića da li radi čisto sumnjam, možda bi bio malo ljubazniji da radi privatno, ovako kao da mu dođeš kući da mu smetaš tako se ponašao kad smo mi bili zadnji put. Neko ga je dobro iznervirao, uzeo mu termin i salu pa je on svoju nervozu prebacio na pacijente, baš mi se zgadio, a baš mi je bio nekakv fin i staložen čovjeka, al hajd.
Malo sam se raspitivala kažu da nije preporučljivo raditi operaciju kopanog penisa privatno, eh sad ne znam, kao klinika je klinika što i jeste kad malo bolje razmisliš.Mene brine to što moj E ima AD i što ga moraju testirati na 4 vrste anestezije prije operacije, pa moramo leći dan dva prije termmina, strah me opšte anestezije, buđenja, ma ne znam više imal čega da me nije strah.Onda ne znam na koji ću način njega smiriti na klinici 4 dana to dijete trči konstantno, samo kad spava ne trči inače nema mira nigdje.

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 3014
   RE: sunet muškog djeteta
30.6.2015 7:53:38   
SREĆNA
Saznala sam i da ima u Brezi ovaj doktor Fikret Berber se zove, pa ako ko zna što god o njemu neka napiše, rekoše da je dobar dr. za sunećenje.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3015
   RE: sunet muškog djeteta
2.11.2015 14:35:55   
bamblbi
Zdravo mame

Moj sin ima 21,5 mjesec i akobogda u subotu trebamo napokon da uradimo i sunet.
Kao da mi je prvo dijete umirem od straha jer je on jako ziv i nestasan, a rekli su nam da moramo prvih dana da ga pripazimo.
Radimo u poliklinici Mediscan u Tuzli. Molim vas ima li koja mamica da je radila isto skoro i kakva su vam iskustva?

_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3016
   RE: sunet muškog djeteta
2.11.2015 14:49:28   
mykica
Nista strasno. Vjerujem da vas je strah ali sve to za par dana prode. Moj prvi sin je imao 9 mj. Odmah nakon suneta kad smo kuci dosli sam se okrenuo na stomak i puzao kao da nista nije bilo. Noc je bila malo burna, u snu je malo plakao, vjerovatno prozivljavao dogodeno, ali vec sutradan je sve bilo po starom. Posto je kod vas malo stariji i znam kako su nemirni u tom uzrastu, pokusajte ga paziti taj prvi dan - dva da se ne povrijedi. Vidjela sam da imaju se kupiti kao stitnici koji se stave poslije suneta, da ne bi doslo do povrede. Ali u svakom slucaju, sretno i hrabro. Brzo sve prode :) i nas slijedece sedmice ceka opet sunet drugog sina i jedva cekam da i to prode. Koliko god se covjek pripremi, dijete je dijete, jedva cekas da se sve zavrsi.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu bamblbi)
Neposredna veza do poruke: 3017
   RE: sunet muškog djeteta
10.11.2015 8:45:04   
laki2010
Pozdrav mamama!

imam problem oko odlucivanja koja anestezija...lokalna ili opsta. Djeciji hirurg je za opstu jer je sinu 2 godine i mjesec dana.
Starijem sinu je radjena cirkumcizija sa 6 mjeseci u lokalnoj anesteziji i sve proslo super.
E sada ja panicim oko te opste a ne znam je li gore da se traumira u lokalnoj.
UH!!!!!!
Molim vas da mi olaksate odluku...

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 3018
   RE: sunet muškog djeteta
10.11.2015 14:34:52   
SREĆNA
Ja sam nedavno osunetila dvojicu momčića od 2,5 godine.Zapravo rađena je mala operacija ukopani penis, mad nije bio ukopan ali eto.Uglavnom rađena je opšta anestezija jer su doktori tako preporučili, ja sam umrla nekoliko puta od straha ali sad mislim da je bolja opšta.Veliki su, znaju i trauma im je sve to.Buđenje nije bilo strašno uopšte, a i to je mala doza anestezije malo se probude pa spavaju, koliko sam se brinula zbog anestezije , osijedila sam, iskreno, ali HB sve je prošlo kako treba, puno bolje nego sam ja zamišljala, puno, puno bolje.Ti ćeš naravno odlučiti koju ćeš, ali ja sad kad bih ponovo morala opet bih opštu izabrala, zbog traume i doživljaja svega.Sretno u svakom slučaju.

(odgovor članu laki2010)
Neposredna veza do poruke: 3019
   RE: sunet muškog djeteta
10.11.2015 20:11:39   
laki2010
Hvala puno!
Bice da cemo i mi opstu. Uh samo da hoce proci i da sve bude OK.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3020
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.5.2016 18:02:02   
ameliaa
Zdravo..nova sam tu pa ne znam kako ovo ide..ovako...sunetila sam sina kada je imao 2 mjeseca..dali je moguce mjesec dva cak i tri da prodje pa da se kozica zalijepi za glavic..ili je to samo bitno prvih nekoliko dana posle suneta.pozdrav

(odgovor članu STUHA)
Neposredna veza do poruke: 3021
   RE: Sunet / cirkumcizija
5.5.2016 18:16:49   
ameliaa
I da nije se za glavic skroz zalijepio vec kao da nema onog kanalica..pa sad ne znam sta bi moglo da bude..dali raste pisa pa se zbog toga manje pozna kanalic..

(odgovor članu ameliaa)
Neposredna veza do poruke: 3022
   RE: Sunet / cirkumcizija
15.7.2016 22:21:47   
sarajevo2
Pozdrav svima! Pise vam jedna ogorčena i veoma tuzna mama koja zeli da vam skrene paznju na dr. Gazić: sunetili smo sina prije 2 mjeseca kod ovog doktora. Prije izbora doktora raspitivali smo se na vise strana kod prijatelja gdje su oni sunetili svoju djecu i svi su kod Gazića, kazavsi nam samo riječi hvale za njega, kao i to da jos da prouči dovu prije suneta. Tako da smo i mi odlučili odvesti sina kod njega. Sto se tiče dove - dobili smo je na papiru potpisanu od doktora??? Međutim, nakon mjesec dana dijete nam je dobilo osip u pelenskj regiji. Misleći da je to prolazni pelenski osip tretirali smo ga kremama sa cinkom. Kako je vrijeme prolazilo, osip se pojacavao te smo se obratili ljekaru koji nas je poslao da uradimo bris. I znate sta je pokazao da ima na kozi? Stafilococus aureus (MRSA)!!! Kao da nam se cijeli svijet srusio! Tada smo kontaktirali neke doktore na pedijatriji koji su nam rekli da dosta djece dolazi od Gazića sa mrsom!!! Sreća u nesreći nam je ta da se mom sincicu javila samo na kozi, a ne u organizmu i da je dosta blazi oblik, te da će se uz pomoc nekih krema i antiseptičkih proizvoda povuci brzo. Rjesenje je u jačanju imuniteta i strogoj higijeni. Ne zelim da pisem koliko sam zabrinuta za njega tokom cijelog njegovog zivota, kad mu padne imunitet, kad mu se pojavi neka bubuljica - da li se bakterija javila, da li ce cijeli zivot briseve raditi....... Pisem vam jer mi je zao da se ovo nastavlja a da niko javno ne reaguje, ne skrene paznju roditeljima koji su namjeravali voditi dijete bas kod ovog doktora.

< Poruku je uredio sarajevo2 -- 15.7.2016 22:28:01 >

(odgovor članu ameliaa)
Neposredna veza do poruke: 3023
   RE: Sunet / cirkumcizija
16.7.2016 16:28:43   
SREĆNA
Sto se tice te kliknike i tog doktora mislim da je zaista vrijeme da to neko javno kaze. Zao mi je djeteta,mogu da zamislim kako se osjecate i kako je vama. Nadam se samo da ce uspjeti da nestane bez vecoh posljedica.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 16.7.2016 17:19:39 >

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 3024
   RE: Sunet / cirkumcizija
11.8.2016 14:54:56   
almac
Pozdrav drage mame ..
Da li neka od vas ima iskustva sa dr duricem iz zivinica...naruceni smo u ponedjeljak na sunet sincica od 6 mj.pa me zanima da li je neka tu sunetila bebu i koja je cijena..ja danas zab pitat a nesto mi bedak da opet zovem

_____________________________

I- 03.03.2011_ _ Svjetlost mog života

V- 04.02.2016_ _ Moje malo sunce

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 3025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  118 119 120 [121] 122   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  118 119 120 [121] 122   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *