|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Koje higijenske uloske koristite?


Always
  29% (55)
Libresse
  17% (33)
Molped
  2% (4)
Violeta
  19% (36)
Naturella
  19% (36)
Vir
  0% (0)
Platnene
  0% (1)
Neke druge
  4% (8)
Carefree
  8% (16)


Ukupno glasova: 189


(Posljednji glas : 2.4.2016 21:47:51)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 18:30:55   
breskvicaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

violeta, dosad su mi najbolji, svida mi se sto uz njih dodu i vlazne maramiceuser posted image user posted image

Potpisujem i meni su najbolji user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 18:32:21   
Mona Mohamed
Posljednji su bili Libresse.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 18:32:34   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

od sledece menstruacije koristim Nadira uloske =) Homemade 100% cotton =)


al njih moras prati pa peglati user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 19:06:57   
Anoniman
violeta - ultra extra soft cotton touch! Nepodnosim dobro one plasticne poput Always-a!

(odgovor članu Visnja RR)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 19:18:22   
teacher75
always, iako nisu uopce ugodni ali imam tako obilna krvarenja prvih nekoliko dana da nijedni drugi ne pomazuuser posted image probala sam libresse i stvarno su super, povrsina nije "plasticna" kao kod always al sam ih morala mijenjati svaka dva sata! kada sam vani to je prosto nemoguce i sve mi prodje. isto tako nemoguce da koristim bez krilaca jer bi sve proslouser posted image jedino always moze da pretrpi tu poplavu!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 19:21:48   
Visnja RR
ticerko pa onda ti je najbolje da koristis tampon u ulozak kad izlazis van na duze vrijeme... onda si sigurna...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 19:22:12   
Anoniman
Pocela sam da kristim Naidine platnene uloske. Predobri, preudobni i zdraviuser posted image
Prije sam koristila najcesce molped, ali sam znala uzeti i Libresse, a i Violetu

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 19:25:35   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ticerko pa onda ti je najbolje da koristis tampon u ulozak kad izlazis van na duze vrijeme... onda si sigurna...

upravu si, al navecer mi isto problem, dok spavam, to je uzas jedan, lije iz meneuser posted image od kad znam za sebe takva je situacija, traje po 7 dana, zadnja 2-3 dana je pomalo al do tada uzas jedan! sreca pa mi je ciklus dugacak, prije trudnoce je bio oko 33-34 dana a sada je oko 30-31

< Poruku je uredio teacher75 -- 14.9.2010 19:26:22 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:23:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

always, iako nisu uopce ugodni ali imam tako obilna krvarenja prvih nekoliko dana da nijedni drugi ne pomazuuser posted image probala sam libresse i stvarno su super, povrsina nije "plasticna" kao kod always al sam ih morala mijenjati svaka dva sata! kada sam vani to je prosto nemoguce i sve mi prodje. isto tako nemoguce da koristim bez krilaca jer bi sve proslouser posted image jedino always moze da pretrpi tu poplavu!


teacher jesi porbala always clasik uloške...
oni nemaju gore plastiku i imaju udubljenja apamučni su skroz...meni oni zaista gode....

sada čitam postove i razmišljam se o naidinim...
pahuljice...molim te heli održavanje istih zeznuto...
koliko dnveno ih pormjeniš...
i dali njih posebno otkuhavaš u mašini...mislim koliko komada da mašina podnese tako malo veša...( sve i da donji veš stavim9 kontam malo...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:30:16   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

od sledece menstruacije koristim Nadira uloske =) Homemade 100% cotton =)


al njih moras prati pa peglati user posted image


nemoraju se peglati... pranje na 60 stepeni... to mi nije nikakav problem...


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Pocela sam da kristim Naidine platnene uloske. Predobri, preudobni i zdraviuser posted image
Prije sam koristila najcesce molped, ali sam znala uzeti i Libresse, a i Violetu



Ja moje sutra dobivam



Izvinjavam se mislila sam Naidine... neznam od kud mi Nadira....


Sto se tice Always u svedskoj se nepreporucuju kod babica... ja kad sam trebala izaci iz porodilista imala sam mali razgovor sa babicom i pitala me je medju ostalim pitanjima koje uloske koristim i ja rekla Always i ona mi rekla ni posto da ih nekoristim jer su nezdrave... da koristim neke koje nemaju najlnon na njemu... i fakat kako sam prestala sa tim bolje se osjecam i bolje upijaju.... Ovdje sam sad kad sam imala probala Naturella i predobre su....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:44:58   
Visnja RR
Ilhana moj ti je savjet  da peglas...
Al ne kontam u vremenu kad se mnogo toga izmislilo da bi zeni olaksalo zivot kupovati uloske koje se peru i peglaju...
a prica da kupovne nisu zdrave je cista glupost....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:48:32   
shejla
Meni je problem duzina uloska,  jer meni prodje nazad - dakle nije da ne moze upiti ulozak, vec nekako kao da samo sklizne niz njega i ode mi nazad, tako da mi fleka bude, da izvinete, na guzi user posted image  A ulozak, skoro suh i cist user posted image

Zato koristim always night jer su oni najduzi - i njih nekad stavim po dva (za spavanje, prva 2 dana) - pa mi dodju, haman, do vrha gaca user posted image  A za izlazak, posao....koristim OB tampone.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:50:18   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: shejla

Meni je problem duzina uloska,  jer meni prodje nazad - dakle nije da ne moze upiti ulozak, vec nekako kao da samo sklizne niz njega i ode mi nazad, tako da mi fleka bude, da izvinete, na guzi user posted image  A ulozak, skoro suh i cist user posted image

Zato koristim always night jer su oni najduzi - i njih nekad stavim po dva (za spavanje, prva 2 dana) - pa mi dodju, haman, do vrha gaca user posted image  A za izlazak, posao....koristim OB tampone.



jeste da su skupi ali za noc uzmi one velike uloske za porodilje - Chicco...oni su duplo veci...bar da si nocu mirna

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 20:53:14   
shejla
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: shejla

Meni je problem duzina uloska,  jer meni prodje nazad - dakle nije da ne moze upiti ulozak, vec nekako kao da samo sklizne niz njega i ode mi nazad, tako da mi fleka bude, da izvinete, na guzi user posted image  A ulozak, skoro suh i cist user posted image

Zato koristim always night jer su oni najduzi - i njih nekad stavim po dva (za spavanje, prva 2 dana) - pa mi dodju, haman, do vrha gaca user posted image  A za izlazak, posao....koristim OB tampone.



jeste da su skupi ali za noc uzmi one velike uloske za porodilje - Chicco...oni su duplo veci...bar da si nocu mirna


cuj?!...nisam to ni vidjela ni cula...bas cu potraziti...hvala user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 21:11:18   
reallove
Ja koristim always,a dnevne carefree
user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 21:11:47   
Visnja RR
ali imas ih samo u chiccovim radnjama ...ja kupovala pred porod  gore u onoj radnji kod hotela Evropa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 22:41:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

always, iako nisu uopce ugodni ali imam tako obilna krvarenja prvih nekoliko dana da nijedni drugi ne pomazuuser posted image probala sam libresse i stvarno su super, povrsina nije "plasticna" kao kod always al sam ih morala mijenjati svaka dva sata! kada sam vani to je prosto nemoguce i sve mi prodje. isto tako nemoguce da koristim bez krilaca jer bi sve proslouser posted image jedino always moze da pretrpi tu poplavu!


teacher jesi porbala always clasik uloške...
oni nemaju gore plastiku i imaju udubljenja apamučni su skroz...meni oni zaista gode....

sada čitam postove i razmišljam se o naidinim...
pahuljice...molim te heli održavanje istih zeznuto...
koliko dnveno ih pormjeniš...
i dali njih posebno otkuhavaš u mašini...mislim koliko komada da mašina podnese tako malo veša...( sve i da donji veš stavim9 kontam malo...user posted image



Ma kakvi!
Samo ga, poslije koristenja, ostavis u lavoru s deterdzentom, poslije properes,( bukvalno sve spane ostane samo mali roskasti trag)ubacis s ostalim bijelim vesom na 90 stepeni i to je to.
Cisti, mirisni, ne boje!
Jedan menstrualni ulozak se ponsa kao i jedan onaj kupovni "ultra"user posted image



(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 22:45:59   
Lejla Ka
Carefree već dugi niz godina. Jednostavno samo te podnosim. Bavim se mišlju da pređem na platnene ali još se nisam odlučila. Vjerovatno ću prvo probati koristiti dnevne platnene.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 23:43:52   
SailorMoon
Ja stavrno nemogu vise da nosim uloske. Probala sam i always, carefree i razne ostale koje imaju. Najbolje su mi bile jedne jeftine i drogerije, ali od 19 godine koristim samo tampone. I to OB-Mini.
Moram reci da mi je absolutno nehigenicno bukvalno sjediti u svojoj krvi. Jer tako ispadne s uloscima. Meni su tamponi najbolji.
A posle poroda mislim da cu koristiti one gace sto se jednom koriste i bacaju (kao za staije zeneuser posted image  koje nemogu da drze mokracu)

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 23:50:31   
neki
IZVORNA PORUKA: shejla

Meni je problem duzina uloska,  jer meni prodje nazad - dakle nije da ne moze upiti ulozak, vec nekako kao da samo sklizne niz njega i ode mi nazad, tako da mi fleka bude, da izvinete, na guzi user posted image  A ulozak, skoro suh i cist user posted image

Zato koristim always night jer su oni najduzi - i njih nekad stavim po dva (za spavanje, prva 2 dana) - pa mi dodju, haman, do vrha gaca user posted image  

Identicno,muku mucim zbog ovogauser posted image

Nedavno sam kupila Libresse i to samo zbog one kutijice za uloske,stavila jedan i jedva izdrzala sat vremena,uzasni su,pokupe se u sekundi,ko da imam ne znam ti sta u gacicama,a ne ulozakuser posted image user posted image user posted image user posted image
Helem always zakonuser posted image


< Poruku je uredio neki -- 14.9.2010 23:54:05 >

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
14.9.2010 23:57:17   
milenium
ma meni nije jasno,teacher,silver i ilhana da vi ne znate za always pamučneuser posted image
kakva plastika na always?!ja tih odavno nisam vidjela!


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 0:00:25   
milenium

IZVORNA PORUKA: Silver

violeta - ultra extra soft cotton touch! Nepodnosim dobro one plasticne poput Always-a!


uglavnom,htjedoh reć,ja koristim Always pamučne Sensitiv cotton jer i ja ne podnosim plastiku.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 0:02:32   
Apotekarka
Librese ali nocni a ja ih i po danu koristimuser posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 0:32:28   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Ilhana moj ti je savjet  da peglas...
Al ne kontam u vremenu kad se mnogo toga izmislilo da bi zeni olaksalo zivot kupovati uloske koje se peru i peglaju...
a prica da kupovne nisu zdrave je cista glupost....


Meni je ovo potrebno jer ja se sva osipam od svih ovi jednokratni ulozaka... a ja i dane kad nemam menstruaciju moram da nosam jer imam jedan poremecaj koji mogu srediti tek kad budem prestala sa poradjanjem... ja kad kihnem 90 % puta mi i "izleti" tako da koristim uloske skoro 24/7... taj problem imam jos od djetinstva ali mi se pogorso nakon porodjaja...

Znaci meni treba nesto sto nema nista u sebi, Naturellu sam koristila ovdje okej je al i od nje se ja osipam...

Milenium na tim od Always imas tanki sloj najlona... skoro nevidljiv... kod nas uglanvom nepreporucuju... preporucuju Libresse i jednu domacu svedsku marku al zato sto nemaju taj sloj najlona...


A kao i Sejla sto kaze i meni su vecinom kratki tako da uvijek stavljam po dva tokom cijele menstruacije... meni traje samo tri dana kako god tako da sam rahat ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Koje higijenske uloske koristite?
15.9.2010 0:36:46   
milenium
ja ne vidim nikakav najlon,onda ga ima i u natureli jer nekad uzmem i nju i isti su miuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *